Şimdi Ara

İkinci Üniversite LİSE Diploması sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
28.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dostlar kuzen bir üniversite bitirmişte.bu yıl tekrar hazırlanmıştı kazanmış.yalnız yeni üniversitesi için kayıtlarda LİSE DİPLOMASI istiyorlar.diploması eski mezun olduğu üniversitede bu durumda ne yapması gerekiyor acaba bilgisi olan var mıdır?

• Üniversiteyi bitirdiği için ; o üniversite neyse ; o üniversitenin diplomasını verecek..
    Lise diploması falan işi yok.

Yapmayın arkadaşlar ALLAH AŞKINA ; üniversite bitiren biri lise mezunu değil ; üniversite mezunudur. Lise ile alakası kalmamıştır.
    Biraz mantık ...
  • eminmisin?dediğin gibiyse o zaman diğer üniversiteyi bitirirse gene elinde tek diploma olacak ?mantıksız değil mi?
  • Değil...
    Lise diploması onlarda kalıyor ( çünkü lise = ortaöğretim grubu ) , kişi ; üniversiteye bitirdiğinde üniversite diploması verilir.
    Bir daha üniversite okursa ; gene üniversite diplomasını verir.... VERİR ancak ; mezun olduğunda hem yeni üniversite diplomasını hem de eski üniversite diplomasını alır.

Yükseköğretimde çift diploma olur.. 2-3-5 diploma da olur.

Kısacası LİSE DİPLOMASINA verilmesine gerek duyulmaz.
    ( Haa.. ben üniversite mezunu oldum ; ama hem üniv. diplomamı ; hemde lise diplomamı aldım --- diyenler de var.. AMA bu bizi bağlamaz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bodyguard_26 -- 24 Ağustos 2011; 22:44:18 >
  • ben liseye kaydolurken diplomayı bi ara kaybetmiştim.babam gitmiş müdürü bulmuş camide namaz kılarken böyle böyle diplomayı kaybetmiş demiş.müdürde iyi arasın bulamazsa bize gelip 20 tl vererek çıkarttırırz demiş ama o gün diplomamı bulmuştum.Belki mezun olduğu liseye giderse çıkarabilir yenisini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kutsal Libido -- 24 Ağustos 2011; 18:56:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: labidu

dostlar kuzen bir üniversite bitirmişte.bu yıl tekrar hazırlanmıştı kazanmış.yalnız yeni üniversitesi için kayıtlarda LİSE DİPLOMASI istiyorlar.diploması eski mezun olduğu üniversitede bu durumda ne yapması gerekiyor acaba bilgisi olan var mıdır?

kuzenin askerliğini yaptı mı ??

lisans bittikten sonra ikinci kez lisansokumak için askerlik bürosu uygundur belgesi vermiyor diye biliyorum ben ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gollory

quote:

dostlar kuzen bir üniversite bitirmişte.bu yıl tekrar hazırlanmıştı kazanmış.yalnız yeni üniversitesi için kayıtlarda LİSE DİPLOMASI istiyorlar.diploması eski mezun olduğu üniversitede bu durumda ne yapması gerekiyor acaba bilgisi olan var mıdır?

lisans bittikten sonra ikinci kez lisansokumak için askerlik bürosu uygundur belgesi vermiyor diye biliyorum ben ...

askerliği kısa dönem olarak yaptı dostum.eski üniversitesinin öğrenci işlerine gidip lise diplomasını isteyecek yani.umarım verirler bir sıkıntı çıkmaz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gollory

quote:

askerliği kısa dönem olarak yaptı dostum.eski üniversitesinin öğrenci işlerine gidip lise diplomasını isteyecek yani.umarım verirler bir sıkıntı çıkmaz.

Bize haber ver dostum bu konudan..

