Şimdi Ara

i7 9700k sıcaklık hakkında söyleşi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 9700k sahibi arkadaşlarım bana rainbowsix de CPU sıcaklıklarını paylaşabilir mi acaba. ben 70 derecen aşağı görmedim de .. hoş normal bir deger ama yeni nesil islemcilere pek alışkın değilim.

soğutucu Cooler Master 212x hyper eskidir ama emektar iyidir o yüzden yeni almadım.

- masaüstün de 36-40c

- farklı oyunlarda denedigimde 56-60 örnek raisingstorm vietnam.

gigabiyt z390 elite anakart
    1660ti ARMOR
    16 ram 3200luk
    750 PSU

var sistem kisaca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade_1905 -- 25 Haziran 2019; 11:19:11 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• sıcaklık değerlerinizi paylaşmanız önemli çünkü macun yada soğutucu montajı hakkında bana fikirler verecek. oynadığım farklı oyun yok suan icin :)

• mesela burda adam videonun sonunda r6 oynuyor ve maksimum 55 derecede. sıvı soğutma bukadar etkili olur mu

https://youtu.be/-RDxhtxqB-c

• Sıcaklıklar aslında çok yüksek değil.

Soğutucunuzda kötü bir soğutucu değil. Lakin herkes aynı parçalar ile aynı değerleri alamıyor. Tabi burada işlemci için kullanılan termal macunun kalitesi, termal macunun kullanım şekli vs... işi değiştiriyor.

Birebir aynı sistemlerde bile sıcaklık değerleri fps değerleri aşağı yukarı aynı olsa da farklılıklar gösterebiliyor.

Sadece bir oyun üzerinden de yorum yapılmaz hani.

Ben kendimden örnek vereyim. İşlemcimin stok fanı aşırı rahatsız edici derecede hızlı bir devirle dönmeye başlayınca ve sıcaklık değerleri de normalden fazla olmaya başlayınca bende cooler masterın fanını aldım. Yanında yorumlarda çok iyi olduğu söylenilen orta kalitede bir termal macun aldım. Termal macunu sürüp yeni aldığım soğutucuyu bilgisayarıma taktım. Normal kullanımda 45-60 arası oyunlarda ise 70-80 arası olan işlemcim, normal kullanımda 35-50 arası, oyunlarda ise 60-70 arası sıcaklıklar veremye başladı. Aynı soğutucu için internette normal kullanımda 30 derecelere kadar oyunlarda 50-60 derelere kadar sıcaklık değerleri alanları gördüm. Ha ara sıra sıcaklık 30 altında düşüyordu ama oda hiç kullanmadan bilgisayarı öylece bırakırsanız oluyordu.

Velhasıl kafaya pek takmayın bence. Malum birde havalar sıcak işlemciniz en az 5 derece kadar daha fazla sıcak olacaktır.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxpayne53 -- 25 Haziran 2019; 12:40:38 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.