Şimdi Ara

i7 Serisi 4ghz+ %100 stabil iddaları, SIRALAMALAR YENİLENDİ (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
355
Cevap
0
Favori
20.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • furkan_10 arkadaşın sistemi ve yeni kral NOCTUA NH-D14 sogutucu ile testler

voltaj 1.35volt ve ocz ile noctua testleri aynı bios ayarları ile yapıldı.

i7 Serisi 4ghz+ %100 stabil iddaları, SIRALAMALAR YENİLENDİ

bu test 25 derece oda sıcaklığında NOCTUA ile yapılmış ayarlar.

bu da ise 15 derece oda sıcaklıgında OCZ ile yapılmış test

ocz daha düşük ortam sıcaklıgında yapılsa bile noctua kral oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 4 Mart 2010; 22:17:44 >

• voltaj yanlış olmuş dostum1.38 v idi
    Ayrıca dj gamer arkadaşıma teşekkur ederim d14 u onun sayesinde test ettim
  • Hocam noctuayı nerden aldınız ya keşke banada aldırtsaydınız ben bulabilsem size alacaktım..
  • ben almadım hocam bu sogutucu dj gamer nickli arkadaşın onu test ettim zaten bulsak 3 kişiye birden haber vericem
    Neyse biraz daha sabredelim 1-2 haftaya kadar inventus getirtecekmiş..
  • furkancığım çok uğraşmışsın ya kasma kendini bukadarşaka takılıyorum sana ben sana demiştim 4.3 4.4 yapamzsın diye
    buyrun buda benm günlük kullanımım eğer iddalı bişey olursa 4.4ghz stabil 90 derece ss de koyarım]

voltaja dikkatbiostan 1.3185 le wdroopla 1.317...bana göre prime 95 daha çok kasıyor bunda her daim %100 çalıştırmıyor cpuyu..
    oda sıcaklığı 25 derece..işlmci en çok 80lerde dolaştı hep bi ara sıçradı 86 gördü başkada bişey olmadı..prme95te aynı sistem 87den aşağı inmemişti..
    sıralama falan istediğiim yok okadar laf atıldı forumda birsürü adam diye bence çok gereksiz bi topic olduğu için umursamamıştım neyse o denilenleri üzerime alarak cvp niyetindeki ss

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soad_sefa -- 4 Mart 2010; 22:53:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ßekir

Kasmayın boşuna... Bu konuyu ne açan kişi ipliyor ne de başkası Kaçgündür tenezzül edilip de sıralamanın güncellendiği bile yok

Abi haklısında ben testi neden tamamlayamıyorum onu anlamaya çalışıyorum.Demekki biryerde bir eksiklik problem var.prime95le 1 saat sorunsuz çalışan sistem o kadar voltaj vermeme rağmen occtye 2 dk dayanabiliyor.Anlamış değilim kafayı yiycem hocam ya.
  • evet sogutucu benimdir. furkan test etmek istedi ben de test etmesi için götürdüm. Test sırasında yemek, çay vs. güzel bir akşamdı...

artık herkes kendi evine.

noctua da kendi kasama
  • quote:

Orijinalden alıntı: NECROCYBER

@CESAJANS

hocam sen sormuştun dimi bana bios ayarları hakkında oc yapamıyorum demiştim sana al sana bios görüntüsü

bana yardım edecek yokmu bu bios ayarlarıyla ilgili yaa

• 80 derecede cpu too hot demesi stabil olmadığını mı gösteriyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisdragon

80 derecede cpu too hot demesi stabil olmadığını mı gösteriyor?

hayır hocam optionstan cpu max tep i artırabilrisnz..
  • Evet artırmalıyım ama süper ısıtıyor bu occt hemen 80e vuruyor vallahi. e8600 4.1'de 80 görüyor 4'e çektim görmesin diye. Max sıcaklığı artıralım bakalım.
    Şimdi baktım max temperature 72.4 yazmış
    http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_2/Intel-Core%202%20Duo%20E8600%20AT80570PJ0936M%20%28BX80570E8600%20-%20BXC80570E8600%29.html

sizin i7 920'ye de 67.9

http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_i7/Intel-Core%20i7%20I7-920%20AT80601000741AA%20%28BX80601920%20-%20BXC80601920%29.html

90 derece filan biraz abartmıyor musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisdragon -- 5 Mart 2010; 17:15:28 >

• soad sefa test amacımız 4.228ghz hem de abartılı voltaj ile 1.38v imiş sanırım 69derece nin üstünü geçmemesi i7 nin. su soğutmadan bile iyi. amacımız daha yukarı değerler olsa yapardık. furkan sadece test etmek istedi. su soğutma yoksa noctua mı diye düşünüyordu. kararına da vardı. 90derece bence o değerlerde çok işlemciniz iyi az voltajla halletmişsiniz. önemli olan furkanın kullandıgı degerlerde noctua nın su sogutmadan iyi sonuçlar vermesi.
  • "soad_sefa" Demişsinki; "sıralama falan istediğiim yok okadar laf atıldı forumda birsürü adam diye bence çok gereksiz bi topic olduğu için umursamamıştım neyse o denilenleri üzerime alarak cvp niyetindeki ss "
    Şimdi arkadaş, sen iplemiyor yada ciddiye almıyorsan, keyfin bilir serin, serin takıl! Her hangi bir ispata ihtiyacın yoksa koymasan da olur. Sallamaya gerek yok , derken üzerine alınmış ve gayrete gelmişsin anladığım kadarıyla. Bu kadar yazacağına, bahsi geçen değerler de testini yapta biz de görelim, hiç kasılmana gerek yok Bu konuya katkı verip vermemek sana kalmış

