Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (691. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 689690691692693
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: JackDaniels

inik görünmesi jantlardan kaynaklanıyor bişey olmaz

çok canını sıkıyorsa geniş jant al 6"

lastiğin yanak yapmasına falan sebep olmaz mı? içindeki tellerin kopmasına falan?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Aracımızın içindeki hoparlörler kaç wattlıktır arkadaşlar.Aracının orjinal teybine anfi taktırıpta güzel sonuç alan arkadaş varmı.Anfi taktırdığımızda hoparlörleri değiştirmemize gerek varmı.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Buradaki anfi yeterlimidir sizce.

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=252854&productid=otm252227

bu anfı kesınlıkle işini kendı orj kolonları uzerınde gorucektır
    neden bukadar emınsın dıye sorarsan elektronıkcıyım kadıkoy yazıcı oglunda ve aynı zamanda muzık sıstemlerı alıp satıyorum yolu dusen olursa beklerım cayımı içmeye

• quote:

Orjinalden alıntı: handsomeprince

quote:

6 inc jantın ortalama fiyatı ne kadardır acaba?

kormetali 450ye felan alıyosun 4 tanesini
  • quote:

Orjinalden alıntı: denizza

quote:

lastiğin yanak yapmasına falan sebep olmaz mı? içindeki tellerin kopmasına falan?

olmaz ama garantisi yok tabii

çukurlara felan sürekli düşersen radyal kırma olasılığı yüksek
  • valla kış sonrası 1-3 karış arası o kadar çukura düştüm ki.. kavşağın ağzında pusuya yatmış,yeni dökülen asfaltın içinde gizli 2 karışlık mazgal.tam da kavşağın girişinde hiç gözükmüyor..keza yine yolun ortasında 60 ile giderken gündüz bile belli olmayan yine 2-3 karışlık bi çukura küüt.. sonuç jant eğikleri,rot ayarları vs vs... o yolları yapanların Allah belasını versin diyeceğim ama .... yine de Allah'a havale ediyorum..

radyal nedir? ilk defa duyuyorum :)
  • 2006 model 1.5 getz war. aracım 24.000 de fakat geçenlerde arkadaşıma ödünç werdim ve duyumlarıma göre el frenini çekik unutarak bi müddet ilerlemiş şimdide el freni ilk dişlerinde aracı sabitlemiyor.bu sorunu nasıl çözebilirim bide debriyajı değiştrmk istiyorum aracın garantisi dewam ediyor acaba garantiden halledebilir miyim? şimdiden teşekkür ederim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: rockstone

2006 model 1.5 getz war. aracım 24.000 de fakat geçenlerde arkadaşıma ödünç werdim ve duyumlarıma göre el frenini çekik unutarak bi müddet ilerlemiş şimdide el freni ilk dişlerinde aracı sabitlemiyor.bu sorunu nasıl çözebilirim bide debriyajı değiştrmk istiyorum aracın garantisi dewam ediyor acaba garantiden halledebilir miyim? şimdiden teşekkür ederim...

foruma hoşgeldiniz,
    el freni çekik nasıl ilerleyebiliyor
  • quote:

2006 model 1.5 getz war. aracım 24.000 de fakat geçenlerde arkadaşıma ödünç werdim ve duyumlarıma göre el frenini çekik unutarak bi müddet ilerlemiş şimdide el freni ilk dişlerinde aracı sabitlemiyor.bu sorunu nasıl çözebilirim bide debriyajı değiştrmk istiyorum aracın garantisi dewam ediyor acaba garantiden halledebilir miyim? şimdiden teşekkür ederim...

servise gidersin,şikayetini söylersin,işlerine gelirlerse yaparlar gelmezlerse yapmazlar.. mesela sen garantili diye debriyajı keyfe keder değiştiremezsin,bi şikayetin varsa çözülür.değiştirilir veya tamir edilir. el frenini de çekik unutup gittim dersen,aslında doğru olanı dürüst olmaktır ama,kullanıcı hatası vs de diyebilirler..

bu arada geçen yıl el freninin çıktığı plastik yere bozuk para girmişti.hala duruyor :) bi sakıncası olur mu?

