Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (683. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 681682683684685
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sevgili denizza arkadaşam o video kesinlikle düz yolda çekildi rampa yukarı çekmedim ama yarın gene izmire gideceğim ozman çeker koyarım buraya. İnan bana markasını sormadım bile İzmirde Best servise yaptırdım o kadar fazla referans ve övgü duydumki gerek duydadım sormaya. Sadece benim beyindeki bilgileri laptop kopyalayıp bir internet üzerinden bir yerlere gönderdi 15-20 dakka sonra karşıdan ona bir şeyler geldi ve laptopu gene benim arabaya bağladı ve yükleme yaptı o kadar

sevgili getz61 arkadaşım yakıtı daha ölçmedim fakat yakıt konusunda pek bir şey söyliyemiycem çünki jantlarında büyük etkisi oluyor. ama otgobanda gelirken o ilk şevkle baya bir bastık ve normal yakıtımdan %10-%15 fazla yaktı tabi lastikleride 195*50R 16 yaptıktan sonra bu sarfiyat. Çünki birde 175*65 R14 muadili 195*50 R16 dedi lastikçi ama yuvarlanma çapı bakımından enyakını 195*45* R 16 imiş yani arabam şu an daha yüksek ve lastik çapıda büyük ...Şimdi yarın tekrar izmire gidip lastikleri 195*45*R16 ile değiştirecem

sevgili getz_crdi88 arkadaşım araba şu an 3. vitesde 2000 devir ve üzerinde gaza abandığın zaman direksyonu sağa sola çekiyor hatta dün sola doğru çok tatlı bir viraj dönerken 3. viteste gaza bir abandım inan bana patinaj çekip beni karşı şeride atıyordu... Yani ben şu an bu işlem için verdiğim parayı sonuna kadar helal ediyorum eksisi ancak performanslı kullanırken yakıt tüketimi artıyor başkada bir eksisini henüz görmedim.

• quote:

Orjinalden alıntı: denizza

hayırlı olsun.güle güle kullanın.
    chipin markası nedir? özel bi ayarlama yapıldı mı?

yalnız vidyoda rampa yukarı değil,biraz rampa aşağı olduğu görülüyor..bu arada jantlar çok yakışmış,fiyatını ve markasını söyler misiniz?

ya kusura bakma jantları ve lastikleri unuttum 12 ay taksitle 1.200 YTL ye aldım
  • quote:

Orjinalden alıntı: sniper_hakan

sevgili denizza arkadaşam o video kesinlikle düz yolda çekildi rampa yukarı çekmedim ama yarın gene izmire gideceğim ozman çeker koyarım buraya. İnan bana markasını sormadım bile İzmirde Best servise yaptırdım o kadar fazla referans ve övgü duydumki gerek duydadım sormaya. Sadece benim beyindeki bilgileri laptop kopyalayıp bir internet üzerinden bir yerlere gönderdi 15-20 dakka sonra karşıdan ona bir şeyler geldi ve laptopu gene benim arabaya bağladı ve yükleme yaptı o kadar

sevgili getz61 arkadaşım yakıtı daha ölçmedim fakat yakıt konusunda pek bir şey söyliyemiycem çünki jantlarında büyük etkisi oluyor. ama otgobanda gelirken o ilk şevkle baya bir bastık ve normal yakıtımdan %10-%15 fazla yaktı tabi lastikleride 195*50R 16 yaptıktan sonra bu sarfiyat. Çünki birde 175*65 R14 muadili 195*50 R16 dedi lastikçi ama yuvarlanma çapı bakımından enyakını 195*45* R 16 imiş yani arabam şu an daha yüksek ve lastik çapıda büyük ...Şimdi yarın tekrar izmire gidip lastikleri 195*45*R16 ile değiştirecem

sevgili getz_crdi88 arkadaşım araba şu an 3. vitesde 2000 devir ve üzerinde gaza abandığın zaman direksyonu sağa sola çekiyor hatta dün sola doğru çok tatlı bir viraj dönerken 3. viteste gaza bir abandım inan bana patinaj çekip beni karşı şeride atıyordu... Yani ben şu an bu işlem için verdiğim parayı sonuna kadar helal ediyorum eksisi ancak performanslı kullanırken yakıt tüketimi artıyor başkada bir eksisini henüz görmedim.

