Şimdi Ara

ilginç kasma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar oyunlaarda çok ilginç kasma oluyor pc yi ilk açıp oyunu girdiğimde fps 10 15 arası geziyor fakatçıkıp virüs taraması yapıpı tekrar girdiğimde düzeliyor 50 60 fps oluyor birkaç tane ayrı virüs programından ve windows defender den tarattığımda virüs bulmuyor sırf bu sorun yüzünden pc ye format attım ama gene aynı sorun devam ediyor sebebinide anlamış değilim yardımcı olun lütfen

• formatı neyle atdınız cd den mi atdınız ?
    format sonrası usb bellek gibi bişey taktınız mı?

online oyunlarda internet kaynaklıda fps sorunları olabilir
    arka planda gereksiz çalışan uygulamalardan da olabilir
    örnek windows güncelleme yapabilir
  • uzman12 kullanıcısına yanıt
    Formatı devamlı usb bellketen atıuorum fırmattan sonra hdd takıyorum gerekli dosyalarım orda ondan kaynalana bilir diyorsun yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: özbay044

Formatı devamlı usb bellketen atıuorum fırmattan sonra hdd takıyorum gerekli dosyalarım orda ondan kaynalana bilir diyorsun yani

evet olabilir tabiyki
    usb bellek veya taşıma disklerinden virus olma ihtimali çok fazla
    sistemi temiz bir formatlamak ve ardından sürücüleri kur ve ardından antivirus kur
    kurulum sırasında eskiden kullandığın usb bellek veya hdd takma
    yukardakileri yap sonra usb bellek veya hdd virus taramasından geçir derim ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzman12 -- 20 Şubat 2017; 11:53:22 >
    Hocam zaten virüs taramaı yaptım usb ye ve hdd ye ordada virüs bulöuyor fakat aklımda bikaç teori var öncelikle formattan sonra windows etkinleştirme için kullanılan programdan kaynaklanıyor olabileceği daha önce bu programı hafif virüs olarak tanımıştı bir diğeri ise ekran kartı driver ı güncel driver kurduktan sonra olabileceği daha eski driverde böyle sıkıntı olmuyodu sanıyorumkş güncellemeden sonra böyle yapmaya başladı

• quote:

Hocam zaten virüs taramaı yaptım usb ye ve hdd ye ordada virüs bulöuyor fakat aklımda bikaç teori var öncelikle formattan sonra windows etkinleştirme için kullanılan programdan kaynaklanıyor olabileceği daha önce bu programı hafif virüs olarak tanımıştı bir diğeri ise ekran kartı driver ı güncel driver kurduktan sonra olabileceği daha eski driverde böyle sıkıntı olmuyodu sanıyorumkş güncellemeden sonra böyle yapmaya başladı

windows etkinleştırme programlarını genelde antivirusler oyle görür zaten
    ama sen genede bir başka etkinleşme paketi bil dene derim

kullandığın sistemin ayrıntılarını vermediğinden bunu bilemicem olabilir tabiyki
    ama şuda var sen virus taraması yapıyom ve sonra fps 60 oluyo dedın
    buna bir anlam veremedım dolayısı ile sisteminde spay virusu olabilir
    antivirusler spayware tarzı virusleri görmeye biliyor
    network iletişiminden bunu kontrol et sen hiç bir siteye girmiyorken giden ve gelen paketler artıyosa arka planda çalışan ve paket gönderen birşey var

Bilgisayar monster abra a5 v5.2.1 dediğin network taraması ı nasıl yapacağımı bilmiyorum kardeşim

• quote:

Bilgisayar monster abra a5 v5.2.1 dediğin network taraması ı nasıl yapacağımı bilmiyorum kardeşim

anlatamadım pardon özürdilerim
    ben şünü demek istedim pc internete wifi veya kablolu bağlıyosun yaa
    ağ paylaşım merkezınden bağdaştırıcıları görüntüle
    hangi bağdaştırıcı biriminden bağlanıyosan ikidefa tikla ve gönderilen ve alınan gözlemle
    Anladım hocam ilk fırsatta deneyip buraya yazarım çok sağol

• özbay044 kullanıcısına yanıt
    önemli değil
    umarım sorunun kaynağını bulursun
    inşallah sorunu çözersin
    dostum dediklerini inceledim anormal bişey yok gibi ama bişey var pc yi yeni açıp oyuna girdiğimde dediğim gibi kasıyor oyunlar fakat 1 saat falan normal kullandıktan sonra oyuna girdiğimde kasma olmuyor
  • quote:

dostum dediklerini inceledim anormal bişey yok gibi ama bişey var pc yi yeni açıp oyuna girdiğimde dediğim gibi kasıyor oyunlar fakat 1 saat falan normal kullandıktan sonra oyuna girdiğimde kasma olmuyor

yaa acaba harddiskinde bir sıkıntımı var
    şimdi anlatdığından o aklıma gelsi

hdd tune gibi bir yazılımla hdd test yap istersen
    kolay gelsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.