Şimdi Ara

İddia: Cep telefonu ÖTV zammı gelebilir 'özel video' (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
0
Favori
2.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu ülke vergilerle ayakta duruyor, vergilendirilen kazanç kutsaldir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doymadılar mı? Nefes alma vergisi de alsınlar bence.

• Telefon ve elektronik Türkiye'de lüks oldu arkadaşlar. İster beğenin ister beğenmeyin gerçek olan bu, şirket sahibi olan arabayı ya da telefonu vergiden düşürür sıkıntı olmaz lakin garibanın kontratla telefon alması bitmeyecek. O gariban bundan sonra daha da fazla para ödemek zorunda kalacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

Bir canımız kaldı onu da alın siz de kurtulun biz de kurtulalım

Onu yavaş yavaş alıyorlar acele etme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi choyrn -- 24 Kasım 2016; 21:59:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

• quote:

Orijinalden alıntı: darkgamer_gs

Üretime dayalı devlet sisteminden doğruca vergiye dayalı devlet sistemine geçiyoruz. Yakında elektronik ürüne sahip olmak bile bir araba sahibi olmak kadar zor bir yere varacak gibi gözüküyor.

Türkiye hep öyleydi zaten Osmanlıdan yana vergilerle ayakta duran bir ülkeydi hiçbir zaman üretmedi.Zaten artık elektronik ürün almak araba almak kadar zor, araba almayıp Pc toplayan var ülkenin durumu bu kadar vahim
  • Olursa birşey fark etmez burda zırlar ağlarlar iPhone 7s çıkınca kuyruk olurlar. Ayrıca şuanki telefon üreticilerinden bir tek Samsung ülkemizde fabrika açar gibi duruyor.

• quote:

Üretime dayalı devlet sisteminden doğruca vergiye dayalı devlet sistemine geçiyoruz. Yakında elektronik ürüne sahip olmak bile bir araba sahibi olmak kadar zor bir yere varacak gibi gözüküyor.

Sosyalizm boyle birsey iste her halt vergi, sifir gelisim ve kendini gelistirme ..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ipon 10 bin eder bana göre

• quote:

Orijinalden alıntı: choyrn

quote:

Türkiye hep öyleydi zaten Osmanlıdan yana vergilerle ayakta duran bir ülkeydi hiçbir zaman üretmedi.Zaten artık elektronik ürün almak araba almak kadar zor, araba almayıp Pc toplayan var ülkenin durumu bu kadar vahim

Devleti suçlayacaginiza birbirinizi suçlayin uretimi devlet yapmaz teşvik eder ipon u devlet mi üretiyor?
    Hepiniz burda herseyi biliyoruz diye hava atiyorsunuz (LAF GENELE)

• Eskiden çok soktun çekti şimdi az soktun biraz daha itile.

• Şimdi biri çıkar 600 liralık telefon neyinize yetmiyor der...

Ulan zaten yurt dışında 100 dolar olmayan yavaş telefonu mu kullanalım??
  • Bir zamanlar bir teknoloji mağazasının AVM şubesinde çalışıyordum Kredi kartına taksitli kalkmadan evvel ciddi şekilde alışveriş patlaması yaşadı o zamanda millet nasıl alacak ciddi şekilde düşer denilmişti aksine yok Hediye çekleri üzerinden taksitlendirme gibi yöntemler geliştirildi dahası Bazı özel bankalar teknoloji marketlerde Bireysel ihtiyaç kredisi için mobil şube açtı sabah kredi başvurusu onaylanmış ama sistemsel olarak problem çıktığı halde akşama kadar krediyi almak için mağazayı beraber kapattığımız vatandaşlar gördüm.

Geçen yine arkadaşlarımın yanına uğradım mağazada hala tek çalışan yer telefon reyonu millet üstüne başına yatırımı bırakıp 36 ay vadeli iPhone 7 alma derdinde bu millette zihniyet böyle oldukça vergiler düşmez.

