Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (694. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 692693694695696
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: BOYSMAN

XENONLA İLGİLİ OLARAK SİZE ŞUNLARI SÖYLEYEBİLİRİM.
    BİZİM ARABSLSRDA H4 TİPİ XENON KULLANILIYOR. BEN 6000K TAKTIRDIM TAVSİYE EDERİM.
    İLK ÇALIŞMAYA BAŞLADIĞINDA BİRAZ SÖNÜK YANIYO AMA METAL GAZI İLE ÇALIŞTIĞI İÇİN GAZ ISINDIKÇA DAHA İYİ AYDINLATMAYA BAŞLIYOR. AMA SİSLERE KİT TAKTIRMAYI DÜŞÜNMEDİĞİM İÇİN PARKLARLA BERABER BEYAZ YAPAYIM DEDİM PARK AMPULLERİNİ BULDUM DEĞİŞTİRDİM FAKAT BİZİM SİS AMPULLERİ H27 EĞRİ TİP OLDUĞU İÇİN BEYAZ BULAMADIM. SERVİS VE İTHALATÇILARA SORDUM 1 AY İÇİNDE GELECEK DEDİLER BEKLEMEDEYİM. EĞER BULAN VARSA YERİNİ SÖYLERSE MEMNUN OLURUM

Boysman arkadasım bendede 8000K mtec xenon var parklar ve yan sinyal ampulleri de mtec mavi park ampulleri yan sinyaller parklara monteli felan ama aynen bende sislerde ampul bulamadım bitane 6000K ayarında bı ampul bulur gıbı oldum 30ytl dedıler verdım aldım ama ınan bana cıkardıgım standart ampuller cok daha ıyıydı bu ampuller sonuk ve uzaga dogru yanıo dıbını aydınlatmıokı siste malum aracın onunu aydınlatması gerek farların ondan sen en ıyısı benım dusundugum gıbı yap sıslerınede xenon kitini taktır

• hediye sürprizmiş ya, ondan vermemişlerdir.

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orjinalden alıntı: denizza

oo süper.2.yıl bakımı da geldi zaten..aracım hala 14binde :)

bir de bu elemanların yaptığı check up lara güvenmeyin..bana verdikleri listede ne var ne yok hepsi işaretlenmişti.aracımda ön sis farı olmadığı halde,ona da tik konmuştu..ayrıca sanmıyorumki o ücretsiz kısımı çoğu servis elemanı yapmaz bile.

zaten aracı götürüyorlar kapalı bi yere,içerden bi cam yapmışlar,önüne de koymuşlar minibüsü malesef aracınıza yaptıkları işlemi göremiyorsunuz bile..içeri giriyorsunuz sokmuyorlar vs vs.. 2.yıl bakımında 30000 deki gibi bi bakım mı uygulanıyor yoksa km si düşük formalite bi bakım mı uygularlar?

ne check-up ı

ben 3 yıldır hep indirim zamanı götürürüm servise şimdiye kadar ne checkup nede hediye verdiklerini gördüm

en son uçardaki bakımda yıkamadılar bile yoğunluktan

• Resminide koyayım dedim adi sis lambalari sözde 6000K :)) bu arada mtec biraz pahalı olmasından dolayı sislerde monza H27 HID 8000K xenonda 180ytl ye anlastım bilgilerinize...

• quote:

quote:

quote:

quote:

BİZİM ARABSLSRDA H4 TİPİ XENON KULLANILIYOR. BEN 6000K TAKTIRDIM TAVSİYE EDERİM.
    İLK ÇALIŞMAYA BAŞLADIĞINDA BİRAZ SÖNÜK YANIYO AMA METAL GAZI İLE ÇALIŞTIĞI İÇİN GAZ ISINDIKÇA DAHA İYİ AYDINLATMAYA BAŞLIYOR. AMA SİSLERE KİT TAKTIRMAYI DÜŞÜNMEDİĞİM İÇİN PARKLARLA BERABER BEYAZ YAPAYIM DEDİM PARK AMPULLERİNİ BULDUM DEĞİŞTİRDİM FAKAT BİZİM SİS AMPULLERİ H27 EĞRİ TİP OLDUĞU İÇİN BEYAZ BULAMADIM. SERVİS VE İTHALATÇILARA SORDUM 1 AY İÇİNDE GELECEK DEDİLER BEKLEMEDEYİM. EĞER BULAN VARSA YERİNİ SÖYLERSE MEMNUN OLURUM

uzun-kısa xenonmu

mesela selektörlerde nasıl performans

malum gaz ısınmadığı için sönük dediğin gibi

evet ama gaz ısındıktan sonra kısalar bile uzundan daha iyi aydınlatıyo herşey gazın ısnmasına bağlı oda çok sürmüyo 5-6 dk yetiyo

tamamda selektörde durum nasıl onu sordum

selektör yaptığın zaman gaz ısınmadığı için sorun çıkmıyormu selektörlerde

arkadaşım dediğim gibi 5 dk gibi bi zaman sonra ısnma olayı tamamlanıyo ve ondan sonra uzunlarda iyilesiyo ama kullanmana gerek yok zaten önden gidenin dibine girdinmi zaten uzun gibi geliyo ona farlar ve sana yol veriyo boş yoldada aynen karşını iyi aydınlatıyo diyebilirim