ßekir
    "Benim canımı sıkan nokta bir konu açıp, bu konuya sıralama da dahil edip, aradan günlerin geçmesine rağmen konuyu açan kişinin foruma ve konuya girip sıralamayı güncellememesi... Mademki birşeyler yapılmasını istiyor, o yapılanın gereğini de isteyenin yapması gerekir Her kim olursa olsun yapması gerekenleri yapmazsa da söylediklerine karşın değerini belirtir... "

Demişsin; Biraz daha sakin ve saygılı bir üslupla sıkıntını belirtipte, benim kişiliğime dair değer hesaplarına girmesen çok daha iyi olur Bu söylediklerin için pişmansındır diye tahmin ediyorum umarım yanılmıyorumdur!

Neyse, gelelim takıldığın soruna. Evet sıralama yapacağım. Ama öncelikle sizlerden istediğim koyduğunuz "ss "leri s/image biçiminde koymanız ki bende linkleri rahatça alayım. Genel katılımın artmasını bekliyorum. Geçenlerde bir yapayım dedim ama bu image linkleri yüzünden sıkılıp bıraktım. Ama tabiki sıralamayı güncelleyeceğim. Bu kadar celallenmeye gerek yok, daha sakin daha mesafeli olursak çok daha rahat bir iletişim kurarız ve hepimiz faydalanırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CESAJANS -- 5 Mart 2010; 19:51:18 >

•  i7 Serisi 4ghz+ %100 stabil iddaları, SIRALAMALAR YENİLENDİ

Cpu: İntel i7 920 D0 Rev
    Cpu V: 4.24 Ghz - 1.360 V
    Ram: OCZ Gold Edition 3 x 2 1616 Mhz
    Anakart: Gigabyte Ex 58 UD4P [ F11 ]
    Cpu Cooler: Thermalright True Black Rev C. + 2 x Noctua 1300 Rpm Fan

i7 920 C0 Revizyon İle D0 Revizyonun Aralarında Dağlar Kadar Fark Var. Bu Arada Unutmadan Kasa Yarım Metre Yanımda Olmasına Rağmen Fan Sesi Diye Birşey Duymadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frontasa -- 7 Mart 2010; 0:34:57 >
  • bana yardım eden yok anlaşıldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: leop

qpi/vtt yani imc voltajini 1.35 civarina gerekirse daha ustune, islemci voltajinida 1.4v gerekirse de daha da ustune cikar. qpi/vtt voltaji max 1.4v islemci voltajida max 1.425v olsun.

eger linpack alirsa da yavas yavas islemci ve qpi/vtt voltajini dusure dusure sorunsuz aldigi son yeri bulursun. gene alamazsa daha detayli bakariz.

ramleri fabrika cikis hallerinde (hem de 8 8 7 24 1t seklinde) kullanmak icin 1.55v den fazla vermeye gerek yok.

1 saat prime 95 blend testini tamamliyorsa kafana bu linpacki takmadiysan ugrasma oyle kullan linpack gercekten hardcore cunku.

Hocam yok olmuyor olmuyor.Kafayı yiycem.sabahtan beri 30 kere reset atıp denedim yok yok yok.işlemciye 1.425v IMC'ye 1.4 ramlerede 1.70 verdim prime95 açıyorum 2dk geçiyo 1 çekirdek duruyor.Nedir problem başka nereye voltaj vereceğim.Lütfen bir fikir verin nedir bu anlamadım ya.Prime95 4.0da 1.375v ile 1buçuk saat stabil ama 4.2 yapıyorum ve bu kadar voltaj farkına rağmen stabil değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grizzle -- 7 Mart 2010; 12:43:08 >

• 4.0 ghz prime aldigi voltajlari sabitleyip sadece cpu voltajini arttir elbet alicak 4.2 ghz. alana kadar arttirmaya devam et sogutucun en iyilerinden biri zaten hatta heathsink olarak en iyisi.

4.2 ghz prime aldigi voltaji en azindan bi bulalim. 1.45 hatta daha ustu bile olsa bi bulalim, gunluk olarak 4 ghz de kullanirsin zaten.

istersen msne ekle ugrasiriz. ramlere de 1.55v den daha fazla voltaj verme, imzandaki degerlerde sabit kalsin. ramle alakali olsa 4.0 ghz de prime blend almasi imkansiz.

4.0 ghz 1.5 saat prime blend alan aletin baska yerlerine 200 bclck tan yukari cikmadigin surece voltaj vermene gerek yok sadece cpu ya voltaj gerekiyor.

4.2 ghz icin turboyu enabled yapiyorsun sadece herhalde degil mi bclck fln arttirmiyorsun.. sicakliklar hakkinda da hic bilgi yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leop -- 7 Mart 2010; 20:01:51 >
  • Hocam sizle msnde görüşelim o zaman
  • ellerinize sağlık

bence bu stabil testine aynı zamanda ekran kartı da eklenmeli.. sisteme en fazla yük o zaman verilir.. occt + furmark açılırsa daha doğru bir test olur.. anakart ve psu daha fazla zorlanabiliyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 14 Mart 2010; 18:44:58 >
  • İşte arkdaşlar bu da benden... CPU+NB+VGA Block + (360+240 EK XT RAD+HEATKILLER GTX295 DUAL PCB VGA & CPU BLOCK)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alidarkstone -- 16 Mart 2010; 13:18:36 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.