Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (827. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 825826827828829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

Orijinalden alıntı: hyavuz

Arkadaslar 16 inç i20 style jant+195 50 r16 kumho lastiklerimi 20000 kmde

select veya mode donanımdaki 185-60-15 lastik+jant larla takas etmek istiyorum .

takasdaki amacım hem konforu artırmak hemde ağırlığı azaltmak.

ilgilenenler özel mesajdan ulassın...

Birebir mi değiştirmek istiyorsunuz.Üstüne bişiyler istiyormusunuz?

lastiklerin durumuna göre ortak bir fiyat belirleyebliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun Uçar

quote:

Orijinalden alıntı: TR_001

quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun Uçar

quote:

ordumuzun! da bu markaya yönelmesiyle -ki bunun da sebebi vardır- isim yapmış olmasıdır. Başka da hiçbir artısı yoktur.

Oyak - Renault...Renault OYAK'ın yani "O"rdu "YA"rdımlaşma "K"urumu'nun bir kuruluşudur da ondan aynı OPET gibi...

Üstadım Renault Oyak' a ait bir kuruluş değildir. Renault, Oyak' ın yan kuruluşu olan Mais (Motorlu araçlar imal ve satış) in anlaşmaya giderek tesislerinde montajını yaptığı Fransız markasıdır. Benim göndermem ise neden bu ortaklığın Fransız Renault ile olduğu yönündedir.

Bende kabaca onu demek istemiştim üstad Yani Renault Türkiye Oyak'ın bir kuruluşudur, siz daha detaylı yazmışsınız, herkez bilir'ki Renault bir Fransız markasıdır, aynı bütün Opet'ler de Oyak'ın olmadığı gibi...:)

Haklısınız.. neyse, bilgiyi detaylandırmış olduk

@ hasiko
    Yalnızca sis farlarına 1500 lira istediklerini sanmıyorum. Sis farlarıyla birlikte far kolunu da değiştirmeyi kastetmiş olabilirler. Bildiğiniz gibi sis farları da far anahtarınınn bulunduğu koldan yanıyor. Ama yine de bence çok yüksek bir rakam. Ben aracın orijinal haliyle kullanılmasından yanayım. Bir de hatırlatmada bulunayım: aracınıza üzerinde gelen ebatların dışında bir lastik taktığınızda frenaj mesafesi de artmaktadır. Çünkü araca monte edilen abs ayarlamalarında orijinal lastik ebatları baz alınmaktadır. Önerim, orijinalinde çelik jant yoksa takmamanız yönündedir. Taksanız bile aynı ebatta takmaya özen gösterin derim.

@techstat
    Camların renkli olup olmadığı yönünde bir bilgim yok. Sanıyorum ki konumuzdaki team ve mode paketine sahip olan arkadaşlar bu sorunuzu daha iyi cevaplayabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: techstat

quote:

@ techstat
    ben şu an bayilerde uygulanan indirimlerin yeni kasada uygulanmayacağını düşünüyorum. Yine de beklemek bir çözüm olabilir ama diğer yandan bahar da geldi. Galericiler bile hareketlenmenin başladığını söylüyor. Sanıyorum ki benzinli alacaksınız. Tabii farklı görüşler de olabilir ama bana sorarsanız sıfır km benzinli alacağınıza aynı paraya bir yaşında dizele bakın. Hem cebinizden fazla para çıkmamış olur, hem de aynı paraya çok daha az yakıt masrafınız olur. Karar sizin...

tavsiyeniz için çok sağolun. yalnız çok uzun bir süre dizel ikinci el oto baktık biz. kafamıza göre bir araba bulamadık. iş artık son raddeye geldi sıfıra yöneldik. uzun bir hesap kitap süreci sonunda da benzinli arabanın bizim için daha makul olduğunu gördük ve benzinliye yöneldik. bana kalsa yeni kasayı beklerdim ama yeni aracın fiyat farkı ciddi olacaktır diye tahmin ediyorum. ayrıca bekleyecek sabır da kalmadı. hakkımızda hayırlısı olsun.

donanımla da ilgili bir sorum var. mode modelinde team den farklı olarak renkli camlar diye bir özellik var. yalnızca arka camları mı karartmışlar?

Bende mode paket var. bahsettigin renkli camlar tum camlara uygulanmis. hafif siyahimsi-yesilimsi bir goruntu var. bilginiz olsun...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Arkadaslar 16 inç i20 style jant+195 50 r16 kumho lastiklerimi 20000 kmde

select veya mode donanımdaki 185-60-15 lastik+jant larla takas etmek istiyorum .

takasdaki amacım hem konforu artırmak hemde ağırlığı azaltmak.

ilgilenenler özel mesajdan ulassın...

Birebir mi değiştirmek istiyorsunuz.Üstüne bişiyler istiyormusunuz?

lastiklerin durumuna göre ortak bir fiyat belirleyebliriz.