• askerliğini yaptıysa sıkıntı yok yalnız bencede lise diploması gereksiz önceki okulunkiyle de yapabilir...

ben aöf e kaydımı mezun oldğum üniversiteden aldığım geçici mezuniyet belgesiyle yaptırdım...
  • Mesajım neden silindi durduk yere
  • Merhabalar! Ben yüksek lisans öğrencisiyim. Bu sene bir lisans programına yerleştim ^.^ Ancak kayıt sırasında lise diploması isteniyor kayıt kılavuzunda. Lisans diplomamla kayıt yaptıramaz mıyım? Bazı forumlarda yapabilrisin bazılarında yapamazsın diyor. Yazılanlar eski tarihli olduğu için yeni uygulama varsa emin olmak istedim. Bilgisi olan varsa ve beni bilgilendirirse çooook sevinirim. Yoksa pazartesi günü şehir dışına çıkıp lise diplomamı aynı gün alıp ertesi gün kayıt için hazır bulunmam gerekiyor da :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: seker_perisi

Merhabalar! Ben yüksek lisans öğrencisiyim. Bu sene bir lisans programına yerleştim ^.^ Ancak kayıt sırasında lise diploması isteniyor kayıt kılavuzunda. Lisans diplomamla kayıt yaptıramaz mıyım? Bazı forumlarda yapabilrisin bazılarında yapamazsın diyor. Yazılanlar eski tarihli olduğu için yeni uygulama varsa emin olmak istedim. Bilgisi olan varsa ve beni bilgilendirirse çooook sevinirim. Yoksa pazartesi günü şehir dışına çıkıp lise diplomamı aynı gün alıp ertesi gün kayıt için hazır bulunmam gerekiyor da :S

Tam olarak bilen var mı ?
  • Üniversiteden mezun olunca lise diplomasını da veriyorlar, bazı okullar geçici mezuniyet belgesini verirken veriyor bazılarıysa istek üzerine. Bazı üyeler ''üniversiteden mezunu olunca liseyle alakan kalmamış oluyor'' demiş fakat meslek lisesi mezunları mezun oldukları bölümden farklı bir üniversite bölümü bitirip lisede mezun oldukları alanla ilgili bir işte çalışmak istediklerinde lise diplomasına ihtiyaç duyarlar, bu gibi durumlar için üniversiteler mezun olunca geri veriyor lise diplomasını.
  • hata olmuş, modlardan silmelerini rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mystic queen -- 26 Ocak 2016; 10:25:20 >
  • Sene olmuş 2017 ikinci ünivetsite okuyacağım hala lise diploması istiyorlar. Üniversite diplomasını kabul etmiyorlar. Lise diplomasıda üniversitede. Uludağ üniversitesi öğrenci işleri ben okurken berbattı. Dün 20 kere farklı numaralarını aradım ve hiçbirini açmadılar. Öğrenci işleri aradan 11 sene geçmesine rağmen hala berbat demekki. Lafın kısası üniversite diploması varsa liseyi bitirmişim demektir ikinci üniversite için hala neden lise diploması istiyorsunuz ey başımızdaki aptallar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xrepla -- 17 Ağustos 2017; 12:27:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sene 2018 durum yine aynı, üniversite kayıtta lise diploması istiyor, 2 farklı üniversite diploması var elimde geçerli saymıyorlar bugün kaydımı yapmadılar ,lise diploması kayıp ise liseden mezuniyet belgesi işimizi çözer sanırım, yarın deneyeceğim, ülke olarak hala çağ gerisindeyiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bodyguard_26

Üniversiteyi bitirdiği için ; o üniversite neyse ; o üniversitenin diplomasını verecek..
    Lise diploması falan işi yok.

