Şimdi Ara

İki aracın arasına geri geri park ederken arabanın arkasındaki geçenler.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
2
Favori
16.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
167 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geri giderken yayaya çarpıp üstüne hakaret ediyorsun, bir de polis seni haklı mı buluyor? Aracınız için hasar, sizin için özgürlük kısıtlayıcı bir kaza oluşmadıysa yayalarda suç aramayı bırakın ve her zaman saygılı olun.

Kızım 2 yaşındayken park sensörünün ses iptal tuşuna dokunmuş ben de geri gelirken engelli bir kadına dokunup düşürmüştüm. Değneklerini sallayarak bela, küfür ne varsa saydırdı. Ne kadar utandığımı anlatamam ki istesem senin yaptığını yapardım.
  • Geçen mahalleye doğru döndüm 3 tane genç kaldırım bomboş yolun ortasın da yürüyor dünya umurlarında değil telefon ellerinde birbirlerine laf yetiştiriyorlar hiç hızımı kesmeden devam ettim tıpış tıpış kenara geçti içlerinden biri arkasını döndü bakıyor bende sağa çektim hemen baktım hemen önünü dönüp kaldırıma çıkıp yoluna devam etti hanzo çok bu ülkede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razor Crest -- 19 Şubat 2018; 10:54:13 >
  • bazen gerçekten merak ediyorum , acaba konu açma kotası mı getirilse.

sadece dh için değil.

ekşide de saçma sapan rezalet başlıkları , DH'de günlük başına gelen can sıkıcı bir olayı buraya yazıp stres atanlar..

okuma geç diyeceksiniz ama favor başlıklar bunlarla dolu

Ben teknolojik bir gelişme var mı değişik bir inceleme yapılmış mı diye giriyorum buraya ama gelin görün ki , kızlarsoruyordan hallice bir platform haline gelmeye başladı iyice.
  • Herkes teknoloji kullanımını eleştirmiş, ayna var demiş. Ama kör noktaları yok eden zaten bu teknolojiler. Arkadaş aynadan baktım dese "aracına park sensörü taktır, geri görüş kamerası taktır" diyeceklerdir muhtemelen...
  • Ülkenin şoförleri avanak ama yayaları da öyle. Bir araba geri manevra yapıyorsa ondan uzak durulmayacağını bilmiyorlar. Geri dönerken 3 tane ayna artı sağa sola bakmanız gerekiyor. Hepsi için ayrı gözümüz olmadığına göre o an için en önemlisine odaklanıyoruz. Doğal olarak diğer aynalara az bakıyoruz. Bizim mal yayalar hareket eden arabanın önüne atlamaya bayılırlar. Kadın sövsün dursun. En temel trafik derslerinde anlatılırdı.İki araba arasından geçip yola atlamayın diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: draw1907

quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

"geri görüş kamerası çizgisine odaklandım park ediyorum birden park sensörü sürekli ötmeye başladı ardından kamera karardı ani fren yaptım"

3 tane ayna var arabada. Hatta bazılarında kör nokta aynası var. Aksesuar için değil bunlar. Kadın yerine küçük çocukta olabilirdi. Çocuğa çarpsaydınız kimseye anlatamazdınız durumu?

geri görüş kamerası dediği şey o 3 aynanın göstermediği her şeyi gösteriyor. Hani geri giden arabanın altında kalan çocuklar oluyor ya işte onlar o aynalara bakanların bir kısmı tarafından eziliyor.

Ya hiç geri görüş kamerası görmedin yada iş olsun diye sallıyorsun.

3 Ayna da kontrol edilmeli ama geri görüş kamerası her arabaya mecburi olmalı.

haklısın. Ondan kamerayı kapatana kadar kadını farketmemiş.
    Ekleme: hava yastığı mı bu esp mi? Her araçta mecburi olmalıymış. Hemen konu aç bunun için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_man -- 19 Şubat 2018; 11:41:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: extinct

Sensör var kamera var adam ayna diyor 100 kişide beğeniyor şaka gibi

Sensör var kamera var ama kamera kararana kadar kadını farketmiyor???

