Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (825. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 823824825826827
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SAMET/

Alıntı

Silecek lastiklerinin üzerinin kayganlığı sağlamak için grafiti tozu ile kaplı olduğunu (kurşun kalemin yapıldığı madde) ve bezle veya elle bu lastiklere dokunulduğunda lastik üzerindeki grafiti tozunun silinip ortada sadece lastiğin kaldığını ve sonuçta sileceğin vasfını yitirdiğini söylediler.
    o nedenle silecek lastiklerinin yıkamadan sonra falan kesinlikle silinmemesi gerekiyormuş. Hani yıkamadan sonra bezle şöyle bastıra bastıra baştan sona bezi çekiyoruz ya işte orada beze bulaşan siyah şeyin çoğu aslında kir değil silecek lastiklerine yapıştırılmış olan grafiti tozu.

Grafiti tozu mu eksek ne yapsak

• quote:

Orijinalden alıntı: hasiko

cevap yok mu

Sabırlı olmak lazım
  • mrtcakmak arkadaşım 1.4 motor altı araç alma diyenlere mazda rx-8i örnek göster araç 1.3 motor ama 231 hp gücünde performans aracı sana 1.4 altı alma diyenler büyük ihtimal eski teknolojiyi göz önüne alanlardır.Günümüz teknolojisinde gördüğün gibi 1.3 motor araç 231 hp gibi bir güce sahip olabiliyor.
  • Sileceklerinde ses sorunu olanlar servise danışsın ankaranın karında buzunda her türlü kullandım gram ses yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toucha

Sileceklerinde ses sorunu olanlar servise danışsın ankaranın karında buzunda her türlü kullandım gram ses yok

50.000km bakımında baktırıcaz artık gerekirse değiştiririz.
  • Teşekkür ederim, acemilik işte, ben yanlış hatırlamışım, normalde yanmıyormuş:))
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

Orijinalden alıntı: TR_001

quote:

Renault Symbol 1.5 dci 65hp
    Hyundai i20 1.2 dohc 78hp karar sizin

sfzb67, farkındamısın bilmem ama kıyasladığın renault sembol dizel :)

biliyorum farkındayım benim orda vurgulamak istediğim 1.2 bile 78ps,1,5 65ps olması yoksa 1.4crdi 90ps de diyebilirdim yine arada çok fark var

Yne hatalısın sfzb67

Madem ki 1.2 motorları kıyaslayacaksın Renault' un da 1.2 motorunu kıyasa almalısın. Şöyle ki;

Renault Symbol 1.2 16v. : 75 beygir
    Hyundai i20 1.2 dohc : 78 beygir

Renault Symbol 1.5 Dci 65 hp
    Hyundai i20 1.4 Crdi mode/Prime : 90 hp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TR_001 -- 12 Nisan 2012; 12:29:21 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Renault Symbol 1.5 dci 65hp
    Hyundai i20 1.2 dohc 78hp karar sizin

sfzb67, farkındamısın bilmem ama kıyasladığın renault sembol dizel :)

biliyorum farkındayım benim orda vurgulamak istediğim 1.2 bile 78ps,1,5 65ps olması yoksa 1.4crdi 90ps de diyebilirdim yine arada çok fark var

Yne hatalısın sfzb67

Madem ki 1.2 motorları kıyaslayacaksın Renault' un da 1.2 motorunu kıyasa almalısın. Şöyle ki;

Renault Symbol 1.2 16v. : 75 beygir
    Hyundai i20 1.2 dohc : 78 beygir

Renault Symbol 1.5 Dci 65 hp
    Hyundai i20 1.4 Crdi mode/Prime : 90 hp

Tamam senin dediğin gibi olsun...

• arkadaşlar 1.2 motorun yakıt tüketimi nasıl. fabrika versindeki gibi şehiriçi 6.5 a kadar düşüyor mu?
    bir de şu anda i20 almak mantıklı olur mu acaba? yenilerin gelmesinin ne gibi etkileri olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: techstat

arkadaşlar 1.2 motorun yakıt tüketimi nasıl. fabrika versindeki gibi şehiriçi 6.5 a kadar düşüyor mu?
    bir de şu anda i20 almak mantıklı olur mu acaba? yenilerin gelmesinin ne gibi etkileri olur?