• quote:

quote:

servise gidersin,şikayetini söylersin,işlerine gelirlerse yaparlar gelmezlerse yapmazlar.. mesela sen garantili diye debriyajı keyfe keder değiştiremezsin,bi şikayetin varsa çözülür.değiştirilir veya tamir edilir. el frenini de çekik unutup gittim dersen,aslında doğru olanı dürüst olmaktır ama,kullanıcı hatası vs de diyebilirler..

bu arada geçen yıl el freninin çıktığı plastik yere bozuk para girmişti.hala duruyor :) bi sakıncası olur mu?

bozuk paradan bişey olmaz.şakası bi yana bişey olacağını zannetmiyorum

debriyaj teli ya da arka fren balatalarını değiştirirler.niçin debriyajı değiştiriyorsun ki?senin yaptığın keyfe keder debriyaj değişimi

• Çukura, kasise girenler, kaldırma vuranlar... En kısa zamanda aracınıza rot ayarı yaptırın. Bir yere çarpmasanız, çukura düşmeseniz bile 7-8 bin km'de bir veya hiç vakit buılamıyorsanız her bakımda, bakımdan sonra rot ayarı yaptırın. Sadece sürüş düzgünlüğü açısından değil, lastik ömrü, sürüş güvenliği için de. Rot ayarı bozulmuş bir araç lastikleri hızlı ve düzensiz aşındırır, lastikler hızla kenarlardan yemeye başlar.

Çanakkale seyahatinde bir kaç defa farkedemediğim bazı kasislere çok sert girdim. Bir kaç defada bazı çıukurlara düştüm. Son 3-4 gündür araç sağa çekmeye başlayınca rot-balansçının yolunu tuttum. Tahmin ettiğim gibi ön her iki tekerin rot ayarı kaçmış ve lastikler kenarlardan yemeye başlamış. 20 YTL'ye düzelttiler, şimdi sağa çekme olayı bitti. Bir kaç bin km sonra da lastik rotasyonu yaptıracağım çünkü lastiklerin yer değiştirme zamanı da gelmiş.

• quote:

Orjinalden alıntı: jacks

quote:

quote:

bozuk paradan bişey olmaz.şakası bi yana bişey olacağını zannetmiyorum

debriyaj teli ya da arka fren balatalarını değiştirirler.niçin debriyajı değiştiriyorsun ki?senin yaptığın keyfe keder debriyaj değişimi

1 yıldır bi sorun çıkmadı zaten :)

el frenini eski arabamdan kalma bi alışkanlıkla sonuna kadar çekiyorum..hatta bi keresinde o kadar çekmişim ki tekrar indirene kadar işim bitti.. bunun bi zarar olur mu ki? tele falan?

• ben getz e yaptıracam ama uygun bulamadım nerden bulacağım ben bunu çok güzel kolçaklar var ama el frenini engelliyecek takınca getze yaptıran veya takan varsa örnek verebilirmi.
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: endymion80

anladımda oto aksesuar sitelerinde güzel kolçaklar var bi kaç tane bakayımda linklerini yollıyım. bunun orjinalı yokmu peki.
    quote:

quote:

arkadaşlar getzlere uygun kol dayama kolçağı tavsiyesi varmı acaba. varsa linkini verebilirmisiniz.

pek yok çünkü getzlerin iki koltuk arası normalden dar

en iyisi döşemeciye yaptırmak bence

orjinali yok

güzel ürünler varda getze geniş onlar

o yüzden alıp sığdıramayabilirsin

sonucu hüsran olur yani

ara ölçüsünü alıp ona göre sitelere sor ölçüsü nedir bunun diye

• quote:

arka balataların aşınmıştır

serviste ayarlatırsın

baskı balata vs yi garantiden değişmezler

anca bi sorun varsa söylersin onlar bakar baskıdan kaynaklanıyor bi ihtimal

çünkü baskı aşınan bişey ve garantisi olmaz adam sen sıyırttın der yani
  • quote:

ben getz e yaptıracam ama uygun bulamadım nerden bulacağım ben bunu çok güzel kolçaklar var ama el frenini engelliyecek takınca getze yaptıran veya takan varsa örnek verebilirmi.

http://forum.donanimhaber.com/m_11655538/mpage_1/key_kolcak//tm.htm#11946392

daha önce yazmıştım başka forumdak iarkadaşın yaptırdığı kolçak resmi var burda
  • Denizza arkadaşımızın sorduğu soruyu bende merak ediyorum.Ben aracımı sürekli rampada bırakmak zorunda kalıyorum.Araba viteste ve el frenin sondan bir aşağı oldugunda arac kayma yapmıyor.Araba boştayken En sonuna kadar cekmediğim zaman hafifce kayma yapıyor.Ben yinede tedbir acısından en sonda çekili bırakıyorum.İleride herhangi bir sorun yaratırmı.Önceden tofaş şahin vardı aynı yerde el frenini çektiğimde el freni ellimde kaldı.Yerinden tamamen çıktı:)))Umarım getzdede bu durum olmaz ileriye doğru.
  • peki servisler bakımda dışardan yağ getirilmesine müsade ediyormu servisde nekadar yağ fiyatı dışarde nekadar birde kaç litre yağ gerekiyor numarası nedir

