Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (905. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 903904905906907
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Qaan

quote:

Orijinalden alıntı: martygetzfly

damdaki kemancı hoşgeldin hayırlı olsun.Yanlız 210 a nasıl çıktın onu anlayamadım.bu arabnın hızı 180 benim bildiğim zaten yapabildiğim de en fazla o.25 bine kadar getirdim arabayı sıfır almıştım..Acaba yokuş aşağı falan özel mi denedin ?gerçekten çok merak ettim?1.4 benzinli getzin 97 beygir olanları o-50 hızlanması piyasadaki en iyi belki de 0-100 ise 11 saniye civarında o performansı da oldukça iyi yine sınıfının en iyisi hatta c segmentlerinden bile iyi..Ama son hız ve 140 tan sonrası hele 210 a çıkmak bana biraz akıl karı gelmedi nasıl oldu bu iş?Bu arada böyle 200 ü geçenler var mı başka??

Sa. bizim aracta 3300 lere. agustos 2009da alındı. 2010 dohc start. aldık arabayı ve uzun yola cıktık. 600-700km e kadra devirli 85i gecmeyecek sekilde kullandık. daha sonra ilk bin km de 90i gecmemeye calsıtım. 1800km de ankaradan otobandan istanbula gelirken, rampa asagı farkında olmadan 195km e cıkmısım. ki gazdan gecmeseydim cok rahat 200i gececekti fakat araba kus gibi oluyor, sanki ucmaya calısn bi arabnın içindeymişşiniz hissi verio. ayrıyeten aracla hız denemesi yaptım cok rahat 180lere ulasırsınız. fakat yine en buyuk sorun arabanın yol tutusu. aynı otobanın o tatlı virajını önünüzde giden bmw cok rahat bi şekilde donerken bu araba sanki takla atıcakmıs hissi veriyor. öyle bi hissi ki bi ruzgar esse sanki havalanıp gideceksiniz.

getzlerin altı yüksek bu yüzden çok rahat havalanıyor araba

her ne kadar ağır bi araçta olsa o rüzgara dayanamıyor işte

• quote:

Orijinalden alıntı: dved

quote:

Orijinalden alıntı: JimBeam

Arkadaşlar. Bundan önceki Getz'imde 195.55.15 ebatında lastikler ve 15" çelik jant mevcuttu. Yol tutuşundan gayet memnundum. Herkese tavsiye ederim.

Vakit ve nakit sıkıntılarını çözdükten sonra şimdiki aracımada aynı ebatları uygulamak istiyorum.

dostum aracın esnemesi ve süspansiyon vuruntu sesleri ile sıkıntı yaşanabileceği söyleniyor çoğu yerde 185 55 15 için bile 195 55 15 jant ve lastiler illaki yeri daha iyi tutacaktır tabiki fakat bir kaç sorum var virajlardaki dengelemesi nasıldır ve lastiklerin yarılması veya balon yapması gibi sorunlar yaşadınmı daha önce?

Virajlarda şimdikilerden çok çok daha iyiydi. Lastiklerdede yarılma, balon v.s görmedim. Şimdiki aracımada takarsam 195 veya 185 takmayı düşünüyorum. Fakat şunu söylemeliyim; 195 taban olduğu zaman ön lastiklerden çok taşma oluyor.Pek hoş durmuyor açıkcası. 185 takılırsa görüntü açısından daha iyi olur. Yol tutuş isteniyorsa 195 takılmalı bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JimBeam -- 26 Eylül 2009; 9:18:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kingboysan

sayın Kemancı: önce aramıza hoşgeldiniz der,geçmiş bayramınızı kutlarım,
    Bende yaklaşık 1 ay önce dizel ful sıfır getz aldım. Ancak yol tutuşu beni korkuttu gerçi lastik havaları 40 a ayarlıymış düzelttim sonra yol tutuşu biraz düzeldi ama yinede beni huzursuz ediyor.
    Sizinle bu lastik ve jant konusunda fikir alışverişinde bulunmak istiyorum zira 1 aydır araştırıyorum. En uygun ebetlar hangisidir? internette aşağıdaki linki değerlendirmenin çok faydalı olacağını düşünüyor .Btün arkadaşların bu siteyi inceledikten sonra yorumlamalarını rica etsek sanırım bir ortak nokta bulabiliriz? selam ve saygılarımla.http://www.lastik24.com/default.asp?gb=hesap