Siz siz olun hiç bi otomobilin fabrika verisini reel verilerle karşılaştırmayın hele'ki İstanbul gibi trafiği yoğun olan yerlerde yoksa çok yanılırsınız, zira bu değerler belirli standartlar altında özel test alanların da yapılıyor yani bu değerleri yakalamanız için tek başınıza rüzgarsız bir hava da, düz bir yolda frene bile dokunmadan, trafik işaretleri olmadan zırt pırt dur kalk yapmadan, iki de bir kontak açıp kapatmadan seyahat etmelisiniz'ki bu değerleri yakalayabilesiniz...ha 1.2 motoru sıkıştırmazsanız yakıt tasarrufu yaparsınız yok 1.6 gibi kullanmaya kalkarsanız yeri gelir 1.6 dan daha fazla yakarsınız...1.2 motorlu araçlar daha çok vergiden kaçınmak ve maliyeti düşürmek için genel de donanımı zayıf olarak üretilmiş araçlardır yakıt tasarrufun da büyük bi avantajı olmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coşkun Uçar -- 12 Nisan 2012; 19:15:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun Uçar

quote:

arkadaşlar 1.2 motorun yakıt tüketimi nasıl. fabrika versindeki gibi şehiriçi 6.5 a kadar düşüyor mu?

Siz siz olun hiç bi otomobilin fabrika verisini reel verilerle karşılaştırmayın hele'ki İstanbul gibi trafiği yoğun olan yerlerde yoksa çok yanılırsınız, zira bu değerler belirli standartlar altında özel test alanların da yapılıyor yani bu değerleri yakalamanız için tek başınıza rüzgarsız bir hava da, düz bir yolda frene bile dokunmadan, trafik işaretleri olmadan zırt pırt dur kalk yapmadan, iki de bir kontak açıp kapatmadan seyahat etmelisiniz'ki bu değerleri yakalayabilesiniz...ha 1.2 motoru sıkıştırmazsanız yakıt tasarrufu yaparsınız yok 1.6 gibi kullanmaya kalkarsanız yeri gelir 1.6 dan daha fazla yakarsınız...1.2 motorlu araçlar daha çok vergiden kaçınmak ve maliyeti düşürmek için genel de donanımı zayıf olarak üretilmiş araçlardır yakıt tasarrufun da büyük bi avantajı olmaz...

Elbette yakıt tüketiminde birçok değişken var.aynı otomobilin lastiklerini değişirseniz dahi fark oluşuyor.benim sormaya çalıştığım şey şu. Bu sınıf otomobillerin 1.2 motorlarında yakıt tüketimi 7.5 civarında(fabrika verileri). i20 ise 6.5 gösteriliyor. Bu otomobili kullananlar istanbulda kaç litre yakıyor acaba. Diğerlerinden az mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cümleten hayırlı akşamlar
  • quote:

Elbette yakıt tüketiminde birçok değişken var.aynı otomobilin lastiklerini değişirseniz dahi fark oluşuyor.benim sormaya çalıştığım şey şu. Bu sınıf otomobillerin 1.2 motorlarında yakıt tüketimi 7.5 civarında(fabrika verileri). i20 ise 6.5 gösteriliyor. Bu otomobili kullananlar istanbulda kaç litre yakıyor acaba. Diğerlerinden az mi ?

1.2 motorlu aracı yakıt tüketimi testi yapacak kadar uzun süreli kullanmadım ancak şuna eminim şehir için de yakıt tüketimi hesabı yapmak pek akılcı bir şey değil, zira tüketimi etkiliyen bir sürü faktör var ve bu faktörler bazen bir araya geliyo bazen bir kısmı oluşuyor bir kısmı oluşmuyor yada hiç biri oluşmuyor yani sonuç da şehir içi yakıt tüketimi "şudur" demek çok zor tabi bu benim fikrim zira yaklaşık 35 senedir araç kullanırım 100'ün üzerin de araç değiştirdim ama hiç bir araç için "arkadaş x marka araç şehir için de şunu yakar" diyemiyorum, ha x marka araç der'ki ben teknoloji geliştirdim test sonuçlarım 6.5 litre diğeri der'ki ben hala yerim de sayıyorum test sonuçlarım 7 Litre onu bilemem ama durum bu yani üstadım tabi bunlar benim tecrübe ve deneyimlerimden elede ettiğim sonuçlar bir başkası çıkar yok arkadaş x marka araç şehir için de şunu yakar der bilemem...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coşkun Uçar -- 12 Nisan 2012; 20:06:23 >

