Şimdi Ara

İki yeni cihaz - J5 (2016) vs J5 Prime

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
16.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İki cihaz arasında kaldım. (kendime değil bir büyüğüme alınacak)

Hemen hemen fiyatlar da birbirine yakın.

Siz olsanız hangisini tercih edersiniz?

http://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/48420-61588/samsung-galaxy-j5-2016_samsung-galaxy-j5-prime/

• quote:

Orijinalden alıntı: astegon

İki cihaz arasında kaldım. (kendime değil bir büyüğüme alınacak)

Hemen hemen fiyatlar da birbirine yakın.

Siz olsanız hangisini tercih edersiniz?

http://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/48420-61588/samsung-galaxy-j5-2016_samsung-galaxy-j5-prime/

J5 daha iyi gibi j5prime göre,Uzun kullanım 3100mah lık j5te görürsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herattaa -- 2 Kasım 2016; 17:30:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sadece pil'e bakmak da çok doğru değil aslında. Benm aklımda da J510 var ama prime da iyi bir cihaz.
  • astegon kullanıcısına yanıt
    j5 prime parmak izi ve led i ile önde.diğer özelliklerde j5 e göre pasif kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herattaa -- 2 Kasım 2016; 22:22:52 >
  • Nasıl pasif kalıyor?

işlemcisi prime'ın 2016'dan daha iyi.

SAR değerleri konusunda da prime daha iyi

Bir de ekran teknolojileri farklı, prime'da IPS var, 510'da SuperAmoled...
  • quote:

Nasıl pasif kalıyor?

prime almak istiyorsunuz galiba alın gitsin ozaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

quote:

Nasıl pasif kalıyor?

prime almak istiyorsunuz galiba alın gitsin ozaman.

Almak istemek değil.

İkisi de aynı fiyat.

İşlemci ve ekranfarkı var. Prime da parmak izi okuyucusu (elzem değil) bir de led bildirimi var.

Prime'in albenisi var mı? Bence yok.

Edit: Pil konularında da işlemci olsun ekran olsun büyük faktörler. Bunun yanında da kullanıcısının orta yaş+ olacağından hareketle sormuştum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astegon -- 3 Kasım 2016; 14:16:41 >
  • J5 ekran hoş değil pikseller Can sıkıcı prime batarya az ama işlemci ile ne durumda j5 te snapdragon var ısınıyor kamera da bile

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • snapdragon 410 lu 720p ekranlı tele bu saatten sonra 950-1000 tl verilmez klasik samsung makyajı 2 özellik koy yeni model diye sat madem geçen sene sattıkları j5 yapsaymışlar bunları metal çerçeve 3100 amper pil 2gb ram vs
    bende j5 var j5 2016 geçmem şahsen merak edipte a5 2017 bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cutrera -- 4 Kasım 2016; 14:12:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LANVİN1

snapdragon 410 lu 720p ekranlı tele bu saatten sonra 950-1000 tl verilmez klasik samsung makyajı 2 özellik koy yeni model diye sat madem geçen sene sattıkları j5 yapsaymışlar bunları metal çerçeve 3100 amper pil 2gb ram vs
    bende j5 var j5 2016 geçmem şahsen merak edipte a5 2017 bekliyorum

Hocam SD400 seviyesindeki cihazlar zaten bu civarda. Ülkemizdeki cihazların satış fiyatları malum.

Samsung olmasını ÖZELLİKLE istiyorum. Malum orta+ yaştakilerin çoğunluğu samsung kullanıyor ve "Bende neden bu yok? Bu menüye nasıl giriliyor" gibi sorularla bunalmak istemiyorum.
  • astegon kullanıcısına yanıt
    var ne cihazlar var o paralara daha özellikli yeni nesil az para çok iş yapan cihaz
    http://www.teknosa.com/urunler/125076101/lenovo-moto-g4-plus-siyah-akilli-telefon
    al sana kaya gibi telefon 1099+110 tl hediye çeki var gelirmi sana 990tl ye
    snapdragon 617
    5.5 1080p ekran
    hızlı şarj 3000 amper pil
    2gb ram
    16gb rom
    üst düzey camera PureCel Plus sensör

bunun eski ilk çıkan modelini moto g yakın bir arkadaşıma almıştık hala kulanıyor ne bir arıza var ne bir şey kaç kere düşürdü telefonda tık yok menüsü falan samsung gibi aynı

• 5.5" büyük bir ekran.

Üstüne basa basa diyorum; orta+ yaşlardaki biri kullanacak hem de aşağıdaki telefondan geçecek...

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/nokia/nokia-6303i-classic-1.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astegon -- 4 Kasım 2016; 15:35:33 >
  • bende nokia 1110 dan geçtim 5 inç samsung j5 artık günümüzde insanlar alıştı artık miniumum 5 inç telefona istemesende alıştırıyorlar zaten piyasada ufak ekran tel kalmayınca mecbur sorduğun iki model arasında soruyorsan j5 prime tabiki

• Muhtemelen ben de prime alayım diyorum ancak internetteki "VS" karşılaştırmalarında özellikle ekran konusunda (biri IPS öteki S-AMOLED) farklar görünüyor. J5 2016'nın ekranı çok daha parlak ve iyi gibi.

Canlı canlı da göremedim pek. Prime o kadar yeni ki daha teşhire bile açmamış tekno marketler.
  • quote:

Muhtemelen ben de prime alayım diyorum ancak internetteki "VS" karşılaştırmalarında özellikle ekran konusunda (biri IPS öteki S-AMOLED) farklar görünüyor. J5 2016'nın ekranı çok daha parlak ve iyi gibi.

Canlı canlı da göremedim pek. Prime o kadar yeni ki daha teşhire bile açmamış tekno marketler.

Dün İzmir mavipark avmdeki samsung mağazasında 2 cihazı da canlı canlı inceledim, kasa açısından J5 Prime J5 2016 ya fark atıyor. Ayrıca parmak izi okuyucusu v.b. + ları da bulunuyor.. Şahsen şuan alacağım telefon üst segment bir cihaz olmasa 1100 tlye alacagım tek telefon j5 prime olurdu kasası felan beni hayran bıraktı.

• J5 prime in ekrani tft drgil mi? Cacik bi ekrani var

• J5 daha çok iş görür sanki öyle geldi bana
  • j5 ile j5 prime karşılaştırırsak..sadece ekran olarak amoled olan j5 avantajlı.diğer konularda prime kesinlikle daha üstün..parmaz izi olsun metal kasalı olması daha avantajlı.
  • amoled ekran epey farkediyor
  • J5 prime alıcam babama 3-4 yıl iş görür mü?

Face,okey,wp kullancak sadece.

Kullananlar memnun musunuz? Eksileri ne ?yazılımsal sorun yaşamam dimi

Huawei P9 2017 ile j5 prime arasında kalmıştım Sar değeri düşük olduğu için bunu düşünüyorum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.