Şimdi Ara

İki aracın arasına geri geri park ederken arabanın arkasındaki geçenler.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
2
Favori
16.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
167 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dh çomarları konu sahibinden hırsını çıkaramamış yazık onlara...
  • şekilci olmayı bırakın insanları kılık kıyafetleriyle yargılamayın mal her yerde maldır şuan bu konuda art niyetli o kadar çok insan var ki nefretini burada kusuyor anlamıyoruz zannediyorlar ama kral çıplak
  • Senin ki bir şey mi kardeş Bayan şoförler park yerinden çıkmama bile engel oluyor.

Arabayı sıfır park etmiştim alışverişimi yaptım pazardan geçtim şoför koltuğuna bir şeyler atıştırıyorum. Arkamdaki araba ile aramda bir metre var onun da arkasında yarım metre vardır herhalde. Neyse bir anda korna sesi arabayı çalıştırdım ya bu çık artık diye kornaya basıyor. Neyse çıksın acemidir dedim önce ben çıkayım. Kaldırıma sıfır olduğum için öndeki arabadan da bana çok yer kalmamış geri vitese taktim aynaya Bi baktım kadın dibime gelmiş. Sabır çektim ama bu Kornaya bir daha bastı Allahım dedim sabır ver bana.

Neyse kalan yarım metreye geri gittim biraz burnu çıktı kurtarmadı bir geri manevra daha yapayım derken kadın beni çıktı bilip hı daha gelmiş arkaya iyice yanaşmış. İndim araçtan "2 dakika yahu 2 dakika sabret dedim!" ne bir kusura bakmayın ne başka bir şey...

Bastım gaza devam ettim. Virajlara füze gibi giren mi dersin. Park etmeye çalışırken yerine giren mi dersin. Yolun ortasından süren mi bölünmüş yoldan fırlayan mi dersin. Yolu sadecw direksiyon içinden görüp koltuğa oturan mi dersin... Bunlar yetmiyor bir de elektrikli bisiklet olayı var plakasız. Ne kırmızı ışık var ne şerit var ne kural var. Sadece bu ay iki tanesi karanlıkta farsız. Işıksız yüzde yüz hatalı şekilde önüme fırladı. Artık arabaya binilmez olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Geri görüş kamerası yada park sensörü varsa mutlaka aracı kaydırmadan direk geri vitese takılmalı. Kesinlikle üşenmeyin vitesi takmak için bir anlık boşluk kaza getirir. Geri görüş kamerası çok iyi ama aynalardan da kontrolü bırakmamak gerekli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dtcfli

Canını sıkma hocam niye bu kadar sinirlendin boşver. Geçen ışıklarda bekliyorum yanıma kırmızı yeni bir mercedes durdu. Arabanın rengi şekli hoşuma gitti arabaya bakıyorum sürücüsü de kadınmış. Gerizekalı ne bakıp duruyosa dedi bana da . Ben de sensin gerizekalı dedim camı kapattım.

Sürücünün kadın olduğunu bile farketmemiştim halbuki araba dikkatimi çekti baktım.

kadına da bakabilirsin, kadın güzel ise bunu iltifat kabul etmeli.

• trafiği oluşturanın sadece otomobil, motorsiklet filan olmadığının yaya da olduğu anlaşılmadığı sürece ve eskiden ilkokulda verilen trafik dersinin daha da genişletilmediği sürece böyle olacak. Otomobilin içindeyken de yaya olarak da trafikte bir birey olduğunun bilincinde olmak gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dtcfli

Canını sıkma hocam niye bu kadar sinirlendin boşver. Geçen ışıklarda bekliyorum yanıma kırmızı yeni bir mercedes durdu. Arabanın rengi şekli hoşuma gitti arabaya bakıyorum sürücüsü de kadınmış. Gerizekalı ne bakıp duruyosa dedi bana da . Ben de sensin gerizekalı dedim camı kapattım.

Sürücünün kadın olduğunu bile farketmemiştim halbuki araba dikkatimi çekti baktım.

Nişanlısını çağırsaydı, helvanı yiyor olacaktık!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 42

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: danGerfuLL

Paralel park yaparken yerime dadanan araca carpmisligim var.

Trafik var diye ondeki aracin yanina cekip 4luleri yaktim. Trafik bitince de geri vitese atip direksiyonu tam sag yaptim gaza dokundum, kut etti bir sey. Indim benim tampon cocugun camurluga dokunmus. Dedim ne is siz gormuyor musunuz dortluleri, belli ki buraya girecegim. Abi biz 5 dakikadir buradayiz diyor lan dedim ben geleli 5 dakika olmadi bak bakalim senin arac 5 dakika once park edilmise benziyor mu? Arac capraz park edilmis. Sen dedim ben girmeyim diye buraya gelisiguzel park etmissin. Neyse baktim cocugun camurluk hafif gocmus, benim tamponda hafif boya atmis. Herkesin masrafi kendine diyip ciktim isin icinden.

Ertesi gun gittim rotuslettim tamponu gorunce canim sikilmasin diye.

Hasili insanlar hesaplarina nasil geliyorsa oyle hareket ediyorlar. Saginda solunda kim var ne yapiyor, ne yapacak umurlarinda degil.

Dörtlülerin anlamı benim bildiğim araçta arıza var ya da ileride tehlike var demek. İkincisini Almanya'da gördüm. Hiç oraya ben park edeceğim anlamında yakan görmemiştim.