Bende 650 ye anlastım mayıs sonunda yaptırıyorum maslak oto sanayide heryerde 1200ytl senın dedıgın fıyat fakat benım cam fılmlerını yaptırdıgım yakın bı abı var artık ıyıce ıclı dıslı olduk onunla bana 650 ytlden tamam yapıcam dedı:)) sımdı tek sorun 650 ytl tamamlamam:))) birde chipten sonra olmazsa olmaz sey yayları degıstırmem lazım heralde arac cok yuksek... SEN YAPTIRDINMI YAYLARIDA ???

• quote:

Orjinalden alıntı: getz_crdi88

quote:

sevgili denizza arkadaşam o video kesinlikle düz yolda çekildi rampa yukarı çekmedim ama yarın gene izmire gideceğim ozman çeker koyarım buraya. İnan bana markasını sormadım bile İzmirde Best servise yaptırdım o kadar fazla referans ve övgü duydumki gerek duydadım sormaya. Sadece benim beyindeki bilgileri laptop kopyalayıp bir internet üzerinden bir yerlere gönderdi 15-20 dakka sonra karşıdan ona bir şeyler geldi ve laptopu gene benim arabaya bağladı ve yükleme yaptı o kadar

Bende 650 ye anlastım mayıs sonunda yaptırıyorum maslak oto sanayide heryerde 1200ytl senın dedıgın fıyat fakat benım cam fılmlerını yaptırdıgım yakın bı abı var artık ıyıce ıclı dıslı olduk onunla bana 650 ytlden tamam yapıcam dedı:)) sımdı tek sorun 650 ytl tamamlamam:))) birde chipten sonra olmazsa olmaz sey yayları degıstırmem lazım heralde arac cok yuksek... SEN YAPTIRDINMI YAYLARIDA ???

yaylarıda sordum kardeş 350 YTL dediler tabi bu kadar şeyden sonra onuda yaptırmak lazım ama bir ay sonra hatta blow of bile yaptıracağım önümüzdeki ay onada 850 YTL dediler battı balık yan gider ne yapalım

• quote:

quote:

quote:

yaylarıda sordum kardeş 350 YTL dediler tabi bu kadar şeyden sonra onuda yaptırmak lazım ama bir ay sonra hatta blow of bile yaptıracağım önümüzdeki ay onada 850 YTL dediler battı balık yan gider ne yapalım

aynı yolda gıdıyoruz arkadasım:)) 2 getzde aynı olcak heralde:)) http://www.autoclubturkey.com/y_garage_view.php?garageid=80967 bu benim araç senınkınıde bı gorsek:))

• merhabalar size birşey sormak istiyorum
    cumartesi sıfır getz 1.5 crdi start modelini aldım
    hani arka koltuk başları ile arka cam arasını kaplayan bir parça olur ya bagaj gözükmez (Pandizot) bana onu vermediler sorduğumda efenim start modelinde bunu vermiyoruz dediler düşündüm garibime gitti önemli değil gerçi 45 ytl bişey
    gerçekten böyle birşey varmı ??

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oksijens -- 12 Mayıs 2008; 22:51:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: oksijens

merhabalar size birşey sormak istiyorum
    cumartesi sıfır getz 1.5 crdi start modelini aldım
    hani arka koltuk başları ile arka cam arasını kaplayan bir parça olur ya bagaj gözükmez (Pandizot) bana onu vermediler sorduğumda efenim start modelinde bunu vermiyoruz dediler düşündüm garibime gitti önemli değil gerçi 45 ytl bişey
    gerçekten böyle birşey varmı ??

