Şimdi Ara

İbiza 14.tdi Yakıt Tüketimi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1.4 tdi 75bg ibiza sahibiyim,sorum 50 tl lik mazotla ne kadar yol yapıyorsunuz?Şu an shellden aldığım 50 tllik eurodiesel le 160 km de ışık yandı.Bi öncekinde po dan 50 tl ye 190 km de ışık yanmıştı,biraz fazla geliyor bana dizel bi aracın bu kadar yakması sizde durum ne dir acaba?

• Hmm imzamdaki aracımla 2 ay önce 137 tl ye 750*800 gibi ş içi yapmıştım dediğin gibi çok geldi banada
  • sehir dışı eyvalah az yakıyoda,sehiriçi pekde öyle değil,sakin kullanmama rağmen kıyaslarına göre çok yakıyor.
  • eat cordoba 1,4 tdı 80 bg var 100tl mazotla sehir içi 500 km yapıyorum oda zamlandıktan.sürekli kısa mesafe ve yogun trafik.fena degil ğibi...
  • 2006 seat cordobam var.75 bg 100tl mazotla 550-600 km gidiyor ağırlıklı ş.içi
  • slm
    aracın yakıt tüketimi 50/3.65=13.7 lt mazot 160 km de 13.7lt 100 km de 8.56
    evet gerçekten yüksek tavsiye mazot yag ve hava filtresini değiştir yağ 5-40 castrol olacak
    şehir içi dışı karışı benim araç 5.2 lt tüketiyor.
  • 50liraya 250km yapıyorum bende. Ama ıkına ıkına yani. Biraz arttı diyordum son zamanlarda meğer aşağı yukarı aynı heralde.
  • 230tl ye 51.7 litre mazot aliyorum

Agirlikla sehir disi otoyol 1100km yol yapiyorum.

Soguk hava sartlarinda fena sayilmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşe gitmek için çevre yolunu devamli kullandiğim için 55 litre 1200km rahat gşdiyom sakin kullanimda o zmn 4 litre civarı yakıyo kokluyo kısacası

• istanbul şehir içi dur kalk trafikte 650 km yol gidiyorum.

1.4 tdi otomatik
  • Otomatik + ist şehir içi bence normal

• Yahi siz halinize dua edin ben 100tl ile 300km gidersem cok sukur diyorum ucu ucuna 1.4 benzin 2013 ibiza

• Çok özenle bakıyorum arabama zaten sıfır aldığımmiçin ayrı bi yeri var bende ben ona bakıyorum oda bana sıkıntı yaratmıyor

• Şehir içi hafif trafikte 5.5 lt civarı yakıyor. Sürekli dur kalk varsa 6 lt'leri görüyor. Şehir dışı Sakarya-İstanbul arasını 3,9 lt ortalama ile geldim. Motor ısınınca az yakıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chiroptera

istanbul şehir içi dur kalk trafikte 650 km yol gidiyorum.

1.4 tdi otomatik

1.6TDI var;İstanbul içi dur kalka çok girmemeye çalışıyorum ama ortalama hız 30-35km tüketim ile 750km gidiyorum. (otomatik DSG) Sürüş çok etkiliyor tüketimi bir keresinde çok dikkat ettiğimde 49km/sa ortalama hız ile 3.7, 3.6 lt'lere düşürmüştüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qezgin -- 28 Şubat 2018; 23:28:32 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.