Şimdi Ara

HYUNDAI STAREX L CRDI HAKKINDA........ (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
2
Favori
130.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Platinium Aynaların rengi çok hoş duruyor(Sen kendin mi degiştirdin aynaları yoksa siyah da orjinal olarak mevcut mu?) allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin. Ayrıca fikirlerini paylaştıgın için cok saol......
  • Düz motorluların çok yaktığı doğruymuş..... ama turbolarda aman aman bi fark yok 150 bin gibi degerler yok açıkçası..... en az 200-230 arası garanti yakar(babamın yakın bi arkadaşı 3 ay önce almış onun soylediği değer ki yanılcak bi kişi değil.....)
  • Ya zaten 1900 kg ağırlığında 2.5 lt motor hacmi olan bi araçtan 150 bin gibi bi değer beklemek yanlış olur. 1.9 binek araçlar yakıyo o kadar.Sonuçta ticari bi araç bu.200 bin tamamen normal bi değer bence. Bir de motorların ikisi de turbo. CRDi nin enjeksiyon sistemi farklı ,140 bg oradan kaynaklanıyor. Arabanın arkasının atması meselesine gelince o sınıftaki boş olan tüm araçlarda görülür. Ben Hyundai H.100 kullandım 10.000 km yapmışımdır. En ufak bi ıslak zeminde patinaj çekiyodu. ama çok hafifti 1405kg.En iyi performansı arkada 200 kg.civarı bi yük varken yapıyordu. Starex'i bilmiyorum babam kullanıyo daha çok bi sorayım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: AGP

Platinium Aynaların rengi çok hoş duruyor(Sen kendin mi degiştirdin aynaları yoksa siyah da orjinal olarak mevcut mu?) allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin. Ayrıca fikirlerini paylaştıgın için cok saol......

orjinalde aynalar yok tabiki sonradan takdırdım yan etekler spoyler birde yapıştırma cam yaptırdım baya hoş oldu ama ekstra 1 milyar gibi bir masraf oldu bi eksiyi alimüinyum jant olduki onuda araştırıyorum araba babamda akşam eyer erken gelirse bi fotoğrafını koyarım
  • Valla ii olur Platinium .....
  • ya arkadaşlar bu starex crdı modellerde mp3 mü var yoksa sadece cd çalarmı var 2006 modellerde
  • bende starex crdi multiway var iyi arabadir yani
  • sın kararımı verdim elimdeki h100 deluk camlı vanı satıp starex space alacam 140 lık. valla yakıtını araştırdım biraz öle fazla değil arabaya göre normal 200 yakması. sonuçta ağır araç ve 2,5 motor
  • ŞU AN KAMPANYA VAR BAYAĞI FİYAT UYGUN TAVSİYE EDERİM BİR SENEDİR KULLANIYORUX CRDİ MÜKEMMEL GEREK YAKIT GEREKSE KULLANIM OLARAK
  • bendeki tci sehirici 11lt yakıyor. crdi bıldıgım kadarı ıle 9 lt yakıyor.hem crdi nin bakım aralıgı 10 000 de bır.yanı crdi al derim
  • Performansta starexin üzerine tanımam...Bnde 100 lük space var,kalkışlarda bırak kendi sınıfındaki arabalara otomobillere kafa tutuyor.Bugün pg307 ile kapıştım valla 500 metre depar yaptık,eledim geçtim valla.Araba türkiyede üretildiği için mazot- hava ayarı yapılmıyor,o yüzden araba çok yakıyor olabilir.Konfor olarak da sınıfında bayağı iyi sayılır.Ben arabamın yakıt ayarını yaptırdım 1lt mazot ile 12-13 km gidebiliyorum.Bu araba ucuzken hemen alın bence,sakın transporter düşünme.Ha ben zengin adamım diyorsan transporter al derim,çünkü transporter almak cesaret ister.Transporterin zaten 10000 bakımına verdiğin parayla starexte 5000 km yakıt ihtiyacını karşılarsın.Farzet ki bi de araban arıza yaptı o zaman yandın.Ama starexte bu korku yok bas geç parçası ucuz.İçinde bi endişe olmaması çok iyi bi şey.Ama her şeyi göze alıp transporter de alabilirsin.Starexin herşey dahil servis bakımı(sanayide)100 ytl.(daha yeni yaptırdım.Arabama bakan usta yakıt konusunda şikayetimizi duyunca,hemen yakıt ayarını scart girişine bağladığı bilgisayardan kontrol etti ve araba 1lt mazot ile 8 km yol gidiyor dedi,ayarla dedik,ayarladı şimdi litre başına 4-5 km kardayız bunu 65 lt oranladığınızda bayağı yüksek olduğunu göreceksiniz.Starex alacak arkadaşlar mazot-hava ayarını iyi yaptırsın,gerisi önemli değil....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sencer799 -- 15 Haziran 2006; 0:28:13 >

