Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (907. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 905906907908909
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Acemi bir sürücü olarak bir sorum olacaktı.

Ağustos'ta sıfır bir Getz aldım.Araç ruhsatında 88 kw yazılı.bu ne anlama geliyor.
  • Aracın 88 hp yani beygir gücü.
  • kW:kilowatt hp:horse power(beygir gücü)

1kW=1.341 hp oluyor

yani 88kW=118 beygir oluyor.

quote:

Orijinalden alıntı: tatanka_iyotanka

Acemi bir sürücü olarak bir sorum olacaktı.

Ağustos'ta sıfır bir Getz aldım.Araç ruhsatında 88 kw yazılı.bu ne anlama geliyor.

• Desene şimdiye kadar hep yanlış biliyormuşuz
    Bendeki de 97 Kw = 130 Hp
    Tabi hep aynı güçte çekmiyor araç 5. viteste o güce ulaşıyor galiba..

quote:

Orijinalden alıntı: ddurusu
    kW:kilowatt hp:horse power(beygir gücü)
    1kW=1.341 hp oluyor
    yani 88kW=118 beygir oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Orijinalden alıntı: Qaan

quote:

Orijinalden alıntı: kaaanp

http://www.getzfanclub.com/

arkadaslar 1 haftadan beri üye olmaya çalıştım bir türlü olmadı.

http://www.hyundaiclubtr.com/

yeni adresi burası.

Yeni adresi burası gibi kandırmacalara gerek yok.

GFC hala aynı adreste işlevini sürdürmekte.

Fakat eski aktifliği yok bu bir gerçek.

yok onu yazma yok bunu yazma diye herkesi banlarlarsa olucağı o gfc de :)

kadran videosu koydum diye banlandım ben ordan :D

• quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Desene şimdiye kadar hep yanlış biliyormuşuz
    Bendeki de 97 Kw = 130 Hp
    Tabi hep aynı güçte çekmiyor araç 5. viteste o güce ulaşıyor galiba..

yok canım. olur mu öyle şey.
    her viteste ulaşır o güce.
    yeter ki, max beygir gücünün sunulduğu devriçevirsin motor.
    motor açısından arabanın kaçla gittiğinin aslında pek de önemi yok.
    onun için esas mesele kaç bin devir dakika çevirdiği.
  • ruhsata 88kw yanlış yazılmıştır birimi karıştırmış çıkaran arkadaşlar

getz in motor versiyonları ve güçleri belli

1.4 benzinli 97hp,1.5 crdi 88hp veya 110hp :)

5. vites hakkında şaka yaptı dimi arkadaş :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingboysan

quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

ARKADAŞLAR:BU JANT VE LASTİK KONUSUNDA ŞAHSEN YAPTIĞIM İNCELEMEDE: 185X60X14 VEYA 185X55X15 BU İKİ TERCİH BANA GÖRE EN DOĞRULARA YAKIN
    BU KONUDA HERKESİN DEĞERLERİNİ YAZMASINI BU KONUYU ENİNE BOYUNA TARTIŞARAK DOĞRUYU BULABİLİRİZ? SELAMLAR.

benim tercihim 185X60X14

SAYIN JACKDANİELS: Aşağıdaki siteyi inceledinizmi? bilmiyorum, ancak 185x60x14'te %0,9 , 185x55x15'te %0,2 uyumsuzluk göstermiş.!!
    bende sizin görüşünüze katılıyrum, ancak aşağıdaki siteden bir incelerseniz birlikte teyit etmiş oluruz!
    saygı ve sevgilerimle.
    http://www.lastik24.com/default.asp?gb=hesap

bu hesabı biliyorum

burda bahsettiği alacağın 14" lastiğin çevresi daha düşük olacağı için %0.9 hızın daha az olacaktır göstergeye göre

100le gidiyor sanırsın ama hızın 99.1km olacaktır diyor

ama 15" janttada tam tersi 100le gidiyor sanırsın ama 100.2 ile gidersin diyor

sonuçta buda - bi durum

ama ben 14e mecburum çünkü alüminyum jantları 14 almıştım

ayrıca büyük jant alınca lastiğin tabanıda büyük alman alzım 185 dar durabilir belki

taban genişleyince lastikte çok dışarı fırlıyor buda hoş olmuyo

gerçi burum lastiğin offsetiylede alakalı ama

• quote:

Orijinalden alıntı: math_tiger

Merhaba arkadaşlar.Aracım 2005 model 1.3 getz.Aracımda atiker sıralı sistem takılı.Bendeki problem araba motor soğukken çalıştırdığımda gaz yemiyor ve gaza basınca boğulup stop ediyor.Antalyada özel bir hyundai servisine gittim enjektör temizlenecek depo temizlenecek problem kalmaz dedi böyle bir olay yaşamış arkadaş varsa deneyimlerini paylaşırsa çok sevinirim.Antalyada bildiği iyi bir usta olan var ise yazarsa çok sevinirim.Hayırlı forumlar.

