Şimdi Ara

İki aracın arasına geri geri park ederken arabanın arkasındaki geçenler.. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
2
Favori
16.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
167 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Seninki yine iyi. Benim arkama geçende bebek arabasıyla girdi kadın. Sensör de yok. Sağa yanaştığım için sağ aynaya bakıyordum, soldan gelmiş görmedim. Son anda üst dikiz aynasında bir karartı farkedince durdum. Doğrusu o hızda vursam da bişey olmazdı, sesi duyunca dururdum hemen ama korkusu yeter. Hareket halindeki aracın arkasına bebek arabasıyla girmek de iyi cesaret gerçekten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • auto_man A kullanıcısına yanıt
    Sen sağ aynaya bakerken soldan biri girerse sensörün sesi uyarır yani olay ayna değil, hee bukalemun gibi gözler ayrı ayrı bakabiliyorsa o başka. Ortada ki ayna için 3. Göz lazım.

Not: gerçi 200 kişi beğenmiş şu yorumu demek ki 3. Gözlü olup gözleri ayrı ayrı kontrol edenlerin sayısı çoğunlukta.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • experienced kullanıcısına yanıt
    Haklısın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her şeyden önce insan olmak lazım. Önce insan...

İş için 2004 - 2005 gibi Güney Afrika Cumhuriyeti'ne gittim. Çok geri kalmıştır diye nazlanıyordum. Trafik bize göre tersten akıyor, direksiyon sağda. Defalarca trafikte yaya olarak hata yaptım alışkanlıklardan dolayı. Bir kere ne beyazı nede siyahı korna çaldı. Gülümseyenler ve yol verenlerden başka bir manzara görmedim.

Bir araç almışsınız. Aracınız olmuş belki araç kullanmayı öğrenmişsiniz ama henüz insan olmayı tam öğrenememişsiniz.

Trafikte önce insan gelir. Kırmızı, yeşil mavi fark etmez. Geçiş üstünlüğü fark etmez. Önce insan gelir. Umarım hem araç kullanmayı hemde insanlığı daha iyi öğrenirsiniz.
    artılayan 200+ kişi yazılanları gözleriyle mi okudu acaba?

• sercan149 kullanıcısına yanıt
    Sende haklısın

• Hocam ne zaman "f"itesi R ye alsam. arkada bir amca, abla yada teyze beliriyor. Sanırım insanlarda geri vites fetişi var.
    işim gereğide sürekli sokaklarda araçlayım. inan kurallara mümküm mertebe uymaya çalışıyorum fakat insanımız ne kaldırım kullanmayı biliyor ne de yürümeyi.
    yolun karşısına çapraz koşu yaparak geçmeye çalışanı gördüğüm günden beri bazı şeylere inancımı kaybettim.
  • Allah böyle nişanlısı olanlara yardım etsin. umarım sizde bir bayana söylenecek lafların limitini geçmemişsinizdir. yoksa haklı yerde haksız yere düşersiniz.
  • danGerfuLL kullanıcısına yanıt
    Normal demedim ki, sizin niyetinizi bilemez sadece dedim. Her bir şeye dörtlü yakılıyor bu trafikte, kimin neye yaktığını anlamak imkansız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstfygc

Öten lambalar var arkaya takıyorsun geri vitese aldığın anda ötmeye başlıyor, hem vatandaş da anlıyor geri geleceğini, tavsiye ederim.

Forklift gibi mi

• Ben de çocuğun birini altıma alıyordum 4yol ağzında genç bir çocuk, soldan gelen arabayı takip ediyorum baktım araba yok kafayı sağa çevirdim araç var mı diye kontrol ederken hafif de gaza bastım çocuğa dokundu tampon iteklemiş oldum biraz el kol yapıyor baktım söyleniyor cidden şaka bir yana yayalar sürücülerden daha dikkatsiz. Zaten trafik insanı çileden çıkarıyor. Siren falan mı taktırsak burdayım dikkat et dercesine

• quote:

Orijinalden alıntı: never__again

Hocam ne zaman "f"itesi R ye alsam. arkada bir amca, abla yada teyze beliriyor. Sanırım insanlarda geri vites fetişi var.
    işim gereğide sürekli sokaklarda araçlayım. inan kurallara mümküm mertebe uymaya çalışıyorum fakat insanımız ne kaldırım kullanmayı biliyor ne de yürümeyi.
    yolun karşısına çapraz koşu yaparak geçmeye çalışanı gördüğüm günden beri bazı şeylere inancımı kaybettim.

sana yüzde yüz katılıyorum. Hele ki çarşı pazardaysan, arabanın önüne atlıyolar yahu. 'Ezzzz beniiii eeezzz' der gibi.

• empati kuruyorum,evet o manevra gergin ve stresli.

sizde şöyle düşünün bu sizin sorununuz.

yaya yine aynı vurdumduymazlığından hiç bir şey kaybetmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dtcfli

Canını sıkma hocam niye bu kadar sinirlendin boşver. Geçen ışıklarda bekliyorum yanıma kırmızı yeni bir mercedes durdu. Arabanın rengi şekli hoşuma gitti arabaya bakıyorum sürücüsü de kadınmış. Gerizekalı ne bakıp duruyosa dedi bana da . Ben de sensin gerizekalı dedim camı kapattım.

Sürücünün kadın olduğunu bile farketmemiştim halbuki araba dikkatimi çekti baktım.

Ben olsaydım ilk defa motoru içerisinde olan bir Mercedes gördüm ondan baktım derdim.

• Hocam işte çok şey denir de gülüp geçiyorum artık bunlara. Bişey desen tacizci diye belki kapıma polis dayanacak sırf böyle şeylerden kaçınmak için alttan alıyoruz işte. Bunlarda yüz buldukça böyle davranıyo.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paul Hausser

Geçen mahalleye doğru döndüm 3 tane genç kaldırım bomboş yolun ortasın da yürüyor dünya umurlarında değil telefon ellerinde birbirlerine laf yetiştiriyorlar hiç hızımı kesmeden devam ettim tıpış tıpış kenara geçti içlerinden biri arkasını döndü bakıyor bende sağa çektim hemen baktım hemen önünü dönüp kaldırıma çıkıp yoluna devam etti hanzo çok bu ülkede.

Gençler de hatalı ama kenara geçmeseler çarpacaktın demek. Bir avukat olarak sıfır kusurun olsa bile yayalara çarptığın takdirde hukuk mahkemelerinin tazminata hükmettiğini, bu olayda gençler çekilmesiydi kasten yaralamaktan hakkında ceza davası da açılacağını söylemem gerekir. Sizin yaptığınız gençlerin yaptığından daha yanlış, hız kesmemek de nedir. Basarsın kornaya kenara çekilirler.

• kaju waffle K kullanıcısına yanıt
    Ben kurallara uyuyorsam onlarda uymak zorunda karayolu öncelik olarak taşıt kullanımı için tahsis edilmişdir yayalar ve sürücüler trafik işaretlerine ve kurallarına uymak zorundadır belediye kocaman kaldırım yapmış ve yolda bomboş parketmiş araç bile yok hava yeni yeni kararıyor aracın farı yanıyor içlerinden biride geldiğimi görüyor hiç istifini bozmuyor kusura bakmayın madem hukukçusunuz trafiği tehlikeye atmaktan ceza yiyebilecekleri konusundan da bihabersiniz.

• TAKSİRLE YARALAMA SUÇU ( Trafik Kazalarında Sürücüler Gibi Yayaların da Kendileri İçin Öngörülen Trafik Kurallarına Uymamak Suretiyle Kusurlu Hareket Ederek Başkasının Yaralanmasına veya Ölümüne Neden Olması Durumunda Taksirli Yayanın İlgili Suçtan Cezalandırılması Mümkün Olduğu )

5237/m.22/2,89/1

2918/m.68,70

Ben bunlar kadar düşüncesiz değilim Allaha şükür canlarına kastetmeyecek merhametede sahibim araçlara yeşil ışık yanarken yaya geçidinde 3 dk sabredemeyen hanzolar hem kendi hem benim hayatımı riske atıyorsa en uygun şekilde bunun dersini almalıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paul Hausser