• quote:

Orjinalden alıntı: sencer799

Performansta starexin üzerine tanımam...Bnde 100 lük space var,kalkışlarda bırak kendi sınıfındaki arabalara otomobillere kafa tutuyor.Bugün pg307 ile kapıştım valla 500 metre depar yaptık,eledim geçtim valla.Araba türkiyede üretildiği için mazot- hava ayarı yapılmıyor,o yüzden araba çok yakıyor olabilir.Konfor olarak da sınıfında bayağı iyi sayılır.Ben arabamın yakıt ayarını yaptırdım 1lt mazot ile 12-13 km gidebiliyorum.Bu araba ucuzken hemen alın bence,sakın transporter düşünme.Ha ben zengin adamım diyorsan transporter al derim,çünkü transporter almak cesaret ister.Transporterin zaten 10000 bakımına verdiğin parayla starexte 5000 km yakıt ihtiyacını karşılarsın.Farzet ki bi de araban arıza yaptı o zaman yandın.Ama starexte bu korku yok bas geç parçası ucuz.İçinde bi endişe olmaması çok iyi bi şey.Ama her şeyi göze alıp transporter de alabilirsin.Starexin herşey dahil servis bakımı(sanayide)100 ytl.(daha yeni yaptırdım.Arabama bakan usta yakıt konusunda şikayetimizi duyunca,hemen yakıt ayarını scart girişine bağladığı bilgisayardan kontrol etti ve araba 1lt mazot ile 8 km yol gidiyor dedi,ayarla dedik,ayarladı şimdi litre başına 4-5 km kardayız bunu 65 lt oranladığınızda bayağı yüksek olduğunu göreceksiniz.Starex alacak arkadaşlar mazot-hava ayarını iyi yaptırsın,gerisi önemli değil....

sencer usta bu yakıt ayarını nerede ve hangı ustaya yaptırdın.ben bugun servıse benım aracı bılgısayara baglayın dedıgımde yok oyle bırsey yalan dedı...

• Merhaba arkadaşlar,
    Bende geçen hafta STAREX CRDİ Space kısa şase 140 beygir olan modelinden aldım. araç 2005 model ve 12.000 km de. 20500 YTL ye aldım umarım pahalıya almamışımdır.. aracı memleketten alıp geldim 930 km yol yaptım konfor olarak çok iyi o yolu benim eski reno 19 ile gelsem herhade canım çıkardı starex beni hiç yormadı.

Aracın bagajı dolu halde istanbul otobanına çıktığımda ibrede 180 vurduğunu gördüm. Ama bir anlık denemeydi ve yolun tamamını 100-120 ortalamasıyla geldim ve km de 198 kuruş yaktı.

aracı yeni aldığım için henüz anlayamadığım şeyler var aracı tanımaya çalışıyorum. Benim burada anlayamadığım aracı kaç devirde kullanmam gerekiyor. acaba düşük devirde kullanıp daha fazla yakıt tüketimine neden oluyormuyum hiç bilmiyorum. Sanırım şehir içi km de 260 kuruşu bulacak tüketimim.

Arkanın zıplatma olayıyla alakalı edindiğim deneyimse hızla pek alakası yok düşük hızda bile olsan bombeli bir tümsekten hafif hızla geçtiğinde hoplatıyor, Araç dolu olduğunda daha konforlu oluyor açıkcası.
    Arka makasları minubüs modelinin makaslarıyla değiştirenler duymuştum veya bir kat makas eksittirenler ama onlarda da makas kırma durumu oluyormuş.

