Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (693. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.790.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 691692693694695
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: BOYSMAN

XENONLA İLGİLİ OLARAK SİZE ŞUNLARI SÖYLEYEBİLİRİM.
    BİZİM ARABSLSRDA H4 TİPİ XENON KULLANILIYOR. BEN 6000K TAKTIRDIM TAVSİYE EDERİM.
    İLK ÇALIŞMAYA BAŞLADIĞINDA BİRAZ SÖNÜK YANIYO AMA METAL GAZI İLE ÇALIŞTIĞI İÇİN GAZ ISINDIKÇA DAHA İYİ AYDINLATMAYA BAŞLIYOR. AMA SİSLERE KİT TAKTIRMAYI DÜŞÜNMEDİĞİM İÇİN PARKLARLA BERABER BEYAZ YAPAYIM DEDİM PARK AMPULLERİNİ BULDUM DEĞİŞTİRDİM FAKAT BİZİM SİS AMPULLERİ H27 EĞRİ TİP OLDUĞU İÇİN BEYAZ BULAMADIM. SERVİS VE İTHALATÇILARA SORDUM 1 AY İÇİNDE GELECEK DEDİLER BEKLEMEDEYİM. EĞER BULAN VARSA YERİNİ SÖYLERSE MEMNUN OLURUM

uzun-kısa xenonmu

mesela selektörlerde nasıl performans

malum gaz ısınmadığı için sönük dediğin gibi
  • peki 20/50 yağ kullanılsa bir sakıncası olurmu cevabınız için ayrıca teşekkürler

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orjinalden alıntı: kaynaci

servisde yağ ürceti fazla geldi gözüme

bende yağımı kendim alacağım dışardan getz benzinli aracım için castrol gtx 20/50 olurmu cevaplarınızı bekliyorum

benzinli için magnatec 10/40 al

dizelde 15/40 yanılmıyorsam

• yaw yurodizel 3.32 olmuş

en son 2.95den almıştım yaw
  • quote:

yaw yurodizel 3.32 olmuş
    />

en son 2.95den almıştım yaw

hocam yenimi duydun

benim açtığım şu topiği istersen favorilerine ekle

http://forum.donanimhaber.com/m_21803104/mpage_5/key_/tm.htm

• Arkadaşlar selamlar...

Ne zamandan beri araba almak için plânlarım vardı ve nihayet bir kaç haftaya araba sahibi olacağım (inşallah).

Yine ne zamandan beri de aklımdaki model Getz'di, bindiğimde memnun kalmıştım, fiyat açısından uygundu vesaire artıları vardı...

Bunca Getz kullanıcısı ve tecrübeli sürücülerden bana yol göstermelerini rica ediyorum.

Öncelikle ikinci el araba alacağım. 2005 ya da 2006 model düşünüyorum, 2006 epey zor görünüyor çünkü taş çatlasa 15.500-15.750 gibi bir para çıkabilirim. Buna temiz bir 2006 bulabileceğimi hiç sanmıyorum. Yine de kısmet, bakalım.

Herneyse... DOCH'lar ile GLS'ler arasında kasada birt akım farklar var sanırım, özellikle farlarda göze çarpıyor bu. GLS'ler daha çok hoşuma gidiyor doğrusu. Fiyat olarak da daha uygun gibiler. 2005 model olarak düşünelim... GLS mi tercih etmeliyim, DOCH'mu?

Ya da 2005 model Getz'lerde onlardan uzak durmamı gerektirecek genel bir sıkıntı, arıza var mıdır?

Başka araçlar da önerebilirseniz sevinirim tabii ama şöyle bir kıstasım var kendimce, 2-3 yıldan eski olsun, kilometresi yüksek olsun istemiyorum. Piyasada 2005 Getz'ler 14.5'a var ve km'leri 30.000 civarında olabiliyor.

Şimdiden çok teşekkür ederim :)

• bugün kartalda bi tane otomatik gördüm 2005 model 14binde idi çil çil

fiyatı yazmıyodu ama

öncelikle 2005lerde dohc yok 2006dan sonralarda

ama senin tabirinle 2006 gls var

açıkçası eski kasa yani gls olanlar bence çok daha şekilli

yalnız perf olarak çok tatmin etmeyebilir

ama sakin kullanıyorsan ben olsam 2005 mart sonrası trafiğe çıkanlardan alırım hem 5 yıl garantili hemde mp3lüdür onlar

genelde getzlerin tıkırtı pıkırtıdan başka hiçbi sorunları yoktur mekanik veta elektriksel olara
  • sıfır sayılır neredeyse
  • JackDaniels, çok teşekkürler, yani Getz'in iyi bir tercih olacağını düşünüyorsun sen de?

Bu arada sakin kullanırım evet))

Arabaya da baktım, tertemiz görünüyor, her ne kadar bayandan olması biraz düşündürse de :D yine de bütçem izin verse düşünürdüm doğrusu, ama benim için çok pahalı :))

Bir de şöyle bir sorum olacak, aractan ayrı, devir, tescil, noter vb. işlemler için toplam yaklaşık ne kadar bir bütçe ayırmalıyım dersiniz? yakınlarda böyle bir araç satın almış olan vs varsa biliyordur mutlaka...
  • bunlarda hiç kullanmamış arabayı
  • ilk link eski kasa kasetli

garantisi bitik olabilir

kasımdan önce satıldıysa bitiktir

ama ikincisi 5 yıl garantili full olan getzden
  • castrol magnetec 10/40 alındı tavsiyeniz üzerine getz benzinli aracım için biraz pahalı ama diğerlerine göre umarım değer fiyatı fiyatı 55.60 yt 6 taksit ......................

