Şimdi Ara

İHLAS AURA CLEANMAX VE DİGER SAGLIK ROBOTLARI HAKINDA GÖRÜŞLERİNİZ ACİİİİLLL GEREKLİ!!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
593
Cevap
5
Favori
462.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: daynastry

İhlas aura cleanmax sağlık ve temizlik robotu peşin fiyatı 1600 YTL'dir. İhlas yetkili bayi ve ofisleri dışında satılan yerlerdeki bu ürünler spottur. Yani ikinci el. Sizlerinde bildiği gibi piyasada bulunan her ürünün (sağlık - otomotiv - oyuncak - beyaz eşya) spot mağazası bulunmaktadır buradaki ürünlerle İhlas Holding'in bir alâkası yoktur.

Arkadaşım spot demek ikinci el demek değildir. Ekşi sözlükteki anlamı ;

" beyaz eşya ve elektronikte ülkenin o anki ekonomik koşullarına göre tüketiciye %40-50'lere kadar indirim şeklinde yansıyan ticaret biçimi. likit paraya ihtiyacı olan yetkili bayii malını piyasa fiyatının oldukça altına spotçulara satar, fabrikaya taksitle satılmış gibi gösterir, her ay taksit tutarını fabrikaya öder. beyaz eşya firmalarının böyle bir oluşuma izin vermediği söylenir, gelin görün ki ankara'da yerini herkesin bildiği ve kapısında tabelası olan bir "spotçular çarşısı" bulunmaktadır.."

Bilmeyenlerin dikkatine..

• quote:

Orjinalden alıntı: Ege45

" beyaz eşya ve elektronikte ülkenin o anki ekonomik koşullarına göre tüketiciye %40-50'lere kadar indirim şeklinde yansıyan ticaret biçimi. likit paraya ihtiyacı olan yetkili bayii malını piyasa fiyatının oldukça altına spotçulara satar, fabrikaya taksitle satılmış gibi gösterir, her ay taksit tutarını fabrikaya öder. beyaz eşya firmalarının böyle bir oluşuma izin vermediği söylenir, gelin görün ki ankara'da yerini herkesin bildiği ve kapısında tabelası olan bir "spotçular çarşısı" bulunmaktadır.."

Evet bu konu çok karıştırılıyor.Spot 2. el demek değildir.
  • kardes su anda bızım tanıtımını yaptıgımız aura cleanmax robotunu ihlas firması haricinde kım satıyorsa bu bizim icin spot ve 2.ci el demektir.

quote:

quote:

İhlas aura cleanmax sağlık ve temizlik robotu peşin fiyatı 1600 YTL'dir. İhlas yetkili bayi ve ofisleri dışında satılan yerlerdeki bu ürünler spottur. Yani ikinci el. Sizlerinde bildiği gibi piyasada bulunan her ürünün (sağlık - otomotiv - oyuncak - beyaz eşya) spot mağazası bulunmaktadır buradaki ürünlerle İhlas Holding'in bir alâkası yoktur.

• quote:

kardes su anda bızım tanıtımını yaptıgımız aura cleanmax robotunu ihlas firması haricinde kım satıyorsa bu bizim icin spot ve 2.ci el demektir.

Bu bana mantıksız geliyor. İşletme, bir malı faturalı satıyorsa, faturalı almış demektir. Aldığım yer, spotçu da olsa, faturası olduktan sonra; firma bana garanti şartları ve servisi vermek zorundadır. (bakınız, 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun).. Eee, bu durumda tüketici aynı ürüne niye daha fazla ödesin?
  • quote:

kardes su anda bızım tanıtımını yaptıgımız aura cleanmax robotunu ihlas firması haricinde kım satıyorsa bu bizim icin spot ve 2.ci el demektir.

