Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (904. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 902903904905906
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Lastikler Kumho mu Hankook mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4polat

quote:

Orijinalden alıntı: dved

quote:

Orijinalden alıntı: DjMaJeRe

Konya yolundaki Neziroğlundan 23.340'a aldım, park sensörü'de takacaklar :)

hayırlı olsun güle güle binersin inşallah bende 22.250 tl lpg dahil ve park sensörü hediyeli olarak alıyorum . bayi kuruçayırlı

Hayırlı olsun hemşehrilerim. Güle güle kullanın Getzlerinizi. Ben de 2006 da Kuruçayırlıdan almıştım. Lastik havalarını kontrol etmeyi, arka plakalığı sabitlemeyi, rodaj dönemi kullanımına dikkat etmeyi unutmayın...

teşekkür ederim lastik havalarını ve plakalık aklımda ancak sorduğum bir kaç soru vardı arada kaynadı zannımca :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: ozzy_s

Antifrizlidir, merak etmeyin.

Lastikler Kumho mu Hankook mu?

SAYIN OZZY:LASTİKLERİM HANKOOK?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingboysan

ARKADAŞLAR: ARACIMI ALIŞIMIN 35 İNCİ GÜNÜNDEYİM, ŞU ANA KADAR,VİRAJLARDA YOL TUTUŞU HARİÇ BİR SORUN YAŞAMADIM,BUNDAN SONRADA İNŞALLAH YAŞAMAYIZ.
    ŞU ANADA 943 KM YAPTIM 1000KM RODAJA UYARAK TİTİZ DAVRANDIM CUMARTESİ BALIKESİR'E AİLECEK GİDİP PAZAR DÖNECEĞİZ. RODAJ MANİSA ÇIKIŞI BİTİYOR, YOLUN MÜSAİT YERİNDE 160 DENEMESİ YAPACAĞIM. BAKALIM SES VE PERFORMANSI GÖRELİM.
    SAYIN 4POLAT ARKADAŞIMIZ ARKA PLAKA SABİTLEMESİNDEN BAHSETMİŞ,ANLAYAMADIM, ANCAK BAGAJI KAPATIRKEN PLASTİK İÇİNDEKİ PLAKA TİTREŞİM SESİ YAPIYOR,HERHALDE ONDAN SÖZEDİYOR,DİYE DÜŞÜNÜYORUM!!!!
    BİRDE ŞU RADYATÖRDEKİ ANTİFİRİZLİMİ? KAFAM ONA TAKILDI.
    BU ARADA TÜM ARKADAŞLARIMIN GEÇMİŞ BAYRAMLARINI KUTLAR, YENİ ARAÇ ALANLARA ALLAH KAZA BELA VERMESİN, HAYIRLI UĞURLU OLSUN GÜLE GÜLE KULLANSINLAR.
    SELAM VE SAYGILARIMLA,İYİ AKŞAMLAR.

2010MODEL GETZ 1.5 CRDİ KLM. 88HP. 4 HY. ABS.SR.EPS.AÇIK MAVİ

Mrb. Kingboysan.

Plaka sabitlemesi şu şekilde:

Bayinin taktığı plakalık bozuk yollarda arka bagaj kapağına tam oturmadığından herhalde, rahatsız edici bir ses çıkartıyor.

Ben plakalığı iptal ettim. Plakayı direk yapıştırttım bagaj kapağına. Eğer sende yaptırmak istersen herhangi bir hafta sonu Gaziemir'e uğrarsın. Aksesuarcıya yaptırız.

• quote:

Orijinalden alıntı: dved

arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar ben 2. araç olarak aileme bir hyundai getz 1.4 hy klm + lpg donanımlı bir aracı katmak için gerekli işlemleri başlatmış bir müstakbel hyundai getz kullanıcısıyım. araç hakkında pek bir bilgim ve fikirim yoktu açıkcası ancak bugün test sürüşü yapmaya fırsatım oldu ancak test sürüşü yaptığım araç 1.4 start idi bu noktada çokta bilgi sahibi olamadım (mağlum çok kısa bir sürüş oluyor test sürüşleri ) size bu noktada bir kaç sorum olacak .

