Şimdi Ara

ibluever için tam olarak gerekenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
1
Favori
9.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ipod touch 4 alma ihtimalim var ve karar vermem de bi nokta onemli derecede etkili olacak. eğer ipod alırsam bütçemi biraz zorlamış olucam ve oyüzden bu özellik hakkında kesin bilgi edinebilmem gerek. ibluever programı araştırmalarımdan anladığım kadarıyla ipod un bluetoothlu ile bir telefona bağlanarak telefonun internet paketi üzerinden internete girmesini sağlıyor.(yanlışım varsa düzeltin lütfen çünkü sadece forumlardan edindiğim bilgiler ile konuşuyorum.) bu programı kullanmak için telefonun sahip olması gereken özellikler tam olarak nedir. elimde nokia 5700 var.(symbian S60 3rd FP1) bluetooth ve 3g özelliği var ancak wifi yok. bu telefon ile ibluever aracılığıyla ipoddan internete girebilirmiyim?

• Wifi olmasina gerek yok zaten. Benimde sadece bluetooth ozelligi olan bir telefonum var ayrica 3gside yok ama suan ibluever programi yardimiyla internete baglandim ve bu yaziyi itouchmdan yaziyorum. Bu arada sony ericcson t630- nokia 5230 ve nokia 6300a bu programla baglanip internetini kullanabildim. Kisacasi bluetooth varsa sorun olmuyor ;)
  • aklımdaki büyük bir soru işaretini giderdin çok sağol
  • ipod touch 4 için ben yapğamadım şuan cydia üzerinden indirlimiyor sanırım ücretsiz. siz ücretini ödeyip mi aldınız?
  • cydia üzerinden ücretsiz demo versiyonunu indirdim. demo versiyonunda program size haber vermeden bağlantıyı koparıyor ve sizin tekrar bilgileri girip bağlanmanız gerekiyor. eğer böyle şeylerle uğraşmak istemiyorsanız cydia üzerinden 5$ ödeyerek programın full versiyonunu indiriyorsunuz ve bir kere bağlanıp keyfinize bakıyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: NyTLeS

Wifi olmasina gerek yok zaten. Benimde sadece bluetooth ozelligi olan bir telefonum var ayrica 3gside yok ama suan ibluever programi yardimiyla internete baglandim ve bu yaziyi itouchmdan yaziyorum. Bu arada sony ericcson t630- nokia 5230 ve nokia 6300a bu programla baglanip internetini kullanabildim. Kisacasi bluetooth varsa sorun olmuyor ;)

içimi rahatlattınız bendede 6300 var girebilirmiyim diye düşünüodum (((henüz almadım alacam ipod t 4 ü, para biriktirme aşamasındayım ))

• quote:

Orijinalden alıntı: tkblack

quote:

Wifi olmasina gerek yok zaten. Benimde sadece bluetooth ozelligi olan bir telefonum var ayrica 3gside yok ama suan ibluever programi yardimiyla internete baglandim ve bu yaziyi itouchmdan yaziyorum. Bu arada sony ericcson t630- nokia 5230 ve nokia 6300a bu programla baglanip internetini kullanabildim. Kisacasi bluetooth varsa sorun olmuyor ;)

içimi rahatlattınız bendede 6300 var girebilirmiyim diye düşünüodum (((henüz almadım alacam ipod t 4 ü, para biriktirme aşamasındayım ))

hocam zaten telefonu sadece msj ve konuşma için kullandığım için pek cebimden çıkarmıyorum. yani 6300da çalışmasa bile uygun fiyata bluetooth özellikli şarjı uzun giden bir telefon alınıp kullanılabilir. Bu program çalıştıktan sonra sırtımız yere gelmez

• t630 da çalışıyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YERER
    t630 da çalışıyormu?

Evet hocam kendim kullaniyorum t630, calisiyor.
  • peki bluetooth uzerınden telefona baglanıp arama yapıyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender -- 27 Ocak 2011; 16:22:04 >
  • Bluetooth uZerinden arama yapmiyor sadece nete giriyor. Ben bu isi noki 3110 classic ile yapiyorum. Onda bile oluyor :)
  • ne manası var o zaman.. ınternete zaten wıfı den gırıyor
  • Yurdumuzun dört bir yanında da Wi-Fi var zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender

ne manası var o zaman.. ınternete zaten wıfı den gırıyor

otobüste wifi yok mesela.
    yada okulda.
  • İşlemler nasıl oluyor tam olarak birisi yazsın benim anladığım telefondan bluetoothu açıyoruz, iPod'da programı çalıştırıyoruz sonra cihazlar bağlanıp telefonun internetini kullanıyoruz. Yani telefona birşey yüklemeye gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

İşlemler nasıl oluyor tam olarak birisi yazsın benim anladığım telefondan bluetoothu açıyoruz, iPod'da programı çalıştırıyoruz sonra cihazlar bağlanıp telefonun internetini kullanıyoruz. Yani telefona birşey yüklemeye gerek yok.

redbloodedman adlı arkadaştan alıntı:

Programı cydia dan demo olarak indirip deneyebilirsiniz.

Programda telefonunuzu bulduktan sonra yapılacak Ayarlar:

1. access point: internet
    2. dial number: *99#
    3. account: herhangi bir isim girin
    4. password: 1234

bu ayarları yaptıktan sonra geri geliyorsunuz tekrar bulunan aygıtınızın üzerine dokunun ve internete bağlansın!
    Not: programdan sadece jailbreakli cihazlar yararlanabilmektedir.
  • Teşekkürler. 0.facebook'a ücretsiz bağlanabilir miyiz bu yöntemle? Deneyen var mı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ender

ne manası var o zaman.. ınternete zaten wıfı den gırıyor

otobüste wifi yok mesela.
    yada okulda.

hocam bizim okulda wifi var ama şifresini söylemiyorlar doğal olarak.. bi öğrensekk :)))
  • ipod la oldugunda ipod la internete girebiliyorken neden 6300 ile filan internete girilecek ki ?

nedense benim için bu program cok ilgimi ckmedi hatta cok sacma geldi ?
  • bence bluetooth kullanılarak telefon araması yapılsa o zaman bu program cidden cok cok iyi olur... modem olarak kullanılıp uzerınde gprs calısıyorsa telefon araması yapmaması mantıksız geldi bana
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.