Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (712. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 710711712713714
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne zamandır şu klübe üye olayım diyordum kısmet değilmiş..
    1.5 CD çalar ve sunroof hariç full getz'm vardı 1,5 ay önce cuma gecesi saat 2 gibi yağmur çiselemişti İstanbul ticaret üniversitesinin önünde 60-70 ile ilerlerken biri fırladı önüme yol bomboştu sağa kırdım frene bastım araba spin atmaya başladı döne döne giderken araba sağ ön tarafını sol kaldırıma vurduk sonra biraz daha ilerleyip drdu araba.. gözümü açtım heryer bembeyaz toz duman dedim öldüm heralde hiç acı da hissetmiyodum biraz üfler gibi yaptım ellerimi aşağı yukarı hareket ettirdim airbagler açılmış onları gördüm dedim sağyım ama tam rahatlarken o zaman yandım işte çok fena kaza yaptım dedim kendi kendime arabadan bi indim ön tampon inmiş hiç bişey yoktu ama arkamı bi döndüm yerler yağ karter patlattım büyük ihtimal dedim servisi trafiği vs. aradım servise çektirdik ertesi gün gittim işte işlemler falan yapıldı 2 hafta içinde belli oldu pert olduğu.. lastiklerim sıfırdı ve depomu fulleyip çıkmıştım :)) jantlarımda bi tane çizik bile yoktu çok şanssızdım.. serviste biraz tanıdıktı hepsini hallettik kasko 16 milyar para verdi biraz sövdüm ama bazı istisnalar yüzünden mecbur kabul ettim 3-4 lira daha koyup bmw 3.16 compact aldım :)) şimdi çok üzülüyorum aracım 250liradan aşağı yakmıyor üzerinde lpg olmasına rağmen.. getz'im ne güzel 220 yakıyodu sürekli.. yani gitti arabam nasip olmadı şu başlığa üye olmak.. aracınızın kıymetini bilin valla..
    Ha bu arada servisle de tartıştım onu da anlatayım
    Bundan önce 98 Full+Full 1.6 siyah astram vardı karter koruması demirdendi ve corsası olan bi arkadaşımda da çeliktendi..
    servise dedim ki bunun karter koruması nerde adam bana plastik 50 cm lik falan bi parça gösterdi ve paramparçaydı düşmüş adamlar telle tutturmuşlardı oraya bende dedim bu kendini koruyamıyo karteri nasıl koruyacak adamların cevabı da şu oldu: Kalite ve marka meselesi..
    Hiç bişey diyemedim tabi..

Çok uzun yazmışım kusura bakmayın büyük bi sorundu bu benim için uzatmayacaktım aslında da :)

• üstelik 2 parça o plastik

ve tanesi 60 liramı neydi
  • öncelikle çok geçmiş olsun, Allah korumuş,
    demekki servistekiler nekadar para o kadar köfte demeye çalışmışlar
  • arkadaslar az once yayladan geldim. 1 hafta kaldım yaylada. trabzonu bilenler bilir sis dağını kadırgayı. seviyorum yaylaları millet sıcaktan yanarken ben kazak giyebiliyorum ve hala erimeyen kar birikintileri var. rakım 2000 yollar bozuk ve dar karsıdan araba gelir ileri geri gider gelir yer acarsınız. toprak yol arabada 4 kisi hiç altını vurmadım. ama su direksiyon tıkırtısı biraz insanın canını sıkıyor. temmuz sonuda ankaraya gelcem. trabzon daki cakırlar servise 3 defa aynı sebepten gittim servisten bir sure sonra hep yeniden basladı. ankarada batıkentte evim var. kurucayırlı yakın oraya galiba. orası nasıl bilen varmı. direksiyon tıkırtısı olayını halledebilirlermi. araba o zaman 30 000 olur. 30 bakımı ne kadar tutar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozden61

arkadaslar az once yayladan geldim. 1 hafta kaldım yaylada. trabzonu bilenler bilir sis dağını kadırgayı. seviyorum yaylaları millet sıcaktan yanarken ben kazak giyebiliyorum ve hala erimeyen kar birikintileri var. rakım 2000 yollar bozuk ve dar karsıdan araba gelir ileri geri gider gelir yer acarsınız. toprak yol arabada 4 kisi hiç altını vurmadım. ama su direksiyon tıkırtısı biraz insanın canını sıkıyor. temmuz sonuda ankaraya gelcem. trabzon daki cakırlar servise 3 defa aynı sebepten gittim servisten bir sure sonra hep yeniden basladı. ankarada batıkentte evim var. kurucayırlı yakın oraya galiba. orası nasıl bilen varmı. direksiyon tıkırtısı olayını halledebilirlermi. araba o zaman 30 000 olur. 30 bakımı ne kadar tutar.

ben kurucayırlı servisine gidiyordum.adamları gıcık edene kadar git olmadı servisin üstündeki müşteri hizmetlerine git derdini anlat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jacks -- 12 Temmuz 2008; 0:08:32 >