Demek ki sizin için kanun, sözlük anlamı hikaye. Önemli ve doğru olan sizin " aura cleanmax robotunu ihlas firması haricinde kım satıyorsa bu bizim icin spot ve 2.ci el demektir. " mantığınız.
    Pes yani. Allah hepimizi kanun tanımazlardan korusun..

quote:

Orjinalden alıntı: umutlu42

Bu bana mantıksız geliyor. İşletme, bir malı faturalı satıyorsa, faturalı almış demektir. Aldığım yer, spotçu da olsa, faturası olduktan sonra; firma bana garanti şartları ve servisi vermek zorundadır. (bakınız, 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun).. Eee, bu durumda tüketici aynı ürüne niye daha fazla ödesin?

Yerden göğe kadar haklısınız..

• konuyu size şöyle açıklamaya çalışayım:

öncelikle merak etmeyin, o hortumun hazneye bağlantı yerinde gördünüz tozlara ramen makineniz çektiği tozların tamamını sudan geçiriyor. o bahsettiğiniz durum bende de var ve normal birşe bu. oradaki dönüş kısmı nedeniyle, çok küçücük zerreler o kısma nemin de etkisi ile yapışıyor, aslında dışarı kaçmıyorlar. süpürgeyi kullandıktan sonra içindeki suyun içine doğru yönelen kıvrık parçayı da yerinden sökerek yıkayın muhakkak. ayrıca o parçanın, gövdeye monte edilen kısmındaki iç cidarında bir lastik döşeli olmalı. o lastik biraz yumuşak ve nazik bir lastik, onu da yerinden dikkatlice çıkarıp yıkayarak temizleyin. önemli olan o lastiğin görevini iyi yapması. eğer o lastikte bir kaçırma olursa, yetkili servisinden temin edebilir veya muadili bir conta bularak kullanabilirsin. esasen o lastiğin görevini tamamen yapabilecek çözümler üretmek çok kolay.

aldığınız cihaz içinize yatsın. ben birkaç aydır kullanıyorum. bir müddet sonra zaaten evinizde makineden dışarı kaçacak toz kalmayacak merak etmeyin.

quote:

Orjinalden alıntı: bselek

Merhaba Arkadaşlar,
    Uzun zamandır su filtreli bir elektrik süpürgesi balıyordum. Daha önceden Libelle nin demosunu evde yaptılar. İnternette dolaşırken bu foruma rastgeldim. Bana mantıklı gelen Arnica HepatechAqua yı (nedense bu model arnica nın web sıtesınde yok. Aynı özellikli Hydra modeli var) bugün aldım. Evde denedim. Evet fiyatı gayet ucuz. Çekiş gücü makul. Ancak dıkkatımı çeken hortumun hazneye bağlantı yerinin iç tarafında birikrn tozlardı. Yani çekilen hava tamamen sudan geçmiyor. Bağlantı yerıinden kaçırma var. Bu makinayı kullanan arkadaşlarda bu problem oldu mu? Yada benim aldığım makinada bir problem mi var? Yada bu model sizin bahsettiğiniz model dışında bir model mi? Satın aldığım yer ürünü beğenmezsem 2 hafta içerisinde değiştirebileceğimi söyledi. Bu şekilde ise iade etmeyi düşünüyorum.
    Forumda bu konuda gerçekten tecrübeli arkadaşlar var ve bana yardımcı olurlarsa sevinirim.

Bülent Selek

• ben şanlıurfa ilinde yaşayan biri olarak en büyük şikayetim, malum şehirden kaynaklanan TOZ.

sadece yerde halının kanepelerin üzerinde değil evin tüm odaları (kullanılan-kullanılmayan) ve odanın her köşesi (mobilya üzeri, avize üstü, kitaplığın her köşesi... gibi) normal temizlik (elektrikli süpürge ve silme) süresinden itibaren 2-3 gün içerisinde tozla kaplanıyor.

bu makina beni evin gizli köşeleri dahil tozdan kurtaracak mı? kurtarıyor ise nasıl? (evinde tanıtım yapanların anlattığına göre oda içerisinde çalışşır vaziyette iken tozları çektiği gözlemlenmiş.) peki bu nasıl oluyor.

