Şimdi Ara

HYUNDAI STAREX L CRDI HAKKINDA........ (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
2
Favori
130.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: sevketmehmet

AMAN KARDEŞİM SAKIN O ARABADAN ALMA!!! Bizim servis minibüsü dediğin araçtan. Ben kaç servis değiştirdim ama onun kadar kötü bi araba görmedim. Adama hergün bi masraf çıkarıyo. Araç 80 binde şanzıman komple değişti geçen hafta parasınıda kendi verdi. Diferansiyelde boşluk vardı ve dişli kırılmış çatır çutur sesler geliyodu gitti 1 teklik bayıldı. Dün de aküyü değiştirdi akü bitmiş. 90 la gidiyoz sanki 200 le gidiyoz imajı veriyo çok sağlıksız ayrıca çok konforsuz. amortisörler rezalet. Yoldaki her çukuru iliklerimizde hissediyoruz. içimden ne küfürler ediyorum yolda o arbaya bir bilsen. ve manyak yakıyo. Avcılardan altunizadeye 20 ytl yakıyo. Varın gerisini siz düşünün. Sakın HYUNDAI markası altında hiç bi araç almayın!!!

Ha aklıma şimdi geldi. 2 ay önce sıfır lastik aldı.Arabayı rot balansa soktu. Ayardan 1 ay sonra alet sola çekmeye başladı. Tekrar gitti yaptırttı gene aynı durum oluştu. Rot ayarı tutmuyo. Bakalım ne yapacak ne kadar girecek bu sefer bizim servisçiye??

sen bu arabayı kulklanmıssan bende tırenım yada servısın kotu vw nın aynı deyerlerdekı motoruyla aynı yakıtı yakıyo kımse benım karsıma gecıpte vw daha az yakıyo dıyemez suankı t5 lerde servısten cıkmıyo dıyolar bızdekı abartılıcakkadar deyıl ama durumu ıyıdır straexde var tci ler yakıyo bızdekı 260-280 yakıyo uzun yolda 220 felan dır yakıto crdi lere gorwe fazla ama kımse demesınkı vw daha az yakıyo saglamlıga gelınce fıyata gore cokta tatmın edıcı bı konforu var daha nolsun yahu caravelı bılmem ama t5 ten daha konforlu bızzat tecrubelerımle konuzsuyorum onun bunun lafıyla deyıl

• Arkadaşlar forumda biri starex diye arama yapmış, bulduğu konuyu hortlatıyor galiba
  • Evet hortlamış biraz da biz dürdükleyelim de bi 2 sene daha uyumasın garip, huu sabah oldu.
  • ben artırdıydım gardaşım neydıym adam almıs yurumuş motor yakmayı ne zannedıyosa zaar
  • biz 2007 model uzun şasi CRDİ starex aldık. evet az yakıyor
  • Arkadaşlar;
    Öncelikle bu araç hakkında çok önyargılı arkadaşlar gördüm
    Bu araç öz beöz kendi aracımız yani türk işçi ve emeğinin bir aracı kendi vatan topraklarımızda üretiliyor
    Bu arad ww sevdalı arkadaşlarıda hor görmüyelim
    Bu araçda CRDİ olanından 2007 yılından beri kullanmaktayım
    Gerçekden crdi modeli olamadan çıkan starexlerde bu tür bazı sorunlar vardı hem yakıtta hemde bazı yerlerinde
    Ama unutmayalımki hyundaı aracında bir arge si var,
    Yani yıllar içinde bazı gelişimler gösterildi
    Hatırlarsanız kimse ww kaplaumbağı yı arac olarak görmezdi ww taranporterin 1970 modelinı hatırlıyanız bile cok azdır o zamanda kimse o aracı alamazdı ama ww güzel bir arge ile bu pazarda söz sahibi oldu
    Her iki aracıda kullanma şansım oldu her ikisinde hem + sı hemde - leri vardı
    Ama starex crdi modeli sınıfının en üstün aracı denebilir hem fiyat hemde ekonomık acıdan
    arac uzun yolda arka bagajında hafif yada ağır bir yük ile tadına doyum olmuyor tabiki yük aracı arka tarafı boş araçla kimse drift yapmak istemez üstelik rampa düz demiyor
    Motor modeli çok verimli 55 bin km deki aracım sadece kayış gergi kasnağını bozdu onuda servis garantisi ile değiştirdim
    Şimdi ww olan arkadaşlarımda var servis ücretleri uçmuş sanki sıfır araba peşinatı gibi ücret vermektedirler
    comon rool motorlarda sorun en aza indirgemiş yeterki yakıt düzgün olsun euro mazot olunca sorun olmaz
    Şimdi bir arkadaş demişki biz turbosuz aldık strex modelinin turbosuzu yok bildiğim kadarı ile

Sonuç
    Starex harika bir araç kullanmasını bilene
    Hızlanmasıda süper yakıtıda her araç çok basınca yakar ama bu araç 140 km kadar 100 tl mazotla 420 km yapmakda bunda iyisi şamda kayısı
    Herkese iyi forumlar
    Yiğidi vurun hakkını yemeyin

• Cevaplar bi yıllık aralıklarla atılıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmiralay

ben artırdıydım gardaşım neydıym adam almıs yurumuş motor yakmayı ne zannedıyosa zaar

Tercüme edecek olan?

