Şimdi Ara

İlber Ortaylı, Filistinliler Osmanlıya ihanetin bedelini ödüyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
2
Favori
8.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu tür forumun içeriğine uymayan paylaşımlar ve tartışmalar yersiz olduğu gibi forumun kalitesini de düşürüyor, kirletiyor.

siyaset tartışılacaksa gidip siyasi alanda sürdürülmesi gerekir.

Mesela: siyasi ve güncel konular için platform örneği...

İlber Ortaylı, Filistinliler Osmanlıya ihanetin bedelini ödüyor
    İlber Ortaylı, Filistinliler Osmanlıya ihanetin bedelini ödüyorAnadolu Sivil İnisiyatif Platformu | Facebookfacebook
    Yayım prensiplerimiz: Paylaşımlarımızda neler olmamalı: 1- Paylaşımlarımız herhangi bir siyasi partinin propagandası olmamalı 2- Paylaşımlarımız herhangi bir ideolojinin propagandası olmamalı 3-...
    https://www.facebook.com/groups/490463458024855/?mibextid=oMANbw

Sadece Donanım Haber gibi kendi konusunun dışına çıkmayan

Mesela : Zamanında sahneye çıkarılmış bir bilgisayarın içeriği ile ilgili alan... (Retro Computer)

İlber Ortaylı, Filistinliler Osmanlıya ihanetin bedelini ödüyorWorld of Spectrum | Facebookfacebook
    Welcome to the official Facebook page of the the 'World of Spectrum'. The longest running Sinclair ZX Spectrum archive on the internet.
    https://www.facebook.com/groups/WorldOfSpectrum.org/?mibextid=oMANbw

Hadi onlar yabancı dedik..

Buda yerli için örnek..

Mesela: Sadece gfündemi ve teknolojiyi ele alan bir paylaşım alanı..

Genlerimizde herşeyi birbirine karıştırmak..!

Ruhumuzda demezsem çatlarım düsturu omasından kaynaklı olsa gerek.

O yüzden hep enerjimizi işimiz yerine başka alanlarda tüketiyoruz.

• Nat Alianovna kullanıcısına yanıt

Adam resmen Halil İnalcık’ın öğrencisi İlber Ortaylı’ya belki de gelmiş geçmiş en büyük Türk alim bilim insanına tarihle ilgili ders vermiş 😅 oğlum siz ne kullanıyorsunuz lan, eski Türkçe okumayı biliyor musun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-veritas -- 11 Ekim 2023; 12:30:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • B-veritas kullanıcısına yanıt

Övgü mü, yergi mi anlamadım, galiba ikisi birden. Diyeceğim şu: Herkes yanılabilir. Herkes yeri geldiğinde saçmalayabilir. Hiç kimse bunun istisnası değil.

• 0zkanK. kullanıcısına yanıt

iki yüzlülük yapanlar sizin gibi arap seviciler.

Biz ingilizede amerikayada rusyada ermeniyede rumada yunanada fransızada italyanada siyonistide kısaca alayınada hep düşman olarak baktık tabii böyle söyleyince de bu seferde çıkıp ırkçı oluyor diye laf edersiniz. vaktinde ermenilerin yaptığı ile arapların yaptığı arasında bir fark yok nasıl ki bunları unutmadıysak arapların yaptığınıda unutmadık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EjderLefLef -- 11 Ekim 2023; 13:9:49 >
  • arapların bazıları evet ama filistinliler bunu yapmadı osmanlı onları kudüs ü korumaları için bıraktı

boş tarih satmayın insanları kandırmayın öyle olsa bugun turkiye arkalarında dururmuydu

çanakkalede savaşıp ölen binlerce filistinli var

saygı

düşman sevenleri yarın çevirip çevirip sever o düşman akıllılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 11 Ekim 2023; 14:42:1 >

• Filistin bir Terör devletidir İlber Ortaylı, Filistinliler Osmanlıya ihanetin bedelini ödüyor  İsrail devletine başarılar diliyorum. İlber Ortaylı, Filistinliler Osmanlıya ihanetin bedelini ödüyor 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shiningeagles24 -- 11 Ekim 2023; 15:28:1 >

Aynen kardeş, sen haklısın.

• pspsexer kullanıcısına yanıt

Dostum 90 lara kadar burada ümmet, din kardeşlerimiz diye ağlayanların filistinden haberleri bile yoktu.

Solcu dediklerimiz bu davayı sahiplenmişlerdi.

Ne zaman ki Müslüman kardeşler yani bugün hamas dediğimiz teröristler cihad adı altında masum insanları öldürmeye başladı ondan sonra bizim arap severler piyasaya çıktı.

Çünkü hamasın amacı bugün afganistanda olduğu gibi şeriatla yönetilen bir filistin, şeriat gelsin diye hepsi ölüp bitiyor ama afganistana git diyince üç maymunu oynuyorlar.

Amaç barış, medeniyet ve insanlık olmayınca kendine sözde müslüman diyenler ortaya çıkar, bunu unutma :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-veritas -- 11 Ekim 2023; 18:14:4 >
  • B-veritas kullanıcısına yanıt

Yalnız ben ne sizin "kardeşinizim", ne de "ne içtiniz?" gibi tabirler kullanacağınız askerlik arkadaşınızım. Ağzınızı toplayın. Söylediklerinize çeki düzen verin.

Alıntı

metni:
    resmen Halil İnalcık’ın öğrencisi İlber Ortaylı’ya belki de gelmiş geçmiş en büyük Türk alim bilim insanına tarihle ilgili ders vermiş

Bir argümanınız varsa cevap verin o zaman. Bir bilen veya otorite - argumentum ad verecundiam - mantık safsatası yapmayın.