Ben kurallara uyuyorsam onlarda uymak zorunda karayolu öncelik olarak taşıt kullanımı için tahsis edilmişdir yayalar ve sürücüler trafik işaretlerine ve kurallarına uymak zorundadır belediye kocaman kaldırım yapmış ve yolda bomboş parketmiş araç bile yok hava yeni yeni kararıyor aracın farı yanıyor içlerinden biride geldiğimi görüyor hiç istifini bozmuyor kusura bakmayın madem hukukçusunuz trafiği tehlikeye atmaktan ceza yiyebilecekleri konusundan da bihabersiniz.

• TAKSİRLE YARALAMA SUÇU ( Trafik Kazalarında Sürücüler Gibi Yayaların da Kendileri İçin Öngörülen Trafik Kurallarına Uymamak Suretiyle Kusurlu Hareket Ederek Başkasının Yaralanmasına veya Ölümüne Neden Olması Durumunda Taksirli Yayanın İlgili Suçtan Cezalandırılması Mümkün Olduğu )

5237/m.22/2,89/1

2918/m.68,70

Ben bunlar kadar düşüncesiz değilim Allaha şükür canlarına kastetmeyecek merhametede sahibim araçlara yeşil ışık yanarken yaya geçidinde 3 dk sabredemeyen hanzolar hem kendi hem benim hayatımı riske atıyorsa en uygun şekilde bunun dersini almalıdır.

Gençlerin de hatalı olduğunu söyledim zaten onların cezai sorumlulukları ayrı bir mevzu. Taksir, dikkatsizlik veya tedbirsizlikle neticesi öngörülmeden fiilin gerçekleştirilmesidir, kasıttaki isteme unsuru yoktur. Sen burda gördüğün halde hız kesmeyip adama çarparsan olasi kastla (çekilirse çekilir, çekilmezse çarparım) adam yaralamak ya da öldürmekten (20-30la çarpmana rağmen düşerken kafayı yere vurup ölebilir de) ceza alırsın.

Koşarak veya hızlı gelen birini aynaya baksanda fark edemezsin

Kör noktası olan ayna görüş alanı sınırlı ayna ile park sensörünü kıyaslamak mantıklı mı sence ?

• quote:

Orijinalden alıntı: X Files

Her şeyden önce insan olmak lazım. Önce insan...

İş için 2004 - 2005 gibi Güney Afrika Cumhuriyeti'ne gittim. Çok geri kalmıştır diye nazlanıyordum. Trafik bize göre tersten akıyor, direksiyon sağda. Defalarca trafikte yaya olarak hata yaptım alışkanlıklardan dolayı. Bir kere ne beyazı nede siyahı korna çaldı. Gülümseyenler ve yol verenlerden başka bir manzara görmedim.

Bir araç almışsınız. Aracınız olmuş belki araç kullanmayı öğrenmişsiniz ama henüz insan olmayı tam öğrenememişsiniz.

Trafikte önce insan gelir. Kırmızı, yeşil mavi fark etmez. Geçiş üstünlüğü fark etmez. Önce insan gelir. Umarım hem araç kullanmayı hemde insanlığı daha iyi öğrenirsiniz.

millet bulgaristanı beğenmez sorsan bir halt değil der
    değilde 1990 model her tarafı dökülen kamyonetin sürücüsü bile kavşakta yol veriyor
    en dökük en lüks farketmez aracın sürücüsü yaya geçidinde duruyor

biz de dayıya yaya geçidinde yol verince patik paytik arabanın yanından arkasına yürüyo
    iş koyuyorum sanıyor muhtemelen

medeniyet bu topraklara çok uzak
    cahil olmak , okumamış olmak nasıl becerildiyse millete çok matah bir şeymiş gibi algılatıldı
    kibarlık yapmak nazik olmak ki ben de kibar bir insan değilimdir ama nasıl oldu da kötü bir şeymiş gibi algılandı akıl alır gibi değil

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.