Yapmayın arkadaşlar ALLAH AŞKINA ; üniversite bitiren biri lise mezunu değil ; üniversite mezunudur. Lise ile alakası kalmamıştır.
    Biraz mantık ...
    Gardaş konuyu hortlattım ama... Ben üniversite mezunuyum Lisans Mezunu hem de. Ankara üniversitesi İktisat kazandım. Lisans Diplomamı(Orjinal), E devlet üzerinden aldığım Yüksek Öğretim Kurumu MEzuniyet Belgemi(Yani bu kişi lisans mezunudur belgesi), Ayrıca askerliğimi Yedek Subay olarak yaptığıma dair belgeleri götürdüm ama Lise mezuniyet belgesi ya da diploması olmadan Üniversiteye kayıt yaptıramazsın dediler. (2008 öncesi mezun olduğum için E devletten Lise mezun belgesi alamıyorum)İnsanlara sitem ederken başına gelmemiş bir olay hakkında lütfen biraz insaflı olalım. Burası Türkiye. Her an her şey olabilir. Bugün PAzartesi ve kayıt için 3 günüm kaldı. Tek yol Ankaradan Adanaya mezun olduğum liseye gidip mezun olduğuma dair mezuniyet belgesi almak kaldı. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığına da başvuru yapacağım ama Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adanaya gitmen lazım dedi. Cimere yazdım ama dönüş yok olacağını da sanmıyorum. İnşallah olur.

Evet Lisans mezunuyum. Herşeyiyle kanıtlı. İnkar eden yok ama Lise Mezun Belgesi isteniyor. O da bende yok.
    YER : ANKARA
    Ünivesite : Ankara Üniversitesi
    Burası Türkiye. Üniversite Mezunu olmama rağmen kurallar ne is o uygulanıyor ve Lise mezuniyet belgesi ya da Lise diploması isteniyor. İstersen Özel msj at da tüm bilgilerimi vereyim. Belki yardımcı olursun.

• Arkadaşlar Bilgilendirme için yazıyorum. 2008 yılı ve öncesi liseden mezun olanların lise mezuniyet bilgileri e Devlette bulunmamaktadır. Diplomasını kaybedenler ve/veya ellerinde lise mezuniyet belgesi olmayanlar Kendi liselerinden diplomalarını kaybettiklerine dair bir yazı alıyorlar. Bu belgede Diploma Numarası, Alınış tarihi, Diploma Notu gibi bilgiler yer alıyor. Ayrıca sizin kimlik bilgileriniz.
    Bunun haricinde Üniversite 2018 yılı itibariyle hala başka bir belge kabul etmiyor. Profesör olsanız lise diploması istiyorlar veya Anlattığımız belgeyi istiyorlar.

Ben de sorunumu kendi okulumu arayıp durumumu anlatarak çözdüm. Belgeyi düzenleyeceklerini ve Bir aile yakınımın kimlik ibraz etmek kaydıyla belgeyi alabileceğini söylediler.

Denediğim Yöntemler.
    1)Kendi bulunduğum ildeki İl Milli Eğitim Müdürlüğüne başvurdum git okulundan al dediler.
    2)YÖK' e Cimer kaydında bulundum. Lise Diplomanı bul ya da git okulundan al dediler.
    3)Milli Eğitim Bakanlığı ile görüştüm. Git okulundan al veya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne başvur dediler.

Sonuç olarak Kendi okulun duruyorsa oraya gitmek tek çözüm. Bakanlık bile Lise mezuniyet belgesi vermiyor :)

• arkadaşlar merhaba, biraz konuyu hortlatır gibiyim. Lütfen yardım edin. Ben 2011 'de KTÜ' ye kayıt yaptırdım. 3 ay önce okulu bitiremediğim için kaydınız silinmiştir diyerek kağıt geldi, bugün de işe bakın ki almam gereken bir belge için diploma istiyorlar ve cumartesi yarın son. Bu lise diplomalarını üniversiteye kayıt olur iken bizden alıyorlar mıydı? Yoksa kaydı yaptıktan sonra geri mi veriyorlardı? o kadar zaman geçtiki hatırlayamıyorum, evde diploma arıyorum.

• Üniversiteye kayıt yapılırlen diploma geri veriliyor mu ben de hatırlamıyorum.Bilen yok mu?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.