Şimdi Ara

ICLOUD - FATURA SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
5.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3 yıl önce 5s 16gb almıştım. icloud şifresini unuttum. apple'a başvuruda bulundum mail yoluyla faturamı istedi gönderdim. fatura bilgilerimde bilgi eksikliği nedeniyle icloudumu açamayacaklarını bildirdiler, eksik olan bilginin ne olduğunuda söylemiyorlar. faturamda ad soyad-alınış tarihi-fatura seri no- cihazın tam adı ne kadara alındığı gibi bilgiler mevcut daha başka ne gibi bir bilgi eksik olabilir bu konuda tecrübesi olanlar yarımcı olurmusunuz.
    2 haftadır telefonsuzum. aramadığım yer kalmadı ne yapmam gerekiyor.

daha önce fatura ile icloud açtırabilenler pm aracılığı ile ulaşsın lütfen en azından faturaları karşılaştır eksik olan bilgiyi tespit edebiliriz.

• Faturada cihazin IMEI no.su ya da seri nosu olmasi gerekiyor. iPhone alirken faturaya IMEI'yi isletmek bu yuzden onemli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

Faturada cihazin IMEI no.su ya da seri nosu olmasi gerekiyor. iPhone alirken faturaya IMEI'yi isletmek bu yuzden onemli.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Faturamda imei nosu mevcut değil bunu bimexe bildirdim ancak güvenlik nedeniyle bu bilgiyi oraya yazamadıklarını bildirdiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VulcanoRosso

quote:

Faturada cihazin IMEI no.su ya da seri nosu olmasi gerekiyor. iPhone alirken faturaya IMEI'yi isletmek bu yuzden onemli.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Faturamda imei nosu mevcut değil bunu bimexe bildirdim ancak güvenlik nedeniyle bu bilgiyi oraya yazamadıklarını bildirdiler.

bu durumda bimeks mi hatalıdır, çünkü apple bu bilgiyi bimekse vermiş olması gerekiyor telefonun garanti kapsamına girebilmesi ve diğer sorunlarla ilgili hak iddaa edebilmesi için faturanın nasıl kesilmesi hakkında detaylı bilgi vermesi gerekli midir, yoksa bimeks bir şirket olarak faturanın nasıl kesilmesi gerektiği hakkında bilgi sahibi olması zorunluluğu var mıdır, yoksa imei veya seri numarası yazılması sadece müşterinin isteği doğrultusunda gerekli şirket ve kullanıcı arasında kabul beyanının imzalanması durumda mı faturada belirtilebilmelidir?

• Hocam bunun temel sebebi Bimeks firmasının bu ürünü doğrudan Apple'dan almayıp araya 3.bir firmanın girmesinden kaynaklanıyor. Bu durumda sizin Bimeks'ten distribütör faturası istemeniz gerekiyor. Distribütör faturasıyla bu iş çözülür.

• Faturada cihazin Imeisi ve model kodu yazmiyorsa gecmis olsun. Hakkinizi arayin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon hangi marka olursa olsun yada android veya ios hiç farketmez imei numarası faturada mutlaka yazmalı.Yoksa o faturanın hangi telefona fatura edildiği anlaşılmaz.ikincisi İmei klonlanması diye bir şey var.Neyse, ikinci el bile alırken faturasında imei numarasının yazdığına dikkat edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: @BJK@

Telefon hangi marka olursa olsun yada android veya ios hiç farketmez imei numarası faturada mutlaka yazmalı.Yoksa o faturanın hangi telefona fatura edildiği anlaşılmaz.ikincisi İmei klonlanması diye bir şey var.Neyse, ikinci el bile alırken faturasında imei numarasının yazdığına dikkat edin.

isosem19 @ 15 Ekim 2015; 10:20:45

Hocam bunun temel sebebi Bimeks firmasının bu ürünü doğrudan Apple'dan almayıp araya 3.bir firmanın girmesinden kaynaklanıyor. Bu durumda sizin Bimeks'ten distribütör faturası istemeniz gerekiyor. Distribütör faturasıyla bu iş çözülür.

Victor Branco @ 15 Ekim 2015; 10:20:45

Faturada cihazin Imeisi ve model kodu yazmiyorsa gecmis olsun. Hakkinizi arayin.

@BJK@ @ 15 Ekim 2015; 10:20:45

Telefon hangi marka olursa olsun yada android veya ios hiç farketmez imei numarası faturada mutlaka yazmalı.Yoksa o faturanın hangi telefona fatura edildiği anlaşılmaz.ikincisi İmei klonlanması diye bir şey var.Neyse, ikinci el bile alırken faturasında imei numarasının yazdığına dikkat edin.