• Arkadaslar birde on panjurun bu hali nasıl? simdi biraz photoshop kullarak yaptımda guzel durdu gıbıme geldi sizce nasıl olur?
  • quote:

Orjinalden alıntı: getz_crdi88

quote:

Boysman arkadasım bendede 8000K mtec xenon var parklar ve yan sinyal ampulleri de mtec mavi park ampulleri yan sinyaller parklara monteli felan ama aynen bende sislerde ampul bulamadım bitane 6000K ayarında bı ampul bulur gıbı oldum 30ytl dedıler verdım aldım ama ınan bana cıkardıgım standart ampuller cok daha ıyıydı bu ampuller sonuk ve uzaga dogru yanıo dıbını aydınlatmıokı siste malum aracın onunu aydınlatması gerek farların ondan sen en ıyısı benım dusundugum gıbı yap sıslerınede xenon kitini taktır

sevgili kardeşim bende jantları xenonları ve parkları değiştirdim ama sisler sarı olunca iyi durmuyo dediğim gibi araştırdım fakat bulamadım düz soketli var onlarda uymuyo çin malları var onlar iyi ışık vermiyo.ithalatçının dediği gibi 1 ay bekleyeceyim adam almanyadan getiriyorum dedi kalite dedi beklemedeyim

• quote:

Arkadaslar birde on panjurun bu hali nasıl? simdi biraz photoshop kullarak yaptımda guzel durdu gıbıme geldi sizce nasıl olur?

Bence bu şekilde iyi durmuyor. Geçen gün sanayide gördüm yeni kasa, aynen bu şekilde yapmış. Çok boş görünüyor sanki. Orda sadece Hyundai armasını cıkartıp, ortadaki çıta dursa daha hoş gibi olur diye düşünüyorum. Bilmem anlatabildim mi ??

• sislerde neden beyaz lamba hastalığımız var anlamış değilim.gösteriş uğruna görme mesafenizle oynuyorsunuz.kışın buzda size beyaz ışık ne sağlar merak ediorum.normal lamablara xenon takın ama sislere lütfen.mercedes bmw gibi markalar salak değil herhalde sislere xenon beyaz takmıyorlar.

bu arada bana serviste hediye olarak çocuklar için boyama kitabı vermişlerdi geçen yıl
  • arkadaşlar şubat ayında fertan plazada yaptırmış olduğum 60000 bakımında polen filtresinin değişmemiş olduğunu farkettim ve az önce servisle görüştüm, onlarda bana ihtiyaç varsa değiştirilir dediler,
    ancak hatırladığım kadarıyla polen filtresi her 10000 de değişiyor yanlışımyoksa,
    şuanda ücretinin parça ve işçilik 40 ytl olduğunu kampanya indirimiyle 30 olduğunu söylediler,
    bende 60000 bakımında 200 milyona yakın işçilik alındığını ve şimdi taktırırsam fazladan 15 ytl vermek mantıklımı şimdi yoksa birdahaki servise gittiğimdemi değiştirteyim
  • quote:

Orjinalden alıntı: yuci

arkadaşlar şubat ayında fertan plazada yaptırmış olduğum 60000 bakımında polen filtresinin değişmemiş olduğunu farkettim ve az önce servisle görüştüm, onlarda bana ihtiyaç varsa değiştirilir dediler,
    ancak hatırladığım kadarıyla polen filtresi her 10000 de değişiyor yanlışımyoksa,
    şuanda ücretinin parça ve işçilik 40 ytl olduğunu kampanya indirimiyle 30 olduğunu söylediler,
    bende 60000 bakımında 200 milyona yakın işçilik alındığını ve şimdi taktırırsam fazladan 15 ytl vermek mantıklımı şimdi yoksa birdahaki servise gittiğimdemi değiştirteyim

Polen filtresini basit bir şekilde kendin değiştirebilirsin. Hiç servise bırakma bu işi.Hatta yapmamalarını söyle. Hem pahallıya yapıyorlar hem de üstüne bir de işçilik ekliyorlar. Sanayiide çifti 15-20 liraya bulabilirsin japon-kore yedek parçaçılarında. Çok tozlu kirli oratmlarda sürüyorsan 2-3 ayda bir al yenisini, kendin tak.