1 araçta merkezi kilit var fakat uzaktan kumanda yok bu araç için önereceğiniz uzaktan kumanda nedir ( alarm istemiyorum zart zurt ötüp duruyor )
    2 aracın ön göğüsü falan pek bir kara geldi bana bunun için torpido kaplama seti nikelajlı kapı eşikleri gibi şeyler taktırmak istiyorum bu konuda yapılmış örnekler var ise yardımınız rica ediyorum ( fiyat marka vb gibi)

3 aracın yol tutuş ve karekteristik özellikleri nelerdir ?
    4 yakıt ekonomisi ne yöndedir?

bu arada konuşulan bir konuyada da açıklık getirmek istiyorum dj majere araçla beraber verilen bir kablo olmalı ki bana bugün bu verilecek denildi mini usbden normal usbye yani normal usb ile müzik dinlenebiliyormuş :)

Siteminde haklısın, gözden kaçmış olmalı...
    1-Uzaktan kumanda önemli bir ihtiyaç, ben de alarmı gereksiz buluyorum. Kuruçayırlı Hyundai servisi cyclon marka kullanıyor, ancak piyasadan pahalı olduğunu söylemeye gerek yok sanırım.
    2-Çeşitli firmaların karbon kaplama setleri mevcut ancak uygulayan pek yok sanırım. Ya da ben hatırlamıyorum.
    3-Yol tutuşu ile ilgili genel olarak çok olumlu görüşler olmasa da bana göre yüksekliğine rağmen hele de yüklüyken gayet başarılı. (Daha bir kaç gün önce Kırıkkale dönüşü tam yükle Elmadağ virajlı rampalarında canavar gibi tüm araçları sollayarak tırmandım, çok mutlu etti beni) Özellikle bozuk zeminlerde dar virajlarda arka zıplayarak kayıyor.(Genel HB sorunu)
    4-Yakıta gelince, tamamen kullanıma bağlı. Kendimden örnek vereyim. Bir depo ile tam yüklü Didim'e gitmişliğim vardır. Şehir içinde ise genelde 500 km yi bulurum, bilgi ekranında genelde 7-7.5 litrenin üstüne çıkmam...
    Tekrar hayırlı olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: JimBeam

quote:

Orijinalden alıntı: kingboysan

ARKADAŞLAR: ARACIMI ALIŞIMIN 35 İNCİ GÜNÜNDEYİM, ŞU ANA KADAR,VİRAJLARDA YOL TUTUŞU HARİÇ BİR SORUN YAŞAMADIM,BUNDAN SONRADA İNŞALLAH YAŞAMAYIZ.
    ŞU ANADA 943 KM YAPTIM 1000KM RODAJA UYARAK TİTİZ DAVRANDIM CUMARTESİ BALIKESİR'E AİLECEK GİDİP PAZAR DÖNECEĞİZ. RODAJ MANİSA ÇIKIŞI BİTİYOR, YOLUN MÜSAİT YERİNDE 160 DENEMESİ YAPACAĞIM. BAKALIM SES VE PERFORMANSI GÖRELİM.
    SAYIN 4POLAT ARKADAŞIMIZ ARKA PLAKA SABİTLEMESİNDEN BAHSETMİŞ,ANLAYAMADIM, ANCAK BAGAJI KAPATIRKEN PLASTİK İÇİNDEKİ PLAKA TİTREŞİM SESİ YAPIYOR,HERHALDE ONDAN SÖZEDİYOR,DİYE DÜŞÜNÜYORUM!!!!
    BİRDE ŞU RADYATÖRDEKİ ANTİFİRİZLİMİ? KAFAM ONA TAKILDI.
    BU ARADA TÜM ARKADAŞLARIMIN GEÇMİŞ BAYRAMLARINI KUTLAR, YENİ ARAÇ ALANLARA ALLAH KAZA BELA VERMESİN, HAYIRLI UĞURLU OLSUN GÜLE GÜLE KULLANSINLAR.
    SELAM VE SAYGILARIMLA,İYİ AKŞAMLAR.

2010MODEL GETZ 1.5 CRDİ KLM. 88HP. 4 HY. ABS.SR.EPS.AÇIK MAVİ

Mrb. Kingboysan.

Plaka sabitlemesi şu şekilde:

Bayinin taktığı plakalık bozuk yollarda arka bagaj kapağına tam oturmadığından herhalde, rahatsız edici bir ses çıkartıyor.

Ben plakalığı iptal ettim. Plakayı direk yapıştırttım bagaj kapağına. Eğer sende yaptırmak istersen herhangi bir hafta sonu Gaziemir'e uğrarsın. Aksesuarcıya yaptırız.

