Şimdi Ara

i7 oc testleri tamam AMD ve lga 2011 ciler bekleniyor. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
3
Favori
6.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam prime 95 testi gereksiz stabilite belirlemek için aida 64 haswell uzmanlarınca öneriliyor.Belleklerim 1600 mhz cl9.
    Belleklerin güncel çalıştığı frekansı gösteren program varsa onunla birlikte aida 64 stabil testini 20 dakka çekip koyabilirim,şayet işlemciyi fazla yormak istemiyorum.Hatta 30 dakika stabil testi yapabilirim..
  • 4.8 yaptik para etmedi pek.

i7 oc testleri tamam AMD ve lga 2011 ciler bekleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -erna-

hazır cpucular burada toplanmışken sormak isterim
    şimdi speedstep i açmak istiyorum ama bf4 gibi cpu ya %50-60 yüklenen oyunlarda ve masaüstünde hızım 3700mhz de takılı oluyor üstüne çıkmıyor
    illa cinebench gibi yada bu tarz cpu yu %100 e yakın kullanan programlarda cpu hızını 4.5ghz e alıyor
    benim isteğim hem speed step açık olsun(güç tasarrufu benim için önemli) hem de normal kullanımda da turbo aktif olsun böyle bir şeyin imkanı var mıdır?
    cpu strap i da açmak istemiyorum ram ayarları bozuluyor sıkıntı

sandy bridge için konuşursak biosdan speed step kapatmadığı sürece güç tasarrufu olur.
    oc yapacaksınızda per core seçerek her çekirdeğin yükte çıkacağı hızları ayrı ayrı belirleyebilirsin.
    tabi lga 2011 de işler bu şekilde mi yürür bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 13 Ocak 2014; 22:06:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

4.8 yaptik para etmedi pek.

işlemci coşmuş işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenus

Çok fazla konuşan ve atarlı lafları etrafa savuran insanlardan pek haz etmiyorum SaLVa. Bana örnek teşkil edecek şekilde testlerin örneklerini bir an önce paylaş. Gereğini yapayım.. Uzun cümlelere inan gerek yok.

Bende kendini bir şey sanan donanım ve akıl fakiri bebelerde hiç hoşlanmıyorum.

örnek teşgil edicek ise konu açan arkadasın dedıgı gıbı 4500 mhzde verırdın.
    bunun atarrı tutarı genç arkadaşım benim.
  • cobi C kullanıcısına yanıt
    aynen bus 100 de corelar 45 de ama sorun şu
    cpu nun default çarpanı 37 olduğundan bunun üstündeki hızlarda cpu nun kullanımının en az %50 olması gerekiyor anca bu durumda turbo aktif oluyor
    mesela açın prime 95 i 4 thread de çalıştırın 4500 e çıkıyor 8 thread de zaten çıkıyor
    ama gidip mesela 2 thread açın 3700 de kalıyor çünkü cpu kullanımı %30-40 arasında kalıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 13 Ocak 2014; 22:13:36 >
  • gelelim mevzuya yukarda şartları sundum aynı bu şekil sana örnek teşgil etsin diye veri,yorum verilerimi.

aynı tıpapatıp kopyası senden BUNU YAPMANI İSTİYPORUM. O mhz de.
    yapmaz isen.
    o senin bileceğin iş ben senelerimi yıllarımı saatlerimi verdim bu o.c işine. extrem olmasamda, knedime ve seviyeye göre bir yerim var.
    öyle ne üdüğü belirsiz tepeden çakma o.c lardan değilim.
    beni bilen bilir.
    gene yazıyorum 2003 senesınde sız nerdeydınız ?
    ben o zman derme çatma su soğutma kullanıp rekorlara ımz attım. o an kullndıgım işlemcim ile.
    ame ne oldu dendısın bırı bu 1 sene ıcınde o konuyu guncelledı ve asayın admın arkadaşlar o mesajı sılecegıne konuyu cope attı. orasıda ayrı konu.
    ekran kartımı sattım süper o.c olan hd 7950 mı saıtıs ılanımı gene cope attılar dırek gerı donuşum kutusuna.
    p1 satış konum vardım gene densızın bırı duncellemıs. bu sene gene dırek gerı donuşum cop kutusuna.
    3 nede anlam vermedim.
    2 si ıcın yonetıme pm attım ama nafile.
    geri dönmedi.

gel geleim senden isttedğim olaya

al ben şimdi üşenmedim ve testleri yaptım.
    SEN YAPABILECEKMISIN ?

bu sekııl yapamaz ve yayınlamaz ısen benım gözümde tam bir ''0'' sın.

• quote:

Yukarıda paylaştığım 3770K 4.9 GHz mesajımı sildim. Meğerse o 32 bit versiyonmuş. 64 bit versiyon ile i7 3770K 4.5 GHz;

ve 4.9 GHz;

İlk sayfada yazmış olduğum mesajdaki 4.5 ghz'lik ss ne oluyor peki arkadaşım. Şaşırdın mı ? Öyle ''donanım ve akıl fakiri'' diye bir şeylerden bahsetmişsin fakat bundan 2 ay önce ''GTX Titan ile Crysis 3 ve Benchmark İncelemeleri'' konuma gelip de incelemeler için bana teşekkür etmeyi çok iyi biliyordun. O zaman da keşke bu lafını belirtseydin inceleme için teşekkür etmek yerine..

