Şimdi Ara

i5 4690k - i7 4770k kararsızlık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
1.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Mevcut bulunan sistemimi upgrade etme aşamasındayım. Oyun internet dışında herhangi bir 8 çekirdek ihtiyacı duyulacak birşey yapmıyorum. i5 4690k ile i7 4770k arasında kaldım. Oyun ağırlıklı olacağı için i7'ye gerek olmaz diye düşünüyorum lakin arada 200tl gibi bir fark var. Diğer bileşenler şöyle olacak:

MSI Z97 Gaming 5 anakart
    GTX770 ekran kartı
    2x4 2400 mhz ram
    OCZ vertex 4 128gb SSD

Sizce ne kadar mantıklı i5-i7 farkı aradaki fiyat farkına değer mi?

Teşekkürler.

• arada 5-6 fps fark eder
  • İleride dx12 geliceği için ve dx 12 ile cpu gücü ihtiyacı azalacağı için i5 4690k daha mantıklı olur.

Fps olarakta fark yüzde 4 ü geçmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbald

İleride dx12 geliceği için ve dx 12 ile cpu gücü ihtiyacı azalacağı için i5 4690k daha mantıklı olur.

Fps olarakta fark yüzde 4 ü geçmez.
    aradaki 200tl farki monitor icin kullanmak daha mantikli olacak sanirim, lakin halen 1680x1050 full hd olamayan bir monitor kullaniyorum.

birkac teste baktim fps olarak dediginiz gibi cok az fark var, sanirim i7 daha cok hyperthreading yapacak kisilere hitap etmekte.
  • caitlin kullanıcısına yanıt
    almışken iyisini almak işin sonunda insanı en az pişman eden şeydir
    ayrıca intelde 2 tane 7yi yanyana sonunda da k görüyorsan bu işlemcide i7 ise başka söze gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enes P.

almışken iyisini almak işin sonunda insanı en az pişman eden şeydir
    ayrıca intelde 2 tane 7yi yanyana sonunda da k görüyorsan bu işlemcide i7 ise başka söze gerek yok
    i5 alın bence. extreme bir sistem yoksa i7 fazla. Sonuçta CF yada SLI yapmıyorsunuz, i5 yeterli gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dampierre

i5 alın bence. extreme bir sistem yoksa i7 fazla. Sonuçta CF yada SLI yapmıyorsunuz, i5 yeterli gelir.

Alıntıları Göster
    evet extreme sistem olmayacagi kesin, tek gtx770 ile ve 60hz monitor ile :)

aradaki farki baska urunlerde kullanmak en mantiklisi olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caitlin

evet extreme sistem olmayacagi kesin, tek gtx770 ile ve 60hz monitor ile :)

aradaki farki baska urunlerde kullanmak en mantiklisi olacak.

Alıntıları Göster
    i5 alın yeterli olacaktır. i7 alırsanız da Haswell Refresh serisi bakın artık.
  • H4PPY kullanıcısına yanıt
    tesekkurler,

haswell refresh ile kastettiginiz serilerde i5 4690 gorunuyor, 4690k ile sadece carpan kilidi farki yok mudur?
  • quote:

tesekkurler,

haswell refresh ile kastettiginiz serilerde i5 4690 gorunuyor, 4690k ile sadece carpan kilidi farki yok mudur?
    120 Hz monitör ve daha iyi bir ekran kartı almadıkça, i7'nin farkını görmezsin şu an.
    Yine de gelmişken i7 4790K alınabilir. Yıllarca değiştirmezsin.
  • haklisiniz monitor 60hz iken hicbir anlami yok, zaten overclock ile 4790k performansina da yaklasilir diye dusunuyorum tabi oyun konusunda,

diger render vs gibi islerle zaten ugrasmiyorum.

4790k ile 300tl gibi bir fark var ki hic degmeyecek bir miktar.
  • quote:

haklisiniz monitor 60hz iken hicbir anlami yok, zaten overclock ile 4790k performansina da yaklasilir diye dusunuyorum tabi oyun konusunda,

diger render vs gibi islerle zaten ugrasmiyorum.

4790k ile 300tl gibi bir fark var ki hic degmeyecek bir miktar.
    bence o anakartta i5 için gereksiz olmuş.biraz daha düşük modellere yönelmenizi tavsiye ederim.
  • canguler917 kullanıcısına yanıt
    ornek verebilirseniz sevinirim, zira bana gore cok pahali bir anakart deil.

daha onceki deneyimlerime gore anakart sistemin merkezi olmasi sebebiyle her zaman kaliteli anakartlar tercih ederim.

tesekkurler.
  • caitlin kullanıcısına yanıt
    bulabilirsen z97 pc mate
  • quote:

Orijinalden alıntı: canguler917

bulabilirsen z97 pc mate
    4690k fazla fazla yeter, daha az ısınacağı için soğutucu takviyesindede çok bir ek maliyet doğmayacaktır, tabi yine anakarttan daha az güç çekeceği için oc yapma potansiyelide daha yüksek olacaktır, zaten stoktayken bile canavar gibi bir işlemcidir..
  • quote:

Selamlar,

Mevcut bulunan sistemimi upgrade etme aşamasındayım. Oyun internet dışında herhangi bir 8 çekirdek ihtiyacı duyulacak birşey yapmıyorum. i5 4690k ile i7 4770k arasında kaldım. Oyun ağırlıklı olacağı için i7'ye gerek olmaz diye düşünüyorum lakin arada 200tl gibi bir fark var. Diğer bileşenler şöyle olacak:

MSI Z97 Gaming 5 anakart
    GTX770 ekran kartı
    2x4 2400 mhz ram
    OCZ vertex 4 128gb SSD

Sizce ne kadar mantıklı i5-i7 farkı aradaki fiyat farkına değer mi?

Teşekkürler.

render felan yapmıyorsan hiç fark olmaz

4690k alıyorsun direk tıkır tıkır her işini yapıyorsun.

• canguler917 kullanıcısına yanıt
    bahsettigin urun de guzel bir anakart, ancak ben ileriyi dusunerek oc performansi ve SLI planim olmasi sebebiyle gaming 5 almayi dusunuyorum.

ayrica ses yongasi olarak da gaming 5 tercihimdir.

tesekkurler.
  • quote:

tesekkurler,

Hayır 4690, 4690K, 4790, 4790K bunlar hep Haswell Refresh'dir yani yeni sürümdür. Yenisi varken eskisi alınır mı hocam
  • H4PPY kullanıcısına yanıt
    4690k Devil's Canyon gorunuyor, googlein yalancisiyim :)
  • quote:

4690k Devil's Canyon gorunuyor, googlein yalancisiyim :)
    bi adım daha at ve i7-4790k al yoluna bak hocam
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.