Şimdi Ara

idefix'ten ilk kez sipariş verdim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
17.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az önce idefix'e üye oldum, ve ilk siparişimi verdim arkadaşlar, 13 Kasım Salı 19:30 itibariyle. Bakalım ne gibi sorunlar yaşayacağım, ne kadar sürede kitaplar elime ulaşacak.

Sipariş ettiğim kitaplar:

Popüler Felsefe ve Bilim Seti (8 Kitap Takım)

- İçiyorum Öyleyse Varım
    - İnsan Yemenin Nesi Yanlış?
    - Matematikçinin Galaksi Rehberi
    - Köpeğinize Kuantum Fiziğini Nasıl Öğretirsiniz?
    - Zaman Yaşamın Hammadesi
    - Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bir Bara Girer
    - Nietzsche öldü! Bir Hipopotam Olarak Yeniden Doğdu...
    - Bilimin Henüz Yanıtlayamadığı 10 Soru

Notos Kitap Felsefe Seti (11 Kitap Takım)

- Bilim Felsefesi
    - Pratik Felsefe Yazıları
    - Hermeneutik ve Tin Bilimleri
    - Hermeneutik ve Şiir
    - Ortaçağ Yazıları
    - İdeoloji Kuramları
    - Mantık
    - Tarih Felsefesi
    - Radyoda Felsefe
    - Lambda
    - Metinlerle Hermeneutik Dersleri - 1

Sipariş toplamda 346 TL tuttu. Ama indirimlerle 173 TL'ye düştü. Axess kredi kartımla peşin fiyatına 8 taksit seçeneği ile ödeme yaptım (bütün detayları yazayım da ne olur ne olmaz )

Haydi hayırlısı

• 1 kez alışveriş yaptım sorun yaşamadım. Dün akşam bir sipariş daha verdim, bekliyorum .
  • Bugüne dek bir kez online kitap siparişim oldu, o da D&R'dandı. Ankara/Batıkent'in göbeğinde olan evi bulamadı kargo firması, ve kargoyu şubelerine götürdüler. Belki bu durumun D&R ile ilgilisi yok, ama yine de soğudum, ikinci kez aynı duruma düşmek istemediğimden de idefix'ten denedim bu kez. Umarım daha büyük olmaz pişmanlığım.
  • O sorunu idefix'le de yasayabilirsin. Cunku kargo sirketinle alakali bir durum.

Kitap sitelerinin onemli hususlari ;

Site tasarimi

Kitap cesitliligi ( mesela diger sitelerde olmayan hukuk- muhasebe- kpss-ales kitaplari kitapyurdunda var)

Tedarik zamani

Kargolama sekli( kitaplar hasar gormemeli)

Musteri Hizmetleri

Gerisi kargo firmasina kaliyor. Gozumun onunde gordum. Butun kargolar elle degil atilarak konuyor arka tarafa. Olusacak hasari sen dusun artik. Kitapcilar da ona gore baloncuklu posetlere koymali ki hasar olmasin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim idefix'i tercih sebebim aradığım kitapların ucuzluğu olmuştu. Drizzt Efsanesi'ni 10 liraya alıyorum. idefix'ten 2 kitap, dışarıdan 1 kitaba denk geliyor neredeyse. Hala Drizzt serisini okuyorum. Dün 4 ve 5. kitapları sipariş ettim. Kargoya verme hızları yavaş değil, gayet normal. Kargolama şekillerini ise başarılı buluyorum. Baloncuklu poşetlere güzelce sarıp göndermişlerdi.
    Sizin daha önce yaşadığınız sorun ise kargonun hatası olmuş.
  • Ben de kargo firmasından olduğunu biliyordum. Ancak sorun yaşadığımızda müşteri hizmetleri ilgilenmemişti bu konuyla. Bizim evin adresini bulamamaları, İstanbul'da Taksim meydanını yada Ankara'da Kızılay'ı bulamamaları gibi bir şey. Ki daha önce defalarca online siparişlerim olmuştur, hiçbirinde adresi bulamama gibi bir durum olmamıştı. Müşteri hizmetlerini aradığımda bir MHY "Adresi bulamamışlar" derken, bir diğeri "Evde yokmuşsunuz" dedi, ki sürekli evde olan insanlar vardı o gün. "Geldiklerine dair kağıt bırakmışlar" dediler, ortada kağıt felan yoktu. Tekrar göndermelerini sağlayın dedim, "Yapamayız..." dediler. Ben de "Yapacağınız işi!" dedim artık ne yapayım.