biri anlatırsa sevinirim...
  • arkadaşlar bu arnica'nın servisi nasıldır.yaygın mıdır.bi problemle karşılaşsak muhattap bulabilir miyiz.istanbul'da en ucuz nerden alabiliriz.(internetten görmeden bilmeden sipariş pek adetim değilde)bu konularda bilgi verirseniz sevinirim.saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: gewa

arkadaşlar bu arnica'nın servisi nasıldır.yaygın mıdır.bi problemle karşılaşsak muhattap bulabilir miyiz.istanbul'da en ucuz nerden alabiliriz.(internetten görmeden bilmeden sipariş pek adetim değilde)bu konularda bilgi verirseniz sevinirim.saygılar

Servis listesi burada var
    http://www.arnica.com.tr/main.aspx?Action=DisplayNews&NewsCode=R_SERVIS&Lang=TR

• teşekkürler.
    bide istanbulda en ucuz nerden bulabilirim acaba.
  • ben şanlıurfa ilinde yaşayan biri olarak en büyük şikayetim, malum şehirden kaynaklanan TOZ.

sadece yerde halının kanepelerin üzerinde değil evin tüm odaları (kullanılan-kullanılmayan) ve odanın her köşesi (mobilya üzeri, avize üstü, kitaplığın her köşesi... gibi) normal temizlik (elektrikli süpürge ve silme) süresinden itibaren 2-3 gün içerisinde tozla kaplanıyor.

bu makina beni evin gizli köşeleri dahil tozdan kurtaracak mı? kurtarıyor ise nasıl? (evinde tanıtım yapanların anlattığına göre oda içerisinde çalışşır vaziyette iken tozları çektiği gözlemlenmiş.) peki bu nasıl oluyor.

biri anlatırsa sevinirim...

bilgi sahibi kimse yok mu?
  • quote:

quote:

Demek ki sizin için kanun, sözlük anlamı hikaye. Önemli ve doğru olan sizin " aura cleanmax robotunu ihlas firması haricinde kım satıyorsa bu bizim icin spot ve 2.ci el demektir. " mantığınız.
    Pes yani. Allah hepimizi kanun tanımazlardan korusun..

quote:

Orjinalden alıntı: umutlu42

Yerden göğe kadar haklısınız..

Evet, ben de hayretler içinde kaldım. Benden de pes yani.

Eğer daynastry gerçekten İhlas'da çalışıyor ise, daha önce yapılmış tartışmaları ve Esra Hanım'ın söylediklerini de dahil edersek şu sonuca varmış durumdayım:
    1- Aura Cleanmax, İhlas üretimi değildir: Bir firma, kendi ürettiği malın (kanunlara rağmen) niye garantisini vermeyip kötü reklamını yapsın ki?
    2- Bu ürün Türkiye'de üretilmemektedir: Eğer Türkiye'de üretilseydi, üreticisi bunun kanun gereği garanti ve servis ağını kurar ve bu konudada İhlas'a bağımlı kalmazdı. Yani, satışını yapan herkes garantör olarak da üreticisini gösterirdi.
    3- Bence de bu ürün yurt dışında üretilmekte (muhtemelen Çin'de) ve İhlas kendisi dışında ithal edip satılanlara garanti vermek istememekte. Burada şunu sorgulamak gerekli: İhlas dışında ithal edenler için garanti konusundaki yaptırım nedir? Bu konuda kanunlar ne diyor?

Ben de diğer birçok katılımcı gibi su filtreli elektrik süpürgesi gereksinimi duyduğum için araştırma yaptım ve bu sayfaları buldum.
    Tüm yorum yapanlara ve bilgisini paylaşanlara teşekkür ederim, ellerinize sağlık.

cengizumur'a özel teşekkür etmek istiyorum: Yazdıklarınız düzgün, anlaşılır ve tutarlı. Verdiğiniz bilgiler doyurucu. Ayrıca yazım kurallarına da özen göstermişsiniz. Sizi eleştiren yazılar da gördüm, ama hiçbirine katılmıyorum.