Sayın Kingboysan,

Benim aracım 3 yaşını geçti, yol tutuş konusunda çok ciddi bir sorunla karşılaşmadım.
    Ne otobanda 160 la giderken huzursuzluk veriyor, ne uzun yolda ne de karaburunun virajlarında da en ufak bir sıkıntı yaşatmıyor.
    Hatta bir çok aracı karaburunun virajlarında solluyorum.
    Geçen gün lastiklerinizi sormamdaki gayede buydu. Hankook şehiriçinde konfor sunuyor, Kumho şehirdışında performans veriyor.
    Kumho nun sorunu çok çabuk bitmesi ve ıslak zeminde tedirgin etmesiydi.
    Arabadan tek şikayetim yan rüzgarlardan aşırı etkilenmesi.
    Yeni İ3 Nokian lastiklerim konfor ve sessizlik anlamında çok güzel, ancak izmirin yaz sıcağında vereceği performans konusunda şüphelerim oluştu.

• quote:

arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar ben 2. araç olarak aileme bir hyundai getz 1.4 hy klm + lpg donanımlı bir aracı katmak için gerekli işlemleri başlatmış bir müstakbel hyundai getz kullanıcısıyım. araç hakkında pek bir bilgim ve fikirim yoktu açıkcası ancak bugün test sürüşü yapmaya fırsatım oldu ancak test sürüşü yaptığım araç 1.4 start idi bu noktada çokta bilgi sahibi olamadım (mağlum çok kısa bir sürüş oluyor test sürüşleri ) size bu noktada bir kaç sorum olacak .

1 araçta merkezi kilit var fakat uzaktan kumanda yok bu araç için önereceğiniz uzaktan kumanda nedir ( alarm istemiyorum zart zurt ötüp duruyor )
    2 aracın ön göğüsü falan pek bir kara geldi bana bunun için torpido kaplama seti nikelajlı kapı eşikleri gibi şeyler taktırmak istiyorum bu konuda yapılmış örnekler var ise yardımınız rica ediyorum ( fiyat marka vb gibi)

3 aracın yol tutuş ve karekteristik özellikleri nelerdir ?
    4 yakıt ekonomisi ne yöndedir?

bu arada konuşulan bir konuyada da açıklık getirmek istiyorum dj majere araçla beraber verilen bir kablo olmalı ki bana bugün bu verilecek denildi mini usbden normal usbye yani normal usb ile müzik dinlenebiliyormuş :)

1- merkezi kilit uzaktan kumandalı anahtarın ustunde ona bı dıkkat et ıstersen üstad.
    2-benım araba full modelı on konsol ve kapı döşemeleri degişik gri ve siyah cizgili cok tatlı duruyor görenler bayılıyor. model cesıtlerıne bı bak ıstersen.
    3-aracın yol tutusu hıc ıyı degıl cok cabuk savuruyor. atak bı arac ama bayan ıcın alınıcaksa cok sorun olmayacagını dusunuyorum nıtekım bıze gore yavas surecektır. ama vırajlarda ozellıkle ıslak virajlarda cok savuruyor.tabı bu tekerlerede baglı.
    4-dizel alırsan yakıt olayı cok ıyı olan arabalardan bırısı. zaten benzinli malum. fazla söze gerek yok benzin konusunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: TriStan

quote:

arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar ben 2. araç olarak aileme bir hyundai getz 1.4 hy klm + lpg donanımlı bir aracı katmak için gerekli işlemleri başlatmış bir müstakbel hyundai getz kullanıcısıyım. araç hakkında pek bir bilgim ve fikirim yoktu açıkcası ancak bugün test sürüşü yapmaya fırsatım oldu ancak test sürüşü yaptığım araç 1.4 start idi bu noktada çokta bilgi sahibi olamadım (mağlum çok kısa bir sürüş oluyor test sürüşleri ) size bu noktada bir kaç sorum olacak .