çok teşekkürler cevaplarınız için bimeksten distributor faturasını isteyeceğim

• Olay tamamen Bimeks'in kasa calisan gorevlisinin isguzarligi. Aciklama kismina IMEI yazmasi gerekiyordu. Distributor faturasi diye bir sey yok. Fatura faturadir, telefonu satan firma o telefonun faturasini IMEI islenmis sekilde kesmek zorunda. Yapacagin sey, Bimeks'in muhasebe departmanina basvurmak ve ilgili tarihli ilgili faturaya cihazin IMEI numarasinin islenmesini saglamak. Ama bunu da yapacaklarini sanmiyorum. Sen yine de sansini dene.

• quote:

Olay tamamen Bimeks'in kasa calisan gorevlisinin isguzarligi. Aciklama kismina IMEI yazmasi gerekiyordu. Distributor faturasi diye bir sey yok. Fatura faturadir, telefonu satan firma o telefonun faturasini IMEI islenmis sekilde kesmek zorunda. Yapacagin sey, Bimeks'in muhasebe departmanina basvurmak ve ilgili tarihli ilgili faturaya cihazin IMEI numarasinin islenmesini saglamak. Ama bunu da yapacaklarini sanmiyorum. Sen yine de sansini dene.

bende bimeksin hatalı olduğunu düşünüyorum
  • Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    Distribütör faturası diye bir şey yok demişsin nasıl bu kadar emin olabiliyorsun? Ürün Bimeks'in stoklarına girerken kesilen ithalatçı faturası ne o zaman? Konuyu açan arkadaş iki yolun var;

1-Elindeki faturanın üzerine boş bir alana IMEI yazıp elle imei numaranı ve seri numaranı yazıp tekrar Apple'a göndermek,

2- Distribütör faturası / İthalatçı faturası diğer adı.

Bimeks ithalatçı faturasını verdiğinde birden fazla imei numarası mevcut olabilir içinden kendi imei numaranın altını çizip, taratıp, Apple'ı arayıp tekrar prosedürü başlatman gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: isosem19

Distribütör faturası diye bir şey yok demişsin nasıl bu kadar emin olabiliyorsun? Ürün Bimeks'in stoklarına girerken kesilen ithalatçı faturası ne o zaman? Konuyu açan arkadaş iki yolun var;

1-Elindeki faturanın üzerine boş bir alana IMEI yazıp elle imei numaranı ve seri numaranı yazıp tekrar Apple'a göndermek,

2- Distribütör faturası / İthalatçı faturası diğer adı.

Bimeks ithalatçı faturasını verdiğinde birden fazla imei numarası mevcut olabilir içinden kendi imei numaranın altını çizip, taratıp, Apple'ı arayıp tekrar prosedürü başlatman gerekiyor.

1. seçeneği kabul edeceklerini sanmıyorum,
    2. seçeneği de bimeksin vereceğini sanmıyorum.

ancak bimeks ile apple arasında resmi bir yazışma yapılırsa bu sorun hallolur gibime geliyor. apple'ı Tüketici hakem heyetine başvuruda bulundum.

• isosem19 İ kullanıcısına yanıt
    Cihazin tabii ki bir B2B faturasi vardir ama bu konuyla ve son kullanici ile bir alakasi yok. Kaldi ki Bimeks o faturayi maliye disinda kimseyle paylasmaz. Paylassa bile o faturada cihaz toptan olarak birim urun diye gecer ve fatura Bimeks adina kesilmistir. O faturayla son kullanici iCloud sifresini nasil sifirlatabilir? Konuyu bu kadar dallandirip budaklandirmaya gerek yok. O zaman en temizi Cin'deki ana depodan cikis irsaliyesini istesin?

Ilk gonderdiginde mevcut faturaya elle IMEI no ekleyip fotokopisini cekseydi belki Apple ikna olurdu ama artik duzeltme yapamaz. Yaparsa Irlanda merkezdeki personel sahtekarligi fark eder. Yapilmasi gereken sey Bimeks'in finans departmanindan duzeltilmis fatura talep etmek.