SAYIN JİM BEAM: İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER. FAKAT BEN PLAKA İLE MUHAFAZA ARASINA SİLİKON ÇEKMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.
    İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER.

• SAYIN JİM BEAM: İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER. FAKAT BEN PLAKA İLE MUHAFAZA ARASINA SİLİKON ÇEKMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.
    İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER.

normal silikon yerine siyah ozel birsey var yine tupte, bir keresinde servise gittigimde orada plakaligi yapistirmak icin kullanmislardi, daha sonra plakayi sokmem gerekti, plakalik kirildi, plaka yamuldu. gercekten cok kuvvetli birsey adi her neyse onun
  • Merhaba arkadaşlar bende haziran atından beri bir GETZ kullanıcısıyım. Yaklaşık 2000 km yaptım. Kullandığım model 1.4 DOHC KLM 97 HP. Aracımın kullanımından,rahatlığından ve performansından çok memnunum fakat 7 yıldır otomotiv sektöründe çalışan biri olarak aracın eksiklerini de buldum,bunları sizinle paylaşmak istiyorum. Araç kısa zaman içinde 210 km hıza çıkabiliyor ama 175-14-65 lastikler bu araçta 190 a kadar dayanabiliyor.Ondan sonrası Allah'a kalmış. 140-150 km hızda giderken araçta 3 kişi olması rağmen ilk hafta uzun yolda dikkatimi çeken bi kontrol kaybı oldu,o da şuydu. Düz,kaymak gibi yolda arka tekerlerin sağa-sola gezindiğini hissettim.Kısacası bu arabayı çelik jantla biraz ağırlaştırıp 195-16-40 lastik takmak en uygunu bence.Ayrica cd çalardaki usb çıkışım arıza yaptı,flash diski tanımamaya başladı,gerçi yaptırdım ama sizinde başınıza gelirse bulunduğunuz şehirdeki HYUNDAİ nin anlaşmalı olduğu yerlere yaptırabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaMdaKi_KeMaNCi -- 25 Eylül 2009; 21:06:48 >

• http://www.getzfanclub.com/

arkadaslar 1 haftadan beri üye olmaya çalıştım bir türlü olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaMdaKi_KeMaNCi

Merhaba arkadaşlar bende haziran atından beri bir GETZ kullanıcısıyım. Yaklaşık 2000 km yaptım. Kullandığım model 1.4 DOHC KLM 97 HP. Aracımın kullanımından,rahatlığından ve performansından çok memnunum fakat 7 yıldır otomotiv sektöründe çalışan biri olarak aracın eksiklerini de buldum,bunları sizinle paylaşmak istiyorum. Araç kısa zaman içinde 210 km hıza çıkabiliyor ama 175-14-65 lastikler bu araçta 190 a kadar dayanabiliyor.Ondan sonrası Allah'a kalmış. 140-150 km hızda giderken araçta 3 kişi olması rağmen ilk hafta uzun yolda dikkatimi çeken bi kontrol kaybı oldu,o da şuydu. Düz,kaymak gibi yolda arka tekerlerin sağa-sola gezindiğini hissettim.Kısacası bu arabayı çelik jantla biraz ağırlaştırıp 195-16-40 lastik takmak en uygunu bence.Ayrica cd çalardaki usb çıkışım arıza yaptı,flash diski tanımamaya başladı,gerçi yaptırdım ama sizinde başınıza gelirse bulunduğunuz şehirdeki HYUNDAİ nin anlaşmalı olduğu yerlere yaptırabilirsiniz.

sayın Kemancı: önce aramıza hoşgeldiniz der,geçmiş bayramınızı kutlarım,
    Bende yaklaşık 1 ay önce dizel ful sıfır getz aldım. Ancak yol tutuşu beni korkuttu gerçi lastik havaları 40 a ayarlıymış düzelttim sonra yol tutuşu biraz düzeldi ama yinede beni huzursuz ediyor.
    Sizinle bu lastik ve jant konusunda fikir alışverişinde bulunmak istiyorum zira 1 aydır araştırıyorum. En uygun ebetlar hangisidir? internette aşağıdaki linki değerlendirmenin çok faydalı olacağını düşünüyor .Btün arkadaşların bu siteyi inceledikten sonra yorumlamalarını rica etsek sanırım bir ortak nokta bulabiliriz? selam ve saygılarımla.http://www.lastik24.com/default.asp?gb=hesap

