Şimdi Ara

İHA/Drone Kayıt Sistemi açıldı! Kayıt Zamanı. (kayıt olmak zorunlu) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
4
Favori
7.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • başvurupta onay alan varmı acaba ???:):)
  • Az önce açıldığını farkettim ve kontrol ettiğimde önceki başvurumun silinmiş olduğunu gördüm. Mecburen tekrar pilot kaydı yaptım. Bakalım kaç ay sonra onay gelir. Ayrıca benim drone amerikadan gelme. Sitede drone kaydı gözükmüyorsa satıcı ile bağlantıya geçin diye bir ibare var. Anladığım kadarıyla yurtiçi satışlarda satıcı alının tc numarasını girecek bundan sonra. Alıcı kişi de kayıt edecek. Eee yurtdışından satın almış olanlar ne yapacak peki. Amazondan alınma mavic pro var bende. Resmen kaçak kullanmayı sevk ediyorlar. Telefon ile bilgi alayım dedim, bir fırça yemediğim kaldı. Çıkan görevli iletişimden mail atın diyor. Arkadaşım, yurtdışından gelen drone nereden kayıt edilecek diyorum hala iletişim diyor. Peki tutmayayım sizi çok yardımcı oldunuz diyerek kapattım telefonu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enyalius

Az önce açıldığını farkettim ve kontrol ettiğimde önceki başvurumun silinmiş olduğunu gördüm. Mecburen tekrar pilot kaydı yaptım. Bakalım kaç ay sonra onay gelir. Ayrıca benim drone amerikadan gelme. Sitede drone kaydı gözükmüyorsa satıcı ile bağlantıya geçin diye bir ibare var. Anladığım kadarıyla yurtiçi satışlarda satıcı alının tc numarasını girecek bundan sonra. Alıcı kişi de kayıt edecek. Eee yurtdışından satın almış olanlar ne yapacak peki. Amazondan alınma mavic pro var bende. Resmen kaçak kullanmayı sevk ediyorlar. Telefon ile bilgi alayım dedim, bir fırça yemediğim kaldı. Çıkan görevli iletişimden mail atın diyor. Arkadaşım, yurtdışından gelen drone nereden kayıt edilecek diyorum hala iletişim diyor. Peki tutmayayım sizi çok yardımcı oldunuz diyerek kapattım telefonu :)

işlemler menüsünüden, "iha üretim - ithalat kaydı"nı seçiyorsun. edinme yöntemi seçeneklerinden "yurtdışından bireysel getirme"yi seçiyorsun ve formu dolduruyorsun hocam.
    ben de mavic alacağım yakında, gelişmeleri buradan paylaşırsan memnun olurum.

• Şimdi tekrar kurcalarken buldum. Teşekkürler. Neyse bir onay kaldı o zaman. Hayır, ağır ceza içeren yasa çıkarıyorlar, kurallara uymaya çalışana da engel oluyorlar. Kural neyse uyalım. Kayıt dediler, yaptık. Bu sefer sistem göçtü. Kaç hafta aradan zaman geçti. Bunlar yüzünden iki aydır drone u uçurmayı korkuyorum. Öyle kenarda bekliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enyalius -- 9 Mayıs 2017; 15:44:6 >
  • az önce mail geldi pilotluk başvurum onaylanmış. başvuruyu ayın üçünde yapmıştım, 4-5 iş günü fena değil.
  • merhaba DIY Drone yapmak istiyorum tamamen bitirdiğimde kayıt olayı nasıl olcam nerden baksan 1.500 gram gelir
  • Yurtdisindan gumruk odemeden yaninda drone getirip kaydettiren var mi? Birkaç güne mavic alacağım. Iha kayit sitesinde yurtdisi secenegi gelmis. Burada gumruk ve seyyahat secenekleri var. Gumruk seceneginde yurtdisi siteden kargo ile getirilen dronelar kaydettiriliyor. Burada irsaliye no istiyor. Seyyahat seceneginde ise giris tarihi ve pasaport no bilgisi isteniyor. Burada acaba drone un passaporta işlenip islenmedigini mi kontrol ediyor yoksa sadece giriş zamanı mı kontrol ediliyor? Gümrük ödemeden gelen drone kayıt edilebilecek mi? Bu islemi yapan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mft78 M kullanıcısına yanıt
    Seyahat beraberinde getirilen drone'lar için pasaporta kayıt ettirmek gibi işlemden hiç bahsedilmedi bugüne kadar bildiğim kadarıyla. Pasaport bilgisini muhtemelen SHGM kayıt için tutuyor ve belki birden fazla ticari sayılabilecek miktarda drone getiren kişiler için bir takip mekanizması oluşturacaklar. Yurtdışından seyahatle getirdiğim mavic için kayıt açtım ama henüz onaylanmadı. süreç çok yavaş işliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: royf1

Seyahat beraberinde getirilen drone'lar için pasaporta kayıt ettirmek gibi işlemden hiç bahsedilmedi bugüne kadar bildiğim kadarıyla. Pasaport bilgisini muhtemelen SHGM kayıt için tutuyor ve belki birden fazla ticari sayılabilecek miktarda drone getiren kişiler için bir takip mekanizması oluşturacaklar. Yurtdışından seyahatle getirdiğim mavic için kayıt açtım ama henüz onaylanmadı. süreç çok yavaş işliyor.

