Şimdi Ara

i7 Serisi 4ghz+ %100 stabil iddaları, SIRALAMALAR YENİLENDİ (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
355
Cevap
0
Favori
20.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n

işletim sistemim 32 bit hocam :)

Yahu 6gb ram kullanıp neden win7 32bit kullanılır, anlamam? Herneyse tamam o zaman lütfen SS ni link olarak koyarsan senide ekliyeyim sıralamaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: CESAJANS

quote:

Yahu 6gb ram kullanıp neden win7 32bit kullanılır, anlamam? Herneyse tamam o zaman lütfen SS ni link olarak koyarsan senide ekliyeyim sıralamaya

hocam bazı oyunlarda programlarda sorun çıkardığı söyleniyor o yüzden yoksa bende 64 bit kurmak istiyorum..
    http://img143.imageshack.us/img143/4685/42ghz.jpg

• quote:

quote:

quote:

hocam bazı oyunlarda programlarda sorun çıkardığı söyleniyor o yüzden yoksa bende 64 bit kurmak istiyorum..
    http://img143.imageshack.us/img143/4685/42ghz.jpg

Kur tabi ne bekliyorsun ki?

• abi en kısa sürede ekliyeceğim resimleri
  • CPU :i7_975e 4.000mhz (25x160)
    CPU BIOS VOLT:1.18750v
    RAM:Corsair 3x2 6gb 1600 mhz
    ANAKART:EX58-UD5
    SOĞUTMA:Bıgwater 780i
    Sıcaklıklar çekirdek 50dakika sonuna doğru 68-68-65-62 (+- 1 derece)HT açık
    Cpu max sıcaklık: 49 Derece
    @CESAJANS Hocam degerler böyle yorumun nedir.resim geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: suleymangonca

CPU :i7_975e 4.000mhz (25x160)
    CPU BIOS VOLT:1.18750v
    RAM:Corsair 3x2 6gb 1600 mhz
    ANAKART:EX58-UD5
    SOĞUTMA:Bıgwater 780i
    Sıcaklıklar çekirdek 50dakika sonuna doğru 68-68-65-62 (+- 1 derece)HT açık
    Cpu max sıcaklık: 49 Derece
    @CESAJANS Hocam degerler böyle yorumun nedir.resim geliyor

Çok güzel
  • teşekkürlerhttp://img402.imageshack.us/i/dsci0696.jpg/ Bu resim iş görürmü ne lazım video çektim yükleyemiyorum ufff ama yapıcam
  • Yüksek BCLKlu değerlerle de görmek isteriz. Örneğin: 200+
  • video resim yüklemeyi yarın yapıcam bir türlü yükleyemedimhttp://img526.imageshack.us/i/fhl.mp4/ tıklıyorum videom yokk yarın halledicemuykum geldi
  • @CESAJANS Hocam video tamam bi izlermisinhttp://img526.imageshack.us/i/fhl.mp4/
    Videoyu OCCT nin 1saatinin bitmesne 5 dakika kala çektim ki 55 dakika sonuna doğru sıcaklıklar nerelere çıktığını göstermek için.
    Aslında bu işlemciye bunlar çekirdek diyorlar 4.6ghz yap diyorlar ama ben düşük voltaj 1.18750v ile serin 4.0ghz bana yeter.
    Ama yapmamı istediğin varsa deneyeyim,diyeceğim o ki listeye girmek için kaç ghz yamam gerek
    Yardımların içinde çok teşekkür ederim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: partyboy

Merhaba.Öncelikle bazı değerleirmi forumda vermicem .Fakat tüm deeğerlerimi iş bilgisayarımda günlük 1 hafta üzeri streess tesk yaparak 3d max +vray render da aldım.

TUM TESTLERIM 12gb ddr 1600mhz 7-7-7-19 dur 6gb testi beni ilgilendirmiyor açıkcası.12gb testleerinde iyi scor alan bana yazabilir.