bu durumun gazla bi alakası yok sanırım

çünkü motor soğukken araba benzinle çalışıyor gazla değil

dediği gibi depoda pislik olabilir

sonuçta ısınınca araba benzinden gaza geçiyor ve pislik gelmediği için sorun kalmıyor

eğer gazda çalışırken bi performans sorunun yoksa enjektörleri temizletmeye gerek yok sanırım depoyu temizletmek yeterli olur

• Aracımın ruhsatında "Motor Gücü" bölümünde 88 kw yazıyor.İnternette yaptığım araştırma sonucu yaklaşık olarak aracımın 117 beygir olduğunu gördüm.Ancak ben bu sonuca şaşırdım.Acaba bazı sitelerde yapılan bu hesap ( 88 x 1,34 = 117 ) doğru mu?Yukarıda verilen iki cevap kafamı karıştırdı.
  • quote:

Aracımın ruhsatında "Motor Gücü" bölümünde 88 kw yazıyor.İnternette yaptığım araştırma sonucu yaklaşık olarak aracımın 117 beygir olduğunu gördüm.Ancak ben bu sonuca şaşırdım.Acaba bazı sitelerde yapılan bu hesap ( 88 x 1,34 = 117 ) doğru mu?Yukarıda verilen iki cevap kafamı karıştırdı.

Trafiktekiler ruhsata hp yazacağına kw yazmışlardır.
    Benim eski abamın ruhsatına şase numarasını yanlış yazmışlardı.
  • jant lastik seçimi için kararsız olanlar için

ben yazın 185 / 55 / 15 olçuyle michelin pilot excalto kullanıyorum tsw 15inc jantlarımla getz için bence en ideal olçulerden biri konforu etkilemeden

biraz daha spor isterseniz 195 / 45 / 16 bulabilirseniz 40 yanakta olabilir ama konforu olumsuz etkiler

kışın ise 175 / 65 / 14 michelin alpine kullanıyorum kışın kullanılabilicek en ideal olçu bence :)

+ olarak eibacah pro kit var aracımda yol tutuş olarak gerçekten bu lastiklerle farkı hissediyorum ama konfor olarak sıfır :)
  • quote:

Aracımın ruhsatında "Motor Gücü" bölümünde 88 kw yazıyor.İnternette yaptığım araştırma sonucu yaklaşık olarak aracımın 117 beygir olduğunu gördüm.Ancak ben bu sonuca şaşırdım.Acaba bazı sitelerde yapılan bu hesap ( 88 x 1,34 = 117 ) doğru mu?Yukarıda verilen iki cevap kafamı karıştırdı.

ARKADAŞLAR: BENDE RUHSATI AÇTIM ÖNÜMDE ŞU AN:
    NET AĞIRLIĞI:1275
    AZAMİ YÜKLÜ AĞIRLIĞI:1600
    KOLTUK SAYISI:5
    SİLİNDİR HACMİ:1493CM3
    MOTOR GÜCÜ:65KW
    YAKIT CİNSİ:DİZEL
    ARAÇ SINIFI:M1
    MODELİ:2010
    TİPİ:TB
    TİCARİ ADI:GETZ 1.5 VGT
    ARKADAŞLAR BİRDE MOTOR NO VE ŞASE NO MOTORUN TAM OLARAK NERESİNDE? RESİM OLAN ARKADAŞLAR MOTOR ÜZERİNDE GÖSTERİRSE HEPİMİZ BİLGİ SAHİBİ OLURUZ! SELAMLAR!!

• Merhaba, yukarıda buna benzer 1-2 arkadasta soru sormusta ama istediğim tam cevabi bulamadım. 2009 start otm model araba aldım mayısta. Şimdi malum kış gelecek
    ve ben acaba benim lastikler normal şartlarda yani kar filan yağmadığı günlerde beni idare eder mi (yani 4 mevsim mi yoksa standart mı?) diye merak etmeye başladım..
    Eğer bu lastikler olmazsa sorularım :

-sürekli lastik değiştirmek yerine 4 mevsim almak daha mantık lı değil mi? hele evde lastik koyacak bir yer yok ken?
    -fiyat / performans olarak hangi lastiği almak lazım? fiyat?
    -Ankarada önerebilceğiniz yer (aynı zamanda takıp monte edecek filan)

teşekkürler!!!

bir soru daha:

arabayı alırken tüplü seçmek aklıma gelmedi. Şimdi tüp taktırsam neziroğluna (yani aldığım yere) yinede garantisi bozulur di mi? Önerir misiniz? Fiyat aralığı? zaten kucuk olan bagaja bir te tup taktırıp kullanan arkadaşlar bagaja birşeyler sığdırabiliyor mu?