• quote:

Orijinalden alıntı: ihtiyar balikcı

Arkadaşlar;
    Öncelikle bu araç hakkında çok önyargılı arkadaşlar gördüm
    Bu araç öz beöz kendi aracımız yani türk işçi ve emeğinin bir aracı kendi vatan topraklarımızda üretiliyor
    Bu arad ww sevdalı arkadaşlarıda hor görmüyelim
    Bu araçda CRDİ olanından 2007 yılından beri kullanmaktayım
    Gerçekden crdi modeli olamadan çıkan starexlerde bu tür bazı sorunlar vardı hem yakıtta hemde bazı yerlerinde
    Ama unutmayalımki hyundaı aracında bir arge si var,
    Yani yıllar içinde bazı gelişimler gösterildi
    Hatırlarsanız kimse ww kaplaumbağı yı arac olarak görmezdi ww taranporterin 1970 modelinı hatırlıyanız bile cok azdır o zamanda kimse o aracı alamazdı ama ww güzel bir arge ile bu pazarda söz sahibi oldu
    Her iki aracıda kullanma şansım oldu her ikisinde hem + sı hemde - leri vardı
    Ama starex crdi modeli sınıfının en üstün aracı denebilir hem fiyat hemde ekonomık acıdan
    arac uzun yolda arka bagajında hafif yada ağır bir yük ile tadına doyum olmuyor tabiki yük aracı arka tarafı boş araçla kimse drift yapmak istemez üstelik rampa düz demiyor
    Motor modeli çok verimli 55 bin km deki aracım sadece kayış gergi kasnağını bozdu onuda servis garantisi ile değiştirdim
    Şimdi ww olan arkadaşlarımda var servis ücretleri uçmuş sanki sıfır araba peşinatı gibi ücret vermektedirler
    comon rool motorlarda sorun en aza indirgemiş yeterki yakıt düzgün olsun euro mazot olunca sorun olmaz
    Şimdi bir arkadaş demişki biz turbosuz aldık strex modelinin turbosuzu yok bildiğim kadarı ile

Sonuç
    Starex harika bir araç kullanmasını bilene
    Hızlanmasıda süper yakıtıda her araç çok basınca yakar ama bu araç 140 km kadar 100 tl mazotla 420 km yapmakda bunda iyisi şamda kayısı
    Herkese iyi forumlar
    Yiğidi vurun hakkını yemeyin

bende crdi modelini kullanıyorum performans olarak çok iyi yakıt olarakta çok makul şehir içi 100 km'de 10 litre civarı yakıyor uzunda 7 litre'ye kadar rahat düşüyor. Aracımın ağırlığı 2120 kg orjinal minibüs.

• quote:

Orijinalden alıntı: ihtiyar balikcı

Drift olayına takıldım. Dizel motorlar torklu olduğu için patinaja düşmekte zorlanmaz da normal kullanımda(yolda su birikintisi varsa mesela) patinaja düşme durumu oluyor mu?
  • Selamın Aleyküm

Bu Muhabbete yeni katıLdım ve aLacaqım Starex İcin BiLqiLendirme yaparSınız Cok sEvinirim.

Hyundai Starex CRDİ
    Fiyat : 14.000 TL
    Kilometre : 33000 KM
    Yılı (Model) : 2007
    Silindir Hacmi : 2498 cm³
    Motor Gücü : 140 BG (103 KW)

Arkadasımın Kendi Arabası Para doLayısıyLa satıyor..

aLmak istiOrum fikİrLerinizi bekLiorum

Tesekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oby61

Selamın Aleyküm

Bu Muhabbete yeni katıLdım ve aLacaqım Starex İcin BiLqiLendirme yaparSınız Cok sEvinirim.