1 araçta merkezi kilit var fakat uzaktan kumanda yok bu araç için önereceğiniz uzaktan kumanda nedir ( alarm istemiyorum zart zurt ötüp duruyor )
    2 aracın ön göğüsü falan pek bir kara geldi bana bunun için torpido kaplama seti nikelajlı kapı eşikleri gibi şeyler taktırmak istiyorum bu konuda yapılmış örnekler var ise yardımınız rica ediyorum ( fiyat marka vb gibi)

3 aracın yol tutuş ve karekteristik özellikleri nelerdir ?
    4 yakıt ekonomisi ne yöndedir?

bu arada konuşulan bir konuyada da açıklık getirmek istiyorum dj majere araçla beraber verilen bir kablo olmalı ki bana bugün bu verilecek denildi mini usbden normal usbye yani normal usb ile müzik dinlenebiliyormuş :)

1- merkezi kilit uzaktan kumandalı anahtarın ustunde ona bı dıkkat et ıstersen üstad.
    2-benım araba full modelı on konsol ve kapı döşemeleri degişik gri ve siyah cizgili cok tatlı duruyor görenler bayılıyor. model cesıtlerıne bı bak ıstersen.
    3-aracın yol tutusu hıc ıyı degıl cok cabuk savuruyor. atak bı arac ama bayan ıcın alınıcaksa cok sorun olmayacagını dusunuyorum nıtekım bıze gore yavas surecektır. ama vırajlarda ozellıkle ıslak virajlarda cok savuruyor.tabı bu tekerlerede baglı.
    4-dizel alırsan yakıt olayı cok ıyı olan arabalardan bırısı. zaten benzinli malum. fazla söze gerek yok benzin konusunda.

dostum senin aracın full olduğu için merkezi kilit anahtardan kumandalı benim aracımda ne yzıkki yok onun için merkezi uzaktan kumanda taktımak gerekiyor

gene senin araç full olduğu için ön gögüs ve kapı kolların gri renkte bizimkinde oda yok ne yazıkki

aracın yol tutuşu için verdiğin bilgiler için teşekkürler umarım bi yere kapak olmam çünkü kendim kullanacağım aracı :)

yakıt olarak 1.4 lpg li alıyorum yakıtı sanırım dizeli aratmaz

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar. Bundan önceki Getz'imde 195.55.15 ebatında lastikler ve 15" çelik jant mevcuttu. Yol tutuşundan gayet memnundum. Herkese tavsiye ederim.

Vakit ve nakit sıkıntılarını çözdükten sonra şimdiki aracımada aynı ebatları uygulamak istiyorum.

dostum aracın esnemesi ve süspansiyon vuruntu sesleri ile sıkıntı yaşanabileceği söyleniyor çoğu yerde 185 55 15 için bile 195 55 15 jant ve lastiler illaki yeri daha iyi tutacaktır tabiki fakat bir kaç sorum var virajlardaki dengelemesi nasıldır ve lastiklerin yarılması veya balon yapması gibi sorunlar yaşadınmı daha önce?

Virajlarda şimdikilerden çok çok daha iyiydi. Lastiklerdede yarılma, balon v.s görmedim. Şimdiki aracımada takarsam 195 veya 185 takmayı düşünüyorum. Fakat şunu söylemeliyim; 195 taban olduğu zaman ön lastiklerden çok taşma oluyor.Pek hoş durmuyor açıkcası. 185 takılırsa görüntü açısından daha iyi olur. Yol tutuş isteniyorsa 195 takılmalı bence.

vetrdiğin bilgiler için teşekkürler :))

• quote:

quote:

quote:

quote:

vetrdiğin bilgiler için teşekkürler :))

Rica ederim.