Lüks otomobillerde ÖTV yükseltilecek dendi şuan Lüks otomobil talep patlaması mevcut hani bu halk fakirdi hani asgari ücret ile geçiniliyordu. öyle bişi yok Hizmet sektöründe çalışmış arkadaşlar varsa zaten savurganlığı görmüşlerdir.

bu arada üretemeyen bir ülkeyiz ama Cumhuriyetin ilk 20 30 yılı bu şekilde geçmiş ne zaman bir adım atılsa ülkenin başına ''Darbe'' sopasıyla vurulmuş cesaret kırılmış.

halbuki ülkemizde 1900 lerin başında Osmanlının son döneminde deniz uçağı üretildiğini bilen kaç kişi vardır tartışılır.

Erbakanın 1998 için ülkenin bir çok yerinde farklı sektörlerde yerli üretim planlamalarını yaptığını hatta balıkesir tarafında fotovoltaik pil için yarıiletken fabrikası kurma projesi ki saha bile belirlenmiş 2000 yılında üretimlerin gerçekleşmesi planlanmış ( bu fabrika olsaydı zaten teknoloji noktasında TSMC yada GloFo gibi elimizde yarıiletken fabrikası olup 20 yıla yaklaşan bilgi birikimi siz düşünün)

Velhasıl ne zaman birşeyler yapılmaya kalkılsın engeller çıktı ve engellerle boğuşurken diğer ülkeler üretim noktasında çağ atlamış oldular.

Devletlerin gelir kaynağı vergilerdir ve üretim noktasında geçmişinde tecrübesi olmayan ülkeler vergilendirme uygulamalarında revize yoluna giderler.

eski bir hizmet sektörü çalışanı olarak vergi noktasında ülkedeki alım gücünü gözlemlediğim için uzunca bir süre çok eleştirmiyorum çünkü eleştirsek dahil alacak o kadar çok insan var ki 2012 sonu Galaxy Nexus cihaz aldım ki 4 sene geçti şubat-Mart döneminde değişim planlıyorum sonuçta 4 sene geçen ve deforme olan bir cihaz ve artık kendinden geçti en azından ben ihtiyaçtan alım yaptığım için vergi gelse dahil beni caydırmayacak ama her 3-4 ayda bir cihaz değiştirenleri etkileyecektir o kesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 24 Kasım 2016; 23:19:31 >

• Eğer devletin aklında gerçekten sizin dediğiniz gibi bir plan varsa sonuna kadar destekliyorum. Zira pazar olarak çok büyük bir ülkeyiz. Ayrıca coğrafi olarak da çok kilit bir noktadayız. Bir ayağımız Avrupa'ya, bir ayağımız Asya'ya açılıyor. Yeni yapılan hava limanları ve köprüleri ile özel firmaları burada üretim yapmaya teşvik edebilir.

Kısacası kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez... Umarım her şey planlandığı gibi gider...

• Almıyorum ulan! Telefon melefon almıyorum! 4 yıldır yok döviz arttı, yok ötv bindi, yok bandrol vergisi, yok anten vergisi... Son bir iki haftadır zaten telefon alacağım parayı fotoğraf makinesi, teleskop, mikroskop, ikinci monitör, yeni ekran kartı gibi şeylere mi yönlendirsem diye düşünüyordum. Birkaç gün önce de şarjım düdüt yapıp sinyali verince kapadım telefonu attım çekmeceye. Yıllardır ömrümü yedi bu vergiler algılar. Steam'in trade/pazar hızlı işlemler için zorunlu kıldığı authenticator uygulaması için lazımdı, ama bugüne kadar kullanmadıysam bu günden sonra da kullanmam ve değişen bir şey olmaz. En olmadı android emulator kurar geçerim. Adamsanız o vergileri %200 yaparsınız! Erkekseniz dövize de müdahale etmeyin 20 lira olsun! Hodri meydan!
  • quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

