Şimdi Ara

İki aracın arasına geri geri park ederken arabanın arkasındaki geçenler..

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
100
Cevap
2
Favori
14.116
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> İki aracın arasına geri geri park ederken arabanın arkasındaki geçenler..
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1576 Mesaj
    Sağa ve sola dönüşlerde, sürücüler kurallara uygun olarak geçiş yapan yayalara, varsa bisiklet yolundaki bisikletlilere ve sola dönüşlerde sağdan ve karşıdan gelen trafiğe ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar.

Bu da karayolları trafik kanunu madde 53ten. Hem yayaya hem araca yeşil yandıysa bu maddeye göre de araç durmak zorundadır. Kavşaklarda hız azaltma kuralı ile beraber yayanın yine önceliği vardır. Ama bizim bazı şoförlerimiz ara sokaktan kavşağa son hızla gelip yayayla yarışıyorlar ve araç gelmiyorsa hemen sağa dönmeye çalışıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ulan bana ileride ananı babanı kesiyorlar deseler ben iki aracın arasından geçmem.
    karşıdan karşıya geçerken, araba kullanırken, veya her hangi bir şey yaparken. hiç sorumluluk sahibi değiller. çevre kontrolü sıfır. etraflarında olan biteni asla yorumlamıyorlar. ben yürürken 50 tane şey düşünüyorum. bu araba kırmızıda mı geçer, şu gelen araba yoldan çıkıp kaldırıma mı çıkar. her an tetikteyim. ama kadınlar için sadece kendileri var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgo_cr7 -- 18 Şubat 2018; 23:35:25 >
    |
    |
    3416 Mesaj
    Nişanlısı kesin forumdan biri. :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Hafif dokundum neyseki :)

|
    |

|
    |

|
    |

Konu sahibimiz de tam olarak bahsettiğiniz güruh dahilinde. Bu söylemlerinden açık ve net belli oluyor. Bence burada maksat yaşanılan olayın anlatılması değil birilerinin otekilestirilmesidir.

|
    |
    paradiso35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İnanalım mi, bu kısmı iyi yazamamışsın gibi geldi bana
    Art niyet bir amaç kurgu var
    Forumda bu kurguyu sehvetle destekleyip karalama yapacaklar çok sayıda ama
    Allah tan Ülkemiz geneline vurunca azınlık durumdasınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ouz1806 -- 19 Şubat 2018; 0:30:26 >
    quote:

Orijinalden alıntı: dtcfli

Canını sıkma hocam niye bu kadar sinirlendin boşver. Geçen ışıklarda bekliyorum yanıma kırmızı yeni bir mercedes durdu. Arabanın rengi şekli hoşuma gitti arabaya bakıyorum sürücüsü de kadınmış. Gerizekalı ne bakıp duruyosa dedi bana da . Ben de sensin gerizekalı dedim camı kapattım.

Sürücünün kadın olduğunu bile farketmemiştim halbuki araba dikkatimi çekti baktım.

Bahsettiğiniz renk mercedes'e bayılıyorum.

Birisi mercedes alıyorsa hemde özel üretim kırmızı renk alıyorsa dikkat çekmesi içindir bakılınca da kızıyor mantığa bak

Eğer dikkat çekilmesinden hoşlanmıyorsa orta sınıf 2005 model bi araba alsın

|
    |

• Yarbay
    3410 Mesaj
    Ayni mevzulari bi ben yasiyorum saniyodum. Yayalar o kadar dusuncesiz olmaya basladi ki bu arabayla vuran kacanlari hakli bulmaya basladi. Isim geregi aksama kadar istanbulda arac kullaniyorum ve kendi aracimla park edicem yada yolda sokak sonuna geliyoruz bi yavas yavas gecmeler sanki kendimi hayalet gibi hissediyorum. Kendi aracim olunca uzerlerine surebiliyorum da sirket araciyla yapamiyoruz tabi. Kendim yaya olarak yuruyunce arac gelince hemen hizli adimlarla ilerliyorum yada geri gidiyorum . Hic dusunmuyolar o an morali bozuk olan sinirli biri olabilir icinden gecer gider adam arkasina bile bakmaz.