• arabanın broşürüne bakıyorum da team ve mode arasında dijital ekran farkı var diyor. yalnız ben sahibindende baktım konsolün üzerindeki ekrandan teamde de var. kafam karıştı?
    bu arada team le mode arasındaki en bariz farklar nelerdir? yani mode u tercih etmek için en önemli sebepler neler acaba?
  • quote:

Estağfurullah... amaç bilgi yarışı değil, maksat bilmeyen üyelere doğru bilgi aktarımı.

@ techstat
    Gösterge olması "dijital bilgi ekranı" olduğu anlamına gelmemeli. Aynı zamanda oto radyo ve teybin de göstergesinin dijital bilgi ekranı ile aynı ekrnı kullandığını hatırlatırım. Ayrıca sahibinden de belirtilen araç özelliklerine pek güvenmemenizi öneririm. Bilen bilmeyen kafasına göre sallıyor araç özelliklerini ve aksesuar paketini. O yüzden yabancı şehirden değil de mümkünse aynı şehirden ve öncelikle gidip aracı ve satıcıyı görerek ve birebir konuşarak karar vermenizi öneririm.

• quote:

quote:

Estağfurullah... amaç bilgi yarışı değil, maksat bilmeyen üyelere doğru bilgi aktarımı.

@ techstat
    Gösterge olması "dijital bilgi ekranı" olduğu anlamına gelmemeli. Aynı zamanda oto radyo ve teybin de göstergesinin dijital bilgi ekranı ile aynı ekrnı kullandığını hatırlatırım. Ayrıca sahibinden de belirtilen araç özelliklerine pek güvenmemenizi öneririm. Bilen bilmeyen kafasına göre sallıyor araç özelliklerini ve aksesuar paketini. O yüzden yabancı şehirden değil de mümkünse aynı şehirden ve öncelikle gidip aracı ve satıcıyı görerek ve birebir konuşarak karar vermenizi öneririm.

Biz zaten sıfır düşünüyoruz ama bilgi acısından sahibindene baktım. Aslında yeni kasayı bekleyesim var da baska değişkenler var işin içinde o yüzden iş sıkıştı. 1.2 mode modelini bayiler kaça kadar iner acaba? Sitedeki fiyat çok gibi geldi bana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

@ techstat

Biz zaten sıfır düşünüyoruz ama bilgi acısından sahibindene baktım. Aslında yeni kasayı bekleyesim var da baska değişkenler var işin içinde o yüzden iş sıkıştı. 1.2 mode modelini bayiler kaça kadar iner acaba? Sitedeki fiyat çok gibi geldi bana

yeni kasada yalıtım iyileştirildiği söylenmekte, ve start stop özelliği eklendi. yeni kasa çıkınca eski kasalarda hatrı sayılır indirim yapılır yoksa yeni kasa 35den başlayıp 45 46bine kadar çıkar. o zaman da kim alır bilemem. çok acil ihtiyaç yoksa bence beklenmeli.

• hepinize merhaba, benide eklermisiniz klube. teşekkürler

2011 Hyundai i20 Mode 1.4 Crdi 90Hp Beyaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: calamar

hepinize merhaba, benide eklermisiniz klube. teşekkürler

2011 Hyundai i20 Mode 1.4 Crdi 90Hp Beyaz

Aramıza Hoşgeldiniz.
  • @ techstat
    ben şu an bayilerde uygulanan indirimlerin yeni kasada uygulanmayacağını düşünüyorum. Yine de beklemek bir çözüm olabilir ama diğer yandan bahar da geldi. Galericiler bile hareketlenmenin başladığını söylüyor. Sanıyorum ki benzinli alacaksınız. Tabii farklı görüşler de olabilir ama bana sorarsanız sıfır km benzinli alacağınıza aynı paraya bir yaşında dizele bakın. Hem cebinizden fazla para çıkmamış olur, hem de aynı paraya çok daha az yakıt masrafınız olur. Karar sizin...
  • 
Sayfa: önceki 823824825826827
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.