• Selamlar,
    Tam bir ay önce 1.4 HY KLM OTM Getz aldım. Sıfır. 21.750TL ödedim ve 1000 km yol yaptım. Çok tecrübeli bir sürücü sayılmam ancak araç hakkındaki fikirlerimi sizinle paylaşmak isterim.
    1.97hp olan araç bence gayet atak. İstanbul'un birçok dik yokuşunda beni üzmedi. Bana göre vites geçişleri sorunsuz/sarsıntısız.
    2.Yakıt tüketimi sakin kullanım ve duraklamalarda vitesi boşa alarak ortalama 10-11lt/100 km. Bir depo ile İst. trafiğinde 400km yapıyor. 5000km'den sonra belki 40-50km artış olur diye umuyorum.
    3.Aracı almadan önce düz vites dizel bir Getz ile test sürüşü yapmıştım. Direksiyonu sert gelmişti ancak kendi aracımda direksiyonun sertliğinden ve tepkilerinden memnunum. Hidroliklere göre bir nebze sert ancak alışılıyor.
    4.Aracın içi oldukça geniş. Ayrıca aynaların elektrikli ve ısıtmalı olması park ederken ve yağmurlu havalarda baya kolaylık sağlıyor.
    5.Özellikle bozuk yada taş döşenmiş yollarda aracın ön kısmından ses gelebiliyor. Çok rahatsız edici olmasa da ben duymamak için müzik açmayı tercih ediyorum.
    6.Süspansiyonlar sert. Yol tutuşu için yorum yapacak kadar aracı zorlamadım ancak savrulacak hissi verse de bence virajlarda performansı iyi. Yinede spor ya da daha donanımlı bir araçla kıyaslamamak lazım.
    7.Ses yalıtımı orta seviyede. 4000 devirden itibaren içerideki ses artıyor.
    8.İşim gereği Hyundai'nin farklı modellerini kullandım. Bana göre Hyundai ile 120'yi geçmemek en iyisi. Yüksek süratlerde hem ses yalıtımı hem de sürüş güvenliği pek iyi sayılmaz.
    9.Çevremdeki diğer OTM araç kullanıcılarının da model fark etmeksizin bir depo ile İstanbul trafiğinde 350-500km yol yapabildiklerini söyleyebilirim. Böyle bakılırsa aracın tüketimi sınıfına ve boyutlarına göre fazla ancak bu paraya alınan bi arabadan da mucize beklememek gerekir.
    10. Sonuç olarak fiyatına göre bence gayet tatmin edici bir araç. Alırken ettiğimiz karın bir kısmını yakıta veriyoruz ancak hangi marka model olursa olsun arabaya binmek zaten pahalı bir iş malesef.
    Herkese iyi forumlar

• Ya şu yeni ve sıfır getzlerin iç mekan resimlerini koyabilir misiniz veya link verebilir misiniz?
    Özellikle de ful donanımlı olanların
    Kalite detaylarda gizlidir demişler...
  • ARKADAŞLAR LASTİK VE JANT SEÇİMİ YAPARKEN AŞAĞIDAKİ TABLOYU İNCELENİZİ TAVSİYE EDERİM. HER LASTİKTE ''R'' HARFİNİN DIŞINDA BİR HARF DAHA BULUNUR VE BU HARF ARACIN DAYANABİLECEĞİ SON HIZA OLAN DAYANIMINI BELİRLER.

Yaptıgın uzun araştırmalar sonunda Hyundai GETZ için en güvenilir lastik ebatları 195 x R16 x 40 (V) ya da abartı ve gösterişi sevenler için 215 x R17 x 45 (V) derim...

Nasıl bir jant ve lastik önerirsin derseniz işte size bir örnek. Şu ana kadar hiç bir getz modelinde görmedim.Marka ve modelini de yazıyorum.

Ebatları 215 x R17 x 45 dir. Markası ; Mangels Maxima6 DarkGloss

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaMdaKi_KeMaNCi -- 26 Eylül 2009; 23:52:23 >

• DjMaJeRe Arkadaşım;

2006 model yeni kasa getz kullanıcısıyım. Aracımda orijinal Hyundai CD/mp3 çalar var. Ancak USB giriş soketi yok. Sanırım 2006 modelden sonrakilerde USB girişli teyp standart oldu. Hyundai Müşteri İlişkilerine "USB var mı yok mu, yoksa takılır mı?" gibisinden e-posta attım. Cevap verme zahmetinde bile bulunmadılar.

Senin sorduğun soruya gelince; öncelikle USB standardı hakkında kısaca bilgi vereyim. USB portunu kullanan bilgisayar, yazıcı, fotoğraf makinesi, mp3 çalar gibi çeşitli cihazların bağlantısını sağlamak üzere cihazın fiziksel büyüklüğüne göre 3 farklı ebatta USB soketi üretilmiştir. Örneğin elde taşınan küçük bir mp3 çalarda mini USB, bilgisayarda normal USB (USB A), yazıcıda ise orta büyüklükte USB (USB B) soketleri vardır. Bunlara bağlanan soketler farklı olsa da tüm USB bağlantı kablolarının içindeki kablo sayısı değişmez (4 tanedir).

Getzin teybinde bulunan küçük USB soketi, Mini USB standardıdır. Teybine flash bellek bağlamak istersen "Mini USB - USB A dönüştürücü kablo" satın alman gerekir. Bu dönüştürücü kablonun maliyeti ortalama 3 TL. diyebilirim. Kablonun bir ucunda Mini USB, diğer ucunda USB A soket vardır.

