Şimdi Ara

i7 4790K 4.4Ghz sıcaklık değerleri (resimli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
1.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Direkt konuya gireceğim. 8 ay önce satın almış olduğum Corsair H115i sıvı soğutmanın termal macununu, fanların anırması sonrasında 1 hafta önce değiştirdim. Değerleri resim olarak ekledim alt kısımda. İzmir Karşıyaka'da ikamet ediyorum. Buralar şimdiden leş gibi sıcak olmaya başladı. İşlemcim boşta 33-35, yükte 58-62C civarı geziniyor, en son dün Far Cry 5'te 62-63C civarı idi. Bu sıcaklıklar normalmidi ? Termal macun işlemini başarı ile yaptığıma eminim. Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler. Bu arada işlemciye özellikle O.C yapmadım.

i7 4790K 4.4Ghz sıcaklık değerleri (resimli)i7 4790K 4.4Ghz sıcaklık değerleri (resimli)i7 4790K 4.4Ghz sıcaklık değerleri (resimli)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7A1E308D7 -- 1 Haziran 2018; 12:20:38 >

• Aynı işlemciyi ve soğutucuyu kullanıyoruz. Sıcaklıklar 3 aşağı 5 yukarı normal. Bende de AC: Origins’te 60’lı dereceleri görüyor ama zaten termal dizayn değerleri bunun çok üzerinde. İşlemci kendini frenlemiyor bu sıcaklıklarda. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Değerler gayet iyi ve normal.
  • Gayet normal değerler zaten hava sıcaklığının 30-35 derece olduğu yerde boşta 20 derece olması düşünülemez. %100 yğk altında deneyin bir de acaba 70 i görür mü merak ettim h115 in performansını da :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı işlemciyi bir kaç gün önce bende forumdan başka birine sattım ve delid yapıp sattım sıvı metal sürüp -25 derece ısı kaybı yakaladık güzel işlemci bir delid yakışır :)
  • Yorumlarınız için teşekkür ederim hepinize arkadaşlar
  • bendede 4770 var xigmatek gaia 2 ile 900RPM 62-65 maksimum oluyor.

OC yapıyorsanız o işlemciye delid şart be hala çok sağlam bir işlemci. Delid yaptığınızda 5ghz'de şuanki sıcaklığı anca yakalarsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F3point -- 2 Haziran 2018; 0:11:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: F3point

bendede 4770 var xigmatek gaia 2 ile 900RPM 62-65 maksimum oluyor.

OC yapıyorsanız o işlemciye delid şart be hala çok sağlam bir işlemci. Delid yaptığınızda 5ghz'de şuanki sıcaklığı anca yakalarsınız
    Valla kit falan bakınıyorum delid için amazondan bakalım, yapacağız bir şeyler

O değil de abi o nasıl bir nickname öyle, koltuk altı falan

• Değerler gayet güzel. fan olarak 14 cm lık ne marka ne model kac rpm ve cf lı 3 mu 4 pınmı fan satın aldınız.
    bu arada cpu ıcın verdıgınız voltaj nedır ? autodamı yoksa. elle verdıysenız bıostan tam olarak kaç çok güzel düşük değerler.http://gpu.userbenchmark.com/Software

bırde su sıteden su nu ındırıp tumunu yapıp bıtımınde lingini buradan paylasırmısın.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 3 Haziran 2018; 9:27:33 >
  • Cooler Master 212 Evo ile 4.7 GHZ hızda tam yük altında hava sıcaklığına göre 70 75 derece arasında geziniyor. Bu arada işlemcim delidli. AC Originsde ise 65 70 arası geziniyor. Delidsiz işlemci ve OC'siz kullanımda değerleriniz normal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furky! -- 3 Haziran 2018; 11:30:3 >
  • 4 yıldır kullanan biri olaram oc yapma isteğim olmadı bu işlemciye nedense eski anakart sorunluydu şuan kullandığımda H serisi bi anakart.. işlemci güçlü olmasına güçlüde yeni ekran kartı serisinde ne kadar verimli olur merak ediyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe_V

Değerler gayet güzel. fan olarak 14 cm lık ne marka ne model kac rpm ve cf lı 3 mu 4 pınmı fan satın aldınız.
    bu arada cpu ıcın verdıgınız voltaj nedır ? autodamı yoksa. elle verdıysenız bıostan tam olarak kaç çok güzel düşük değerler.http://gpu.userbenchmark.com/Software

bırde su sıteden su nu ındırıp tumunu yapıp bıtımınde lingini buradan paylasırmısın.