• quote:

Orijinalden alıntı: -erna-

aynen bus 100 de corelar 45 de ama sorun şu
    cpu nun default çarpanı 37 olduğundan bunun üstündeki hızlarda cpu nun kullanımının en az %50 olması gerekiyor anca bu durumda turbo aktif oluyor
    mesela açın prime 95 i 4 thread de çalıştırın 4500 e çıkıyor 8 thread de zaten çıkıyor
    ama gidip mesela 2 thread açın 3700 de kalıyor çünkü cpu kullanımı %30-40 arasında kalıyor

anladım hocam ne demek istediğini misal benim işlemci (şu an defaultta) boşta 1600 mhz oluyor az yükte 2800 mhz full yükte 3500 mhz oluyor.
    sende bunun gibi bir durumdan bahsediyorsun sanırım.aslında senin istediğin şey speed step in step step olması veya turbo'nun belli yüzdeyi beklemeden
    direkt devreye girmesi.
    açıkçası fırsat bulduğum bir anda bios ayarlarını inceleyip yukarıdaki speed step veya turbo core'u özelleştirebiliyormuyum bakarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 13 Ocak 2014; 22:26:58 >

• cobi C kullanıcısına yanıt
    aynen hocam
    teşekkürler ben pek bir şey bulamadım belki bilen vardır diye buraya sorayim dedim hazır testler yapılıyorken
  • Testler geliyor, yarım saat içinde paylaşmış olurum. Paylaştığım an ''0'' değeri layık olan kişiyi bulmuş olacak..
  • Bu arada fx'ler bizim 4770k'lardan daha çok puan almış ben mi yanlış görüyorum :)
  • evet konu bayağı gaza getirici
    açıkçası o ayarların ayrıntılarını bende pek görmedim biosda.
    zaten dediğin gibi olması da bence daha iyi aslında %50 işlemci kullanımında neden işlemci kendini zorlasın ki
    3700 mhz de çalışan o işlemcinin %50 hali bile gayet iyi bir güç demek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 13 Ocak 2014; 22:39:41 >
  • quote:

quote:

Yukarıda paylaştığım 3770K 4.9 GHz mesajımı sildim. Meğerse o 32 bit versiyonmuş. 64 bit versiyon ile i7 3770K 4.5 GHz;

ve 4.9 GHz;

İlk sayfada yazmış olduğum mesajdaki 4.5 ghz'lik ss ne oluyor peki arkadaşım. Şaşırdın mı ? Öyle ''donanım ve akıl fakiri'' diye bir şeylerden bahsetmişsin fakat bundan 2 ay önce ''GTX Titan ile Crysis 3 ve Benchmark İncelemeleri'' konuma gelip de incelemeler için bana teşekkür etmeyi çok iyi biliyordun. O zaman da keşke bu lafını belirtseydin inceleme için teşekkür etmek yerine..

donanım fakirinden kastım para değil bilgidir.

sen bana o lafı işlemcime takoz dedikten sonra daha çok laf hakediyoprsunya neyse.

sana da hodri meydan dedım sartları sundum yapsu testlerı su sekılde dedım.
    hatta usanmadım kendım yaptım mesajı yazdıktan sonra testlerı.

aynı sekıl tıpatıp senden ss bekliyorum.

bırak 4.9 zu 4.7 de daha yapamazsın.

öyle kolay degıl bu işler 300 tl lık ankartla ve bu donanım bılgın ıle. vede donanımınla.

aş kendini.

• FX 8320 ler iyi puan almış demekki bu test FX mimarisini destekliyor.
  • İmzanıza göre 4.9 için 1.35v vermişsiniz.H70 ile soğuyor işlemci sanırım.
    İ5 3570K işlemcimin görüntüleri buyrun,

İşlemci h80 ile soğuyor ve fanlar son ayarda..
     i7 oc testleri tamam AMD ve lga 2011 ciler bekleniyor. i7 oc testleri tamam AMD ve lga 2011 ciler bekleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

quote:

quote:

ve 4.9 GHz;

donanım fakirinden kastım para değil bilgidir.

sen bana o lafı işlemcime takoz dedikten sonra daha çok laf hakediyoprsunya neyse.

sana da hodri meydan dedım sartları sundum yapsu testlerı su sekılde dedım.
    hatta usanmadım kendım yaptım mesajı yazdıktan sonra testlerı.

aynı sekıl tıpatıp senden ss bekliyorum.

bırak 4.9 zu 4.7 de daha yapamazsın.

öyle kolay degıl bu işler 300 tl lık ankartla ve bu donanım bılgın ıle. vede donanımınla.

aş kendini.

4.8'de aldım. Bu Prime95 testi;

LinX'i de atacağım birazdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baholi -- 13 Ocak 2014; 22:59:16 >

• Orijinalden alıntı: trktlh

İmzanıza göre 4.9 için 1.35v vermişsiniz.H70 ile soğuyor işlemci sanırım.
    İ5 3570K işlemcimin görüntüleri buyrun,

İşlemci h80 ile soğuyor ve fanlar son ayarda..

canım benım,
    beni koruma gecıcek bır durum yok,
    zaten o arkdasın durumu ortada.
    o yüzden hıc gerek yok bu kolllama işlerine.
  • @Fenomenus

4.9 ghz dıyordun ne oldu birden dustun 100 mhz.

arıca core temteki o VID değeri nedir allah aşkına ? 1.8090v
    ayrıca cpu-z deki 1.296v ?

sıcaklıklar o valtaja gore normal

ama sonuç olarak harbiden iyi gitmiş...

gene rezil olucaz bu gidişle

mu sms gd 65 kulanıcılarından korkulur vallahi

ama dedıgım gıbı yazın 4800 mhzde bile kullnmazsın işlemcini.

h110 bile alsan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 13 Ocak 2014; 23:10:15 >
  • Onu da yapacağım birazdan. Hazır 4.8'deyken yapayım dedim. Birazdan 4.9'da geliyor. 4.8 LinX testi; (4.7 de dahi olmaz demiştin, hatırlatayım)

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.