Saygılar

Hiç sanmıyorum. Çok saçma...
  • quote:

Orjinalden alıntı: e_stylee67

quote:

Orjinalden alıntı: handsomeprince

quote:

Orjinalden alıntı: e_stylee67

herkeze selam dün bir hundai yetkili servisine gidip GETz e baktım
    yani görüntüsü pek güzel olmasada iç düzeni baya güzel geldi forumda da bazı yorumları okudum bu konuda gercekten bilgi sahibi olan birnden yardım ve öneri istiyorum
    almayı düşündüğümüz model de benzinli modeli bu model hakkında peeformansı ve yol tutusu hakkında da bişiler sölerseniz cok sevinirim
    mesela 120 - 140 dan sonra arabada titreme yada sallanma gibi bi olay oluyo mu _?
    ilk kaç kilometrede fazla hız yapmamam gerekiyo gibi ..
    yardım ederseniz sevinirim

Ben dizelini kullanıyorum. 160-170 km hızla giderken bile titreme olmuyor. Arabanın yol tutuşu çok iyi bence. Bunda lastiklerin etkisi de çok. Üzerindeki kumholar yaramaz. Ben Michelin taktım, farkı gördüm. Yanılmıyorsam ilk 1000 km rodaj süresi. Bu süre içerisinde arabayı fazla hırpalamazsan iyi olur. Çok düşük ve çok yüksek devirde kullanmaman gerekiyor yani.

sağol arkadasım peki arabadan memnunmusun gidis olarak olsun konfoe olarak olsun ve her yönde _????

Memnunum tabii ki. Performans süper. Bastın mı yapıştırıyor. Konfor olarak ise normal. Verdiğin paradan daha fazlasını sunuyor diyebilirim. Yanlız Kumho lastikler konforu çok düşürüyor. Yol sesi ve en ufak bir titreşimi içeri alıyor. bozuk yollarda çok fazla ses yapıyor. Ben Michelin takarak sorunu çözdüm (Örneğin Kumholarla parke yolda gürültüden ve titreşimden gidemiyordum. Oysa Michelin ile parke yolda ses bile duymuyorum diyebilirim.). Ayrıca araç donanım olarak gayet makul. Neredeyse yok yok yani. Rakiplerinin full versiyonda verdiklerini bir çok donanımı standart olarak sunuyor (Bence tek eksiği direksiyondan kumandalı müzik sistemi.). Yol tutuşu iyi. Sürüşü çok zevkli bir araç.

• getzin direksiyondan kumandalı müzik sistemi de var ancak en full versiyonunda :)

yalnız sniper_hakan,yani ek olarak bi chip takmadılar mı? aracın kendi beyni üzerinden mi işlem yaptılar?
    bir de,siyah duman atıyor mu? bir de 0-100 ü hakkında bilgilendirirsen sevinirim..ben de blow off ve chip için çok düşündüm,ancak blow off ta faydadan çok zarar olduğu söylenmişti bursada,bi tuning mekanında,chip de aşağı yukarı 1000 ytlye falan geliyordu geçen yıl..tereddüt ettim,yaptırmadım birşey..ama bu sene düşünüyorum,tabi sizlerin görüşleri ve elde ettiği veriler benim için çok önemli..bütçem çok sınırlı..param boşa gitsin istemiyorum.ve ancak 1 senede 700 ytl biriktirdim..üstüne soğuk su içmek istemiyorum..o yüzden soruyorum :)

getzcrdi_88..arkadaşım aracın çok güzel olmuş..kazasız belasız kullanman dileğimle..yeni işlemlerden haberimiz olursa,bizim de yolumuz açılır diye düşünüyorum..

sniper_hakan,hayırlı olsun,kazasız belasız kullanman dileğimle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizza -- 12 Mayıs 2008; 23:31:08 >

• Getzin en full versiyonunda bile direksiyondan kumandalı müzik sistemi bulunmuyor. Daha doğrusu Türkiye pazarına sunulmuyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: denizza

getzin direksiyondan kumandalı müzik sistemi de var ancak en full versiyonunda :)