İstanbula getirince 10 bin bakımına soktum.
    yakıt filtresi
    yağ filtresi
    hava filtresi
    motor yağı
    difransiyel yağlarının yenilenmesi
    kampanya indirimiyle toplamda 225 YTL ye mal oldu.

Arkadaşlar şu 1 litrede gittiği km ayarlatma konusunda banada bilgi vermenizi bekliyorum hangi ustaya gidiyorsunuz hangi sanayide söyleyin bizde bir baktıralım.
    Bende serviste bundan bahsettim ama yok öyle bişey dediler ayrıca servisteki kişilerin bu konuda çok uzman olmadıklarını düşünüyorum bakıyorumda çelik çocuk çalışıyor. bir dahaki sefere başka servise gitmeyi düşünüyorum.
    Genel olarak performasnından memnunun.
    Kısacası Starex CRDI 140 beygiri tavsiye ederim.
    Yakıt tüketimi hakkında başka neler yapabiliriz bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlardan usta ve adres bilgisi istiyoruz.

• şehir dışı 65 litre ile 930 km gidebiliyorsan bence kite mite gerek yok.Bizim modeller(tci)sizin modellere göre yakıtı fazla o yüzden kitlerden bahsediyoz.Ama şehir dışında dediğim gibi bizde de sorun yok.Önemli olan şehir içi kullanımı,gerçi bu biraz da kullanıcının kendine düşüyor.Ben topukladım mı içiyor topuklamadım mı kokluyor...
  • 185 ytllik mazotla yani 85 litre mazotla 930 km normal ben gecen yıl 1200 km yolda toplam 210 ytl cıvarı yakmıstım.artık bu yıl ne oldu bılmem tahmını 9.5 lıtre falan yapar kılometrede.dayımın caravelle ıle istanbul zonguldak istanbul arası tahmini 800 km 200ytl yakmıstı gecen yıl ama ortalama 140-150 cıvarı hızla

ayrıca aldıgın fıyatta gayet ıyı.

makas olayına gelınce ben servıs kampanyası ıle makas ve hıdrolikleri degıstım ıscılık dahıl 60 ytl aldılar ama normal fıyatı 300 cıvarı olsa gerek...eger yuk tasıyacaksan degıstırme derım ama hafıf yuk varsa degıstır zıra kasıslerde acayıp rahatsız edıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mknsm -- 16 Haziran 2006; 18:24:11 >
  • Çok pardon arkadaşlar :( üzgünüm ama yanlış yazmışım. keşke oraya yazdığım gibi 930 km gitseydim.
    doğru yazmam gereken km 730 olacaktı.

Ben bu yetkili servisleri hiç anlamıyorum adamlara makas konusunda değişimle ilgili konuştum herifler evet değiştiriyoruz bile demediler tvsiye etmediler, maliyeti o kadar düşük olduğunu bilsem makaslarıda değiştirirdim.
    1 lt de gittiği km hesabını sordum yok öyle birşey diyorlar birde yetkili servis olacaklar bunları anlamak mümkün değil. yeterince konularında yetkin olduklarını sanmıyorum. zaten çalışan elemanlar çok genç bana deneyimsiz oldukları izlemini verdiler. Tabi bu her yetkili servis için geçerli değildir benim gittiğim servisi kastediyorum ve isminide belirtmek istemiyorum. Şahsi fikirlerim yüzünden adamları karalamak gibi olmasın.
    Hatta şöylebir olayda yaşadım. Benim peşimden servise hyundai accent ticari taksi geldi. Taksiye bakan çocuk benim aracımla ilgilenen elemana gelip 2 yağ ismi söyledi hangisini koyacağız diye :) ustanın verdiği cevap o araba dizel değil benzinli xx isimli yağdan koyacaksın dedi. yani eleman gelip sormamış olsa benzinli araca dizel motor yağı koyacaktı. koyacağı yağ dizelde benzinlide çok şey farkedermi bilemiyorum ama bu benim için önemli bir ayrıntı.
    Ben de sonunda strex ailesine girmeyi başardım arkadaşlar 3 aydır araştırıyordum en sonunda bir strex e kavuştuk Allah hayrını göstersin diyorum ve sizlerle tanışmaktan memnuniyet duyduğumu belirtmek istiyorum.