|
    |
    yayayken bile trafik canavarı olabilirsiniz.Misal sağa sola bakmadan attınız yola kendinizi
    gelen araba size çarpmamak için kırdı direksiyonu hadi bakalım ne güzel canavar.
    Yaya da arabalıda motorluda bu toplumun içinden.Toplum eğitimsiz olunca her hali sıkıntılı.
    trafik dersleri koyulmalı okullara hem de ingilizce dersinden fazla.Zaten ingilizce öğrenemiyorlar bari trafik kurallarını öğrensinler.
    Nişanlı kısmı ilginç tabi polis anlattıysa bişey diyememiştir.Aslında polis neden vakit ayırmış onu da anlamadım ya neyse.
    |
    |

Trafik var diye ondeki aracin yanina cekip 4luleri yaktim. Trafik bitince de geri vitese atip direksiyonu tam sag yaptim gaza dokundum, kut etti bir sey. Indim benim tampon cocugun camurluga dokunmus. Dedim ne is siz gormuyor musunuz dortluleri, belli ki buraya girecegim. Abi biz 5 dakikadir buradayiz diyor lan dedim ben geleli 5 dakika olmadi bak bakalim senin arac 5 dakika once park edilmise benziyor mu? Arac capraz park edilmis. Sen dedim ben girmeyim diye buraya gelisiguzel park etmissin. Neyse baktim cocugun camurluk hafif gocmus, benim tamponda hafif boya atmis. Herkesin masrafi kendine diyip ciktim isin icinden.

Ertesi gun gittim rotuslettim tamponu gorunce canim sikilmasin diye.

Hasili insanlar hesaplarina nasil geliyorsa oyle hareket ediyorlar. Saginda solunda kim var ne yapiyor, ne yapacak umurlarinda degil.

• Yüzbaşı
    563 Mesaj

ben de kiz keser gibi araba kesiyorum bazen. Jantlardan başliyorum aynalara farlara egzosa kadar Sonra şöförle göz göze geliyorum utaniyorum.
    |
    |
    dtcfli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam yine de dikkatli olmak lazım. Karşı tarafa bir şey olur adamdan sayarlar uğraşır durursun.

Çocuk olur vicdan azabı çekersin suçsuz olsan dahi ömründen ömür gider.

Dikkatli olmak daha faydalı
    |
    |
    DoctorEconomy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sensör var kamera var adam ayna bak diyor 100 kişide beğeniyor şaka gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extinct -- 20 Şubat 2018; 21:52:25 >
    auto_man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

Orijinalden alıntı: auto_man

"geri görüş kamerası çizgisine odaklandım park ediyorum birden park sensörü sürekli ötmeye başladı ardından kamera karardı ani fren yaptım"

3 tane ayna var arabada. Hatta bazılarında kör nokta aynası var. Aksesuar için değil bunlar. Kadın yerine küçük çocukta olabilirdi. Çocuğa çarpsaydınız kimseye anlatamazdınız durumu?

geri görüş kamerası dediği şey o 3 aynanın göstermediği her şeyi gösteriyor. Hani geri giden arabanın altında kalan çocuklar oluyor ya işte onlar o aynalara bakanların bir kısmı tarafından eziliyor.

Ya hiç geri görüş kamerası görmedin yada iş olsun diye sallıyorsun.

3 Ayna da kontrol edilmeli ama geri görüş kamerası her arabaya mecburi olmalı.

• Binbaşı
    1407 Mesaj
    Haklı olabilirsin ama her vatandaştan da şoför hassasiyeti beklemen doğru değil. Stop lambasının, dörtlünün ne olduğunu bilmeyen bir sürü insan var hele kadınsa..

Ayrıca kameraya odaklanmak başka bir şoför hatası. Herkesi kendimiz gibi düşünüyor zannederek trafikte hareket edemeyiz beyler. Duyarlı olan daha dikkatli olmalı. Düşünmesi gerekir diye değil, düşünemez diye hareket etmeliyiz.
    |
    |

İnsan kalbinde ne taşıyorsa, dünyaya bakınca onu görür. / Goethe
  • Çavuş
    89 Mesaj
    Öten lambalar var arkaya takıyorsun geri vitese aldığın anda ötmeye başlıyor, hem vatandaş da anlıyor geri geleceğini, tavsiye ederim.

böyle mal deynekleriyle muhatap etmez işte . bir dahakine aynalarıda kullan kardeş millet ile uğraşmazsın.
    |
    |
Reklamlar
Media Sözlük
SEO
bankalar.org
kolayoto.com
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.