Şimdi Ara

Problem: Apple Kimliği Yaratılamıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
41.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple'dan gelen doğrulama e-postasındaki "şimdi doğrula" yazan yere tıklayıp giriş yaptın ve hesabımı aktive ettim. Fakat iPhone cihazımdan Apple kimliği ile giriş yaptıktan sonra aşağıdaki uyarıyı alıyorum. Her şeyi yaptım hesabımı doğruladım giriş yapınca niye bu hatayı alıyorum anlamadım. Yardımınızı bekliyorum.

• Ayarlar kısmından girip tüm verileri ve ayarları sil deyip (ki sanırım restore oluyor?) cihaz beni iki kez uyarıyor veriler geri dönüşümü olmayacak şekilde silinecek diye ben de iPhone'u sil deyip cihazı sıfırdan başlatıyorum. Dil seçiminden sonra 3 seçenek çıkıyor:

Yeni Bir iPhone Olarak Ayarla
    iCloud yedeklemesinden Geri Yükle
    iTunes Yedeklemesinden Geri Yükle

Bu üç seçenekten "Yeni Bir iPhone Olarak Ayarla" olanı seçtikten sonra:

Apple Kimliğinizle Giriş Yapın
    Ücretsiz Apple Kimliği Yarat

seçenekleri çıkıyor. "Apple Kimliğinizle Giriş Yapın" seçeneğini seçip e-posta adresimi ve şifremi giriyorum. Ama daha sonra yukarıda resmini koyduğum hatayı alıyorum. Sebebini de bir türlü anlayamadım. Hayır yani Apple kimliğim var, hesabımı doğruladım ama ne oluyor da bu hatayı alıyorum çözemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 9 Ocak 2014; 4:39:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Ayarlar kısmından girip tüm verileri ve ayarları sil deyip (ki sanırım restore oluyor?) cihaz beni iki kez uyarıyor veriler geri dönüşümü olmayacak şekilde silinecek diye ben de iPhone'u sil deyip cihazı sıfırdan başlatıyorum. Dil seçiminden sonra 3 seçenek çıkıyor:

Yeni Bir iPhone Olarak Ayarla
    iCloud yedeklemesinden Geri Yükle
    iTunes Yedeklemesinden Geri Yükle

Bu üç seçenekten "Yeni Bir iPhone Olarak Ayarla" olanı seçtikten sonra:

Apple Kimliğinizle Giriş Yapın
    Ücretsiz Apple Kimliği Yarat

seçenekleri çıkıyor. "Apple Kimliğinizle Giriş Yapın" seçeneğini seçip e-posta adresimi ve şifremi giriyorum. Ama daha sonra yukarıda resmini koyduğum hatayı alıyorum. Sebebini de bir türlü anlayamadım. Hayır yani Apple kimliğim var, hesabımı doğruladım ama ne oluyor da bu hatayı alıyorum çözemiyorum.
    bir telefonun 3 kimlik girme hakkı oluyor, sanırsam siz bu kotayı doldurmuşsunuz ya daha önceki bir hesabı gireceksiniz ya da apple ile iletişime geçeceksiniz..

telefonu restore etmeyi deneyin veya başka bir bilgisayarda ayrı bir mail adresi ile açıp sonra o telefondan girin

restore etmek için ayarları sıfırlamayacaksınız.

http://support.apple.com/kb/ht1414?viewlocale=tr_TR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toytonum -- 6 Ocak 2014; 15:58:45 >
  • toytonum T kullanıcısına yanıt
    Bu restore dediğiniz şeyi yanlış bilmiyorsam yaptım. Ayarlardan genele girip telefonu sil diye bir şey vardı hatta iPhone'u sil dediğimde iki kez uyarı verdi veriler geri dönüşümü olmayacak şekilde silinecek diye kabul ettikten sonra şifre sordu ve girdikten sonra elma resmi çıktı ve silindiğini gösteren bir şey ilerliyordu. Onu yaptıktan sonra dil ve yukarıda anlattığım şeyleri sordu. Restore bu değil mi?

