Şimdi Ara

İlk Defa Bir Kitap Bitirdim Sonra Aldıklarımı Yine Yarıda Bırakıyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar aşağıdaki linkteki konuda benim buna göre bana kitap tavsiyesi önerirmisiniz.

Fareler ve insanlar kitabını okudum ve bitirdim. Şeker portakalını aldım birşey anlamadan yarıda bıraktım. Hayvan çiftliğini aldım oda bana saçma geldi hayvanlar konuşurmu vs gibi. Acaba bundan sonra hangi kitabı alayım.

Eski konum:https://forum.donanimhaber.com/hic-kitap-okumamis-eline-kitabi-alinca-sikilip-birakap-birine-kitabi-sevdirecek-tavsiyeleriniz--135329295#135329295

• Elindeki kitapları bırak ve arkana bakmadan uzaklaş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Da vincinin şifresini al, beğenme garantisi veriyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hayvan ciftligini hayvanlar konusuyor diye yarida biraktiysan ya yasin kucuktur ya da bosa okuyorsundur. Kitabin arkasini cevirip nedir ne degildir okusaydin bari.

• Hayvan Ciftliginin size sacma gelmesinin sebebi hayvanlar olarak bir halk nitelendirilmis. Ordan imgelemeyi farketmediyseniz sıkılmanız normal. Ama seker portakalinin sacma gelmemesi lazim

• İhtiyacın olan kitap geliyor delikanlı ;

İlk Defa Bir Kitap Bitirdim Sonra Aldıklarımı Yine Yarıda Bırakıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aprın Çor Tigin -- 13 Mart 2019; 8:57:29 >
  • Hayvan çiftliğine saçma diyen üzgünüm ama kitap okumasın hiç.

Daha fazla kitapları lekelemesin. Herkes illa kitap okuyacak diye bir kaide yok. Zorla da güzellik olmaz.

Fabl denilen bir tür var araştır. Hayvan çiftliği tam olarak fabl türüne mi giriyor bilmiyorum ama benziyor. Fabllarda hayvanlar üzerinden insanlara öğütler verilir. Hayvan çiftiğinin adı başka olsaydı ve içinde insanlar konuşsaydı o zaman bir çekiciliği kalmazdı tekdüze bir kitap olurdu.
  • bu arkadasa ağır gelebilir hocam
  • hayvanlar konusuyor dıye kitap yarıda bırakan arkadas çizgi film izlememişmi hayatında acaba hiç? onlarda saçma gelmesı lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali.kose

bu arkadasa ağır gelebilir hocam
    Olayı kişiselleştirmemek lazım şimdi hocam bu hepimize ağır gelir

• ben hiç topa girmedim hocam siz konuyu bağlarsınız sonuca
  • Ilk okuduğum ve hala okuduğum tür fabl'dır. Asla sıkılmam keyif verir. Sende ki sorun bence istediğini alamaman. Yada kitaba önyargı ile yaklaşmandir.

• Herkes kitap okumak zorunda değil başka hobiler edin.

• Kitap okumak hobi değildir.

• Jack LONDON - Beyaz Diş

Güzel bir hikayesi var.

• Önce moralini bozma. her insanın farklı bir kitap zevki vardır. Bu zevki yalnızca bir kitap ile bulamazsın. Sana saçma/sıkıcı gelen bir kitap bir başkasının hayatını değiştirebilir. Önce okumak için kitap aramaktan çok kendi zevkini keşfet bence. böylece her zaman kitap sorma zahmetine girmezsin. Mesela bir tane bilim kurgu kitabı al. bir tane fantastik kitap al. bir tane tarih kitabı al. vs vs. böyle böyle zevklerini bul. mesela cesur yeni dünya veya 1984'ü dene. distopya/ütopya kitaplarıdır. yüzüklerin efendisini al oku. fantastik eser bu. asimov'un kitaplarına bak. bilim kurgu. veya edebiyat seni sıkıyordur. tarih kitabı okuyabilirsin. mesela Halil inalcık hocanın kitabını al.bu da mı seni sıktı. bilimsel kitaplara yönel. bir çok farklı kitap türü var. sıra sıra dene. ama tek bir türü, bir kitapla kestirip atma. 2-3 tane al okumaya çalış.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.