Şimdi Ara

i5 4590 nasıldır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi günler 1 ay içinde intele geçmeyi düşünüyorum.aklımda 4590 var.acaba h81m plus veya z97 mate ile nasıl bir perfomans saglar.overclock yapmayı düşünmüyorum.ve i5 4590 fx 8350 ye göre nasıldır

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4590 zaten oc olmuyor oc olanlar sonu k ile bitenler.oc yapmayacaksan yeni cikacak broadwell'e de gecmem diyorsan z97 anakart almanin bir manasi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

4590 zaten oc olmuyor oc olanlar sonu k ile bitenler.oc yapmayacaksan yeni cikacak broadwell'e de gecmem diyorsan z97 anakart almanin bir manasi yok.

hocam şuan 4 gb + 2 gb olarak kullanıyom ramleri.ilerde 8 gb yapmayı düşünüyorumda.o yüzden 4 slotlu anakart lazım bana.h81 plusda 2 slot var.o yüzden mate düşünüyorum
  • quote:

ne kadar o mate dedigin?4 slot lazimsa h81 olmuyorsa h87 var ornek

http://www.hizlial.com/gigabyte-h87m-d3h-intel-h87-1150-soket-1600mhz-ddr3-sata-30-usb-30-anakart/10337991

245 tl
  • niye o kadar ucuz o oyle yav benim gosterdigim h87 bile daha pahali bir eksikligi olmasin malzeme kalitesi vs
  • quote:

niye o kadar ucuz o oyle yav benim gosterdigim h87 bile daha pahali bir eksikligi olmasin malzeme kalitesi vs

geçen bir konu açmıştım önerilmişti dhde.4590 için diye
  • 4590 a oc olur ama maksimum 4.2 felan olur olur hiç oc olmuyor demek yanlış

• Pc Mate'te 3+1 faz var. Çok o.c sever bir karta benzemiyor dolayısı ile. O sebeple ucuz olması doğal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Benefit

Pc Mate'te 3+1 faz var. Çok o.c sever bir karta benzemiyor dolayısı ile. O sebeple ucuz olması doğal.

4 slotlu oldugu için yönelmiştim.oc için degil aslında
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faithful Blood Day

quote:

Pc Mate'te 3+1 faz var. Çok o.c sever bir karta benzemiyor dolayısı ile. O sebeple ucuz olması doğal.

4 slotlu oldugu için yönelmiştim.oc için degil aslında

O zaman sıkıntısız kullanırsınız. Zaten sitesinde de f/p kart diye lanse edilmiş: http://tr.msi.com/product/mb/Z97_PC_Mate.html#hero-overview

• Bende amd sistem almaya gittim ama intel sistem daha iyi olduğunu söylediler gerçekten öyle intel 3470 kullanıyorum hiç sıkıntı yaşamazsın
  • http://www.vatanbilgisayar.com/b85-g43-gaming-intel-b85-soket-1150-ddr3-1600-mhz-sata-30-usb-30-anakart.html

Çok daha kaliteli bir anakarttır :) güzel ethernet faz sistemi ses kartı sata kontrolcüsü :) mis gibi board :)
  • quote:

3+1 faz olursa isinma yapmaz mi ya?dandik anakartlarda bile 4+1 faz var niye boyle bir sey yaptilar acaba?anakart kotu alinirsa ilerde en cok bas agritan parcadir bence ama neyse.
  • 4590+H97M G43 alabilirsiniz

• quote:

quote:

3+1 faz olursa isinma yapmaz mi ya?dandik anakartlarda bile 4+1 faz var niye boyle bir sey yaptilar acaba?anakart kotu alinirsa ilerde en cok bas agritan parcadir bence ama neyse.

Ben hiçbir müşterime pc mate almadım almamda... gigabyte g81 s2pv kullanırım daha iyi bu anakart ileride insanların başına çok iş açacak gibi ama umarım yanılıyorumdur çünkü yok satıyor bu board...

http://www.vatanbilgisayar.com/b85-g43-gaming-intel-b85-soket-1150-ddr3-1600-mhz-sata-30-usb-30-anakart.html

Kesinlikle pc mate yerine tercih ederim...

• msi pc mate kötü bir anakart değil. 245tl lik bir anakartın yapması gereken ve sahip olması gereken kaliteye sahip. yani bu anakartı aldığınızda fazla ve stabil bir oc potansiyeli beklemeyin. forumda şöyle bir algı var : "oc yapacaksan Z97 alacaksın o zaman fazla para verme msi pc mate al". kimse bu anakart ile ile yüksek hızlara çıkmayı,stabil bir oc performası yakalamayı beklemesin. oc yapmadan kullanım veya 0.2,03 mhz hız aşırtmak için ideal bir kart. aslında bu kartın adı adı msi Z97 pc mate değilde H97 mate olsaydı bu kadar tartışılmazdı
  • quote:

Orijinalden alıntı: testerenecmi

msi pc mate kötü bir anakart değil. 245tl lik bir anakartın yapması gereken ve sahip olması gereken kaliteye sahip. yani bu anakartı aldığınızda fazla ve stabil bir oc potansiyeli beklemeyin. forumda şöyle bir algı var : "oc yapacaksan Z97 alacaksın o zaman fazla para verme msi pc mate al". kimse bu anakart ile ile yüksek hızlara çıkmayı,stabil bir oc performası yakalamayı beklemesin. oc yapmadan kullanım veya 0.2,03 mhz hız aşırtmak için ideal bir kart. aslında bu kartın adı adı msi Z97 pc mate değilde H97 mate olsaydı bu kadar tartışılmazdı

hocam h81m plus nasıl.oc yapmayı düşünmüyorum yeterlimidir sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faithful Blood Day

quote:

Orijinalden alıntı: testerenecmi

msi pc mate kötü bir anakart değil. 245tl lik bir anakartın yapması gereken ve sahip olması gereken kaliteye sahip. yani bu anakartı aldığınızda fazla ve stabil bir oc potansiyeli beklemeyin. forumda şöyle bir algı var : "oc yapacaksan Z97 alacaksın o zaman fazla para verme msi pc mate al". kimse bu anakart ile ile yüksek hızlara çıkmayı,stabil bir oc performası yakalamayı beklemesin. oc yapmadan kullanım veya 0.2,03 mhz hız aşırtmak için ideal bir kart. aslında bu kartın adı adı msi Z97 pc mate değilde H97 mate olsaydı bu kadar tartışılmazdı

hocam h81m plus nasıl.oc yapmayı düşünmüyorum yeterlimidir sizce

hocam yeterli olmaya yeterli ama bence bu saatten sonra broadwell serisini desteklemeyecek bir anakart alınmamlı.benim tavsiyem H97 veya Z97 chipset bir anakart alman yönünde.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.