• 02162821511 Apple Destek hattı. Fatura gönderdiğimde gönderilen fatura kabul görmezse distribütör faturasıyla işlem yaptırabilir miyim diye arayıp sorabilirsiniz. Bimeks istendiği takdirde bu faturayı size temin eder. Konuyu açan arkadaşın faturası 2 sebepten ötürü kabul görmemiş olabilir;

1- Faturanın üzerinde imei bilgisinin olmayışı,

2- Apple bu ürünü sistemlerine kaydederken fatura bilgisi olarak distribütör bilgisi girmesi.

Bu söylediklerimi kafamdan uydurduğumu düşünüyorsanız ve faturanın üzerine imei numarasını elle yazıp tekrar gönderebilir miyim çünkü faturada bu bilgi yer almıyor olur mu diye sormak isterseniz destek hattı orada Çin'e kadar gitmeye gerek yok.

• Ayni sorun benimde başımada geldi. İTunestan Yanlış yüklenen yedek ile başka bi hesapla aktifleşti cihaz. İşin kötü tarafı eski iş arkadaşımın yedeği ve işten ayrıldığı için eski mailini kapatmış şirket ve iPhone’umu bul o eski hesaba kitlendi. Arkadaşa ulaşamadım. elimde cihazın faturası var ve Apple destekle konuşmamdan sonra bana bir mail geldi faturanın net resmini buraya yollayın diye. Bende yolladım 3 is gününde sonucun mailime gelecegini söylediler. 3 gün sonra faturamın onaylanmadığını, eksik ibareler olduğu söylendi. Cihazı teknosadan almıştım. Apple sistemlerinde cihazı satan firma herzaman distribütör olur ve benim cihazım genpa çıkışlıymış. Aradım ve distribütör faturasını istediklerini söylediler, olmazsa yardımcı olamayacaklarmis. Böyle birşeyin imkansız olduğunu biliyorum sonuçta maliye değilim. Cihazım iPhone 6 ve aldığım fiyat 2500₺ di. Bu haliyle satsam 300-500 lira yedek parça niyetine satacaktım ama faturamla beraber hakem heyetine başvurdum ve 1 hafta sonra bilir kişinin cihazı incelemesini istendi. Bilir kişi Appleın bunu çalıntı cihazlar icin yapmış olduğunu, ancak BTK sorgulamasında bir sorun gözükmediğini belirtti ve beni haklı bulduğunu söyledi. 3 ay sonra hakem heyetinin karar tutanağı geldi ve 2500₺ fatura tutarımın tarafıma ödenmesine karar verdi. Ve paramı aldım tabi. Eğer ki böyle bi sorun olup, elinizde faturanız varsa ve onaylanmazsa fazla zorlamayıp en yakın hakem heyetine başvurun. Gerisini onlar hallediyorlar

• sadece konuyu açan arkadaşa değil mesajım ,yanlış anlamayın ama 3 yılda en en az ayda bir şifre kullansan 36 kez şifreyi kullanmış olursun. . nasıl unutulur. anlamış değilim . kaldı ki bizler için TCKN (Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık/kimlik numarası) ne kadar önemli ise apple cihaz kullananlar içinde icloud id ( rehber ve cihazı bulmak- sıfırlamak için ) o kadar önemli.

• İphone bulu açmak demek: parola şafak mı başak mı bilemezsem beni vur demek . Bunu açıyorsanız parola ve kimlik unutma lüksünüz yok .

Fatura niye red yer, ilgili firmalar cihazı abuk subuk yerlerden alıyor appledan değil , apple bu cihazı distributore satıyor, distributor x bayisine , sonra müşteri fatura atınca Apple sen kimsin diyor haklı olarak çünkü aradaki halkayı kırıyor satıcılar, mobil kayıt sistemine düzenli işlerse sorun olmaz satıcılar ama Tamamen satıcıların işgüzarlığı , apple’lık durum yok. Cihaz sen ne dersen onu yapıyor.

Hele şu dayıların emmilerin eline 5s veriyorlar e mail ne adamın haberi yok,bu tür insanlar iphone değil nokia kullanmalı çünkü sorun yaşayıp kendileri sürünüyor.

Ben apple tvden watch’a macbook kadar gram sorunsuz kullanıyorum. Sorun kullanıcıların işi bilmemesi,applein eko sistemi mükemmel ötesi.

Adam iki faktörlü applle kimliğine geçiyor ,yani parola ve kimlik bilmek yetmiyor tel nosuna kod da gelmeli, yeni noyu belirtmeden eskiyi imha ediyor sonra ben neden 20 gün teli kullanamıyorum ıvır zıvır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkangur89 -- 21 Temmuz 2018; 11:59:26 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.