Şimdi Ara

i5 10400F mi R5 2600 mü?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
1
Favori
4.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: azt06

üzmesinden kastınız işlemci oerfıormansını tam olarak sergileyemeyeceğinden dolayımıdır.

içime kurt düştü şimdi kargoyada verildi anakart iademi etsem bilemedim :)

Alıntıları Göster
    Hocam m2 ssd yoksa ve almayı düşünmüyorsan öneririm ben kullanıyorum herhangi bir sıkıntısını göremedim açıkçası çokta memnunum stabilitesinden he ama m2 takarım diyorsan iade edebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-041FF024C -- 26 Eylül 2020; 12:4:10 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2E449A54C

En iyisini yapmışsınız. i5 6500 ile 2600 arasında oyunlarda fps olarak 6500 önde bile olabilirdi. Güzel seçim.

Alıntıları Göster
    hocam bende zamanında f/p ürünü diye almıştım şimdide idare ediyordu beni ama rx5700 ü alınca değiştirmenin zamanı geldiğini anladım

2600 ile ekran kartındaki darboğazın önüne geçebilirim diye düşünmüştüm lakin biraz araştırma yapıp bütçemede uygun olunca bende anakarttan kısıp

işlemciye yatırım yapmak istedim ve i5-10400F + ASUS PRIME H410M-K karar kıldım umarım yanıltmaz bu iki ürün beni

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-041FF024C

Hocam m2 ssd yoksa ve almayı düşünmüyorsan öneririm ben kullanıyorum herhangi bir sıkıntısını göremedim açıkçası çokta memnunum stabilitesinden he ama m2 takarım diyorsan iade edebilirsin.

Alıntıları Göster
    yok dostum m2 ssd kullanmıyorum ve şu 2 sene içindede pek düşünmüyorum şuanda kullandığım sata ssdm bana yeterli geliyor.

sen hangi işlemci ile kullanıyorsun acaba?

ayrıca anakarttan memnun musun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E7830F89C

Bu mesaj silindi.
    4 -5 sene götürmesini bekliyorum işin açığı oc ye pek uygun işlemciler değil sanırım bunlar ve yapıldığındada stabil bir performans vermiyorlar

bütçem buna yetti dediğim gibi anakarttan kısıp işlemciye daha fazla bütçe ayırdım dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7A1E308D7

Kafadan i5 10400F.

Ben de 1 ay evvel i5 10600 ve ASUS TUF B460 satın aldım. Eski sistemden kalma ramlerim 3000 ama haliyle 2666 çalışıyor ama intel'in zaten orta segmentte ram frekansı ile işi yok.

Hayırlısı olsun, güle güle kullanın.
    çok teşeküür ederim dostum

bu zamanda şu parçaları bile alabildiğime şükür ediyorum bende eski ramlarımı kullanmaya devam edeceğim

zamanında iyiki dual şekilde almışım şuanki ram fiyatları

• Keşke şu video'a baksaydınız. 10400f işlemcisine Z490 anakart'a takmayınca üstündeki bellek ne olursa olsun 3200 3000 mhz vs vs 2666 mhz hızında çalışıyor. Bu da testlerde göreceksiniz zaten acaip performans kaybına sebebiyet veriyor. H410 zaten alt segment bir çipset buna ilerde k takısı herhangi bir intel işlemci taksanız bile oc olayı zaten yok. İntelde malesef böyle saçma sapan bir kısıtlama var.

• quote:

Orijinalden alıntı: OrcunFix

Keşke şu video'a baksaydınız. 10400f işlemcisine Z490 anakart'a takmayınca üstündeki bellek ne olursa olsun 3200 3000 mhz vs vs 2666 mhz hızında çalışıyor. Bu da testlerde göreceksiniz zaten acaip performans kaybına sebebiyet veriyor. H410 zaten alt segment bir çipset buna ilerde k takısı herhangi bir intel işlemci taksanız bile oc olayı zaten yok. İntelde malesef böyle saçma sapan bir kısıtlama var.
    dostum doğru diyosundur ama senin dediğin ilerde ne kadarlık bir zaman diliminden bahsediyorsun 2-3-4 yıl???

z170 anakartı ben 2016 yılında i5 6500 ile aldım şu ana kadar kullandım ama şuanda o anakarta i5-9600K alıp

takamıyorum yani demeye çalıştığım ben bu anakartıda alsam yada sizin dediğiniz anakartıda alsam 4-5 sene sonra

illa işlemci değiştirmeye kalktığımda anakartıda zorunlu değiştirmem gerekicek çünkü desteklemiycek

not: oc ile ilgilenmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: azt06

dostum doğru diyosundur ama senin dediğin ilerde ne kadarlık bir zaman diliminden bahsediyorsun 2-3-4 yıl???

