Şimdi Ara

i7 4790K vs. i7 6700K

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yakın zamanda yeni bir pc toplayacağım. O.C. olmadan oyun bilgisayarı olarak kullanabileceğim bir sistemde hangi işlemci ile sistemi toplarsam sıkıntısız oynarım?

Ekran kartı olarak MSI GTX 970 4G düşünüyorum.

• umut9334 kullanıcısına yanıt
    Oyun bilgisayari istiyorsaniz 6. Nesil i5 isinizi gorecektir. Yinede i7 istiyorsaniz 6. Nesil alin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • umut9334 kullanıcısına yanıt
    İki işlemcide overclock işlemcisi. Overclock yapmayacaksanız K serisi olmayan işlemci işinizi görecektir. Artık almışken Skylake serisi almanız daha iyi olur.

Ekran kartı için sistemi hemen toplamayacaksanız bekleyin Pascal ve Polaris mimarisinin eli kulağında.
  • FairLighty kullanıcısına yanıt
    Tavsiye için teşekkürler Bu arada 4790K şuan bütün 6. nesilleri dövüyor. Amma velakin eskiye yatırım yapmak sakat olur. Ne zaman pc'yi eski nesil topladıysam hep zarar gördüm
  • Hangisi ucuza geliyorsa onu alin. 2600K'nin bile yetmedigi oyun ve ekran karti yok.

4790K ile 6700K arasinda az bir fark var. O farki da oyunlarda gormeniz neredeyse imkansiz. Zira ya ekran karti siniri oluyor ya da iki islemci de, monitorun tazeleme hizindan yuksek FPS veriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    GTA5 ve Far Cry 4'te 6700K'nın başarısı ilginç görünüyor. 6700K kullananlardan ilgilenen olursa, elimdeki 5820K ile karşılaştırmalı test yapabiliriz. Teyit etmek isterim.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Ordaki fark bence biraz abartılmış. Tutarlı gözükmüyor. Bi de 6700k da ddr4 olmasıda ona avantaj tabi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • i7 4790 kullanıyorum. Mimari görselleştirme ve Müzik prodüksiyonu işleri dahil canavar gibi performans gösteriyor. Oyunlarda zaten sıkıntı yok tabiki. Tabi ben i5 4670K dan geçtim bu işlemciye. Anakart Skylake uyumlu olmadığı için 4790 tercihinde bulundum.Performans açısından çok fark olduğunu sanmıyorum ancak tabi ki her zaman yeni teknolojiye yönelmekte fayda var, hazır sıfırdan topluyorken yeni teknoloji alın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acaluka -- 30 Nisan 2016; 20:06:46 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.