• merhaba arkadaşlar bende tam bu lastik ve yol tutuş konusunda endişelerimi dile getirecektim ki siz açmışsınız hyundainin orjinal jant lastik ebadı 175 65 14 5j sanırım yani standart olan bu ancak çelik jantları 185 55 15 5.5 j olarak geçiyor ancak piayasada ne kadar lastikçiye sorduysam hepsi taban 5 veya 5.5 arabayı yolda tutmaya yetmez diyor en az 6 diyor ve tüm 14 ve 15 jantlar standart 6j olarak geçiyormuş ben henüz aracı teslim almadım ancak meslek gereği bir çok aracı kullanma fırsatım oldu ve lastikçilerin söyledikleri aklıma yattı taban genişlet ama abartma 6 normaldır dediler boyutta ise mümkünse 14 ü geçme çünkü yanak 55 olursa ki altı olmuyor aracın esenemesini bozar diyorlar yani önerileri 175 65 14 6j şeklinde ancak araştırmaya devam ediyorum benim için yol tutuş önemli hemde oldukça önemli araç 210 a kadar çıkıyorsa ki çıkması muhtemel 97 bg nerdeyse 100 bg civarında küçük bir araç mümkün olduğu kadar yola tutunmalı bence

saygılarımla

• damdaki kemancı hoşgeldin hayırlı olsun.Yanlız 210 a nasıl çıktın onu anlayamadım.bu arabnın hızı 180 benim bildiğim zaten yapabildiğim de en fazla o.25 bine kadar getirdim arabayı sıfır almıştım..Acaba yokuş aşağı falan özel mi denedin ?gerçekten çok merak ettim?1.4 benzinli getzin 97 beygir olanları o-50 hızlanması piyasadaki en iyi belki de 0-100 ise 11 saniye civarında o performansı da oldukça iyi yine sınıfının en iyisi hatta c segmentlerinden bile iyi..Ama son hız ve 140 tan sonrası hele 210 a çıkmak bana biraz akıl karı gelmedi nasıl oldu bu iş?Bu arada böyle 200 ü geçenler var mı başka??
  • dostum araç 1.4 97 hp dediğin gibi 0-50 ve 0-100 hızlanması oldukça iyi 210 a çıkması mucize değil bence youtube de hyundai getz 200 veya 210 yazınca gelen videolar var ki birisi türkiyede (en azından biri benim gördüğüm kadarı ile 200 kmh ve sonrasında gidiyor adam otobanda ancak dediğin gibi bu araç için 140 dansonra tehlike başlar sanırım yol tutuşunu kuvvetledirip uygun lastik ebadını bulursan 180 kmh rahat ama açıkcası ben 210 240 arasını mondeo passat gibi araçlar la giderken bile tedirginlik duyuyorum ancak yine belirtiyorum ki 210 yapabilir getz ama nerde durur onu ancak allah bilir :))
  • dostlar bu konu hakkında yardımcı olabilecek biri yok mu?
    quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

öncelikle herkese hayırlı bayramlar

uzun zaman oldu yazamayalı ama yazıları takip etmeye çalışıyorum.

benim radyoyla alakalı bir sorum olacak. 2008 model fabrika çıkış radyosu. ben genelde radyoyu açmıyorum motor sesini dinlemek daha huzur verici geliyor bana (nasıl bir manyaksam) ama geçenlerde açtım sanki ses gittikçe kısılıyor gibi hissetim. normal çeken yerde ben ilerledikçe ses git gide kısıldı değer ama 25-30 larda. böyle bir sorunla karşılaşan var mı?

bir de alışmamış neticede don durmazmış misali sesle uğraşırken tuşu içeri basıp ayarlarını bozdum. kendimce kulağıma en iyi gelen ayarları yaptım ama hala bir acayiplik var gibi hissediyorum. radyo ayarlarını hiç kurcalamamış bir arkadaş değerleri yazıp gönderebilir mi? saygılarımla...