yarın direk servise gideceğim servis ve sonuçlarını burada en kısa zamanda yazarım yüzde 25 lik indirimde varken kaçırmamak gerekir

quote:

peki 20/50 yağ kullanılsa bir sakıncası olurmu cevabınız için ayrıca teşekkürler

quote:

quote:

servisde yağ ürceti fazla geldi gözüme

bende yağımı kendim alacağım dışardan getz benzinli aracım için castrol gtx 20/50 olurmu cevaplarınızı bekliyorum

benzinli için magnatec 10/40 al

dizelde 15/40 yanılmıyorsam

• quote:

castrol magnetec 10/40 alındı tavsiyeniz üzerine getz benzinli aracım için biraz pahalı ama diğerlerine göre umarım değer fiyatı fiyatı 55.60 yt 6 taksit ......................

yarın direk servise gideceğim servis ve sonuçlarını burada en kısa zamanda yazarım yüzde 25 lik indirimde varken kaçırmamak gerekir

eyi hayırlısı
  •  ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██
  • oo süper.2.yıl bakımı da geldi zaten..aracım hala 14binde :)

bir de bu elemanların yaptığı check up lara güvenmeyin..bana verdikleri listede ne var ne yok hepsi işaretlenmişti.aracımda ön sis farı olmadığı halde,ona da tik konmuştu..ayrıca sanmıyorumki o ücretsiz kısımı çoğu servis elemanı yapmaz bile.

zaten aracı götürüyorlar kapalı bi yere,içerden bi cam yapmışlar,önüne de koymuşlar minibüsü malesef aracınıza yaptıkları işlemi göremiyorsunuz bile..içeri giriyorsunuz sokmuyorlar vs vs.. 2.yıl bakımında 30000 deki gibi bi bakım mı uygulanıyor yoksa km si düşük formalite bi bakım mı uygularlar?
  • quote:

quote:

BİZİM ARABSLSRDA H4 TİPİ XENON KULLANILIYOR. BEN 6000K TAKTIRDIM TAVSİYE EDERİM.
    İLK ÇALIŞMAYA BAŞLADIĞINDA BİRAZ SÖNÜK YANIYO AMA METAL GAZI İLE ÇALIŞTIĞI İÇİN GAZ ISINDIKÇA DAHA İYİ AYDINLATMAYA BAŞLIYOR. AMA SİSLERE KİT TAKTIRMAYI DÜŞÜNMEDİĞİM İÇİN PARKLARLA BERABER BEYAZ YAPAYIM DEDİM PARK AMPULLERİNİ BULDUM DEĞİŞTİRDİM FAKAT BİZİM SİS AMPULLERİ H27 EĞRİ TİP OLDUĞU İÇİN BEYAZ BULAMADIM. SERVİS VE İTHALATÇILARA SORDUM 1 AY İÇİNDE GELECEK DEDİLER BEKLEMEDEYİM. EĞER BULAN VARSA YERİNİ SÖYLERSE MEMNUN OLURUM

uzun-kısa xenonmu

evet ama gaz ısındıktan sonra kısalar bile uzundan daha iyi aydınlatıyo herşey gazın ısnmasına bağlı oda çok sürmüyo 5-6 dk yetiyo

• quote:

Orjinalden alıntı: denizza

oo süper.2.yıl bakımı da geldi zaten..aracım hala 14binde :)

bir de bu elemanların yaptığı check up lara güvenmeyin..bana verdikleri listede ne var ne yok hepsi işaretlenmişti.aracımda ön sis farı olmadığı halde,ona da tik konmuştu..ayrıca sanmıyorumki o ücretsiz kısımı çoğu servis elemanı yapmaz bile.

zaten aracı götürüyorlar kapalı bi yere,içerden bi cam yapmışlar,önüne de koymuşlar minibüsü malesef aracınıza yaptıkları işlemi göremiyorsunuz bile..içeri giriyorsunuz sokmuyorlar vs vs.. 2.yıl bakımında 30000 deki gibi bi bakım mı uygulanıyor yoksa km si düşük formalite bi bakım mı uygularlar?

ne check-up ı

ben 3 yıldır hep indirim zamanı götürürüm servise şimdiye kadar ne checkup nede hediye verdiklerini gördüm

en son uçardaki bakımda yıkamadılar bile yoğunluktan

• quote:

quote:

quote:

uzun-kısa xenonmu

evet ama gaz ısındıktan sonra kısalar bile uzundan daha iyi aydınlatıyo herşey gazın ısnmasına bağlı oda çok sürmüyo 5-6 dk yetiyo

tamamda selektörde durum nasıl onu sordum

selektör yaptığın zaman gaz ısınmadığı için sorun çıkmıyormu selektörlerde

• quote:

Orjinalden alıntı: ihg70

quote:

Orjinalden alıntı: leylakmavi

arkadaşlar merhaba
    2005 1,3 getz aracım var ogs her camda okumuyormuş! ogs kullanan arkadaşlar getzde problem yaşadılarmı? ogs yi camın neresine yapıştırmak lzm?

teşekkürler & saygılar

Bende var OGS. Camın neresine tutarsan tut sorunsuz çalışıyor Benim OGS cama yapışık değil, el freninin arkasındaki bardaklıkta duruyor. Geçeceğim zaman ön cama doru tutuyorum. Şimdiye kadar hiç problemle karşılaşmadım.
    Tabii benimki makyajlı 2006 model, sonrasında camları değiştirdilerse bilemem.

teşekkürler paylaşımlarınız için

• 
Sayfa: önceki 691692693694695
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.