Evet haklısın arkadaşım

• bio technolog kullanıcısına yanıt
    KESİNLİKLE KATILIYORUM KARDEŞİM ALTALARINDA SON MODEL SUVLAR BİRDE YÜKSEK YA ARABA YAYA GEÇİDİNDE BİLE ÜSTÜNE ÇIKACAK GİBİ GELİYORLAR FİLAN YAZIK YA
  • quote:

quote:

quote:

"geri görüş kamerası çizgisine odaklandım park ediyorum birden park sensörü sürekli ötmeye başladı ardından kamera karardı ani fren yaptım"

3 tane ayna var arabada. Hatta bazılarında kör nokta aynası var. Aksesuar için değil bunlar. Kadın yerine küçük çocukta olabilirdi. Çocuğa çarpsaydınız kimseye anlatamazdınız durumu?

geri görüş kamerası dediği şey o 3 aynanın göstermediği her şeyi gösteriyor. Hani geri giden arabanın altında kalan çocuklar oluyor ya işte onlar o aynalara bakanların bir kısmı tarafından eziliyor.

Ekleme: hava yastığı mı bu esp mi? Her araçta mecburi olmalıymış. Hemen konu aç bunun için.

hala daha hangi amaçla bunları yazdığını anlamadım desem yeridir. Adamın kadını görmemesi geri görüş kamerasının faydasını azaltmaz. Bir park yerinden bile geri geri çıkarken aynaların göremediği bir çok açıyı arabamdaki geri görüş kamerasıyla görebiliyorum.

Buradaki seviye git gide düşmeye başlıyor bu zihniyet yüzünden.

• Forumda bir otobüs vakası daha cereyan edebilir
  • quote:

quote:

quote:

quote:

hala daha hangi amaçla bunları yazdığını anlamadım desem yeridir. Adamın kadını görmemesi geri görüş kamerasının faydasını azaltmaz. Bir park yerinden bile geri geri çıkarken aynaların göremediği bir çok açıyı arabamdaki geri görüş kamerasıyla görebiliyorum.

Buradaki seviye git gide düşmeye başlıyor bu zihniyet yüzünden.

Ben geri görüş kamerası gerekmez demedim ki zaten?

İlk mesajımı dikkatli okuduysan kameraya odaklandım cümlesi üzerine yorumladım.

Çevre hakimiyetini bırakıp sadece geri görüşe odaklanırsak bu tip şeyler olabilir. En basiti park sensörü zaten uyarıyı vermiş. Buna rağmen hala kamera ile devam etmek bana göre yanlış.

Kamera olmayıp sadece sensör olsaydı öttükten sonra ne oluyor diye dikkat kesilecekti. Ama kamera açısında kadını görmediği için görüntü kaybı olana kadar devam etti.

• adalet tecelli etmiş gibi görünüyor buraya kadar tamam bizden ne istiyorsun onu anlamadık yada bu konuyu paylaşmandaki ana neden neydi emsal karar mi verildi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouz1806

Nişanlısı geldi ve sana birşey demeden nişanlısına söve söve arabaya bindirdi gelen adam öyle mi?

İnanalım mi, bu kısmı iyi yazamamışsın gibi geldi bana
    Art niyet bir amaç kurgu var
    Forumda bu kurguyu sehvetle destekleyip karalama yapacaklar çok sayıda ama
    Allah tan Ülkemiz geneline vurunca azınlık durumdasınız

Polis durumu anlattı bayanın hatalı olduğunu söyledi bayanın kullandığı kelimeleri söyledi nişanlısı özürünü diledi gitti.? Hayır senin eşin aynı durumda olsa kavga çıkarıcak bi tipsin herhalde..

Alllahtan ülke geneline vurunca dayağı yiyen gene siz oluyorsunuz

Yönetim konudaki mesajı düzenledi eski mesajı okuyanlar yorumunu yaptı şimdi bak sende işine.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Böyle insanlar çok arabamla geziyorum tıngır tıngır arabamda Tofaş Doğan neyse ışıkta durdum yanımda arkadaşım oturuyor şu yandaki arabaya baksana dedi baktım beyaz bir chevrolet suv tam baktım dedim kadın camı açtı ne bakıyosunuz LAN dedi kadınıda görseniz rahat 30-35 yaşlarında eşarplı ( kapalı ) bir kadındı ablacım ne biçim konuşuyosun sen arabaya bakıyoduk karşında çocuk yok dedim baktım arabayı stop etti indi dayılanmaya başladı ablacım git dedim arabamın tekerine tekme attı bnde indim koca malı değil bu ne hakla vuruyosun dedim kocam almadı ben aldım dedi bu tiple senin gidip işte çalışacağına ben inanmıyorum dedim bas git dedim kadın arkasına bile bakmadı aracı kaldırmayıda bilmiyor zaten bastı gitti bu kadınlar çok çirkefleşti artık kapalı olanla çok agresif ve ne oldum delisi olmuşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordplanett

Geri giderken yayaya çarpıp üstüne hakaret ediyorsun, bir de polis seni haklı mı buluyor? Aracınız için hasar, sizin için özgürlük kısıtlayıcı bir kaza oluşmadıysa yayalarda suç aramayı bırakın ve her zaman saygılı olun.

