Şimdi Ara

i5 10400F mi R5 2600 mü?? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
1
Favori
4.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Merhaba. Bir çok test kanalı 10400 ve 2666mhz RAM ile Ryzen 3600 + 3200 Mhz RAM sonuçlarının kabaca eşit olduğunu gösteriyor. Az önce okuduğum bir haberde ocak ayında tanıtılacak olan ucuz 560 anakartlarda bellek kitlerindeki bu kitlemenin olmayacağı iddalarının kuvvetlendiği yazıyordu. Yani aynı Z490 gibi istediğiniz değere çekebileceksiniz. Yıllardır bu haberi bekliyorduk intelden. Sanıyorum ocak 15 gibi raflara düşecek bu anakartlar. 10400 yanına ucuz 560 anakart alırsınız ve aklınızda hiçbir soru kalmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bromton -- 24 Aralık 2020; 23:35:51 >
  • Merhabalar,

Değerli görüşleriniz için gerçekten teşekkür ederim.

Çok faydalı ve bilgili oldu, işlemcinin max desteklediği mhz 2666 olarak gösteriyor fakat anakartlar ile bu yükseltilebiliyor sanırım.

Dediğiniz duyumlar olursa bu durumda amd nin üstüne de çıkacaktır birnevi, harika olur.

ryzen toplamayı düşünüyordum ama bu işlemciyi şuan indirimde 1300tl ye görünce fikrim yavaş yavaş değişiyor gibi.

Tekrardan teşekkür ederim :)

• CattishTurtle C kullanıcısına yanıt

Estağfurullah hiç değilse teşekkür ediyorsunuz. Yanıtı aldıktan sonra, işi görüldükten sonra basıp giden de çok oluyor. 460 anakartta i5 için RAM max 2666 çalışır. i7-9'larda kontrolcü 2933 mhzye kadar çalıştırır. Üstü kitlidir. 560 anakart alırsanız ve iddalar gerçekse 10400f alıp 560 anakartta RAM kitlerinizi gittiği yere kadar aynı z490 gibi sürebileceksiniz. 560 hamlesi gerçek ise 10400f ve yeni gelecek 11400f gibi işlemcilerle yer yerinden oynar. Şimdilik iddia bunlar. Ocak 11 gibi CES sunumunda açıklanacak her şey. İyi akşamlar.

• Bromton B kullanıcısına yanıt

Hocam peki son bir sorum olacak,

Bu işlemci ile 5500xt 8gb uyumunda bir problem olur mu?

Gönlüm 1660super den yana fakat bütçemi biraz aşıyor.

Sizce ne yapmalıyım.

10400f ile o iki ekran kartıda güzel ikili olur. Ekran kartınızı sonuna kadar kullanırsınız. Pahallı z490 anakart almayın. Ucuz bir 560 veya 460 anakart + 10400f alın kampanya bulur bulmaz. Geri kalan bütçeniz ile alabildiğiniz en yüksek ekran kartını alırsınız. Bütçenizi rahatlatmak için daha iyi ekran kartı almak için PSU kalitesini düşürmeyin. 600-650W High power GD gibi bir PSU iyi olur. En güzel sistem bu şekilde kurulur diye düşünüyorum.

Ek Bilgi: AMD 5000 serisi ekran kartlarında bir ara yoğun siyah ekran vs türü driver veya PSU kaynaklı olduğu düşünülen sorunlar görülüyordu. Sıkıntı çeken çok oldu bir ara. Son driver durumu nedir bu sorunlar hala devam ediyor mu bir süredir bakamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bromton -- 24 Aralık 2020; 23:26:28 >

Şuan trendyol da 587 tl ye msi b460m, 1300tl ye de i5 10400f mevut.

Anakartın fiyatı iyi düşmüş gibi geldi bana da işlemci yılbaşı indirimleriyle diğer e-ticaret platformlarında daha da düşer mi acaba

• İ5

İşlemci gayet uygun fiyata. Önceki fiyatını bilmesem de anakart da uygun fiyatlı duruyor. VRM kalitesine bakmadan söylüyorum zaten 10400f çok az tüketen bir işlemci. Tek sıkıntı 20 gün sonra 560lar rafa gelir ve RAM hızları açık olursa pişman olabilirsiniz. Onun dışında fiyatların bundan çok daha aşağılara gideceğini sanmıyorum. Arada 1-2 çok aşırı indirim olabilir ama onları yakalayacağım diye anlık güzel fiyatları kaçırıp daha pahallıya almak zorunda da kalabilirsiniz. Bir de Msi anakart ile işlemciyi aynı yerden alırsanız para iadesi kampanyası var deniyordu. Belki bu kampanyadan da yararlanma imkanı da vardır. Ayrıntısını bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bromton -- 24 Aralık 2020; 23:33:45 >
  • azt06 kullanıcısına yanıt
    Bu karşılaştırmayı şu an yapabilir misiniz? Bende de amd'nin stok fanı var yazın yük altında 80'e çıkıyor. Ses konusunda da bilgilendirirseniz çok iyi olur. Kasa fanlarımdan biri sesli çalışmaya başladı onun yerine de bunlardan takmak istiyorum.

Allah razı olsun senden kardeşim z490 mı b460 mi derken muhtemelen bugün yarın anakart alabilirdim.Nasıl görmemişim bu haberi.Bellek kısıtlaması kalkar umarım fiyatı da uygun olursa çok iyi olacak benim için.Varya beni oyle bir hatadan kurtardınki anlatamam.Bekleyip görelim şu yeni kartları çok teşekkür ederim.

• adanavalısi kullanıcısına yanıt

dostum amd işlemci kullanmıyorum yalnız soğutucumu değiştirdim

https://www.akakce.com/islemci-sogutucu/en-ucuz-snowman-x6-rgb-fiyati,738137840.html

linkteki soğutucuyu kullanıyorum bu tam yük altında 60 65 derecelerde dolanıyor gayet serin bir şekilde çalışıyor işlemci

tavsiye ederim stock soutucuyu hiç takmadım deneme şansım olmadı yalnız tahminim 10 15 derece kadar fark ediyor diyebilirim

Merhaba. ama intel işlemciler amd kadar ram destekli çalışmıyor yani mesela amd minimum 3200 mhz olacak yada üstü intelde bunu beklemeye değermi peki ?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.