Şimdi Ara

İlçe girişine 50 tabela koymuslar bide radar var ciddi ciddi 50yle mi geçeceğiz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
2.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yavaşladım ama arkamdaki tır korna selleoktor surekli taciz yaptı. Her ilçeden geçerken hız sınırı bölgesi50 yazıyor. Bide hızlı geçip ceza yemeyelim?
    http://www.milliyet.com.tr/58-dakikada-4-bin-602-lira-radar/ekonomi/detay/2171693/default.htm
    http://www.gazeteplus.com/guncel/radar-yuzunden-1-yilda-rekor-sayida-arac-ceza-yedi-h140783.html

• 50 tabelasina uyani gormedim. 70'i dilkate al derim ama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla 50 tabela koymuşlarsa tabeladan yol görünmüyordur zaten bu durumda hızlıda gidemezsin.
  • Tepede radar yazıyorsa evet 50dir orası ama tir selektör yapıyorsa tepedeki 50 değildir 😁

• quote:

Orijinalden alıntı: batkent

Tepede radar yazıyorsa evet 50dir orası ama tir selektör yapıyorsa tepedeki 50 değildir 😁

Yav tirci tecrubelidir sonucta ama tabelada yeni yani eskiden kalan tabelalar degil altinda paralel seritler var baaygi cafxafli her ilce girisinde var

• Bazı ilçe ve beldelerin girişlerinde bulunan levhalarda hız sınırı uyarısı da yer alabilmekte. bunlar herhangi bir tedes/eds uyarısı değildir. Sadece çok düşük bir ihtimalle seyyar trafik radarları olabilir.
  • 437 tl ceza yedim 50 hiz siniri bolgesi yaziyordu gezici radar varmis.

• quote:

Orijinalden alıntı: münzevii

Bazı ilçe ve beldelerin girişlerinde bulunan levhalarda hız sınırı uyarısı da yer alabilmekte. bunlar herhangi bir tedes/eds uyarısı değildir. Sadece çok düşük bir ihtimalle seyyar trafik radarları olabilir.

Simdi sehirlerarasi gittikren sonra pat diye 50 cikinca arkamdan gelen arabalar tehlike yaratiyor. Yavasliyirum bu seferde korna sellektor vs vs ... Direk ikinci vites zaten 50 cok dusuk bi hiz kaza yaptirmak icinmi koyuyirlar ablamadum

• Ben de ankaradan rizede yolculuk yaptım. Sağdaki tabelaları takip ederek ne yazıyorsa öyle gittim. Bana da 50 ile gitmek saçma geldi ama diğer yandan 400 küsur ceza yemek daha saçma.. Risk almadım ki ordu zaten radar konusunda almış başınız gitmiş. Yolda radarın görmediği nokta yok gibi. Herşeyden önce dikkatli gidin hocam, iyi yolculuklar

• Otoyollar bunun için var. İşin kuralı bu eğer yerleşim yerinde alt üst geçitler yoksa tabelayı koyuyorlar. Manisa çıkışı köyümüz İzmir istanbul yolu üzerinde köyde bir çok insan trafik kazası sonucu öldü. Köyün 2 yerine sonradan alt geçit yapıldı. Yol yapım esnasında olan bir kazada dayım vefat etti. Çanakkale izmir yolu üzerinden olan bir köydeki kazayı gören babam 1 gün kendine gelemedi. Bu kazadan sonra da köye trafik ışığı konuldu.

Yasal olarak hız sınırı 50 km ve hiçbir sürücü bu kurallara uymuyor. Hızınızı azaltın çünkü karşınıza bir insan çıkabilir.
  • Radarlarin amaci kazalari azaltmak, ama bizde tuzak niyetine konuyo, insanlarin tepki verdigi nokta bu zaten,

Mantikli hiz limitleri ve cok kaza olan noktalara radar, tum suruculerin ortak beklentisi bu

• Otoyolar bazen illaki şehir içlerinden geciyor. Şehiriçi hız limitleride otomobiller icin 50 olduğuna göre ceza yazılabilir. Osmancık mesela..

