Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (684. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 682683684685686
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Merhaba arkadaşlar
    1-Aracım hyundai getz 2008 model.Şuanda hiç ihtiyacım olmadı ama ihtiyacım oldugunu düşünerekten bu soruyu soruyorum.Kontagı sonuna kadar cevirdik yani calıştıracagımız zamanki ışıklar yandı ama direksiyon hiç yerinden kımıldamıyor.Yeni nesil araclarda vurdurma işlemi yapılmıyormu acaba.

Vurdurma nedir ki?
  • quote:

Orjinalden alıntı: handsomeprince

quote:

Merhaba arkadaşlar
    1-Aracım hyundai getz 2008 model.Şuanda hiç ihtiyacım olmadı ama ihtiyacım oldugunu düşünerekten bu soruyu soruyorum.Kontagı sonuna kadar cevirdik yani calıştıracagımız zamanki ışıklar yandı ama direksiyon hiç yerinden kımıldamıyor.Yeni nesil araclarda vurdurma işlemi yapılmıyormu acaba.

Vurdurma nedir ki?

araç çalışmıyorsa,akü bitmişse,yokuş aşağı ya da itelenerek ivme kazandırılır ve kontak açık haldeyken vites 2 ye takılır,debriyajdan ayak çekilir,şanzımanın çevirme gücüyle araç çalışır.
  • quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar

Vurdurma nedir ki?

yaşınız kaç acaba,
    ve bu arada hiç eski bir araç kullandınızmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: yuci

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar

Vurdurma nedir ki?

yaşınız kaç acaba,

pek eski araç kullandığını sanmıyorum ve eğer yaşlıysa bunu yazan araba hakkında bişey bilmediği kesin.

• quote:

Orjinalden alıntı: jacks

quote:

Merhaba arkadaşlar

2-Anahtarı çalışma modunda açık unutursan bir zararı olurmu. yani 1 kere cevirdiğin zaman cd fln dinleyebiliyorsun, ikinci cevirmendede oradaki ışık söndüğünde calıştırıyorsun.Bu ışık söndüğünde ve arabayı yarım saat gibi bir süre çalıştırmadan bu şekil kalsa bir zararı olurmu.

1. sorunda anladığım kadarıyla sen direksiyonu kitlemişsin .ancak kontak 2'deyken açabilirsin.arabana vurdurma değilde akü takviyesiyle çalıştırabilirsin.aküm bittiğinde böyle çalıştırmak zorunda kaldım.vurdurma yapılabiliyor mu bilmiyorum yeni nesil araçlarda denemek bile istemiyorum
    2. yani kontak 2'deyken açık kalırsa sadece aküden fazla enerji yersin.o da senin akü masrafı olarak geri döner

valla tam bilemiyorum ama uzun süre yarım açık kalmasınında bi zararı var diye aklımda var

değil yarım saat gereğinden fazla açık kalırsa bile marşı kapatıp tekrar açmak gerekiyor diye biliyorum.ama sebebini bilmiyorum aklımda kalmış öyle

• arkadaşlar aranızda enjektör temizleyici kullanan,

kullanıp faydasını veya zararını gören varmı,

sanırım jakdaniels kullandım diyordu bi aralar yanlış hatırlıyorda olabilirim
  • evet forumdaki tavsiye üstüne arexons kullandım ama bi fark görmedim açıkçası

gerçi 1 depo bana 1 ay gittiği için kıyaslama şansımda olmadı hani
  • hala kullanıyormusun
  • Sevgili dostlar; hafta sonu aracımı 2.yıl bakıma getirdim. Gerçi aracım şu anda 2 sene olmasına rağmen 15 bini anca buldu sayılır.
    1- 5 litreden biraz fazla motor yağı
    2- Filtre
    3- Hava filtresi
    değişti.
    Yakıt filtresini, klima filtresini değiştirmediler. 30 binden önce gerek yok dediler.
    Balatalara falan bakıldı, genel anlamda baktılar.
    Şikayet ettiğim tıkırtı vardı arka taraftan gelen. Amortisör bağlantılarını sıktılar.
    1,5 saatlikte işçilik yazdılar. Toplam 190YTL. Word karta taksit yapıyorlarmış 5'e böldürdüm.
    Bu servis Zonguldak Ece Servis

Ancak servisteki elemanlar aracı deneme sürüşüne aldıklarında çokhor kullanıyorlar. Yani insanın içi gidiyor.
    Birde servisin olduğu yerdeki yollar yol değil. Ona rağmen müthiş bir sürat. Çukar falan hiç önemli değil.
    Sağlam araba zaten zarar görür.
    Bilmiyorum diğer servisler deki personeller nasıl.