Herşeyden önce hava soğutma ve sesiz pc.Sadece hdd sesi duyuluyo(spin down da 1.5tb çalışırken)
    (cpu soğutucu + silenx ixtremea tek fan 14db fan)
    core i7 4.278 ghz ht on 1.375 tam stabil (3d max + vray 8 gün aralıksız stress test) vtt 1.3
    idle 35 full load 59 derece
    200bclk(220bclk da çalışıyo 200de enerji tasarrufu için)
    12gb 1600mhz 7-8-7-(dikkat 12 gb) everest ram geçikme 41ms
    ATI FIRE PRO v8700 1gb (el yapımı kart 800tl mal oluyo Tam stabil+Specviewperf 10 3dmax 71 puan maya 303 gördüm en iyi scorlar quadro fx 5800 den fazla.)
    ocz 60gb ssd
    seagate 1.5tb
    seagate 1.5tb
    samsung 1tb
    samsung 1tb
    samsung 500gb
    Asus Essence st audiophill headphone AMP 600 ohm
    3d connexion Spice pilot pro (lcd ekranlı solel mausu)
    enermax infinity 720
    tüm usb portlar dolu.ve geçikme süreleri 1ms (1000mhz)

Çok fazla info vermiyorum Ram anakart markası nasıl hava soğutma kurduğum vs.
    Ucret karşılığı workstation ve siste kurduğum için sadece değerlerin mümkün olduğunu göstermek için bir bölümünü paylaştım.

max ghz ile ilgilenenler içi
    4.6ghz ht on tan stabil 1.425 volt. (4.2 tercihim güven açısından)

Veeeeee... Senin yazdıklarından daha fena sonuçlarımı açıklıyorum, ANLAYANA !!!!

Aşağıda gördüğünüz üzere, sadece 1,32v. ile 4,4ghz %110 tam stabil 8/24 linpack 15 saat, prime95 7 gün aralıksız testte yüksüz :36 derece %100 yükte ise 52 derece, testler alınırken aynı anda nette yim ve Metro 2033 oynuyorum [/b]( 1920x1080 16aa 16af herşey full ekran kartı 9800gtz amp ( özel yapım ) min fps: 160 max: 320 ) Ve yetmezmiş gibi tüm bu işlemleri yaparken üstüne üstlük birde sütlü kahve içiyorum..

Soğutma sistemim: Çok gürültü olabilir endişesi ile soğutma sistemi kullanmıyorum!! yani cpu nun üzerinde herhangi birşey yok!!! Ses gürültü seviye: Yaptığım profösyonel ölçümlerde gürültü oranı 5db./mt görüldüğü gibi ölü kadar sessiz.

Tavsiyeler: Nasa ve CIA ile korkunç gizli tekno çalışmalar yaptığımdan daha fazla açıklama yapmam hayati olarak mümkün değil ama ÜZGÜNÜM

i7 Serisi 4ghz+ %100 stabil iddaları, SIRALAMALAR YENİLENDİ

Yorum süpermiş

wallahi benim işlemcide oksijen kaynagıyla ısıtarak 10 ghz yapıyor ama dünya yıkılır diye sonuçları açıklamıyorum yeni teknik bu !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dracul -- 18 Mart 2011; 8:45:49 >

• sayfa sayfa okudum zaman boldu gecelim artık 2-3 yalnış şeyler yetersiz şeyler varmış
    daha ayar cekmeden denedim ama sıcaklık artmadan 2 dk sonra test bitiyor vaklama başlıyor ; )
  • VTT ile Dram arası fark en az 3 en fazla 5 deniyor gecmiş sayfalarda ama
    (i7 ler kendi VTT sini ayarlıyor diye de duymuştum )
    burdaki VTT cpu ram arası voltaj deil sanırım
    resimde gözüken oto durumdaki kendi verdiği voltaj ve sıcaklık 40 civarında
    ben verince 1.210 verebiliyom ondan sonrası kırmızı cıkıyor zaten. cözücem bakalım nasıl olucak.
    işlemci v verirken + verdiklerin gözüküyor VTT de direk ne yazarsan onu vermiş oluyon.

i7 Serisi 4ghz+ %100 stabil iddaları, SIRALAMALAR YENİLENDİ
  • Yaklaşık 4 aydır 4.2ghz olarak kullanıyorum. Reset - Mavi ekran vb.. gibi sorun çıkmadı bu değerde.
    Denemek için 4.5ghz yapmıştım. 1 saatlik Prime95 testinde reset attı. 4.2ghz iken 65 saat civarı Prime95 ile test ettim, test sırasında sabit 100 derece olarak çalışması dışında bir sorun çıkmadı.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.