Pm den bi görüşelim bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: tods

quote:

quote:

@ techstat
    ben şu an bayilerde uygulanan indirimlerin yeni kasada uygulanmayacağını düşünüyorum. Yine de beklemek bir çözüm olabilir ama diğer yandan bahar da geldi. Galericiler bile hareketlenmenin başladığını söylüyor. Sanıyorum ki benzinli alacaksınız. Tabii farklı görüşler de olabilir ama bana sorarsanız sıfır km benzinli alacağınıza aynı paraya bir yaşında dizele bakın. Hem cebinizden fazla para çıkmamış olur, hem de aynı paraya çok daha az yakıt masrafınız olur. Karar sizin...

tavsiyeniz için çok sağolun. yalnız çok uzun bir süre dizel ikinci el oto baktık biz. kafamıza göre bir araba bulamadık. iş artık son raddeye geldi sıfıra yöneldik. uzun bir hesap kitap süreci sonunda da benzinli arabanın bizim için daha makul olduğunu gördük ve benzinliye yöneldik. bana kalsa yeni kasayı beklerdim ama yeni aracın fiyat farkı ciddi olacaktır diye tahmin ediyorum. ayrıca bekleyecek sabır da kalmadı. hakkımızda hayırlısı olsun.

donanımla da ilgili bir sorum var. mode modelinde team den farklı olarak renkli camlar diye bir özellik var. yalnızca arka camları mı karartmışlar?

Bende mode paket var. bahsettigin renkli camlar tum camlara uygulanmis. hafif siyahimsi-yesilimsi bir goruntu var. bilginiz olsun...

cevap için çok sağol. umarım işe yarar bir özelliktir.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasiko

arkadaşlar ben i20 aracıma çelik cant ve sis farı yaptırmak istiyorum servise sordum sis farı 1.5oo milyar bu ne ya uçuyorlar fiyatta remen tavsiyeleriniz nedir

Ankara Akbak 350 tl dedi sis farına
  • quote:

quote:

@ techstat

selam arkadaşlar.ben kasım ayının sonunda 1.25 mode aldım 1 km de.dün toyota bayiine bi arkadaşa araba bakmaya gittik.takas falan derken benimki ne kadar eder dedim.boya kaza hiç bişi yok 7000 km de 25.000 tl takas fiyatı olur dedi.azıcık zorlasan 26.000 tl olur daha fazla olmaz.bende sizin gibi uzun bi süre 2.el dizel baktım.aynen kafama göre bişi bulamadım sıfır i20 aldım.memnunum yeteri kadar.ama alıp 6 ay sonra satmaya kalkacaksan baya bi zarar ediyosun.alıp uzun süre binerim diyosan yetipte artacaktır bile.bide %30 oranında karatılmış cam var.camın üzerinde %70 transperency yazıyo.

• @ sfzb67
    Ciddi ciddi alıcısın çelik jantları sanırım. Al da bi foto eklersin artık.

@ Toucha
    Sis farının en fazla edeceği o'dur zaten :) Demek ki Hasiko arkadaşa jantlarla birlikte olan fiyatı verdiler.

@ Rainflock
    Takasta her arabayı öldürürler. En güzeli elindekini satarak bakmaktır. Bu arada camların neredesinde yazıyor karartılmış olduğu ? Hiç dikkat etmedim de
  • quote:

@ sfzb67
    Ciddi ciddi alıcısın çelik jantları sanırım. Al da bi foto eklersin artık.

Anlaşabilirsek neden olmasın iki tarafında ihtiyaçları söz konusu hayırlısı bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rainflock

quote:

quote:

@ techstat

selam arkadaşlar.ben kasım ayının sonunda 1.25 mode aldım 1 km de.dün toyota bayiine bi arkadaşa araba bakmaya gittik.takas falan derken benimki ne kadar eder dedim.boya kaza hiç bişi yok 7000 km de 25.000 tl takas fiyatı olur dedi.azıcık zorlasan 26.000 tl olur daha fazla olmaz.bende sizin gibi uzun bi süre 2.el dizel baktım.aynen kafama göre bişi bulamadım sıfır i20 aldım.memnunum yeteri kadar.ama alıp 6 ay sonra satmaya kalkacaksan baya bi zarar ediyosun.alıp uzun süre binerim diyosan yetipte artacaktır bile.bide %30 oranında karatılmış cam var.camın üzerinde %70 transperency yazıyo.

Aynen katılıyorum.sıfır araba alınacaksa en azindan bikac yıl kullanılmalı. Zamanın ne getireceği belli olmaz elbette ama biz 2-3 yıl kullanmayı düşünüyoruz. Bu süre zarfındaki değişikliklere göre hareket edicez.
    Yazın özellikle uzun yolda güneş eziyet oluyor. Camların renkli olması sevindirici gerçekten

• herkese merhabalar.

arabamda donanım olarak her şey var fakat cruise control yok.sonradan takdırma imkanımız varmı?yaptıran arkadaşlardan fiyat ve adres konusunda bilgi istiyorum.Bursa da ikamet ediyorum.Bu şehirde olursaa süper olur diğer yerlerden olacaksa da parça temini yapıp bursada montaj yaptırırız artık

saygılar..
  • iyi geceler arkadaşlar
  • merhaba arkadaşlar. geçen hafta 2011 i20 1.4 CRDI MODE aldım. 35000 de. amortisörleri biraz sert ve görüş açısı biraz sıkıntılı geldi. onun haricinde muhteşem bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanov07

merhaba arkadaşlar. geçen hafta 2011 i20 1.4 CRDI MODE aldım. 35000 de. amortisörleri biraz sert ve görüş açısı biraz sıkıntılı geldi. onun haricinde muhteşem bence.

