Şimdi Ara

i7 Serisi 4ghz+ %100 stabil iddaları, SIRALAMALAR YENİLENDİ (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
356
Cevap
0
Favori
20.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hellteam

occt de 4,5 ghz de hakkaten iyi sıcaklıklar su soğutma iyi iş çıkarmış bide Antalyada hava sıcaktır kısmen

Bu konu yüzünden İmrendim valla 920 sistem almaya nerdeyse gaza gelicem Şöyle memleketin soğuk havasında bi test yapabilseydik

i7 920 2 revizyon mu vardı farkı neydi

C0 ve D0 revizyonları bulunmakta. D0 yeni olan.
    http://ark.intel.com/Product.aspx?id=37147&processor=i7-920&spec-codes=SLBCH,SLBEJ
    Sayfanın altında görebilirsiniz.

İşlemcilerde her zaman olduğu gibi yeni revizyonlarda eskilerin hataları giderilir, genellikle de daha az ısınır ve daha iyi OC olurlar.

Elinizdeki sisteme Q9550 E0 iyi gider. Bir de OC yaparsanız, size Core I7 sistemi aratmaz.(en azından stok halini)
    6+ çekirdekli işlemciler yaygınlaşmaya başlayınca sistemi komple yenilersiniz.

• @Strom Bringer
    hocam 64 bit win7 war ama core temp ile vid değerini göremiyorum ne yapmam lazım sizin işlemciniz vid değeri nedir?? ben hava soğutma yaptığımdan heralde sizin voltaj değerlerinize yakın biosdan ayar yapınca pc acılmıyor bende su soğutma alacağım zaten yakında..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NecroCyber-777 -- 25 Şubat 2010; 13:18:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Storm Bringer

quote:

Orijinalden alıntı: hellteam

occt de 4,5 ghz de hakkaten iyi sıcaklıklar su soğutma iyi iş çıkarmış bide Antalyada hava sıcaktır kısmen

Bu konu yüzünden İmrendim valla 920 sistem almaya nerdeyse gaza gelicem Şöyle memleketin soğuk havasında bi test yapabilseydik

i7 920 2 revizyon mu vardı farkı neydi

C0 ve D0 revizyonları bulunmakta. D0 yeni olan.
    http://ark.intel.com/Product.aspx?id=37147&processor=i7-920&spec-codes=SLBCH,SLBEJ
    Sayfanın altında görebilirsiniz.

İşlemcilerde her zaman olduğu gibi yeni revizyonlarda eskilerin hataları giderilir, genellikle de daha az ısınır ve daha iyi OC olurlar.

Elinizdeki sisteme Q9550 E0 iyi gider. Bir de OC yaparsanız, size Core I7 sistemi aratmaz.(en azından stok halini)
    6+ çekirdekli işlemciler yaygınlaşmaya başlayınca sistemi komple yenilersiniz.

Teşekkürler yalnız gözle görülür bi iyileşme yok tdp si bile aynı Tabiki iyileştirme olmuştur Bu sisteme yeni bi parça takmam zaten Belki bi kaç ay sonra komple değiştirebilirim veya 6 çekirdek için de bekleyebilirim belli olmaz kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: CESAJANS

quote:

Orijinalden alıntı: fenomenhaa

@NECROCYBER
    Valla bi kaç daha ayar olabilir hatırlamıyorum şu an, diğer voltajlar sste var..

CESAJANS
    Bir fikrim yok bende ve bir çok arkadaşta açılıyor sanırım..

İşte budur, arkadaşım. Çok güzel değer yakalamışsın ama en güzeli o hızda o sıcaklıklar mükemmel. Yanlış hatırlamıyorsam dükkanına geldiğimde de görmüştüm sanırım waterchill destekli yada o mantıkta bir soğutma sistemin vardı, bilmem yanlışmı hatırlıyorum? ( Bir mini buzdolabım var büroda gözüme çok pis görünüyor bu aralar ) Buda sana oldukça avantaj sağlamış. Tebrik ediyorum

Tşk.Doğru hatırlıyorsunuz,bahsettiğiniz gibi chiler olmasa bu sıcaklıklarla bu değerleri yakalamak nerdeyse imkansız...mini buzdolabı komp. ile çok fazla sonuç alamazsın ancak bir yerlerden başlamakta birşeydir