• hocam sürücüye yardımcı sistemler iyi güzel ama ne olur ne olmaz her zaman yavaş ve aynalara + arka camdan bakarak da park edin derim. burası Türkiye, bu gerçeği hiç aklınızdan çıkartmayın.

Geçen yaya geçidine yaklaştım baktım okuldan çıkan çocuklar gençler geçiyor. yavaşladım sonra durdum, arkadaki ***** korna çalıp selektör yapıyor. al işte şimdi inip ağzını burnunu kırsam hak aslında ama işte ülkeyi kabullenmek lazım.

Askere gitmeden önce herkesi kendim gibi bilirdim, çünkü üniversite arkadaşlarım da kafa dengiydi. Askere bir gittim sudan çıkmış balık gibi oldum ve Türk insanının gerçek öteki yüzü olan %90 ile bir karşılaştım ki karşılaşır karşılaşmaz "aman Allah'ım" dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 19 Şubat 2018; 16:52:2 >

• Assassin2016 kullanıcısına yanıt
    bende park ederken her zaman 4 lüleri yakarım. aracın belirginliğini arttıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 19 Şubat 2018; 16:57:4 >
  • Sucra kullanıcısına yanıt
    Ah o bayan şoförler ne kadar sinir bozucu,trafik raconunu bilmiyorlar
  • Karlı havada patinaj çeken arabanın önünden geçen insan görmüşlüğüm var.Şok olmuştum.Araba yokuş yukarı patinaj çekiyor tam önünden biri geçti.Tekerlek tutunacak yer bulsa onu altına alacak ama acelesi var diye önünden geçti.Bu tarz birine hiçbir şeyi anlatamazsın.Gitsen ne yapıyorsun sen deli misin? desen.Ne oldu çarptı mı diyecek.

Bunların yanında sen de o aynaları kullanacaksın arkadaş.Süs diye konulmuyor onlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0985F6AB6 -- 19 Şubat 2018; 17:17:32 >
    Benim arac diger aracin yaklasik yarisina kadar yaninda duruyor haliyle belli zaten oraya park edecegim. Boslugun yarisinda benim arac var, kalan yarisindan girerek araci capraz park etmis eleman. Yani o sahne pek anlatilabilir degil de hayalinizde canlandirin.

Park ederken geri manevra varsa muhakkak dortluleri yakarim ben dikkat ceksin diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: danGerfuLL

Benim arac diger aracin yaklasik yarisina kadar yaninda duruyor haliyle belli zaten oraya park edecegim. Boslugun yarisinda benim arac var, kalan yarisindan girerek araci capraz park etmis eleman. Yani o sahne pek anlatilabilir degil de hayalinizde canlandirin.

Park ederken geri manevra varsa muhakkak dortluleri yakarim ben dikkat ceksin diye.

Şeride araç bırakıp gidenlerin olduğu bu trafikte adamın sizin niyetinizi anlamaması normal. Geri giderken ne olursa olsun aynaya bakmak lazım.

Yani o yarim araclik aradan aracini capraz park etmesi normal? Peki madem oyle diyorsunuz.

• C sınıfı sedan dan sonrasını okumadım

• quote:

Orijinalden alıntı: yasink01

C sınıfı sedan dan sonrasını okumadım

Allah’ını seversen oku.

• Ataşehir'de bir sitede oturuyorum park yerini çocuklar oyun alanı olarak kullanıyor oyun park yerlerı site içinde olmasına rağmen. 5-6 yaşındaki çocuklar plastik 4 tekerli oyuncak arabaya biniyorlar, ne geri kamerası ne de ayna hiç bir şekilde görünmesi mümkün değil.

Ailesinin haberi yok mu ? Elbette var, kaç kez bunun tartışması oldu en sonunda çocukların otoparkta top oynaması, bisiklete binmesi yasaktır yazısı asıldı fakat site içinde böyle bir yasak koymaya hakkınız yok diyerek kaldırdılar, elbette böyle bir yasak koyma hakkımız yok ama otopark araç park yeridir inatla "olacağına varır, kaderde varsa engellenmez, Allah korur" gibi saçma sapan düşüncelerle kendilerini evdeki çocuk gürültüsünden tepişmesinden kurtaran insanlara ne anlatılabilir ?

Bir çocuk araç altında kalırsa bunca uyarıya rağmen vidanını bu insanlar nasıl avutacaklar ? Ezen sensin deyip mahkemede mi kozlarını paylaşacaklar yoksa, kaderde varmış mı diyecekler.

Hakikaten anlamak çok güç insanlarımızı. Otopark yahu adı üstünde burada neden bisiklet ile gider gider gelinir ki ?

Benden hepinize tavsiye eğer aracınızda bir kişi varsa ne kadar iyi şoför olursanız olun eğer geri manevra yapacaksanız yolculardan biri geri manevranız bitene kadar aracın gerisinde dursun. Bunu alışkanlık haline getirtin, taş çatlasa 15 sn ayakta durur.

Mopetlerin trafik sıkışık olduğunda kaldırıma çıkıp gittiği bir ülkede yaşıyoruz paçasını kurtaran kaptan. Az önce eve gelirken başımdan geçti motor şoförü daracık kaldırımda 30-40 km süratle gidiyor bir de yayanın birine korna basıyor sanki orada olmaya hakkı varmış gibi uyarıyor ben geliyorum diye.

• Aynalar varken geri görüş kamerasına pek güvenmem.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.