Herhangi bir gümrük ödemesi ya da pasaporta işletme yapmadınız değil mi? Bir de sayfadan seyyahat ile seçerek işlem yaptınız değil mi? İşlem tamamlanınca bana bilgi verir misiniz? Ben de aynı işi yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mft78 -- 10 Mayıs 2017; 11:45:37 >
    evet aynen yazdığınız gibi oldu her şey. dört gözle bekliyorum onaylanmasını, haber veririm.
  • quote:

evet aynen yazdığınız gibi oldu her şey. dört gözle bekliyorum onaylanmasını, haber veririm.

yurt dışından seyahat dönüşü getirdiğim mavic pro'nun tüm kayıtları tamamlandı bugün. herhangi bir pasaport kayıt ya da gümrük ödemesi olmadı. shgm sitesindeki kayıt işlemini yaptım bir haftada onay alındı.
  • quote:

quote:

yurt dışından seyahat dönüşü getirdiğim mavic pro'nun tüm kayıtları tamamlandı bugün. herhangi bir pasaport kayıt ya da gümrük ödemesi olmadı. shgm sitesindeki kayıt işlemini yaptım bir haftada onay alındı.

Yaptığınız işlemlerin adımlarını iletir misiniz lütfen? Sayfada pasaport ve giriş tarihi bilgisi verdiniz mi?

SHGM'nin iha sayfasındaki İHA Üretim – İthalat Kaydı kısmındaki formu doldurdum. Yurt dışından bireysel getirme seçeneğini seçtim ve istenen tüm bilgileri girdim, pasaport no ve ülkeye giriş tarhi bilgileri dahil.
  • 1.5 aydan beri kayıt için uğraşıyorum. Dronu satın almadan 20 gün önce eski web sayfasındaki sisteme başvurmuştum. Pilotluluğum onaylanmadan sistemleri göçtü. Şimdi baktım yeni pilotluk başvurum onaylanmış ve drone kaydını yaparken fatura tarihini girdiğimde (Nisan ayı) bilmem ne kanunun kaçıncı maddesine göre geç beyanda bulunuyorsunuz diye uyarı çıktı. İlgili kanunu okuduğumda ise 5000TL para cezası gözüküyor. Bugünün tarihini girsem uyarı kayboluyor ama bu sefer yalan beyandan 10.000TL ceza da ödemek zorunda kalabilirim. Çünkü açıklamalarda shgm beyanınızla ilgili evrakları isteyebilir diye bir ibare var. Şimdi çalışmayan sistemlerinden dolayı zamanında kayıt yaptıramadığım için bir de ceza mı ödeyeceğim?

En sonunda bana dronu kırdırıp sivil havacılığa kargo ile yollatacaklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enyalius -- 11 Mayıs 2017; 23:13:0 >

• 1 haftalık pilot kayıt bekleyişim onaylandıktan sonra 2 gün içinde drone kaydım onaylandı. işlemleri hızlandırmışlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

SHGM'nin iha sayfasındaki İHA Üretim – İthalat Kaydı kısmındaki formu doldurdum. Yurt dışından bireysel getirme seçeneğini seçtim ve istenen tüm bilgileri girdim, pasaport no ve ülkeye giriş tarhi bilgileri dahil.

Menşei kısmına ne girdiniz? Getirdiğimiz ülke bilgisini mi gireceğiz? Bir de siz kendiniz mi getirdiniz bir yakınınız mi? Yanınız ise onun pasaport bilginizi mi girdiniz?

ürünün üretildiği yer bilgisini girdim, Çin.
    Kendim getirmiştim, kendi bilgilerimi girdim.
  • quote:

Anladığıma göre vergi ödemesi gerekmemis, fakat başkaları gerekiyor alma filan diyor. Kendim getiremeyeceğim zorluk çıkartmak istemem, sorunsuz geçiyor mu, atiyorum durdurup valizi açtırıp ugrastiriyorlar mi?

• sleepingawake kullanıcısına yanıt
    durdurup valiz kontrol etme işi tamamen şans. valizinde 20 cep telefonu getiren arkadaşım oldu mesela sıkıntı yaşamadı.
    benim niyetim amerikadan alıp kendim getirmek. tabi her zaman bi risk var ama çok büyük olduğunu düşünmüyorum.
  • Ya. Simdiye kadar ucurduk da. İsmi. Ariyorlar parasi olan alir ucirur. Dusurur kirar. Kime ne. A. Kayiy edtiririz Aliriz pilotluk. Lisansini. Gideriz. Keyfimize bakariz. Bu yastan santa birde. Sinifta dersmi gorecegiz Kafa zaten almaz bu iste. Yurumez. Kulanan kullanir. Bu aletleri alanlardan. Temiz kagidi istesinler savciliktan. Sicili temiz olan kullansin. Bence zor.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.