• "soad_sefa"

Hayırdır üstad, ses yok senden halen? 10 derece eksik olarak imzaandaki değerde bizim öngördüğümüz kriterlerde sonuçlarını bekliyorum
  • @CESAJANS

hocam sen sormuştun dimi bana bios ayarları hakkında oc yapamıyorum demiştim sana al sana bios görüntüsü
     i7 Serisi 4ghz+ %100 stabil iddaları, SIRALAMALAR YENİLENDİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NecroCyber-777 -- 25 Şubat 2010; 14:03:36 >

• arkadaşlar pc işleri yeni ilgimi cektı aslında fazla birşey anlamıorum bu teknik terimlerden %10 unu falan anlayabiliorum bu yazdıklarınızdan
    bi pc topladım
    i7 860 işlemci
    p7p55-m anakart
    nvidia 9600gt 1 GB DDR3 256 bit ASUS ekran kartı
    (2*2) 4GB kingston 1333 mhz DDR3 ram
    samsung 500 GB 16 MB HDD
    aero cool 460W performans kasası
    bunu toplarken danıstıklarım cok ii bi pc olcagını hızda hiç bi sorun yasamayacagımı soledıler
    ama ben performanstan hala memnun deılım nette arastırma yaparken bu overclock olayını kesfettım
    sora ugrasmaya basladım anakartımdakı bı yazılım TURBOV ve TURBOKEY bu işe yarıo sanırım ama
    ben burdakı terımlerden bıse anlamadım napmam gerekıo yarıdımcı olabılırmısınız nettekı en ii forumlardan
    biri bu die yazıyorum
    BCLK(FSB) Frequency :140 MHZ
    CPU over voltage :0.220(V)
    DRAM Bus Voltage :1.365 (V)
    IMC Voltage : 1.22 (V)
    görünüo tabı otomatik ultimate ozellıgınde buyuk hevesle aldım pc yi performans için neler yapmam gerekir

• Ne yani şimdi benim değerlerimin stabil olmadığını mı iddia ediyor yoksam birileri

Bunlar da benim günlük değerler

http://forum.donanimhaber.com/m_38075277/tm.htm

• ßekir

aslinda hic prime a fln de gerek yok nasil olsa stok sogutma yeterli 3.8ghz ye kadar olan hizlarda .

bilgisayarina stabil degil diyen olmadi ama bu er meydanindaki 4-5 kisiden biri olmak istiyorsan linpack testini 1 saat yapman lazim.

hadi bakayim yapta gel artis. ayrica niye ramleri 8 8 8 24 74 kullanmakta israr ediyorsun 8 8 7 24 60 yapsana sunu.

ayrica su ana kadar gordugum en az voltajla 4ghz yapan i7 860 islemci senin ki yabanci kaynaklar vs dahil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leop -- 26 Şubat 2010; 17:22:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leop

ßekir

aslinda hic prime a fln de gerek yok nasil olsa stok sogutma yeterli 3.8ghz ye kadar olan hizlarda .

bilgisayarina stabil degil diyen olmadi ama bu er meydanindaki 4-5 kisiden biri olmak istiyorsan linpack testini 1 saat yapman lazim.

hadi bakayim yapta gel artis. ayrica niye ramleri 8 8 8 24 74 kullanmakta israr ediyorsun 8 8 7 24 60 yapsana sunu.

ayrica su ana kadar gordugum en az voltajla 4ghz yapan i7 860 islemci senin ki yabanci kaynaklar vs dahil.