Dediğiniz buysa geriye Apple ile iletişime geçme seçeneği çıkıyor. Çıkıyor da adamlara meramımı ingilizce anlatamam ki? Aldığım cihaz ikinci el sıfır değil. Aldığım adamdan gidip hesabını da isteyemem. Apple nasıl iletişime geçebilirim?
  • Anladığım kadarıyla iCloud girişi yapamıyorsun.
    AppStore da sorun varmi uygulama indirirken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Bu restore dediğiniz şeyi yanlış bilmiyorsam yaptım. Ayarlardan genele girip telefonu sil diye bir şey vardı hatta iPhone'u sil dediğimde iki kez uyarı verdi veriler geri dönüşümü olmayacak şekilde silinecek diye kabul ettikten sonra şifre sordu ve girdikten sonra elma resmi çıktı ve silindiğini gösteren bir şey ilerliyordu. Onu yaptıktan sonra dil ve yukarıda anlattığım şeyleri sordu. Restore bu değil mi?

Dediğiniz buysa geriye Apple ile iletişime geçme seçeneği çıkıyor. Çıkıyor da adamlara meramımı ingilizce anlatamam ki? Aldığım cihaz ikinci el sıfır değil. Aldığım adamdan gidip hesabını da isteyemem. Apple nasıl iletişime geçebilirim?
    hayır sizin yaptığınız restore değil.itunes e bağlayıp geri yükle diyeceksiniz

daha önce aldığınız kişi o cihazda 3 den fazla apple kimliği kullanmış.restore edin dediğim şekilde.olmazsa bir çaresine bakarız
  • Sorun iCloud ise istediğin kadar restore et bir ise yaramaz cihazın iCloud aktiflestirme kotası dolmuş.
    bunun tek çaresi farklı bir Apple cihazından iPad , Mac , iPhone gibi cihazlardan hesabını aktifleştirebilirsin.
  • @Macintosh, @toytonum iCloud girişinde ücretsiz hesap oluşturmak istediğimde aşağıdaki uyarıyı veriyordu.

Hotmail hesabım ile Apple kimliği aldım ve giriş yapmaya çalıştığımda en başta verdiğim resimdeki hatayı alıyordum. Yani iCloud ile giriş yapmıyorum ama yine de o hatayı alıyorum.

Restore yapsam bile iCloud olmayacak o kısmı anladım. Peki Hotmail hesabımla açtığım Apple kimliğini kullanarak giriş yapabilecek miyim? Restore dediğimiz iTunes ile bağlayıp işletim sistemi sürümünü cihaza baştan yüklemek mi oluyor yani? Eğer restore buysa onu hiç denemedim. Akşam veya yarın denerim, umarım olumlu sonuç alabilirim.

Bu arada ücretli uygulamaları almak için Hotmail yeterli mi yoksa iCloud şart mı?
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Merhabalar; sorunu çözdünüzse paylaşabilir misiniz? Bende de aynı sorun var şimdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyinoner

Merhabalar; sorunu çözdünüzse paylaşabilir misiniz? Bende de aynı sorun var şimdi.
    sa aynı sorun bende de vardı bu ilk kurulumda apple hesabını atla diyoruz sonra ayarlardan itunes ve app store a kimliğimizi yazıyoruz sonrasında size kredi kartı dogruluaması istiyor kredi kartı doğrulamasını girince aktif hala geliyor.

birde benim tablette bir sıkıntı var apple hesabın parolasını sıfırlamıs mail hesabı icloud da erişemiyorum , hesabı alırken doğum tarıhını vs salladıydım kaldı oyle hesap nasıl çözeriz
  • sağlık olsun boşver
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Kids

sağlık olsun boşver
    yeğenin telefonu yapamadık, apple gerçekten aptal....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 27 Ocak 2015; 22:58:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .i.

yeğenin telefonu yapamadık, apple gerçekten aptal ve cihazları aptallara göre.. yeğnim hariç, ona hediiye gelmiş..