• 110dan bir anda 50yw düşürüyorlar. Tabela var mı var. Amaç trafik düzenlemek değil ki sadece ceza yazmak. Tabelaların hepsine uysan kesin kaza yaparsın, arkadan biri yapışır.

• Ben 50 de yazsa 70 de yassa 65-70 arası geçiyorum.. Garanti olsun diye 65 ile girmek lazım en azından 150 lira ceza yersin ama 66 üstü olursa 420 oluyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İsim garanti olsun diye tabelayi gorunce dortluleri yakiyorum ki arkamdaki ustume cikmasin diye. Baska carem kalmadi, kaza yapsak bi dert ceza yesek ayri dert.. Ama tir ve otobus ustume cikarsa o kotu

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgutozkan

Otoyollar bunun için var. İşin kuralı bu eğer yerleşim yerinde alt üst geçitler yoksa tabelayı koyuyorlar. Manisa çıkışı köyümüz İzmir istanbul yolu üzerinde köyde bir çok insan trafik kazası sonucu öldü. Köyün 2 yerine sonradan alt geçit yapıldı. Yol yapım esnasında olan bir kazada dayım vefat etti. Çanakkale izmir yolu üzerinden olan bir köydeki kazayı gören babam 1 gün kendine gelemedi. Bu kazadan sonra da köye trafik ışığı konuldu.

Yasal olarak hız sınırı 50 km ve hiçbir sürücü bu kurallara uymuyor. Hızınızı azaltın çünkü karşınıza bir insan çıkabilir.

yeniköy mü hocam sizin köy?
  • Ayağını çek tam üstüne bastın

• 15 senedir ehliyetim var.140 i gordugum anlari uc uca ekle 30 dakka degildir

Cogu arac sollamak icindir.bi kismida yol anormal musaittir dumduz yayla gibi.sehirler arasi bombos yol

Yani oyle hiz yapan bi adam asla degilim.ama su 50 tabelalari oyle yerlerden cikiyoki adama zorla kaza yaptiracaklar.hizi dussen bi dert dusmesen bi dert

• quote:

Orijinalden alıntı: Ultrasaray0643

15 senedir ehliyetim var.140 i gordugum anlari uc uca ekle 30 dakka degildir

Cogu arac sollamak icindir.bi kismida yol anormal musaittir dumduz yayla gibi.sehirler arasi bombos yol

Yani oyle hiz yapan bi adam asla degilim.ama su 50 tabelalari oyle yerlerden cikiyoki adama zorla kaza yaptiracaklar.hizi dussen bi dert dusmesen bi dert

Bir kere düştüm ben 50'ye 2 şerit yolda yanımdan bi araba rahat 150 ile falan vızz diye geçti ama sıyırdı desem yeridir..O gün bugündür en fazla 70 80'e yavaşlıyorum :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hijacke-R

quote:

Orijinalden alıntı: Ultrasaray0643

15 senedir ehliyetim var.140 i gordugum anlari uc uca ekle 30 dakka degildir

Bir kere düştüm ben 50'ye 2 şerit yolda yanımdan bi araba rahat 150 ile falan vızz diye geçti ama sıyırdı desem yeridir..O gün bugündür en fazla 70 80'e yavaşlıyorum :/

2 hafta once arkadasim 69 ile 450 kusur tl ceza yedi az parami ya

Hayatimda 2 kez ceza yedim.ikiside hiz degildi

Ama su 50 km lere ifrit oldugum kadar hicbirine ifrit olmuyorum.ya yollari sehir merkezlerinin disina tasinlar.ya hart diye 50 koymasinlar vallahi hiz dusecem diye soguk soguk ter atiyorum arkamdan edilen kufurleri saymiyorum zaten

Yoksa hiz yapmayin kardesim.hiz felakettir acimasinlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.