Bir zamanlar bir teknoloji mağazasının AVM şubesinde çalışıyordum Kredi kartına taksitli kalkmadan evvel ciddi şekilde alışveriş patlaması yaşadı o zamanda millet nasıl alacak ciddi şekilde düşer denilmişti aksine yok Hediye çekleri üzerinden taksitlendirme gibi yöntemler geliştirildi dahası Bazı özel bankalar teknoloji marketlerde Bireysel ihtiyaç kredisi için mobil şube açtı sabah kredi başvurusu onaylanmış ama sistemsel olarak problem çıktığı halde akşama kadar krediyi almak için mağazayı kapattığımız vatandaşlar gördüm.

Geçen yine arkadaşlarımın yanına uğradım mağazada hala tek çalışan yer telefon reyonu millet üstüne başına yatırımı bırakıp 36 ay vadeli iPhone 7 alma derdinde mu millette zihniyet böyle oldukça vergiler düşmez.

Lüks otomobillerde ÖTV yükseltilecek dendi şuan Lüks otomobil talep patlaması mevcut hani bu halk fakirdi hani asgari ücret ile geçiniliyordu. öyle bişi yok Hizmet sektöründe çalışmış arkadaşlar varsa zaten savurganlığı görmüşlerdir.

bu arada üretemeyen bir ülkeyiz ama Cumhuriyetin ilk 20 30 yılı bu şekilde geçmiş ne zaman bir adım atılsa ülkenin başına ''Darbe'' sopasıyla vurulmuş cesaret kırılmış.

halbuki ülkemizde 1900 lerin başında Osmanlının son döneminde deniz uçağı üretildiğini bilen kaç kişi vardır tartışılır.

Erbakanın 1998 için ülkenin bir çok yerinde farklı sektörlerde yerli üretim planlamalarını yaptığını hatta balıkesir tarafında fotovoltaik pil için yarıiletken fabrikası kurma projesi ki saha bile belirlenmiş 2000 yılında üretimlerin gerçekleşmesi planlanmış ( bu fabrika olsaydı zaten teknoloji noktasında TSMC yada GloFo gibi elimizde yarıiletken fabrikası olup 20 yıla yaklaşan bilgi birikimi siz düşünün)

Velhasıl ne zaman birşeyler yapılmaya kalkılsın engeller çıktı ve engellerle boğuşurken diğer ülkeler üretim noktasında çağ atlamış oldular.

Devletlerin gelir kaynağı vergilerdir ve üretim noktasında geçmişinde tecrübesi olmayan ülkeler vergilendirme uygulamalarında revize yoluna giderler.

eski bir hizmet sektörü çalışanı olarak vergi noktasında ülkedeki alım gücünü gözlemlediğim için uzunca bir süre çok eleştirmiyorum çünkü eleştirsek dahil alacak o kadar çok insan var ki 2012 sonu Galaxy Nexus cihaz aldım ki 4 sene geçti şubat-Mart döneminde değişim planlıyorum sonuçta 4 sene geçen ve deforme olan bir cihaz ve artık kendinden geçti en azından ben ihtiyaçtan alım yaptığım için vergi gelse dahil beni caydırmayacak ama her 3-4 ayda bir cihaz değiştirenleri etkileyecektir o kesin

Çok doğru söylüyorsun... Aynen katılıyorum..

• konu uygun sanırım: bilen arkadaşlar mevcut telefonlardan hangilerine imei tamir yapılabildiğini yazabilir mi? ötv bu kadarken bize çok çare kalmıyor.
  • kaçak telefonlara imei çakarız :D telefonadamı %300 vergi ödeyelim ?
  • Bundan sonra bütün kaçak ürünleri alacam kaçakçı olacam gözüm karardı ulan iltica edecem arkadaş bunedir yav. Atam kurtar bizi yav :(

• Nereye dönersen dön kıçın arkada kalır derler ya adamlar geçmiş arkamıza nereye dönersek dönelim..

Avrupa bizi kıskanıyor, bakınız Avrupa Parlamentosu.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.