Bu arada bir fikrimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Starexciler olarak neden bir starexclup kurmuyoruz. kendimize has internet sitesi yapmıyoruz. Araçlarımızın resimlerini koyacağımız kendimize has deneyim ve tecrübelerini paylaşabileceğimiz bir portalamız olmasın.
    Bu konuda fikirlerinizi almak siterim.
    Eğer hali hazırda böyle bir internet sitesi varsa adresini öğrenmek isterim.
    Bu arada ben ticaretle uğraşmayan ve aracı hususi kullanmak için aldım. Özel bir şirkette yazılım geliştirme uzmanı olarak çalışıyorum. Bu nedenle sizler kadar araç deneyimim yok ve burada okuduğum yorumlarınız benim için aydınlatıcı ve önemli bir yer teşkil ediyor.
    Allah işlerinizde kolaylık versin.
    Sevgiler.

• selam ergelen arkadasım.senin arac hesaplarıma gore ortalama bir litre ile ortalama 11.7 km gidiyor demektir bu.uzun yol ıcın makul bır deger.ama sehır ıcı 26 ykr bana bıraz cok geldı ıstanbuldamı oturuyorsun bılmem ama ben istanbulun gobegınde trafikte 24ykr yakıyorum.yerıne gore 1 saat durk kalk yapıyorum.ama bızım aracların bır avantajı var trafıkte,gaza basmadan yokus yukarı bıle kalkıs yapabılıyorsun.buda yakıtta bayagı bır kar saglıyor.
    ayrıca bende aracı hususı olarak kullanıyorum

uzun yolda aractan gayet memnunum ,arac yolunu bulunca cok az bır motor sesınden baska ses almıyor ıcıne.bırde koltugu gercekten cok rahat,bel destegı falan olması cok guzel.ben bırde kolcak yaptırdım oda cok rahat oluyor.sende nasıl oluyor bılmıyorum ama klıma bende cekısten dusurmuyor.

bırde unutmadan crdi motorları sehırıcınde 8,5-9 litre yakıyor dıye duymustum.bence sende bu degerlere rahat ınebılırsın.vıtes degıstırırken 2500 devırı gormen yeterlı,motor zaten 1500 devırın ustundeyken gayet atak.bu yakıt tuketımını dahada dusurur.sonuc olarak reno gıbı kullanmanı onermem daha agır baslı kullan derım...ama sunuda bıl gazı kokledıgınde r19 falan dınlemez senın araba.benım 100hp lık arac bıle cogu arabaya duman yutturuyor..

sıte olayına gelınce ben donanımdan anlasamda tasarımdan pek anlamam ,eger boyle bır ıse gırersen destek olurum elımden geldıgınce.fakat sterex kullanıcıları genel ıtıbarıyle yasını basını almıs tuccarlar gıbı geldı bana.o sebeple fazla talep olacagını ummam.ama en guzelı deneyıp gormek derım.

sunu da unutmadan soyleyeyım bızım arabalar normal mazot yakıyor ama sen arabana mutlaka eurodizel koy derım.cunkı crdi motorlar hassas oluyor ve kotu mazot motoru cope attırabılıyor.

• buda benim arac acizane

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mknsm -- 20 Haziran 2006; 23:13:28 >
  • yav bende starex alcam gıbı
    baska bısey almaya gucum yetmıyo cunku

aslında transporter almak var ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: brand_izmir

starex ile bizim servis şöförü manisa izmir yolunda (sabuncubelinde) iki kez motor yakmış. servise gitmiş adamlar sende hata var demişler. servisteki eleman kullanmış o da motor yakmış.ilginç
    acaba diğer strarexlerde benzer sorunlar varmı ??

motorda yanmak için bekliyormuş herhalde
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.