Şimdi Ara

İHA/Drone Kayıt Sistemi açıldı! Kayıt Zamanı. (kayıt olmak zorunlu) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
4
Favori
7.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar iha kaydı için sitedeki form u doldurup posta ile gönderirsek kayıt işlemi kabul ediliyor.

http://web.shgm.gov.tr/tr/genel-duyurular/5415-insansiz-hava-araci-kayit-sistemi-hakkinda

Ancak ben sitede hangi formları doldurmam gerektiğini bulamadım. Eğer bilen varsa hangi formları doldurmamız gerekiyor söyleyebilir misiniz?

http://web.shgm.gov.tr/tr/formlar/3910-index

• droneu boşuna aldık resmen
    1 aydır izin alamıyoruz sistem yok diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: trclocker_satis

droneu boşuna aldık resmen

eğer hangi formları almamız gerektiğini biliyorsanız posta yoluyla evrakları gönderip kayıt işlemini yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rampy

quote:

eğer hangi formları almamız gerektiğini biliyorsanız posta yoluyla evrakları gönderip kayıt işlemini yapabilirsiniz.

nasıl yani ustam anlamadım açıkcası :)
  • sitede form yok. Az daha sabredicez sistem değişiyormuş. Bu hafta açılır diye söylentiler var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rampy

quote:

nasıl yani ustam anlamadım açıkcası :)

sghm nin duyurular kısmında dolduracağımız evrakları posta yoluyla gönderirsek işlemlerin başlatılacağı yazıyor. söz konusu bu evraklar sghm de formlar kısmında mevcut. ama tam olarak hangi form u doldurup göndermemiz gerekiyor onu bilemiyorum. siz biliyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: mobilephone

sitede form yok. Az daha sabredicez sistem değişiyormuş. Bu hafta açılır diye söylentiler var

inşallah düzgün bir şey yaparlar. amerikadaki drone kayıt sistemine baktım geçende, gerekli bilgileri giriyor ve 5 dolar veriyorsun çat diye onaylanıp plaka numaran veriliyor.
  • senefro S kullanıcısına yanıt
    Bizde ise onaylayan iki kişi varmış sanırım telefonlara bakan yok zaten. Ceza olunca yapıştırırlar hemen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobilephone

Bizde ise onaylayan iki kişi varmış sanırım telefonlara bakan yok zaten. Ceza olunca yapıştırırlar hemen.

anlamadığım neyi onaylıyorlar ki?
    verdiğimiz bilgilerden nasıl bir değerlendirme yapıp onay veriyor ya da vermiyorlar bu işe uygun olduğumuza.
  • yalandan iş yapıyorlar işte anlicağın usta
  • ben de mayıs gibi almayı planlıyorum, inşallah bir an önce ve düzgün bir şekilde çözülür bu iş.
  • SHGM'nin dün yaptığı duyuru:

quote:

İnsansız Hava Aracı Kayıt Sistemi teknik bir problem sebebi ile kullanılamamaktadır. Aynı zamanda İHA kayıt sistemi yenileme çalışmaları devam etmekte olup kayıt sistemimiz hizmete açıldığında gerekli duyurular yapılacaktır. Bu süre zarfında Genel Müdürlüğümüz, resmi başvuru yolu (posta) ile İHA teknik uygunluk, İHA özel uçuş izni ve İHA uçuş izni başvuruları almaya devam edecektir.

Kamuoyuna duyurulur.
  • bimer üzerinden shgm ye sorduğum soruya ve verdiğim tavsiyelere de pek farklı bir cevap gelmedi.

quote:

Hali hazırda kullanılan iha.shgm.gov.tr internet tabanlı İHA kayıt sistemi teknik bir arıza sebebi ile devre dışı olup kullanılamamaktadır. En kısa sürede sorunun çözümü için bir süre öngörülememekle birlikte gerekli çalışmalar devam etmektedir. Bu süre zarfında kayıt işlemleri gerçekleştirilemeyecek olup Kayıt sistemimiz en kısa sürede tekrardan açıldığında kayıt işlemlerine devam edilecektir.Ayrıca uluslararası gerekliliklere ve uygulamalara uyum sağlanması açısından İHA kayıt sistemimiz tamamıyla yenilenmekte olup yazılım çalışmalarımız devam etmektedir.
  • varmı kayıt olabilen arkadaşlar
  • Hala kapalı bekliyoruz

• bu konu ile bende bi rehber niteliğinde yazı yazmıştım uçuş alanları ve cezaları da kapsayan geniş bir yazı gerekli belgeler vs

http://www.yorumlaniyor.com/drone-nasil-kayit-edilir/
  • Eski sistemde başvuru göndermiştim onaylanmamış heralde. Tekkrar yolladım bakalım kaç ayda kabul edicekler

• Menüler henüz saçmalıyo. Zorla şifre alıp girebildim. Tc kimlikle ismin uyuşmuyo gibisinden hatalar veriyo. Düzelene kadar daha çok yolu var

• ben pilot başvurusunda bir sıkıntı yaşamadım, onay süreci ne kadar sürecek merak ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.