Dediğin laf yeğenin hariç herkese geliyor, farkındasın değil mi?

Misal ben şimdi desemki, "gerizekalılar bir haltı beceremiyor, apple id bile alamıyorlar" ne kadar ayıp olurdu değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

quote:

yeğenin telefonu yapamadık, apple gerçekten aptal ve cihazları aptallara göre.. yeğnim hariç, ona hediiye gelmiş..

Dediğin laf yeğenin hariç herkese geliyor, farkındasın değil mi?

Misal ben şimdi desemki, "gerizekalılar bir haltı beceremiyor, apple id bile alamıyorlar" ne kadar ayıp olurdu değil mi?

Alıntıları Göster
    insanlar nasıl taamül ediyor bu markaya anlamıyorum.. hesap 3kere girildikten sonra telefon yeni hesap oluşturmuyorsa firmada bir problem var ya da kullanan insanlarda bir problem var(bunu kabullendikleri için). Ben telefonumda 5kerede 10 kerede kullanıcı değiştiririm.. kimseyi ilgilendirmez.. Apple firmasından asla para verip bir ürün almam.

Komedi valla, komedi.. Neymiş 3 hakkımız varmış..
  • quote:

insanlar nasıl taamül ediyor bu markaya anlamıyorum.. hesap 3kere girildikten sonra telefon yeni hesap oluşturmuyorsa firmada bir problem var ya da kullanan insanlarda bir problem var(bunu kabullendikleri için). Ben telefonumda 5kerede 10 kerede kullanıcı değiştiririm.. kimseyi ilgilendirmez.. Apple firmasından asla para verip bir ürün almam.

on milyonlarca insan sorunsuz bir şekilde hesap oluşturup kullanabildiği için aptal

siz hesap açamadığınız için, apple kullanmayı bile bilmediğiniz için aptal değilsiniz öyle mi.

Size hayatta başarılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zig Zag

quote:

on milyonlarca insan sorunsuz bir şekilde hesap oluşturup kullanabildiği için aptal

siz hesap açamadığınız için, apple kullanmayı bile bilmediğiniz için aptal değilsiniz öyle mi.

Size hayatta başarılar..

Alıntıları Göster
    On milyonlarsa insan 3kere hesap açmayı kabullendikleri için KÖLE OLUYOR..

Eğer ben hesap açmayı bilmiyorsam sen benden daha zekisindir. Ama biliyorum, sorun 3 hakkım varmış. 3 farklı hesaptan sonra 4. hesabı açamıyormuşsun, senin gibi sivri zeka bunun farkında değil sanırım kısacası her hesap açtığında şifrelerini boşver fabrika ayarı ile yenisini alırım diye unutursan 4.kez izin vermiyor. yeğenim öyle yapmış..

sen daha bu olayın farkında değilsin..
  • Kimisi buna aptallık desede apple kendini koruma altına alıyor sen 50 tane apple kimliği aç 5 gb kullanım alanı her hesap için ayrayrı işgal et tabi sınırlama koyar.
    Kardeşim istediğin herşeyi yap bu cihazda limit dolmuş.
    Yapacağın tek şey 3 apple kimliği açma kotası dolmamış cihazla giriş yapmak.
    İtunesten istediğini indirebilirsin
    Ama iclouda giriş yapamazsın.
    Etkinleştirmeyi sadece kotası dolmamış bi cihazla yapabilirsin.
    Bi defa giriş yaptıktan sonra gönül rahatlığıyla her cihazda kullanabilirsin.
  • bunun çözümü müşteri hizmetlerini arayıp kotayı sıfırlamak başka yolu yok
  • YARATMAK ALLAHA MAHSUSTUR
  • Merhaba nasıl kotayi sifirlabilirim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.