Hatırladığım kadarıyla yeni alınan getzlerde kullanım kitapçığının poşetinin içinde buna benzer kablo çıkıyormuş. Yanlışım varsa düzeltilirse sevinirim.

Kablo konusunda gelişmeyi bildirirsen sevinirim. (PM de atabilirsin!)

quote:

Orijinalden alıntı: DjMaJeRe

Arkadaşlar bugün getzlerden 2010 model olanın mp3 çalarına baktım ve usb girişi küçüktü, benim alacağım usb mp3 playerın çıkışı bildiğimiz büyük usb çıkışlı, bu sorunu nasıl çözebilirm, dönüştürücü kablo işe yarar mı? Mp3 player şu
    http://www.hepsiburada.com/sony-nwz-b143-4gb-mp3-player/productDetails.aspx?categoryid=9181&productid=bd53407

• MRB ARKADASLAR 2009 GETZİM VAR 1.4 BENZINLI 305 KR. YAKIYOR KM. DE COK COK FAZLA DEGIL MI BU NEDEN BU KADAR YAKAR ACABA BIR ARA MOTORDAN SESLER GELDI YAGSIZ CALISMIS NAKLIYAT ESNASINDA MOTOR SUBAPLARI DEGISTI BUNLA BIR ALAKASI VAR MIDIR.
  • Arkadaşlar 2010 model getz 88 hp 1.5 vgt sahibiyim ön ve arka lastik havaları ne olmalıdır ? (aracı alalı 20 gün oluyor sıfır aldım)
  • Sol ön kapıyı açınca alt tarafta tabloda yazıyor degerler.Aslında 32/32 olması lazım.Ben önlere 33 basıyorum.
    quote:

Orijinalden alıntı: PesimistChe

Arkadaşlar 2010 model getz 88 hp 1.5 vgt sahibiyim ön ve arka lastik havaları ne olmalıdır ? (aracı alalı 20 gün oluyor sıfır aldım)
  • o 215 taban 17" jantı takta gör araba yerinden kalkabiliyomu...çekişten nası düştüğünü çoook bariz şekilde anlarsın en doğru jant ebatı 195\55\15 getz için performans&yakıt oranını enn az etkileyen jant ölçüsü budur
  • arkadaşlar merhaba,

bayram öncesi 2005 dizel getz aldım tek havayastıklı abs li kazasız boyasız, 52000 km de bi sorunum var araçta düşük hızlarda 1.ve 2. viteste direksiyonda önemli titremeler oluyor ama hız arttıkça bu titremeler gidiyor bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum

iyi akşamlar
  • Arkadaşım iyice bir rot balans ayarı yaptır. Ve lastik havalarını önler 28 arkalar 30 olacak şekilde ayarlat,hala sorun devam ederse başka çözümlere de bakarız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _By_BoSs_

o 215 taban 17" jantı takta gör araba yerinden kalkabiliyomu...çekişten nası düştüğünü çoook bariz şekilde anlarsın en doğru jant ebatı 195\55\15 getz için performans&yakıt oranını enn az etkileyen jant ölçüsü budur

Ben neyin ne olduğunu biliyorum da, bazen sırf görüntüsü için jant taktıranlar var. Ben zaten 215 taban lastiklerin GETZ ler için abartı olduğundan bahsetmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _By_BoSs_

o 215 taban 17" jantı takta gör araba yerinden kalkabiliyomu...çekişten nası düştüğünü çoook bariz şekilde anlarsın en doğru jant ebatı 195\55\15 getz için performans&yakıt oranını enn az etkileyen jant ölçüsü budur

Aslında getz cool larda olan 185 55 15 lastik yakıt ve performans için en mantıklısı gibi.
    Ama bana 15" janta para vermekde gereksiz gibi geliyor.
    15" jant ve Kumho KU31 için 1000 lira fiyat vermişlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzy_s -- 28 Eylül 2009; 0:35:49 >
  • bu 28 30 olayı şehir efsanesi olmasın.
    bizim aracın standart değerleri yazar kapı içinde.

quote:

Orijinalden alıntı: DaMdaKi_KeMaNCi

Arkadaşım iyice bir rot balans ayarı yaptır. Ve lastik havalarını önler 28 arkalar 30 olacak şekilde ayarlat,hala sorun devam ederse başka çözümlere de bakarız.
  • 
Sayfa: önceki 903904905906907
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.