• benim aracı 60000 bakımı sonrası test sürüşüne aldıklarında gözlerime inanamadım,

stabilize yolda tozdan araba bile görünmüyordu

hepsi aynı yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuci -- 14 Mayıs 2008; 13:34:40 >
  • acaba bir başkasının aracını böyle kullanmaya hakları var mı?

yalnız 5 litre yağ,biraz fazla değil mi?
  • hep öyle yapıyorlarki 5 litre yaz geç ispat etme şansın varmı yok,
    yağı dök ölçeçeğiz deme şansın varmı yok,
    1 saatte bakım yaparlar 2,5 saat yazarlar birde iş yapmış gibi iskonto yaparlar,
    yani orada alınan işcilik parası 10000 bakımının işcilik parası
    adam isterse yarım saatte bitirir isterse 5 saatte çay içe içe
    zaten alacağı para sabit
  • Deneme sürüşünde benim aracı da o şekilde kullandılar.Fakat burada maksat tıkırtı v.s. ses gelecekse nerden geldigi iyice belli olsun diye.Ben de onun icin ses cıkartmamıştım.Hatta bakım bittikten sonra ben kullandım ,usta sag tarafa oturdu.Direksiyon sertligini anlayabilmem icin.Ben de ayni şekilde kullanmaya calıştım ki arabada dökülecek ne varsa o sırada dökülsün.
    quote:

Orjinalden alıntı: alibel

Sevgili dostlar; hafta sonu aracımı 2.yıl bakıma getirdim. Gerçi aracım şu anda 2 sene olmasına rağmen 15 bini anca buldu sayılır.
    1- 5 litreden biraz fazla motor yağı
    2- Filtre
    3- Hava filtresi
    değişti.
    Yakıt filtresini, klima filtresini değiştirmediler. 30 binden önce gerek yok dediler.
    Balatalara falan bakıldı, genel anlamda baktılar.
    Şikayet ettiğim tıkırtı vardı arka taraftan gelen. Amortisör bağlantılarını sıktılar.
    1,5 saatlikte işçilik yazdılar. Toplam 190YTL. Word karta taksit yapıyorlarmış 5'e böldürdüm.
    Bu servis Zonguldak Ece Servis

Ancak servisteki elemanlar aracı deneme sürüşüne aldıklarında çokhor kullanıyorlar. Yani insanın içi gidiyor.
    Birde servisin olduğu yerdeki yollar yol değil. Ona rağmen müthiş bir sürat. Çukar falan hiç önemli değil.
    Sağlam araba zaten zarar görür.
    Bilmiyorum diğer servisler deki personeller nasıl.

• quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar

Vurdurma nedir ki?

yaşınız kaç acaba,

Arkadaşım, 28 yaşındayım. Evet, Hiç eski araç kullanmadım. Grtz'im benim ilk aracım. Aslında bu yöntemi biliyordum ama adının vurdurma olduğunu bilmiyordum.

• Merhaba,Mazota yine zam gelmiş.Eurodizel lt 3.19,düz dizel 3.00 ytl olmuş.Bugüne kadar devamlı pahalı olanını kullandım.Bu zamlardan sonra ucuz olanından kullansam mı diye aklımdan gecmeye başladı.Aranızda kullanan var mı?Bilgilerini paylaşırsa sevinirim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar

Vurdurma nedir ki?

yaşınız kaç acaba,

Arkadaşım, 28 yaşındayım. Evet, Hiç eski araç kullanmadım. Grtz'im benim ilk aracım. Aslında bu yöntemi biliyordum ama adının vurdurma olduğunu bilmiyordum.

yaşımız aynıymış,
    neyse öğrenmiş oldun

• quote:

hala kullanıyormusun

YOK ALMADIM Bİ DAHA

zaten %10 artırıyor masrafı

düşürse ne olacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: opxito

Merhaba,Mazota yine zam gelmiş.Eurodizel lt 3.19,düz dizel 3.00 ytl olmuş.Bugüne kadar devamlı pahalı olanını kullandım.Bu zamlardan sonra ucuz olanından kullansam mı diye aklımdan gecmeye başladı.Aranızda kullanan var mı?Bilgilerini paylaşırsa sevinirim.

valal şimdiye almadıysan bundan sonrada bulaşma bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Merhaba,Mazota yine zam gelmiş.Eurodizel lt 3.19,düz dizel 3.00 ytl olmuş.Bugüne kadar devamlı pahalı olanını kullandım.Bu zamlardan sonra ucuz olanından kullansam mı diye aklımdan gecmeye başladı.Aranızda kullanan var mı?Bilgilerini paylaşırsa sevinirim.

bencede
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

quote:

bencede

şirket arabasına yazın mazot alıyorduk.daha gürültülü çalıştığını söyleyebilirim.
    şirkette punto vardı 1.3 multijet 100000 de enjektörü ya da enjektör memelerini değiştirmek zorunda kalmıştık mazottan dolayı.
    mecbur kalmadıktan sonra almanı tavsiye etmem.zaten cor cor sesi var artık tor tor öttürüp durursun

• 
Sayfa: önceki 682683684685686
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.