araç getz benzinli 1,4 2006 model 19000 km de

servisde yapılan işlemler ve ücreti nelerdir şimdiden teşekkürler

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: kaynaci

evet bende duydum kampanyanın olacağını hatta aracın bakımı geldi servisi aradım oda net olmamakla beraber kampanyanın bır hafta içinde başlayacağını söyledi ve 2 inci yıl bakım (şuan 19.500 km) ücreti 215 ytl civarında olacğınıdı ayrıca öğrendim sanırım kampanya döneminde %25 gibi bir indirim yapılıyor buda çok iyi

peki bu fiyatın içinde ne gibi bakım giderleri oluyor ve neler değişecek bilen arkadaşlarımız varsa açıklamalarından memnuniyet duyarım.

quote:

Orjinalden alıntı: yuci

26 mayıs 21 haziran arası hyundai servis günleri varmış doğrumu

ama geçen servis günlerinde asıl parayı tutan yağları devre dışı bırakmışlardı

bu yüzdende tam bi %25 indirim olmamıştı

eğer yine öyle ise kendi yağınızı götürün bence

yalandan %50 fazla ödemeyin yağa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaynaci -- 26 Mayıs 2008; 21:20:37 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Denizza arkadaşımızın sorduğu soruyu bende merak ediyorum.Ben aracımı sürekli rampada bırakmak zorunda kalıyorum.Araba viteste ve el frenin sondan bir aşağı oldugunda arac kayma yapmıyor.Araba boştayken En sonuna kadar cekmediğim zaman hafifce kayma yapıyor.Ben yinede tedbir acısından en sonda çekili bırakıyorum.İleride herhangi bir sorun yaratırmı.Önceden tofaş şahin vardı aynı yerde el frenini çektiğimde el freni ellimde kaldı.Yerinden tamamen çıktı:)))Umarım getzdede bu durum olmaz ileriye doğru.

El freni sadece park halindeyken arka tekerlekleri kilitlemekle kalmıyor, getz dahil kullandıgım tum arabalarda ne zaman el frenini ayarlatıp ilk dişte tutar hale getirttiysem, arabaların fren performansı hemen mukemmeleşti. Yani el freni teli aynı zamanda fren pedalınada bağlı bence.

• quote:

Orjinalden alıntı: kaynaci

peki servisler bakımda dışardan yağ getirilmesine müsade ediyormu servisde nekadar yağ fiyatı dışarde nekadar birde kaç litre yağ gerekiyor numarası nedir

araç getz benzinli 1,4 2006 model 19000 km de

servisde yapılan işlemler ve ücreti nelerdir şimdiden teşekkürler

Tüm servis süresince aracın başında durmayacaksanız ve yağ değişimini gözünüzle görmeycekseniz kendi yağını götürmenin bir anlamı yok diye düşünüyorum. Ya da bakımı yapacak teknisyen ile bir arkadaşlığınız, samimiyetiniz yoksa.

Sen istediğin kadar yağ götür, isterlerse yine kendi ucuz varillerinden yağ doldurup senin götürdüğün yağı da bir tarafta zulaya atarlar, hatta kendi araçlarında bile kullanırlar götürdüğün kaliteli yağı. Hele bu yağ götürme konusunda başta tartışma falan yaşamışsanız muhetemelen öyle yapacaklardır. Koyulan yağın kendi yağı mı yoksa servisin ucuz yağı mı farkı anlayacak olan var mı? hele ki 2 tur attıktan sonra motordaki yağlar anında kararıyorsa..

Eğer yağ değişimi boyunca başında durmayacaksanız veya çalışanlarına güvendiğiniz bir servis değilse hiç uğraşmayın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihg70 -- 26 Mayıs 2008; 8:49:10 >

• eğer garanti dışında iseniz,
    en iyisi dışarıda yağ değiştirmek sanırım,
    bu şekilde istediğiniz yağı koyarsınız,
  • Servise yagı kendi götürmenin amacı yalnızca kaliteli yag konulması degil.Dışarıdan daha uygun fiyata mal etmek maksadı da vardır.
  • 
Sayfa: önceki 689690691692693
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.