• Merhaba arkadaşlar aracın kırikosunu ön tekerlerin arkasında,arka tekerlerinde önünde 2 tane delikli bölüm var burayamı takacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Creative52 -- 13 Temmuz 2008; 18:55:38 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Merhaba arkadaşlar aracın kırikosunu ön tekerlerin arkasında,arka tekerlerinde önünde 2 tane delikli bölüm var burayamı takacağız.

evet üstadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Merhaba arkadaşlar aracın kırikosunu ön tekerlerin arkasında,arka tekerlerinde önünde 2 tane delikli bölüm var burayamı takacağız.

arabada ki krikolar tam dediğin yerlere konuyor,
  • Lastiğin havası baya bir inmişyere 2 cm ya var ya yok saat 6 dan beri böyle eğer patlak olsa tamamen inmesi gerekirdi demi.Tekerin havasının o şekil inmesi patlak olması anlamına mı gelir yoksa patlak olmama ihtimalide varmı.Kendiliğinden o kadar niye insin?
  • patlak olma ihtimali yüksek

patlayınca hemen iner diye bişey yok

çivi içindeyse hemen inmeyebilir

hava basmayı dene eğer hava bastığında belli bi basıncı geçmiyosa patlaktır zaten
  • geçen hafta tem üzerinden edirneye gittim saat 23 de oradaydım
    ertesi günü akşam 18 civarı inmeye başladığını gördüm,
    bi baktım vida parlıyor,
    ama lastik hemen inmemişti,
    bende vakit geç olduğu için vurdum krikoya ertesi gün
    tamirciye yaptırdım.
    yani hemen inmiyor lastik patlayınca
    yalnız gece boyunca kalacaksa krikoya vur
    yoksa lastiğin yanakları kırılmasın
  • tabi çivi vida neyse içindeyse hemen inmiyor
    aksi takdirde daha çabuk iner
  • bende bişey ögrenmek istiyorum bu bizim getzlerde kriko varmı acaba yoksa kendımızın mı alması gerekıyo
  • arkada bağajın altındaki halıyı kaldır,istetme ile yanyana orada görürsün.
    quote:

Orjinalden alıntı: bartu dayı

bende bişey ögrenmek istiyorum bu bizim getzlerde kriko varmı acaba yoksa kendımızın mı alması gerekıyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: bartu dayı

bende bişey ögrenmek istiyorum bu bizim getzlerde kriko varmı acaba yoksa kendımızın mı alması gerekıyo

merak edip bakmadınmı hiç
    yolda iz de kalsan ne olacak
  • Otobandan Tekirdaga giderken en sol şeritte spin atarak orta refüje vurmuş ve farları aksi yöne yani yüzünüze dogru bakan bir araba görseniz naparsınız?
    İlk önce bir şaşkınlık gecirdim.Gayri ihtiyari selektör yaptım.Arabanın durdugunu yani hareketli olmadıgını sonradan algıladım.Aslında önümde sag şeritteki kamyonun stopları yanınca niye buralarda fren yapıyor acaba demiştim.Sonra birden o kaza yapmış arabayla karşı karşıya geldim.Hızım 100-110 civarıydı.Arabadan inmiş olan adamları sonradan algıladım.Elleriyle beni sag şerite yönlendiriyorlardı.Zar zor yavaşladım ve sagdaki kamyonun arkasına boşluga kendimi ancak sıkıştırabildim.Soguk terler döktüm.Tansiyonum acaba kaça cıkmıştır.
    Düşündüm de hızım 150-160 olsaydı ayni şansı bulabilirmiydim.
  • Arkadaşlar geçen gün egzosdan yarım çay bardağı kadar su aktığını gördüm. Elimi sürüp kontrol ettim benzin kokmuyor sadece su gibi birşey nedir bu ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: muratsan

Arkadaşlar geçen gün egzosdan yarım çay bardağı kadar su aktığını gördüm. Elimi sürüp kontrol ettim benzin kokmuyor sadece su gibi birşey nedir bu ?

bence sulu benzin almışsın.kokmadığına göre
  • buhardır o

hava soğuksa egzoz sıcak olduğundan buhar olur sanırım egzozda
  • quote:

Orjinalden alıntı: opxito

Otobandan Tekirdaga giderken en sol şeritte spin atarak orta refüje vurmuş ve farları aksi yöne yani yüzünüze dogru bakan bir araba görseniz naparsınız?
    İlk önce bir şaşkınlık gecirdim.Gayri ihtiyari selektör yaptım.Arabanın durdugunu yani hareketli olmadıgını sonradan algıladım.Aslında önümde sag şeritteki kamyonun stopları yanınca niye buralarda fren yapıyor acaba demiştim.Sonra birden o kaza yapmış arabayla karşı karşıya geldim.Hızım 100-110 civarıydı.Arabadan inmiş olan adamları sonradan algıladım.Elleriyle beni sag şerite yönlendiriyorlardı.Zar zor yavaşladım ve sagdaki kamyonun arkasına boşluga kendimi ancak sıkıştırabildim.Soguk terler döktüm.Tansiyonum acaba kaça cıkmıştır.
    Düşündüm de hızım 150-160 olsaydı ayni şansı bulabilirmiydim.

geçmiş olsun yaw

büyük kaza atlatmışsın

• 
Sayfa: önceki 710711712713714
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.