Şimdi Ara

İlk Türk Otomobili ; DEVRİM.. İbret Alınıcak Olay.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
0
Favori
93.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O günkü şartlarda gerçekten çok başarılı bir iş çıkarmışlar. Medya mağlesef halkın yanında değil, hep halkın karşısında olmuştur, bugün olduğu gibi. Hep insanlarımızın yaptıklarıyla, değerleriyle savaşmıştır.

Eğer bu araba işinde başarılı olunsaydı. Bugün dünyanın en iyi otomobillerini üreten ülkelerden biri olabilirdik. Bir çok markamız olabilirdi. Bugün üniversitelerimizden de pek ümidim yok, onlarda bilimle uğraşacaklarına günlük siyasetin bir tarafı oluyorlar.
  • Devletin alın laborotuar ve 50milyon$ istediğiniz gibi çalışın diyeceği bi ortam getir.. Beyin göçü olmaz.. Bugün ülkenin genç nufüsu fazla ve emin olun ülkedeki bu nufüstan bizden çok yabancı sermaye yararlanıyor..
  • bu olayı biliyordum ancak bu kadar ayrıntılı değil. böyle yararlı topicler çoğaltılmalı.
  • böyle saçma gerekçelerle otomoil üretiminin durması dünyada sedece bizde olur herhalde
  • quote:

Orjinalden alıntı: cncrd

böyle saçma gerekçelerle otomoil üretiminin durması dünyada sedece bizde olur herhalde

Dünyadaki bütün saçmalıklar bizde.. En pahalı int., En pahalı Benzin, En pahalı telekominkasyon + Düşük gelir..
  • ne kadar sinir oldum

• maddi imkansızlıklar kötü yönetim ceplerini doldurmaya bakan politikacılar öyle günler zor gelir ilk önce zihniyet değişmeli
  • arkadaşlar maalesef biz resmen bir koloniyiz tabiki bunu açıkça söylemezler çünkü ozaman direnç olur
    bir düşünün fabrikalarımızın çoğu yabancı üreticilere ucuz iş gücü sağlamaktan başka ne halta yarıyor
    kayserili olaraktan buradaki fabrikalara bakıyorum en iyi iş yapanları fason üretim yapıyor elin ingilizi almanı kendi ülkesinde bir işçiye verceği 3000 4000 euroluk parayla burada on kişiyi rahatca çalıştırıyor
    sömürülüyor olmak için başka bir şey gerekiyorsa bilmem ...
    ama bence bu yeterde artar bile
  • Daha önce böyle bi arabanın varlığını bile duymamıştım. yayınlayan arkadaşlara çok teşekkür ederim. müthiş bi görüntüsü var arababın. çok üzüldüm ...
  • ben devrimin otohaber dergisinde yine aynı zamanlarda yani aynı model yılına sahip opelle karşılaştırmasını görmüştüm zamanının arabalarından geri kalır yanı yok görüntü olarakta opelden güzeldi
  • quote:

Orjinalden alıntı: sayss

Daha önce böyle bi arabanın varlığını bile duymamıştım. yayınlayan arkadaşlara çok teşekkür ederim. müthiş bi görüntüsü var arababın. çok üzüldüm ...

• ben arka camının başka bir aracın ön camı olduğunu biliyordum ama motorunun yerli olduğunu bilmiyordum.
  • Evet arkadaşlar unutmayalım ki osmanlı gibi 3 kıtaya hakim olmuş bi devlet te hep geri kafalılıktan yıkıldı...
    ne diyelim devrim de 2000 yılına kadar zincirle hapishanede tutulmuş arabayı daha yeni serbest bıraktılar
  • O dönemlerde yazılı ve görsel basın kimlerin elindeydi kim bilir.... O kadar emeği o kadar umudu bir anda silip atabilen zihniyet TÜRK zihniyeti OLAMAZ... Tahminimce o dönemlerde Türkiye'de ajanlık yapan ve ortalığı sürekli karışık tutmakla görevli olan yabancıların iğrenç oyunlarından bir tanesidir bu ..
    Yazık olmuş, okudukça insanın tüyleri diken diken oluyor .. Bu yazıyı üyesi olduğum bütün forumlarda paylaşıyorum , sizlerde bu yazıyı gerekli gördüğünüz sitelerde paylaşın derim , herkezin bu olaydan haberi olsun... Unutma , Unutturma ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: EREN {SaNSaR}
    .........
    O kadar emeği o kadar umudu bir anda silip atabilen zihniyet TÜRK zihniyeti OLAMAZ... Tahminimce o dönemlerde Türkiye'de ajanlık yapan ve ortalığı sürekli karışık tutmakla görevli olan yabancıların iğrenç
    ................
    sizlerde bu yazıyı gerekli gördüğünüz sitelerde paylaşın derim , herkezin bu olaydan haberi olsun... Unutma , Unutturma ...

Paylaşalım ve unutturmayalım...
  • 1955 yılında özgürlükleri için askeri destek verdiğimiz güney kore bügün 5-6 tane otomobil firması var.Otomobil üretimi olarak bulunduğumuz seviye çok üzüntü verici.
  • Doğru çıkışlarınız var fakat konunun o kadar basite indirgenemeyeceğini düşünüyorum.Teknik personel,üretim tezgahları mali yeterlilikler gibi o zaman Türkiyesinde devasa sorunlar vardı.
    Daha önemlisi de ar-ge si olmayan bir ülkede beş kişiye bu işi ancak sacı çekiçle dövdürüp ford taklit ettirebilirsiniz.
    Şimdi durum değişti!Dünyanın ilk sekizindeyiz,niye,çünki eksiklikler giderilmeye başlandı.
    Yani her şey ha deyince olmaz, hele teknoloji,asla!
  • quote:

Orjinalden alıntı: akarahmet

Doğru çıkışlarınız var fakat konunun o kadar basite indirgenemeyeceğini düşünüyorum.Teknik personel,üretim tezgahları mali yeterlilikler gibi o zaman Türkiyesinde devasa sorunlar vardı.
    Daha önemlisi de ar-ge si olmayan bir ülkede beş kişiye bu işi ancak sacı çekiçle dövdürüp ford taklit ettirebilirsiniz.
    Şimdi durum değişti!Dünyanın ilk sekizindeyiz,niye,çünki eksiklikler giderilmeye başlandı.
    Yani her şey ha deyince olmaz, hele teknoloji,asla!

ha deyince olmaz haklısın ama senin mantığın önüne çıkan nehrin kenarına oturup karşıya geçmek için suyun akıp bitmesini bekleyen köylünün mantığına benziyor
    yüz metre koşusu yüz metredir ama ilk adımı atamayan (yani ha diyemeyen) 100 . cü metreyi asla göremez

• buraya bir ajanlık olayı atıldı bence de olabilir ama yinede biz halen petrol çıkartamıyoruz tren yolu yapamıyoruz aslında yeraltı kaynaklarımız çok güçlü bence bu oto işide böle kapandı
  • etush dünyanın en büyük uranyum yatakları Nijer de fakat insanlar sersefil...Yani kaynak olması yeterli olmuyor. Hatta yetişmiş personel de yetmiyor.Nijer uranyum arıtma tesisi kurabilir mi? Maalesef olmaz. İşbirliği şart!
    quote:

köylünün mantığına benziyor

hadi şimdide öyle de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akarahmet -- 19 Ocak 2006 19:13:07 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.