Şimdi Ara

İlk defa küt böreği yedim, ama...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 50 tl indirim de olunca bir yemek sipariş uygulamasındaki börekçide gördüm ve "ulan bunu hiç tatmadık; işte fırsat! İndirim de varken sipariş et ve iftarda tadına bak" diyerek aldık amma heç tadı tuzu yok. Pudra şekeri durumu kurtarmaya çalışıyor ama bu sefer de börek taş gibi ve çatal bile işlemiyor. Bir porsiyonu 45 dakika zar zor bitirdim çatur çutur çenem gitti ve burnumdan geldi sipariş... ve hala bi miktar artık kaldı tabakta. Onu da tavuklara veririm.

Merak ettiğim şey bu kadar sert kabuklu olması bu böreğin bir özelliği mi yoksa çakal esnaf dünden kalma bayat böreği mi göndermiş bana?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dekareme -- 27 Mart 2024; 20:41:17 >

• 34 sene evvel liseye başladığımda her sabah okulun karşısındaki börekçi de arkadaşlarla kurdun böreene takilirdik….

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben 1 kere yedim gayet yumuşaktı.pastaneye sor eğer yumuşak olduğunu söylerlerse geçen sizden aldım ama taş gibi geldi dersin

• eren.cmp E kullanıcısına yanıt

İyi fikir. Bunu sorcam, eğer yumuşak derlerse ulan o zaman niye taş gibi börek gönderdiniz diye azarlayıp olumsuz yorum yazacam...

• Cem_Alim C kullanıcısına yanıt

İlk ve son deneyimim oldu; bu kadar tatsız tutsuz bir böreği artık bedava verseler bile yemem...Orjinal tarifinde tereyağı varmış emme bu çakal esnaf artık hangi yağı koymuşsa heç gözel deeldi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dekareme -- 27 Mart 2024; 21:14:1 >
  • dekareme kullanıcısına yanıt
    piyasada dogru duzgun ednaf kalmadi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Mundar etmişler öyle herkesin becerebileceği tarzda bir börek değildir zaten. Özellikle sabah saatlerinde yapılır sıcak servis edilmesi gerekir. Bingöl'de asker iken sabahları çarşıya çıktığımızda yerdik, adam sırf bizim geleceğimiz vakit 1 tepsi fazladan yapardı. Bol tereyağlı ince katmanlı sadece üzeri cips kıvamında çıtır olur doğru yapılmışının tadına doyulmaz..

• Kürt böreği iyice ele ayağa düştü bizim burda on numara yapan bir abi var, ara ara alıp pudraya bulayıp çıldıra çıldıra yerim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.