z170 anakartı ben 2016 yılında i5 6500 ile aldım şu ana kadar kullandım ama şuanda o anakarta i5-9600K alıp

takamıyorum yani demeye çalıştığım ben bu anakartıda alsam yada sizin dediğiniz anakartıda alsam 4-5 sene sonra

illa işlemci değiştirmeye kalktığımda anakartıda zorunlu değiştirmem gerekicek çünkü desteklemiycek

not: oc ile ilgilenmiyorum

Alıntıları Göster
    Z170 öyle bathsız bir platformdu ki zaten inteli bilirsin neredeyse her nesilde adamlar soket değiştiriyor illa anakart değişecek. Amd am4 ile birlikte bilirsin sokete ellemedi. 4. nesilde de ellemeyecek mesela e adamlar daha ne yapsınlar ? intel hala burnundan kıl aldırmıyor millete anakarttı bellekti soğutucuydu gibi abidik kubidik şeylerle tırtıklamaya çalışıyor. Yok k takısı yok oc yapacaksan z serisi takacan yeenim kafasında vs yok K takısı alana ben soğutucu vermem vs. Birde yetmedi bu 10. nesilde h serisi vs varsa bellek frekansına karışıyor. Ya arkadaş 10400 alan adamın bütçesi zaten belli sen buna niye bellek frekansı için z490 aldırmaya kalkıyorsun bıraksana taksın 3200 3000 mhz belleğini karışma bari ona yok ona da karışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrcunFix -- 26 Eylül 2020; 12:57:12 >

• hocam dedigim gibi ben asus almazdım

eksikleri çok fazla eger bana özelden ulassaydınız daha iyi bir kombinasyon yapabilirdim

ki huso bey ve daha nice arkadaşa verdigim tavsiyelere göre anakart aldılar ve hepsi memnun dedigim gibi alınmış alınmıştır artık diyecek bir şeyim yok ama 2020 yılında bir anakartta m2 olmaması büyük eksi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 26 Eylül 2020; 13:12:39 >
  • bir m2 degilki

pci e demir

m2 ssd

vrm ler az ama demir kaplama

gerisi usb ler ıvır zıvır asus a benzer para verip niye daha alt ürün alalım demi sonuçta bu anakarta 11.seri işlemcilerde takılabilecek
  • amd 4 nesil destek vermiyor öyle bişi yok intelden 1 nesil fazla intel 2 veriyorsa amd 3 verdi

suan amd de a320 b350 x370 alan adam 4.nesil takamıyacak hatta amd b450 x470 lere de 4.nesil olmıcak dedi millet isyan edince beta bios ile destek verecez dedi amd 4.nesil diye bişi yok aslında 3 nesil

1.nesil ipc si rezalet çekirdekler iyi oyunlarda düsük performans revizeye gidildi 2.seride

2.nesil 1.nesil revize hataların giderilmesi ipc artışı oyunlarda tatminkar performans

3.nesil iyi seri ipc artışı oyunlarda intel ile iyi yarış

4.seri bu seri ile b350 x370 a320 nin destegi bitiyor işlemci gelmiyor b450 ve x470 içinse beta bios ki 4.nesil için 32 mb bios çipine sahip olmayan anakartlara bu destek çok sonra gelebilir de gelmeyebilir de deniliyor
  • quote:

Z170 öyle bathsız bir platformdu ki zaten inteli bilirsin neredeyse her nesilde adamlar soket değiştiriyor illa anakart değişecek. Amd am4 ile birlikte bilirsin sokete ellemedi. 4. nesilde de ellemeyecek mesela e adamlar daha ne yapsınlar ? intel hala burnundan kıl aldırmıyor millete anakarttı bellekti soğutucuydu gibi abidik kubidik şeylerle tırtıklamaya çalışıyor. Yok k takısı yok oc yapacaksan z serisi takacan yeenim kafasında vs yok K takısı alana ben soğutucu vermem vs. Birde yetmedi bu 10. nesilde h serisi vs varsa bellek frekansına karışıyor. Ya arkadaş 10400 alan adamın bütçesi zaten belli sen buna niye bellek frekansı için z490 aldırmaya kalkıyorsun bıraksana taksın 3200 3000 mhz belleğini karışma bari ona yok ona da karışıyor.