• niyet 0700 arkadaşım genelde radyoların ve müzik çalarların (sadece araç teypleri vs için değil ) tüm değerleri falt durur yani bas 0 tiz 0 blance 0 gibi değerler olur bu değerler kullanıcının değişitirip kendi kulağının rahatsız olmayacağı tınıda ses vermesi için kurcalamaya açık bırakılmıştır araçta ki radyoya gelecek olursak ya digital olarak bas treb ve blnc olarak 3 ana menüde toplanırlar ( eğer daha alt menüler yoksa ki çoğu cihazda farklılık gösterir ) bu değerler bas bilgiğin bass dır tiz ise daha ince ve tıslama ve çınlama olarak duyduğun seslerdir balance veya bal ayarı ise sağ sol veya ön arka hoparlör balansı gibi özelliklerdir eğer bu ayarları dijital olarak yaptıysan yani teypte bunlar elektronik olarak görünüyorsa hepsini 0 a getir ( bal ayarı kimi cihazlarda l-r veya r-f olabilir bunlar ın tüm değerlerini sıfırlarsan sesi falat yani var sayılan düzeyde algılarsın eğer dijital değilde manuelse tüm düğmeleri tam ortaya getir ve bırak :))

•  ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

Arkadaşlar. Bundan önceki Getz'imde 195.55.15 ebatında lastikler ve 15" çelik jant mevcuttu. Yol tutuşundan gayet memnundum. Herkese tavsiye ederim.

Vakit ve nakit sıkıntılarını çözdükten sonra şimdiki aracımada aynı ebatları uygulamak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JimBeam

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

Arkadaşlar. Bundan önceki Getz'imde 195.55.15 ebatında lastikler ve 15" çelik jant mevcuttu. Yol tutuşundan gayet memnundum. Herkese tavsiye ederim.

Vakit ve nakit sıkıntılarını çözdükten sonra şimdiki aracımada aynı ebatları uygulamak istiyorum.

dostum aracın esnemesi ve süspansiyon vuruntu sesleri ile sıkıntı yaşanabileceği söyleniyor çoğu yerde 185 55 15 için bile 195 55 15 jant ve lastiler illaki yeri daha iyi tutacaktır tabiki fakat bir kaç sorum var virajlardaki dengelemesi nasıldır ve lastiklerin yarılması veya balon yapması gibi sorunlar yaşadınmı daha önce?

• quote:

Orijinalden alıntı: kaaanp

http://www.getzfanclub.com/

http://www.hyundaiclubtr.com/

yeni adresi burası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: martygetzfly

damdaki kemancı hoşgeldin hayırlı olsun.Yanlız 210 a nasıl çıktın onu anlayamadım.bu arabnın hızı 180 benim bildiğim zaten yapabildiğim de en fazla o.25 bine kadar getirdim arabayı sıfır almıştım..Acaba yokuş aşağı falan özel mi denedin ?gerçekten çok merak ettim?1.4 benzinli getzin 97 beygir olanları o-50 hızlanması piyasadaki en iyi belki de 0-100 ise 11 saniye civarında o performansı da oldukça iyi yine sınıfının en iyisi hatta c segmentlerinden bile iyi..Ama son hız ve 140 tan sonrası hele 210 a çıkmak bana biraz akıl karı gelmedi nasıl oldu bu iş?Bu arada böyle 200 ü geçenler var mı başka??

Sa. bizim aracta 3300 lere. agustos 2009da alındı. 2010 dohc start. aldık arabayı ve uzun yola cıktık. 600-700km e kadra devirli 85i gecmeyecek sekilde kullandık. daha sonra ilk bin km de 90i gecmemeye calsıtım. 1800km de ankaradan otobandan istanbula gelirken, rampa asagı farkında olmadan 195km e cıkmısım. ki gazdan gecmeseydim cok rahat 200i gececekti fakat araba kus gibi oluyor, sanki ucmaya calısn bi arabnın içindeymişşiniz hissi verio. ayrıyeten aracla hız denemesi yaptım cok rahat 180lere ulasırsınız. fakat yine en buyuk sorun arabanın yol tutusu. aynı otobanın o tatlı virajını önünüzde giden bmw cok rahat bi şekilde donerken bu araba sanki takla atıcakmıs hissi veriyor. öyle bi hissi ki bi ruzgar esse sanki havalanıp gideceksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaaanp

http://www.getzfanclub.com/

sanırım sitenin havası kaçtımı nedir

zaten uzun zamandır doğru dürüst gelen giden yok

yazılar bile aylık felan olmaya başladı

sanırım emrecen bıraktı siteyle uğraşmayı
  • 
Sayfa: önceki 902903904905906
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.