Şimdi Ara

İkinci el araç alırken neye bakmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ikinci el bir araç bakıyoruz düzgün bir yerde yapılmış exper raporuna bakarak şaselerde,podyelerde(ne olduğunu bilmiyorum),direklerde hiç bir şekilde işlem ve boya yoksa airbaglerde hiç açmamış ve tamamen orjinalse bu araç kazasızdır gönül rahatlığıyla binilebilir diyebilirmiyiz?

diğer bir sorum km si düşük yaşı büyük veya km si fazla yaşı araçlardan hangisi akıllı olur.alınacak araç pick up şantiyede kullanılıcak 4 adet

• Expertiz firmalarının %70 mantar

Arabanın 20 bin hasar kaydı var bagaj sök tak yazıyor lan belli ki değişmiş sıfır ve boyanmış tertemiz biz daha Exper olduk bunlardan

Araba alırken arabaya değil sahibine bakın

• Kaporta dışında motor kısmınada bakılmalı.Kendin bakabileceklerin.

Motor ilk çalışmayı görmeye çalış , egzozdan ilk marşta duman atma var mı , tekleme var mı .

Motor çubuğundan üfleme var mı , motor yağ kapağını üzerine koyduğun zaman atıyor mu (kompresyon var mı yani) , yağ çubuğu dışardayken gaz verince dumanı tamamen kesiyor mu.

Genleşeme kabı içerisi kontrol edilmeli yağ , pas var mı .

Aracın bakımları triger , disk , balata , debriyaj vs. en son ne zaman değişmiş , değişmişsse faturasını görmek isteyin.

Araçla bir test sürüşü yapın motor sesini dinleyin , vites geçişlerini kontrol edin.

• Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt
    Harbi sök tak muhabbeti çıktı eskiden yoktu. Öyle fantazi niyetine söktüm taktım ne saçma sapan şeyler. Bazı 0 araçlara ayar için yapılıyor ama 20 senelik araba 3 yeri sök tak …
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.