Osmanlı'nın Filistin'i İngilizlere Kaybı - 1917

Osmanlı Saltanatının Bitişi - 1922

Filistin'deki İngiliz Manda Rejiminin Bitişi - 1948

İsrail'in Kuruluşu - 1948

Evet, İsrail'in kuruluşunu Filistin Araplarının Osmanlı'ya ihanetine bağlamanızı bekliyorum. Hadi buyrun. Osmanlı zaten İngiliz - ve genel olarak İngilizler gibi "Düvel-i Muazzama" denilen büyük Avrupalı devletlerin - gücüne karşı Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki Arap havzasının kendi güç merkezinden uzak ırak arazilerini elinde tutamazdı. Ki zaten tutamadı. Örneğini verdim, Osmanlı Libya'yı elinde tutamadı. Halkı İtalyan değil de Osmanlı safını tutmasına rağmen, ihanet etmemesine rağmen.

Ve bilin bakalım ne var? Mevcut tarihsel Filistin-İsrail alanı gibi günümüzde Libya da bölünmüş, çatışmalarla, iç savaşlarla sürünür bir halde. Yani şu anki Filistin - İsrail meselesinin Osmanlı'ya ihanetle bir alakası yok. Gayet zorlama popülist bir ifade bu. Bırakın İlber Ortaylı'yı, ister zamanında - ki kendisini çok severdim - büyük Ortadoğu tarihçisi rahmetli Bernard Lewis bunu söylemiş olsun, bir ifade yanlışsa yanlıştır. Saçmaysa saçmadır.

"Otorite" diye birilerini eleştirmiyor, peşinen her söylediğine veya her fikrine katılıyorsanız zaten işimiz iş. Böyle birisine laf anlatılamaz. Böyle birisi eleştiri yapamaz. Artık beğendiği otorite veya ideoloji ne vaaz ediyorsa onu kabul eder. Mantıklı ve tarihsel bir zeminde ilgili söylemin ne kadar saçma ve aslında boş olduğu ortaya konsa bile. Size hayatta başarılar.

İyi günler.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Libya için iyi söylediniz, aynı şekilde Yemen'de Osmanlı ile savaştı.

• Bu ne ya igrenc yahudu taparligi buradada mi peydah oldu,israil ne zaman dostumuz oldu

Ne araplar,ne de israelliler dostumuzdur

Su hintliler gibi davranmayin az milli benliginiz olsun

• Kardeş neden sildin mesajımı ? Kötü bir şey mi yazdım ? Hakaret mi var ? Ne egolu bir yaratıksın sen, Akp zihniyetinin insanları susturmanın forumdaki vücut bulmuş halisin. Sen dünyada yokken biz bu forumu diğer eski üye arkadaşlarla Türkiye’nin en yardımsever yeri haline getirmiştik, tamda bu zihniyet sıkıntı abi

Kardeş kelimesini sen çok yanlış anlamışsın, ben sokak ağzıyla kardeş dedim. Hani hiç tanımadığın ve hafiften kıl olmaya başladığın birine hitap şekli olarak düşün.

Bir tarafta İlber Ortaylı, ömrünü arşivlere tarihe adamış, sayılamayacak kadar ödül almış, akademik dünyada her kitabı kaynak olarak kullanılan bir insan diğer tarafta eski Türkçe okumayı bile bilmeyen, hayatında arşiv nedir görmemiş, büyük ihtimalle Tarih tahsili bile almamış, yayınladığı akademik makale, kitap sayısı 0 olmasına rağmen pc başından atın tutan biri

Oğlum (ogliiimm gibi düşün) yapmayın bunu, valla çok çok komik oluyor. Yaz bakalım bir makale bunu yayınla madem çok daha iyi bildiğini düşünüyorsan

Kişisel egona hayran kaldığımı söylemeliyim ama bu bakış açısıyla ve en doğrusunu ben bilirim ayaklarıyla Allah yakınlarına, arkadaşlarına sabır versin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-veritas -- 13 Ekim 2023; 11:31:16 >

• Zeen kullanıcısına yanıt
    Zevk alacak neler görmüşsünüz kim bilir ben sadece farkındalığım arttığı için mutlu oluyorum ve yüreğimin sesinin haklılığına şaşırıyorum. Genetik hafıza veya genetik birikim yanıltmıyor, anlam veremediğimiz her işin arkasında bir psikolojik harekat öğesi olarak soysuzlaştırma projesi ve nihayetinde "aşırı saflaşmış" (içi boşaltılmış) insanları dolandırma arzusu var. Geçmişi unutalım geleceğe bakalım diyen hainlerin de neyin peşinde olduğunu, geçmişten neyi AKlamak istediğini çok güzel görüyorum, geçmişi olmayanın geleceği olmuyor, seviyesiz ve kültürsüzsünüz...

Başlık altındaki yorumlar bize İsrailseviciliğin ne noktaya vardığını bir güzel kanıtlıyor. AK Parti başa geçtiği zaman ayaklar baş oldu diyip kendini elit zanneden bize kendilerini öyle pazarlayan kişilerin de gerçek yüzleri görünüyor. İlber Ortaylı gibilerinin geçmişini, mal varlığını sorgulasak neler çıkar neler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubytube -- 14 Ekim 2023; 16:22:15 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• tubytube kullanıcısına yanıt
    Tek bildigim var sizden nefret ettigim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Zeen kullanıcısına yanıt
    Kimi destekliyorsunuz bilemiyorum ama bu yazılardan zevk almak kötü bir tercih...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.