Alıntıları Göster
    dostum işte bunu diyorum bende amdye çoğuları laf yapar ama anakart işlemci desteğinde adamlar bir numara

yeni işlemcimi aldın dostum anakartı güncelle tak işlemciyi devam 2-3 ay stabilite sorunu çekersin belki

sonunda stabil bi şekilde kullanabilirsin şu 3600 fiyatı artmasaydı alacağım işlemci oydu ama maalesef olmadı

allahtan zamanında 2x8GB 2800 drr4 leri almışım şuanda birde ram almaya kalksaydım onumu alsam bunumu alsam yok

3000 i destekliyor yok 2666 a kadar destekliyor uğraşamazdım gelince parçalar alır takarım ondan sonrasına bakıcaz artık

ben şuanda 2800 mhz ramlarımı 2666 mhzde kullanabileceğim sanırım bu anakart ve işlemci ile

• quote:

Orijinalden alıntı: asko56

hocam dedigim gibi ben asus almazdım

eksikleri çok fazla eger bana özelden ulassaydınız daha iyi bir kombinasyon yapabilirdim

ki huso bey ve daha nice arkadaşa verdigim tavsiyelere göre anakart aldılar ve hepsi memnun dedigim gibi alınmış alınmıştır artık diyecek bir şeyim yok ama 2020 yılında bir anakartta m2 olmaması büyük eksi
    z170 ankartımda m2 slot vardı ama o zamandan bu zamana bir önceki kasamdan kalan

ssdyi kullanmaya devam ettim ve halada kullanıcam yinede o hızlara gereksinimim olmadı hiç benim için eksiklik değil

daha önceden bilgim olsaydı seninle görüşebilseydik dediğin gibi alınmış alınmıştır. 4-5 sene götürsün beni yeterli

daha sonrasında zorunlu olarak zaten anakart ve işlemci değiştirmem gerekicek zaten

• azt06 kullanıcısına yanıt
    anakart işlemci degiştirmene gerek yok

eger işlemciyi düsürüp i3 10100 alsaydın anakartı z490 yapsaydın 11.seride intel 11600k alıp dönemi kapatırdın

ki intel bir seri daha getiricek
  • quote:

Keşke şu video'a baksaydınız. 10400f işlemcisine Z490 anakart'a takmayınca üstündeki bellek ne olursa olsun 3200 3000 mhz vs vs 2666 mhz hızında çalışıyor. Bu da testlerde göreceksiniz zaten acaip performans kaybına sebebiyet veriyor. H410 zaten alt segment bir çipset buna ilerde k takısı herhangi bir intel işlemci taksanız bile oc olayı zaten yok. İntelde malesef böyle saçma sapan bir kısıtlama var.
    en ucuz z490 anakart 1200 tl, h410m 600 tl civarı, 2 kata yakın fark var, zaten 11. nesile geçilmeyecekse muhtemelen 13. nesilde soket değişir. videoya görede oyunlardaki fps de %10-%20 civarı fark var, uzun süre kullanım için, oc ile işi olmayan kişiler için h410m bence uygun bir seçim diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• i5 10400F mi  R5 2600 mü??

Bu arada bu kadar hızlı gelicegini tahmin etmemiştim anakart geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Texassm0ke

en ucuz z490 anakart 1200 tl, h410m 600 tl civarı, 2 kata yakın fark var, zaten 11. nesile geçilmeyecekse muhtemelen 13. nesilde soket değişir. videoya görede oyunlardaki fps de %10-%20 civarı fark var, uzun süre kullanım için, oc ile işi olmayan kişiler için h410m bence uygun bir seçim diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    aynen be dostum bende bu şekilde düşünüyorum 4-5 sene içinde ben herhangi bir upgrade yapmam zaten

bu yüzden işlemciye yüklendim donanımsal bir arıza vermezsse anakart beni 4-5 yıl idare eder en azından

e bu durumdada 4-5 yıl sonraki işlemci ve anakartlar tamamen değişicek

• şans işte forum anasayfasından bu konuyu gördüm daldım içeri ,
    Arkadaşlar anakart çipsetlerinden ram frekanslarından bahsediyorsunuz ,hiç anlamam , en son 1997'de sistem toplamıştım (evet şu anda bildiğiniz dinazorum)

Bütçe monitör hariç 6000tl

intel veya amd işlemci farketmez , sistem tavsiye eder misiniz ?
    Ne için kullanılacağına gelince , ağırlıkla ofis, video &resim düzenleme ,

Sizce aşağıdaki boşluklar nasıl olmalı ?

İşlemci : (bilmiyorum )
    anakart : (bilmiyorum )
    Ram :2x8gb
    hdd : minimum 1tb
    ssd :120 gb yeter ,
    kasa:(bilmiyorum ) anlamıyorum aslında
    power :(bilmiyorum ) anlamıyorum
    ekran kartı: (bilmiyorum ) (aslında aklımda gtx1660s var veya rx580 ,5500 sizce?

Teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.