Hyundai Starex CRDİ
    Fiyat : 14.000 TL
    Kilometre : 33000 KM
    Yılı (Model) : 2007
    Silindir Hacmi : 2498 cm³
    Motor Gücü : 140 BG (103 KW)

Arkadasımın Kendi Arabası Para doLayısıyLa satıyor..

aLmak istiOrum fikİrLerinizi bekLiorum

Tesekkürler..

uzun şasi ve koltukluysa fiyat gayet uygun denebilir kısa şasi ise uzak durun, panelvansa da ihtiyacınıza uygun olup olmadığını siz bilirsiniz zaten.
  • arkadaşlar fıat marea arabam war,ihtiyaçtan dolayı satıp büyük bi araç almayı düşünüyorum.aile olarak ihtiyacımız war.arabayı sattığımda üstüne fazla para koyamam,onun için starex almayı düşünüyorum,bu aracı almalı mıyım,,?tavsiye ve eleştirilerinizi bekliyorum,,:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: seckin01

Cevaplar bi yıllık aralıklarla atılıyo

konu aheste gidiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: 58_transporter_58

uzun şasi ve koltukluysa fiyat gayet uygun denebilir kısa şasi ise uzak durun, panelvansa da ihtiyacınıza uygun olup olmadığını siz bilirsiniz zaten.

Kısa şasiyi hangi yönden tavsiye etmiyorsunuz?
  • 140 beyaz yada gümüş minubus starex arıyorum
  • selam arkadaşlar sizleri biraz aydınlatayım Sadece CRDi modeli cok seridir ve azyakar diyer 100 bakarsan tabi sadece Sadece CRDi yukde kulanmiyacan cok seri oldugundan yüke gelmiyor yükde külancansa 100 lük alacaksın her ikisinide uzun zaman kulandım bana sorarsanız tabi crdi derim yolda gidişi rampada c ekişi bir başga benim diyen binek arabalar yetişemez size zaten CRDi kalkışına hasdayım lambata binekleri tokatlarken bir harika makina 100lük öyle deyil arza falan fılan yok adam gibi kulandıktan sonra hıç bişe olmaz mukemel araba uzun yolda harıka suruşu yumuşakdır yormaz ben arka makaslardan birartane aldırdım cok yumuşuak oldu savurmada yapmıyor konforda var CRDi motoruda sorunlu deyil güzel makına derim tek kelimeyle kulanıcısı olarak
  • selamlar
    2 hafta önce 2005 model starex crdi svx aldım.98 000 kmde .
    araç full donanım ve otomatik vites..
    önümüzdeki hafta içi aracımı vip e çeviricem..
    merak ettiğim bazı konular vardı starex alırken.az yakan crdi 140 motoru tavsiye ettiler ..bu motorun yakıt değerleri hakkında güncel bilgilere sahip olan varsa paylaşırsa sevinirim.
    100 kmde ,10-11 litre ye kadar razıyım inşallah daha çok yakmaz..(otomatik vites faktörüde var tabi)

ayrıca bakımlarını kaçbin km de yaptıracaz ve 10-40 yağmı kullanılıyor ???
  • beb 2004 de 100 lük uzun şase almıştım iş gereği 16 ayda 100000 dedi en ufak bir sorun dahi olmadı kardeş o aracı soğukken sıkmıcan birisi o hatayı yaptı soğuk iken sıkıştırdı araç şanzıman dağıttı 20000 deydi önce sen araca bakacan sonra o sana zaten bakar ben 71 lt mazot ile 2 ton yüklü olarak 780 km gördüm zorlamadım yakıt aldım 120 km hızla uzun yolda duran kamyona çarptım kapıyı açtım çıktım daha önce şehir içinde çocoktan kaçarken 97 mazda çift kabine vurdum benim sol sinyal gitti adamın sol iki kapı ve orta direk içeri girdi yani adamın araba gitti istinbul E5 te crdı ile biri era modeli taxi ye arkadan vurdu starex in ön tampon düştü ama eranın arkasından içeri girdi ön koltuklara yaslandı arkada ki öğrenci kız sıkışıp öldü yani karoser kaya gibi bir şey ...ww için 100 de motor yiyiyor olayı eskiden beridir var zaten valla bana göre dizel motor 2500lt altına inmiyecek ,bana göre kim neder se desin 2500lt altında motor gücü bulmak için zorluyor ve doğal olarak çabuk yiyiyor..araçları karşılaştırırken mantıklı olalım 2500cc lik starex ile 1900 cc lik transport değil de 2500cc lik starex ile 2500 cc lik trasportu kıyaslıyalım abartıldığı kadar bir şey olmadığı görülür.bulduğum ilk fırsatta crdı almayı düşünüyorum..Kimse2500 cc lik turbolu 2 tonlok bir araçtan 200 lira yakmasını beklemiyecekkkki mozot 3 tl yi geçmişken arkadaşlar yakan araçlarımız değil yakıt çok pahalı olduğundan keşke bu konuda bir şeyler değişse çünkü 3 tl nin 2450 tl si vergi malesef

• 2004 model CRDI dizel 25000 motor 140 beygir 100000 km bir araç almak üzereyim ne yaktığı hakkında fiyatı hakkında yıllık vergisi hakkında ve alıp almamakta kararsızım yardımcı olursanız çok sevinirim.TEŞEKKÜRLER.............
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.