Hayırlı olsun güle güle kullanın. görüş açısı şikayetinde bulunan kimseyi hatırlamadım daha önceki aracınız c veya d sınıfıydı herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanov07

merhaba arkadaşlar. geçen hafta 2011 i20 1.4 CRDI MODE aldım. 35000 de. amortisörleri biraz sert ve görüş açısı biraz sıkıntılı geldi. onun haricinde muhteşem bence.

Hayırlı olsun,aramıza hoşgeldiniz.
  • Arkadaşlar sınıfında çoğu arabada olmayan donanımlar i20 de var ama chevrolet aveo nun yeni kasasını görünce dudağım uçukladı.i20 den fazlası her donanımda standart esp+yokuş kalkış desteği+hız sabitleyici+8 hava yastığı.Abudik gubidik şeyleri yazmadım.Yakıt tüketimi de çok düşük.En üst dizel versiyonu HB 1.3 95HP Dizel LTZ 42,363 TL .Euro ncap çarpışma testinde de CARS OF 2011" sonuçlarına göre Yeni Chevrolet Aveo,"Sınıfının En Güvenli Otomobili" seçilerek Avrupa Birincisi olmuştur yazıyor sitesinde.Sanırım B sınıfında Aveo 1,i20 2 numarada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coskun058

Arkadaşlar sınıfında çoğu arabada olmayan donanımlar i20 de var ama chevrolet aveo nun yeni kasasını görünce dudağım uçukladı.i20 den fazlası her donanımda standart esp+yokuş kalkış desteği+hız sabitleyici+8 hava yastığı.Abudik gubidik şeyleri yazmadım.Yakıt tüketimi de çok düşük.En üst dizel versiyonu HB 1.3 95HP Dizel LTZ 42,363 TL .Euro ncap çarpışma testinde de CARS OF 2011" sonuçlarına göre Yeni Chevrolet Aveo,"Sınıfının En Güvenli Otomobili" seçilerek Avrupa Birincisi olmuştur yazıyor sitesinde.Sanırım B sınıfında Aveo 1,i20 2 numarada.

Aveo ilk duyurulduğu andan itibaren takip ettiğim bir araç. 1.3 dizel motoru ile vergi avantajı da var. sıralamalar yıla göre oluyor 2011 yılında teste yollanan araçlar sınıfında lider olmuşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: coskun058

Arkadaşlar sınıfında çoğu arabada olmayan donanımlar i20 de var ama chevrolet aveo nun yeni kasasını görünce dudağım uçukladı.i20 den fazlası her donanımda standart esp+yokuş kalkış desteği+hız sabitleyici+8 hava yastığı.Abudik gubidik şeyleri yazmadım.Yakıt tüketimi de çok düşük.En üst dizel versiyonu HB 1.3 95HP Dizel LTZ 42,363 TL .Euro ncap çarpışma testinde de CARS OF 2011" sonuçlarına göre Yeni Chevrolet Aveo,"Sınıfının En Güvenli Otomobili" seçilerek Avrupa Birincisi olmuştur yazıyor sitesinde.Sanırım B sınıfında Aveo 1,i20 2 numarada.

Evet güzel ve donanımlı araç yeni aveoda ama önden ne kadar karizmatikse arkadanda o kadar kötü bi tasarımı var

• aveo reklamlarda resimlerde çok güzel duruyo gerçekten de. ama ben bakmaya gittiğimde o randımanı alamadım. özellikle iç tasarımda fazladan kalitesizlik hissi verdi bana. resimlerde gösterge paneli çok etkilemişti beni mesela ama gerçekte oyuncak gibi geldi. aynı galeride bulunan corsalar daha kaliteli duruyodu. elbette tüm bunlar öznel yorumlar...
  • quote:

Evet güzel ve donanımlı araç yeni aveoda ama önden ne kadar karizmatikse arkadanda o kadar kötü bi tasarımı var

Katılıyorum. Arka tasarımı berbat ötesi bir çizgiye sahip. Oysa daha derli toplu bir arka tasarım ortaya koysalardı gerçekten de çok satacak bir modele imza atabilirlerdi ama malesef o araçta ciddi anlamda "seksapel" eksikliği var. Ayrıca iç tasarımı da çok kötü.. Otomobil firmaları neden hep farklılık yaratacağız diye bu şekilde berbat bir tasarıma imza atarlar şaşıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 825826827828829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.