Müsait bi zamanda bende o meydana geliorm bro

Timing konusuna gelince simetri hastalığım sağolsun sanki bilmiosn da

Nazar değmesin ne diyelim

• CPU : INTEL CORE i7 860
    CPU VOLT : 1.288v - 1.296v
    IMC VOLT : 1.3v
    RAM VOLT : 1.55
    RAM : PATRIOT VIPER II SECTOR 5 2000MHZ 8-8-8-24 1T
    ANAKART : ASUS P7P55D DELUXE 24 Hybird Phase Xtreme Design
    SOĞUTMA : THERMALRIGHT TRUE BLACK REV. C & 2x AKASA S-FLOW ULTRA SILENT

Ultra sessiz ve serin

Boşta

Yük Altında

Her ne kadar gereksiz bir test de olsa konuyu açan arkaşa bir selam göndereyim

INTEL CORE i7 @ 4GHZ+ kullanıcıları buyrun hodri meydan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßekir -- 27 Şubat 2010; 14:56:55 >

• core tempe eski versiyonunda baktım 1,0875 diyor vid değeri sizce nasıl???
  • arkadaşlar bendeki occt ile sizdeki occt farklı gözüküyor sanki bende volataj bilgileri eksik gözüküyor 12v gözükmüyor bende hiç bir voltaj bilgisi yok nerdeyse powersupplydan ilgisi olabilirmi silverstone 1000 watt strider mark psu war ama

• Bende i5 750 var 200x21de neyaptıysam 1 saat linpack alamadım.10dk sonra error detected yazıyo.Prime95i 1 saat sorunsuz tamamlıyorum.Ama occt de 1 saat linpack alamıyorum.İşlemciye 1.38 verdim.Ramlari 1600e çektim yok.Ramlere 1.70 verdim gene yok.Kafayı yiycem.Konu i5 ile ilgili değil ama belki burda çözüm bulabilirim diye düşündüm.Yardımcı olabilirseniz çok makbule geçecek.
  • qpi/vtt yani imc voltajini 1.35 civarina gerekirse daha ustune, islemci voltajinida 1.4v gerekirse de daha da ustune cikar. qpi/vtt voltaji max 1.4v islemci voltajida max 1.425v olsun.

eger linpack alirsa da yavas yavas islemci ve qpi/vtt voltajini dusure dusure sorunsuz aldigi son yeri bulursun. gene alamazsa daha detayli bakariz.

ramleri fabrika cikis hallerinde (hem de 8 8 7 24 1t seklinde) kullanmak icin 1.55v den fazla vermeye gerek yok.

1 saat prime 95 blend testini tamamliyorsa kafana bu linpacki takmadiysan ugrasma oyle kullan linpack gercekten hardcore cunku.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leop -- 3 Mart 2010; 17:15:45 >
  • Tamam hocam deniyim şimdi.Biraz stabilite delisiyim o yüzden bu programı kafamı taktım hocam ne yazıkkiİnşallah bu voltla linpack alabilirim hocam.
  • Kasmayın boşuna... Bu konuyu ne açan kişi ipliyor ne de başkası Kaçgündür tenezzül edilip de sıralamanın güncellendiği bile yok
  • guncellese bile bir ise yaramicak forumda herkesin imzasi 4 ghz ama bilgisayari gercekten 4 ghz veya daha ustu olan 4-5 kisi var gordugun gibi.

siralama olsa nolucak biri geliyor i7 ler 65 dereceyi gecemez diyor digeri geliyor stok fanla 3.8 ghz kullaniyorum diyor boyle bir topluluk icin gerek yok zaten boyle topiklere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leop -- 4 Mart 2010; 19:52:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leop

guncellese bile bir ise yaramicak forumda herkesin imzasi 4 ghz ama bilgisayari gercekten 4 ghz veya daha ustu olan 4-5 kisi var gordugun gibi.

siralama olsa nolucak biri geliyor i7 ler 65 dereceyi gecemez diyor digeri geliyor stok fanla 3.8 ghz kullaniyorum diyor boyle bir topluluk icin gerek yok zaten boyle topiklere.

Benim canımı sıkan nokta bir konu açıp, bu konuya sıralama da dahil edip, aradan günlerin geçmesine rağmen konuyu açan kişinin foruma ve konuya girip sıralamayı güncellememesi... Mademki birşeyler yapılmasını istiyor, o yapılanın gereğini de isteyenin yapması gerekir Her kim olursa olsun yapması gerekenleri yapmazsa da söylediklerine karşın değerini belirtir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßekir -- 4 Mart 2010; 20:02:08 >

• su sogutmacıları uzecek degerlerle geliyorum arkadaşlar
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.