Kızım 2 yaşındayken park sensörünün ses iptal tuşuna dokunmuş ben de geri gelirken engelli bir kadına dokunup düşürmüştüm. Değneklerini sallayarak bela, küfür ne varsa saydırdı. Ne kadar utandığımı anlatamam ki istesem senin yaptığını yapardım.

Yayaya çarpma gibi bir durum söz konusu değil bir ses geldi yazdığım yerde mesajım yönetim tarafından mesajım düzenlenmeden önce bayanın bana karşı bağırarak kullanmış olduğu Geriz.kalı ibaresi yazıyordu. Bayan plaka hizasında iken araba geri park manevrasında çapraz pozisyonda olduğu için geçeceği yer kapanıyor olay bundan sonra patlak veriyor zaten.

Bana saygı gösterene ben hep saygı gösteririm ama ortada benim bir hatam yoksa karşımdaki çirkef ise o zaman başka olur.

Birde park sensörü öttüğü halde kamera kararana kadar geri geri gelmeye devam etmiş diyenler var abi siz ne içtiniz neyin kafasındasınız siz park ederken 20-30 kmH ile mi park ediyorsunuz sensör ötmesi ile kameranın kapanması arasında 0.5 sn yok hemen frene bastım nasıl bi zihniyettesiniz anlamak güç

• CSB ve toplum birlikteliğini bölmeye yönelik konu(yönetici mesajını düzeltmiş fakat kadının giyimine göre yargıda bulunmuşsun), khk ile uçururlar adamı böyle şeyler yazarken iki kere düşünün, kaldı ki khk vs. olmasa da hiç hoş bir şey değil insanları giyimlerine göre yargılamak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoctorEconomy

quote:

Orijinalden alıntı: lordplanett

Geri giderken yayaya çarpıp üstüne hakaret ediyorsun, bir de polis seni haklı mı buluyor? Aracınız için hasar, sizin için özgürlük kısıtlayıcı bir kaza oluşmadıysa yayalarda suç aramayı bırakın ve her zaman saygılı olun.

Yayaya çarpma gibi bir durum söz konusu değil bir ses geldi yazdığım yerde mesajım yönetim tarafından mesajım düzenlenmeden önce bayanın bana karşı bağırarak kullanmış olduğu Geriz.kalı ibaresi yazıyordu. Bayan plaka hizasında iken araba geri park manevrasında çapraz pozisyonda olduğu için geçeceği yer kapanıyor olay bundan sonra patlak veriyor zaten.

Bana saygı gösterene ben hep saygı gösteririm ama ortada benim bir hatam yoksa karşımdaki çirkef ise o zaman başka olur.

Birde park sensörü öttüğü halde kamera kararana kadar geri geri gelmeye devam etmiş diyenler var abi siz ne içtiniz neyin kafasındasınız siz park ederken 20-30 kmH ile mi park ediyorsunuz sensör ötmesi ile kameranın kapanması arasında 0.5 sn yok hemen frene bastım nasıl bi zihniyettesiniz anlamak güç

Ya araba çarparsa diye dakikalarca geçecek yer arayan fobik insanlar var ve bunlar dalgınken bu tarz yaklaşmalar olunca anlamsız tepki gösteriyorlar. Başınızı belaya sokmadıysa ve aracınıza hasar vermediyse karşılık verip hak aramayın. Saygıya saygı, iyiliğe iyilik, herkesin harcıdır trafikte yayalara karşı fark yaratın.

• Bosver hocam

• Su basligi duzeltin ya kor oldum. "Arkadasindaki gecenler" Bu ne ya?
  • Yazdıklarım yöneticilerin gücüne gitmiş olacak ki mesajımı silmişler :) demekki onların ailelerinde de var böyle tipler.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.