• sanırım siz göstermiştiniz nasıl değiştiğini,
    asfaltta kullanırım hep,
    biraz araştırayım bu konuyu
  • quote:

arkadaşlar şubat ayında fertan plazada yaptırmış olduğum 60000 bakımında polen filtresinin değişmemiş olduğunu farkettim ve az önce servisle görüştüm, onlarda bana ihtiyaç varsa değiştirilir dediler,

geçen yıl benimde başıma geldi aynı olay. bakımdan sonra havalandırmadan toz toprak geldiğini farkettim.
    söküp baktım ne göreyim polen filtresi toz toprak içinde. hemen servise gittim filtreyi gösterdim.
    onlarda sana dedikleri gibi değişmemesinin mümkün olamayacağını söylediler. bende iki haftada bu kadar kirlenemeyeceğini söyledim. servis müdürüyle uzun tartışmamız sonucunda kabül ettiler ve bidahaki bakımda bu ücretin düşüleceğini söylediler. bi sonraki bakımda polen filtrelerinin fiyatını düşürttüm. yani bu konuda ısrarcı olmak lazım yoksa böyle bişey olmaz diyip işin içinden çıkıyorlar.

• aracım garantili değil bundan sonraki 10000 bakımlarını dışarıda yaptırabilirim
    olmadı bosch servisi alternatif olabilir,
  • Bugun aracımı park ederken kasap arabasının arkasına sürttüm.5-10 cm yatay arası 3 tane çizgide alt alta oluştu.Bu cizgileri servis ücretsiz yaparmı yoksa kaskodan fln mı yaptırılıyor.
  • quote:

bir de bu elemanların yaptığı check up lara güvenmeyin..bana verdikleri listede ne var ne yok hepsi işaretlenmişti.aracımda ön sis farı olmadığı halde,ona da tik konmuştu..ayrıca sanmıyorumki o ücretsiz kısımı çoğu servis elemanı yapmaz bile.

zaten aracı götürüyorlar kapalı bi yere,içerden bi cam yapmışlar,önüne de koymuşlar minibüsü malesef aracınıza yaptıkları işlemi göremiyorsunuz bile..içeri giriyorsunuz sokmuyorlar vs vs.. 2.yıl bakımında 30000 deki gibi bi bakım mı uygulanıyor yoksa km si düşük formalite bi bakım mı uygularlar?

Ben bugün 2006 Getzimin ikinci yılında (15900 km) 15000 bakımını yaptırdım. Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtreleri, tapası, contası vs. 179 YTL. 15000 bakımında zaten bunların dışında bir şey yapılmıyor.

• quote:

Arkadaslar birde on panjurun bu hali nasıl? simdi biraz photoshop kullarak yaptımda guzel durdu gıbıme geldi sizce nasıl olur?

ben beğenmiyorum açıkçası

çok komik oluyor bana göre
  • quote:

poeln filtresi değişmez dedikleri gibi

ama 40binde değişirler eğer değişmezse

gerek görmemişler demekki

ayrıca yan sanayi alınan polen filtrenden pek memnun olmadığını söylemişti geçmişte arkadaşlar

yanlış hatırlamıyorsam

• quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Bugun aracımı park ederken kasap arabasının arkasına sürttüm.5-10 cm yatay arası 3 tane çizgide alt alta oluştu.Bu cizgileri servis ücretsiz yaparmı yoksa kaskodan fln mı yaptırılıyor.

kaskonun autoking hizmeti varsa orda yaptırabilirsin ücretsiz

ama okadarcık şey için kaskoyu delmeyede değmez bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: 4polat

quote:

Ben bugün 2006 Getzimin ikinci yılında (15900 km) 15000 bakımını yaptırdım. Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtreleri, tapası, contası vs. 179 YTL. 15000 bakımında zaten bunların dışında bir şey yapılmıyor.

1.yılda yapılan bakım zaten 15000 bakımıydı.150 ytl falan tutmuştu.polent filtresini yazın kendim değiştirdiğim için elletmemiştim.geçen yıl. fakat bu yıllık bakımında neler yapılacak yine aynı işlemler mi? ki sanırım öyle olacak..5 yıl dolmadan 30000 ı doldurmam lazım :D yoksa balatalar falan başıma bela olacak ya..

• evet bazı kaskolarda 3 kez mini hasarsızlık hakkı var bir yılda ve kaskoda bozulmuyor bence kaskonla bir görüş böyle bir hakının olup olmadığını şayet antlaşmalı yerde yaptırırsan kaskonun para ödemen gerekmez fakat antlaşmalı yerde yaptırmassan ödeme sen yaparsın ve kasko ile irtibata geçilip para daha sonra ödeme tarafına yapılır yani bir kaç prasedürle uğraşılıyor en iyisi anlaşmalı serviste yaptırmak

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Bugun aracımı park ederken kasap arabasının arkasına sürttüm.5-10 cm yatay arası 3 tane çizgide alt alta oluştu.Bu cizgileri servis ücretsiz yaparmı yoksa kaskodan fln mı yaptırılıyor.

kaskonun autoking hizmeti varsa orda yaptırabilirsin ücretsiz

ama okadarcık şey için kaskoyu delmeyede değmez bence

• 
Sayfa: önceki 692693694695696
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.