Şimdi Ara

Ice Cream Fitness 5x5 / Başlamalı Mıyım ? / Başladım - Günlük (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
6.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam sen ne önerirsin peki full body workout olarak ? Bir de siz ne kadar süre yaptınız da verim alamadınız ?

Birazdan tekrar çıkacağım idmana bakalım neler yapacağız. Barbell Curl gibi hareketlerde haftadan haftaya arttıracağım ağırlıkları çünkü plaka yok uygun en düşük 1,25 kg.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isacan35 -- 10 Ocak 2015; 16:26:04 >
  • Evet arkadaşlar bugün B idmanını tamamladım, A'dan daha yorucu geliyor B nedense, deadliftten dolayı olabilir.

Squat 72,5 kg
    Deadlift 70 kg
    Overhead Press 40 kg
    Pull Up 8 tekrar 3 set farklı tutuşlarla yaptım.
    Dar tutuş bench press 50 kg
    Barbell Curl 30 kg, düz bara geçtim ağırlığı azalttım bu yüzden.

Kesinlikle çok yorucu geçiyor idman, özellikle deadliftin olması her ne kadar kaldırdığım ağırlık hafifte olsa nabzımı yükseltiyor.
  • Hocam squat'in bench'ine gore cok dusuk, bacagi pek onemsemedin anlasilan eski programinda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • isacan35 İ kullanıcısına yanıt
    1 kişi ben verim alamadım diyince vazgeçmek olmaz. Herkesin tepkisi bünyesi beslenmesi vs vs farklı farklı

aynen devam et bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: oceans21

Hocam squat'in bench'ine gore cok dusuk, bacagi pek onemsemedin anlasilan eski programinda

Aynen öyle. Bir de rack olmamasının etkisi var bunda, smith machine ile yapmak sıkıntı veriyordu, leg press falan yaptım bir dönem. Bir de açıkçası internette çok araştırmıyordum geçtiğimiz dönemde kimsede ne squat ne deadlift yap demiyordu. Kendim karar aldım bunlara önem vereceğim diye.

Bu programa en az 6 ay devam etmeyi düşünüyorum. Squat ve deadliftin artacağı kesin ancak bench ne kadar artar bilmiyorum. Bu arada yine smith machine ile yapıyorum squat ancak açısı dik değil, eğik açıyla geliyor anladığım kadarıyla daha ergonomik yapmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isacan35 -- 10 Ocak 2015; 21:00:44 >
  • Bugün de workout A'yı yaptım ve ilk döngüyü tamamladım. Ağırlıkları ilk entrymde editledim, işler yolunda gidiyor. Yalnız şunu söylemeliyim splitlere göre inanılmaz yorucu geçiyor antrenman, hele barbell row bitince ağırlıkları yerden kaldırmak bile zulüm gibi geliyor. Bir de bench press için asist yapacak adam şart hale geldi, tabi benim nasıl bir prensipte çalıştığımı bilen adam lazım. Bugün 5. tekrardan sonra ağırlığı bırakmama kızan birisi oldu da, bas bas daha yaparsın diyor, farkındayım yapacağımın da depoda bir tekrar bırakıyorum her ihtimalde bench press riskli hareket sonuçta, iki seti yalnız yaptım zaten.

Kısacası idmanlar güzel geçiyor arkadaşlar, ilk döngü itibariyle herşey yolunda.
  • Arkadaşlar herkese selamlar, 3 günlük offun ardından bugün Workout B ile başladım tekrar. Normalde dün yapacaktım idmanı ancak işlerim uzadı dışarıda eve geç girince bu sabaha erteledim. Şimdi 2 günlük off vermeden 4 idman yapacağım.

Squat 77,5 kg
    Deadlift 80 kg - Direk 80'e çıkardım çok hafif geliyordu, açıkçası bu da hafif geliyor zaten 1 set 5 tekrar yapıyoruz.
    Overhead Press- 42,5 kg
    CGBP-52,5 kg
    Barbell curl-32,5 kg

Bugün idmana bir de lateral raise ekledim. 3x12, diğer günlerde de face pull yapacağım yani A'da face pull, B de lateral raise.

Göğüs idmanı yetersiz geliyor, geçen forumlarda şuna rastladım bench press 1 rm'si 100 kg civarında olanlar intermediate sayılıyor diye, acaba böyle devam edersem az mı çalıştırmış olacağım ? Yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı ?
  • Hocam ben de uygulamak istiyorum programı fakat kullanacağımız ağırlıkları nasıl seçeceğimizi anlamadım ingilizcem yetmedi
  • Bende dün stronglifts 5x5 e başladım. Bu programda iyiymiş aslında.
    Squat ve deadliftin bench pressinin yanında çok sönük kalmış. O ikisinde hemen artış sağlarsın büyük ihtimal.
  • KIZLARIN KORKULU RÜYASI K kullanıcısına yanıt
    1 rm'lerini hesaplaman gerekiyor, şu site işine yararhttp://www.strstd.com/

Ondan sonra bunların %75'i ile başlayacaksın.
  • cangk kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle istesem direk 100 kg civarına çıkabilirim gibi geliyor DL'de ama yavaş yavaş gideceğim.
  • 5 lbs arttir diyor o da 2 kusur kg yapiyor yani 1'er kg plak lazim bizim salonda 2.5 kglik plak bile yok.

• 2,5 kg işte arttırman gereken 1,25 1,25 arttırabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isacan35

2,5 kg işte arttırman gereken 1,25 1,25 arttırabilirsin.

Hort hiç guncellemiyorsun

• Rutinimi değiştirdim o yüzden girmiyorum. Bench press 1 rm 110 kilo civarına çıktı, üst bedenle alt arasında baya fark çıktı yani, şimdi hibrit bi program uyguluyorum, Wendler's 5/3/1'le isolation hareketleri karıştırarak yapıyorum, sağolsun tecrübeli bir abim yardımcı oldu bu konularla ilgili. Velhasıl öyle bıraktım kısacası ancak başlangıç seviyesinde olan arkadaşlara kesinlikle öneriyorum gözü kapalı uygulayabilirsiniz bu programı.
  • bu programda dinlenmeyi 5x5 setler için 3-5 dakika, 3x8'ler için de 1-2 dakika diye okudum. bu doğru mudur? ayrıca 2x10'lar için dinlenme süresi ne kadar?
  • isacan35 İ kullanıcısına yanıt
    hareketler 5x5 şeklinde mi?
  • 2x10lar için bir dakka @Elevator

Evet @sofiman
  • koskoca reg park sistemini ice cream fitness diye süslemelerine çıldırıyorum
  • Reg Park 5x5 la bu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.