Hepinize tekrar teşekkürler!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freefall -- 2 Ekim 2009; 14:31:53 >

• yaw bugün depoyu fulledim yola çıktım baktım virajlarda ön soldan çıt çıt sürtme sesi geliyor

lastişk biyeremi sürtüyo dedim indim baktım lastiklerde bişey yok

özellikle sağ virajlarda yapıyor

balatamı dedim

bazen düz yolda frene basıncada yapıyor frene basmadan virajda dönüncede

anlayamadım gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: freefall

Merhaba, yukarıda buna benzer 1-2 arkadasta soru sormusta ama istediğim tam cevabi bulamadım. 2009 start otm model araba aldım mayısta. Şimdi malum kış gelecek
    ve ben acaba benim lastikler normal şartlarda yani kar filan yağmadığı günlerde beni idare eder mi (yani 4 mevsim mi yoksa standart mı?) diye merak etmeye başladım..
    Eğer bu lastikler olmazsa sorularım :

-sürekli lastik değiştirmek yerine 4 mevsim almak daha mantık lı değil mi? hele evde lastik koyacak bir yer yok ken?
    -fiyat / performans olarak hangi lastiği almak lazım? fiyat?
    -Ankarada önerebilceğiniz yer (aynı zamanda takıp monte edecek filan)

teşekkürler!!!

bir soru daha:

arabayı alırken tüplü seçmek aklıma gelmedi. Şimdi tüp taktırsam neziroğluna (yani aldığım yere) yinede garantisi bozulur di mi? Önerir misiniz? Fiyat aralığı? zaten kucuk olan bagaja bir te tup taktırıp kullanan arkadaşlar bagaja birşeyler sığdırabiliyor mu?

Hepinize tekrar teşekkürler!

aldığın yere vs taktırırsan garantisi bozulmuyor

ama bidaha muayene parası verecen ruhsat değişecen sızdırmazlık testi vs vs boşuna 300 liran gidecek extra

ama getireceği ekonomiyi değerlendirisek değebilir

lastiğin 4 mevsim olması senin ankara kışında güvenli bi yolculuk yapmanı sağlamaz

4 mevsimler çok hafif kar yağan veya hiç yağmayan daha çok yağmurlu yerlerde iş görür onun dışında sert kış olan yerlerde bi işe yaramaz

onun için şimdiki lastiklerle dolaş kışında güzel bi kar lastiği al

• quote:

ARKADAŞLAR: BENDE RUHSATI AÇTIM ÖNÜMDE ŞU AN:
    NET AĞIRLIĞI:1275
    AZAMİ YÜKLÜ AĞIRLIĞI:1600
    KOLTUK SAYISI:5
    SİLİNDİR HACMİ:1493CM3
    MOTOR GÜCÜ:65KW
    YAKIT CİNSİ:DİZEL
    ARAÇ SINIFI:M1
    MODELİ:2010
    TİPİ:TB
    TİCARİ ADI:GETZ 1.5 VGT
    ARKADAŞLAR BİRDE MOTOR NO VE ŞASE NO MOTORUN TAM OLARAK NERESİNDE? RESİM OLAN ARKADAŞLAR MOTOR ÜZERİNDE GÖSTERİRSE HEPİMİZ BİLGİ SAHİBİ OLURUZ! SELAMLAR!!

Motor numarası dizel ve benzinlilerde farklı yerlerde. Benzinlide motorun sağ tarafında manifoldun altında. Ama hiç uğraşmayın, okunamayacak bir yere koymuşlar. Vizede bile okuyamadılar (yada okumadılar). Dizelinki yanılmıyorsam motorun sol tarafında.
    Şase numarası şöför kapısının açınca görürsünüz, sağ direkte.
    Kitapçıkta yerlerini gösteren şemalar olacaktı.

• ARKADAŞLAR: 1 EKİM 2009 DAN GEÇERLİ DİZEL GETZ FİYATLARI AŞAĞIDA, ÖTV İNDİRİMİ KALKINCA ZAMLANMIŞ
    İYİKİ AĞUSTOSTA ALMIŞIZ. ŞİMDİ ALSAYDIM (29.679Tl.) YAKLAŞIK 3.000Tl. aşağıdan almış gözüküyorum. hayırlısı.

2010mod.1.5 VGT 4AB AC ABS SR 88hp açık mavi

1.5 VGT START 24.285 TL 1.5 VGT AB AC 25.580 TL 1.5 VGT DAB AC 26.874 TL 1.5 VGT AB AC ABS 26.659 TL 1.5 VGT DAB AC ABS 27.952 TL 1.5 VGT 4AB AC ABS SR 29.679 TL 1.5 VGT (110 ps) 4HY KLM ABS SR 30.865 TL
  • 3 gün önce Yükselişi aradım, ellerinde dizel starttan başka bir model yoktu.
  • önerilerin için sağol....

peki fiyat/performans hani kıs lastiği arkadaşlar?
  • 
Sayfa: önceki 905906907908909
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.