Teşekkürler.
    CPU voltajını bios'tan elimle verdim, 1.190v olarak. Sıvı soğutma fanları Corsair'ın kendi orjinal fanları, kasanın önündeki 3 tane 12cm'lik fanlar Thermaltake, diğer 2 tane 14'lük fanlar Xigmatek. Kasam Thermaltake Core V51.

İstediğiniz test sonucu şurada hocam buyurun;
    http://www.userbenchmark.com/UserRun/9072769

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7A1E308D7 -- 4 Haziran 2018; 13:54:37 >

• Sıcaklıklar normal

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7A1E308D7

CPU voltajını bios'tan elimle verdim, 1.190v olarak. Sıvı soğutma fanları Corsair'ın kendi orjinal fanları, kasanın önündeki 3 tane 12cm'lik fanlar Thermaltake, diğer 2 tane 14'lük fanlar Xigmatek. Kasam Thermaltake Core V51.

İstediğiniz test sonucu şurada hocam buyurun;
    http://www.userbenchmark.com/UserRun/9072769

Alıntıları Göster
    Test sonucu ıcın Tesekkurler bendeki ıle cpu mukauesesı yapmak ıcın sormuştum test lıngınızı benı aydınlattı baya sonuçlar.
    bunlardan benım eskı sonuçlarım.http://www.userbenchmark.com/UserRun/7737398

1,190 v ıle 4400 mhz muhteşem bısey olsa gerek ben 1,260v ıle çıkıyorum o mhz degerıne

14 cm lık fanlarıda sanırım 3 pınlı standat 1200 rpm donen xihmatek standart kasa fanları anladığım kadarı ıle buda güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 9 Haziran 2018; 10:14:53 >

• Sıcaklıklarınız gayet normal hocam. Bende İzmirde oturuyorum zalman reserator 3 max ile yük altında 60-65 derece arasında geziyor.
  • Normal sıcaklıklar o işlemciye göre
  • Merhaba, ramlar 1600 mhz de gördüğüm kadarıyla. Peki biosdan x.m.p açarakmı yaptın yoksa hiçbir ayar ile ellemedinmi ? Bendede 1600 var ancak 1333mhz oldugu icin x.m.p özelliğini açmak zorundayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: informix

Merhaba, ramlar 1600 mhz de gördüğüm kadarıyla. Peki biosdan x.m.p açarakmı yaptın yoksa hiçbir ayar ile ellemedinmi ? Bendede 1600 var ancak 1333mhz oldugu icin x.m.p özelliğini açmak zorundayım.
    Yok benim ram'ler normal de 1.600 mhz zaten. XMP açarsam işlemci sıcaklığı en az bir 7-8 derece artıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7A1E308D7

Yok benim ram'ler normal de 1.600 mhz zaten. XMP açarsam işlemci sıcaklığı en az bir 7-8 derece artıyor.

Alıntıları Göster
    Aynısını diyecektim. Bendede aynı işlemciyle aynı soğutucu var. x.m.p açık 1600 mhz ancak bende mesela lol de şu yaz sıcaklarında 60-70 derece arası işlemcimin çok ısınıdığını düşünüyorum. soğutucu bundan önce thermaltake water 3.0 dı ancak bu canavar gibi soğutucuya geçince pekte fark olmadı tek fark sessizlik :D şimdiki soğutucuyu quiet modda kullanıyorum ve fanlar en fazla 1.300 rpm civarına çıkıyor ancak sıcaklık fazla değilmi sizcede ?
    Kışın aynı şekilde oda soğuk olduğu için 50-60 dereceydi lolde genelde 48-53 arası yani oda sıcaklığınında çok etkisi var sanırsam soğutucu ne kadar iyi olursa olsun havalar ve odasıcak oldukça ben bir faydasını göremedim yada benim anakart işlemciye fazla voltaj verip çok ısınıyor işlemci x.m.p açınca :S

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.