O yüzden soğudum D&R'dan. Ben de bir çağrı merkezinde çalışıyorum, ancak bu kadar ilgisiz olunabilirdi bir müşteriye karşı.
  • Sipariş vermemin üzerinden tam olarak 29 saat geçmiş durumda. Siparişim halen "temin aşamasında".

• 40 saat oldu. halen temin asamasinda. aldiklarim stokta bulunan kitaplardi bu arada, neyi temin ediyorlar anlamis degilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

Sipariş vermemin üzerinden tam olarak 29 saat geçmiş durumda. Siparişim halen "temin aşamasında".

Sizde cok absurd saatlerde hesaplama yapiyorsunuz yani.

Siparisi Sali gecesi vermissiniz. Yani MESAİ bitiminden 3 saat sonra.

Carsamba gece 00.30'da kargoya verecek halleri yok. Sabah 10'da da verecek halleri yok.

Bugun mesai saatleri icinde veya en gec yarin 17:00'a kadar verirler merak etmeyin.

• dun butun gun hicbir islem yapilmamis gibi gorunuyor, normal mi yani bu durum? bugunun de yarisi bitti halen bi gelisme olmadi.. bekleyelim bakalim
  • quote:

dun butun gun hicbir islem yapilmamis gibi gorunuyor, normal mi yani bu durum? bugunun de yarisi bitti halen bi gelisme olmadi.. bekleyelim bakalim

paylastiginiz resme bakarsaniz aldiginiz setlerden biri stokta fakat digerinin notos set in tedarik suresi iki gun gozukuyor yani bu gun sonuna kadar tedarik etme imkanlari var bugun veya yarin kargonuzu cikarmalari normal olan zaten.cunku digeri stokta olsada alisverisinizdeki tum urunler tedarik edilince kargolaniyor.

• Kitaplarım bugün kargoya verilmiş. Yarın elimde olacak, darısı başına .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kreus -- 15 Kasım 2012; 22:08:33 >
  • 2 iş günü bitti. Benimki halen temin aşamasında. Madem ki normal süre diyorsunuz, biraz daha sabredebilirim.

Bu arada az önce hepsiburada'dan da bir sipariş verdim. Allah bilir bu daha önce gelir:

• 3-4 kitap değil ordu vermişsin Yarın büyük ihtimal verilir.
  • Bu sabah kitaplarım geldi. Diğer kitap siparişlerimi de idefix'ten vermeyi düşünüyorum.
  • 3. isgunu bitti, herhangi bir gelisme yok, halen temin asamasinda.
  • idefix'ten gelen e-mail:

Ben de temin ettikleri kitapları göndermelerini istedim, yoksa sinirlerim zıplayacak gene. İkinci bir kargo ücreti isteseler bile ödemeyeceğimi de yazdım. Mail olarak gönderdim, çağrı merkezlerini mi aramalıydım bilemedim.
  • Sonunda bir gelişme oldu, ve kitap setlerinden birisi bugün 19.11.2012 Pazartesi 14:00 itibariyle evime teslim edildi. Teslim edilen set şu:

Notos Kitap Felsefe Seti (11 Kitap Takım) (109 TL)

- Bilim Felsefesi
    - Hermeneutik ve Şiir
    - Ortaçağ Yazıları
    - İdeoloji Kuramları
    - Mantık
    - Tarih Felsefesi
    - Radyoda Felsefe
    - Lambda

Popüler Felsefe ve Bilim Seti (8 Kitap Takım) şu anda halen temin aşamasında görünüyor. Bakalım ne zaman temin edip de gönderecekler.
  • quote:

Sonunda bir gelişme oldu, ve kitap setlerinden birisi bugün 19.11.2012 Pazartesi 14:00 itibariyle evime teslim edildi. Teslim edilen set şu:

Notos Kitap Felsefe Seti (11 Kitap Takım) (109 TL)

- Bilim Felsefesi
    - Hermeneutik ve Şiir
    - Ortaçağ Yazıları
    - İdeoloji Kuramları
    - Mantık
    - Tarih Felsefesi
    - Radyoda Felsefe
    - Lambda

Popüler Felsefe ve Bilim Seti (8 Kitap Takım) şu anda halen temin aşamasında görünüyor. Bakalım ne zaman temin edip de gönderecekler.

hocam olabilir böyle şeyler sakin olun bence kitapokusak 1 numara bu alanda 3 hafta önce akşam 2 tane kitap sipariş vermiştim .2 saat sonra iptal etmelerini istedim yarın sabah iptal etmişlerdi bile sadece kitap çeşitliliği az bir daha orayada bir göz at hocam.

• Çok iyi indirim yapmışlar. Bi inceleyelim siteyi bakalım. Kaç liralık alışverişlerde kargo almıyorlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quike -- 19 Kasım 2012; 21:35:26 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.