Yazılanları okuduktan sonra vereceğim karar ya Arnica ya da Rovus olacak. İkisi arasındaki kararsızlığımın en önemli nedeni gürültü seviyesi. Bu iki ürünü gürültü seviyeleri bakımından karşılaştırabilecek arkadaş var mı ? Bir de Rovus'un küçük su haznesi sorun yaratır mı bundan emin olamadım.

Saygılar...

• Tekrar Merhaba,

İnternette yaptığım araştırma sonucu şunları da buldum:
    İhlas Ev Aletleri: http://www.sikayetvar.com/?loc=sikayet_oku&action=co&subaction=Detial&coNo=1424

İhlas Pazarlama: http://www.sikayetvar.com/?loc=sikayet_oku&action=co&subaction=Detial&coNo=3670

Sayfalara girdikten sonra "Firma "Rapor" linkini de tıklayın. Ben tıkladım, benim için sürpriz olmadı :-)

Saygılar.

• quote:

Orjinalden alıntı: mathematician.plus

Ben de diğer birçok katılımcı gibi su filtreli elektrik süpürgesi gereksinimi duyduğum için araştırma yaptım ve bu sayfaları buldum.
    Tüm yorum yapanlara ve bilgisini paylaşanlara teşekkür ederim, ellerinize sağlık

cengizumur'a özel teşekkür etmek istiyorum: Yazdıklarınız düzgün, anlaşılır ve tutarlı. Verdiğiniz bilgiler doyurucu. Ayrıca yazım kurallarına da özen göstermişsiniz. Sizi eleştiren yazılar da gördüm, ama hiçbirine katılmıyorum.

Ben tesekkur ederim mathematician.plus. Bunu forumda cok zaman harcadigimi soyleyen benim hanima gostermem lazim. Burada cok sey ogrenmenin yaninda birilerine yardimci olabildigime sevindim.
  • Tekrar Merhaba,

Bir de şu link'e bakın: http://roboclean.dk/english/ (Quattro_tr 'ye teşekkürler).

Saygılar...
  • bu arnica'yı istanbul'da nerde bulabilirim bilen yok mu acaba.görerek almak isterim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gewa

bu arnica'yı istanbul'da nerde bulabilirim bilen yok mu acaba.görerek almak isterim.

Arnica ürünlerini satan bayi listesini http://www.arn.com.tr/bayi.asp adresinde bulabilirsiniz.
  • teşekkürler
  • merhabalar.yaklaşık beş yıl önce aura cleanmaxlı aldım.küçük bir oğlum var ve astım hastası.ürün tek kelimeyle mükemmel ve parası bana sorarsanız ucuz bile.bana göre sağlığa paha biçilemez.yorumlara genel olarak göz attığımda aurayı diğer basit ürünlerle kıyaslamaya alınması bence yanlış.tamam sulu birçok sistem çıkmış olabilir.oğlum astım olduğu için cleanmaxı boş olarak (hava temizliği için) 6 saat hiç durmadan çalıştırıyorum oğlumun odsında yıllardan beri bu böyle ve inanın makina daha hiç servise gitmedi ayda 1 defa seperatör temizliğini yaparım.alıp almamak arasında kalan ailelere tereddütsüz bir şekilde tavsiye ederim.
  • Bu ihlasçılar ne yüzsüz. Ürünün belli bir fiyatı yok. 1100-2000 ytl arası ne kadar sokabilirlerse. Ürünü alın ertesi gün su arıtma cihazının tanıtımı için arıyorlar. Zaten o iğrenç cleanmaxa dünya kadar para vermişsiniz bir yerleriniz zonkluyor. Onun acısı dinmeden yeni bir ürün kakalamaya çalışıyorlar. Dahası istemediğinizi belirttiğiniz halde ertesi gün yine arıyorlar. Okkalı bir küfür yiyince vazgeçiyorlar. Cleanmaxı sakın almayın, kullanımı için 2 kişinin seferber olması lazım. İyi temizleyebilir ama 2 hafta sonra kullanımı artık işkenceye dönüşmeye başlıyor. Kazık fiyatı da cabası.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.