Şimdi Ara

i7 oc testleri tamam AMD ve lga 2011 ciler bekleniyor. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
3
Favori
6.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -erna-

benim cpu ya bakın hele ilk sıraya ismi sayesinde yerleşmiş

İsmi sayesinde olmuş zaten yoksa yanlış yerde.
  • koskoca 4820k bu kıskanmayalım lütfen
    lehimiyle döver bir kere 4770k yı
  • quote:

siz ayrı clansmandasınız.

konu i7 2600 k i7 4770 k i 7 3770 diye gitti.
    konu başlığı i7 olanca sizde geldiniz hoş geldiniz.
  • 3930 Stock değerlerde
    Sogutucum garantiden gelince 5GHZ deki testleride eklerim.

i7 oc testleri tamam AMD ve lga 2011 ciler bekleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiG_mAsTeR -- 14 Ocak 2014; 2:34:10 >
  • trktlh kullanıcısına yanıt
    Dostum 4.9 GHz ve 1.35v deki haliyle sıcaklık sonuçlarını merak etmiştin. Prime95'de sıcaklıklar yüzünden 2 çekirdek hata alıyor fakat yine de sorunsuz devam ediyordu test. LinX'de ise sorunsuz testi tamamlıyor, o yüzden LinX testini paylaşıyorum sıcaklık değerleriyle birlikte.

i7 oc testleri tamam AMD ve lga 2011 ciler bekleniyor.

• Aminnnnnn.

Hocam prime testinde sanırım sıcaklıklarınız 100 derecelere geldi.O zaman sizin i7 ile benim eski i5 aynı voltajda yaklaşık aynı sıcaklıkları alıyor.Yazın 4.9 da 1.35v ile kullanılmaz bence yaza en uygun voltaj 1.25v maximum olarak.
    +

Hocam işlemcileri sıralamışsınız ama sadece CPU Mark sonucuna göre sıralamışsınız ya alttaki sonuçlar?Onu geçtim Amd Cpu Mark ta şurdaki işlemcilerin hepsini geçmiş.Ya başka programla denennsin yada testin sonunda sanırım puan veriliyor yanlış hatırlamıyorsam.Onu yazalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trktlh -- 14 Ocak 2014; 8:11:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mur88

quote:

İsmi sayesinde olmuş zaten yoksa yanlış yerde.

a dan z ye olunca bizde orta sırlarda kalmışız
    puana göre de ortalarda olacaktım pek birşey değişmedi

• anladığım kadarıyla test çoklu işlemcileri daha çok seviyor sanırım. benim i5 2500 k 4,5 ghz de 8,5k puan alıyor ama aynı mimaride sadece ht desteği olan i7 2600k 4,5 ghz de 12 k puan almış.

bence genel olarak sıralama yapmak için geçerli bir test, bu testi seçmemdeki amaç genelde cpu sıralaması ve cpu değeri hakkında bu testle alınan bench sonuçları veriliyor nette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selmand -- 15 Ocak 2014; 16:01:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selmand

@mur88 puana göre küçükden büyüğe sıraladım , nasıl bir sıralama olması gerekiyorki

@trktlh şimdi o test bu test diye seçmeye kalkarsak ipin ucu kaçar genel olarak iyi kötü bir fikir sahibi olmak için bu testler yeterli bence amd leri kendi arasında sınıfladığınızda intelleri kendi arasında sınıfladığınızda belli bir sıralama çıkıyor açığa.

dünki mesajımdada belirttiğim gibi anladığım kadarıyla test çoklu işlemcileri daha çok seviyor sanırım. benim i5 2500 k 4,5 ghz de 8,5k puan alıyor ama aynı mimaride sadece ht desteği olan i7 2600k 4,5 ghz de 12 k puan almış.

bence genel olarak sıralama yapmak için geçerli bir test, bu testi seçmemdeki amaç genelde cpu sıralaması ve cpu değeri hakkında bu testle alınan bench sonuçları veriliyor nette.

bence güzel konu hoş vakit geçirmiş oluyoruz.
    çokta ciddiye alıp insanların birbiri ile tartışmalara girmesini hiç anlayamıyorum.

• Doğru haswell bir sistem kurmak yerine 4820k ile 2011 sokete adım atmak daha mantıklı gibi işlemcilerin zaten fiyatı yakın birtek 2011 soket anakarta yatırım yapıyorsunuz onada ileride xeon işlemciler bile takılabilir yeni apple mac pro 2011 soket xeon kullanıyor mesela..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Commodore_64_

Doğru haswell bir sistem kurmak yerine 4820k ile 2011 sokete adım atmak daha mantıklı gibi işlemcilerin zaten fiyatı yakın birtek 2011 soket anakarta yatırım yapıyorsunuz onada ileride xeon işlemciler bile takılabilir yeni apple mac pro 2011 soket xeon kullanıyor mesela..

x79 un ankartı biraz pahalı birde tam performans almak için 4 adet ram gerekiyor.
    onun dışında gayet mantıklı bir seçim.tabi x99 çıkacak deniyor.
  • cobi C kullanıcısına yanıt
    X99 biliyorum ama ddr4 filan yeni teknoloji hepsi birden fiyatı tuzlu olur ama x79 f/p oranı olarak uygun indirimli ürünler ile canavar gibi yoluna devam edersin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Commodore_64_

X99 biliyorum ama ddr4 filan yeni teknoloji hepsi birden fiyatı tuzlu olur ama x79 f/p oranı olarak uygun indirimli ürünler ile canavar gibi yoluna devam edersin..

aynen öyle ;
    öt yandan ben i7 2600K kullanıyorum.
    anakart+işlemci maliyet 680 tl civarı bence tam f-p canavarı.
    soket 2011 ile karşılaştırılamaz ama çok güçlü sistem gereksinimi olmadıkça lga 1155 bile bayağı iş görüyor bence.
    senin anakart ne oldu satılmıştır sanırım bir türlü alamadık gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 14 Ocak 2014; 12:00:05 >
  • Akşam eve gidince 4.2 hızında çalışan Fx 8320'nin sonuçlarını eklerim.
  • Beyler test yapamıyorum yaw süresi dolmuş programın nasıl yapsak ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheJudgé

Beyler test yapamıyorum yaw süresi dolmuş programın nasıl yapsak ki

formatla
  • masallah testler iyi gidiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cobi C kullanıcısına yanıt
    işlemci anakart aynı kişiye satıldı 2600k intelin efsane işlemcisi oldu bencede, sedece program ve oyunların gerçek çok çekirdeğe verdiği desteğe göre durumu değişebilir..
  • selmand kullanıcısına yanıt
    Dünkü sıralamanda puana göre değil isme göre sıralamıştın yoksa 13k puanlı 4820k daha yüksek puanlı 4770k nın önünde olmazdı.Bugünde aynı iki tane lga 2011 düşük puana rağmen yine olmaması gereken yerde.Ya lga lara göre sırala yada intel-amd diye ayrı ayrı listele.Emek vermişsin listede bu emeğine uygun olsun.Ayrıca bu teste görede sıralama yapmak doğru değil çünkü güncel versiyonu varken eski sürüm kullanılıyor ayrıca ışlemciden tam verim alınamıyor.Doğrusu testi ilk burda gördüm cinebench,3d fizik testleri,chess varken bunun pek doğru sonuç verdiğini sanmıyorum.Kaldı ki haswele özgü fma komut setini bile desteklemiyor bu yüzden sonuçlar nesil farkına rağmen yakın çıkmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 14 Ocak 2014; 15:26:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunda AMD işlemciler daha mı iyi?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.