yalnız sniper_hakan,yani ek olarak bi chip takmadılar mı? aracın kendi beyni üzerinden mi işlem yaptılar?
    bir de,siyah duman atıyor mu? bir de 0-100 ü hakkında bilgilendirirsen sevinirim..ben de blow off ve chip için çok düşündüm,ancak blow off ta faydadan çok zarar olduğu söylenmişti bursada,bi tuning mekanında,chip de aşağı yukarı 1000 ytlye falan geliyordu geçen yıl..tereddüt ettim,yaptırmadım birşey..ama bu sene düşünüyorum,tabi sizlerin görüşleri ve elde ettiği veriler benim için çok önemli..bütçem çok sınırlı..param boşa gitsin istemiyorum.ve ancak 1 senede 700 ytl biriktirdim..üstüne soğuk su içmek istemiyorum..o yüzden soruyorum :)

getzcrdi_88..arkadaşım aracın çok güzel olmuş..kazasız belasız kullanman dileğimle..yeni işlemlerden haberimiz olursa,bizim de yolumuz açılır diye düşünüyorum..

sniper_hakan,hayırlı olsun,kazasız belasız kullanman dileğimle..

ek bir chip yapılmadı önce benim beyindeki bilgileri aldılar onu paint sayfasında açıp mail olarak attı birerlere 15-20 dakka sonra yazılım geldi ve onu direk beyne yükledi. Öle bir duman atma sorunum yok zaten eğer bir sorunla karşılaşırsan yani bahsettiğin gibi duman atma veya yeterli performansı alamamı gibi yeni yazılım yüklüyorlar ücretsiz olarak yani sen chipinden memnun kalana kadar deniyorlar
    blow off içinde bu ralli arabaarında kullanılanlar için zararlı deniyor yoksa bu tip dizel araçlarda kullanılanlar için bir sorun olmadığı söylendi ve inan bana 0-100 denemesi yapmadım ama yarın 0-100 ve 80-120 gibi ara hızlanma denemelerini yapıp sonuçlarını akşam üstü burada yayınların kardeşim

• quote:

quote:

quote:

quote:

aynı yolda gıdıyoruz arkadasım:)) 2 getzde aynı olcak heralde:)) http://www.autoclubturkey.com/y_garage_view.php?garageid=80967 bu benim araç senınkınıde bı gorsek:))

benim kinin fotoları bu sayfada yayınladım 10-15 mesaj geriye bakarsan görürüsün kardeşim

• quote:

Orjinalden alıntı: JimBeam

Getzin en full versiyonunda bile direksiyondan kumandalı müzik sistemi bulunmuyor. Daha doğrusu Türkiye pazarına sunulmuyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: JimBeam

Getzin en full versiyonunda bile direksiyondan kumandalı müzik sistemi bulunmuyor. Daha doğrusu Türkiye pazarına sunulmuyor.

ben aracı aldığım zaman opsiyonlarda dahildi sanki.hatta full versiyonla ilgili katalog vermişlerdi hatta kadın kendi de saymıştı ve direksiyondan kumandalı sistemi de söylemişti.. yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum diyeceğim ama eminim..

sniper_hakan,sonuçları bekliyoruz..yalnız,biraz pahalı olmuş gibi,ve serviste de sorun çıkarabilir,çünkü tak-çıkar bi uygulama değil.. jantların markasını söylemedin kardeş,fiyatı söylemiştin :)
  • Merhaba arkadaşlar
    1-Aracım hyundai getz 2008 model.Şuanda hiç ihtiyacım olmadı ama ihtiyacım oldugunu düşünerekten bu soruyu soruyorum.Kontagı sonuna kadar cevirdik yani calıştıracagımız zamanki ışıklar yandı ama direksiyon hiç yerinden kımıldamıyor.Yeni nesil araclarda vurdurma işlemi yapılmıyormu acaba.

2-Anahtarı çalışma modunda açık unutursan bir zararı olurmu. yani 1 kere cevirdiğin zaman cd fln dinleyebiliyorsun, ikinci cevirmendede oradaki ışık söndüğünde calıştırıyorsun.Bu ışık söndüğünde ve arabayı yarım saat gibi bir süre çalıştırmadan bu şekil kalsa bir zararı olurmu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Creative52 -- 13 Mayıs 2008; 12:06:38 >
  • Bu mesaj silinebilir yanlışlıkla iki defa yolladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Creative52 -- 13 Mayıs 2008; 12:06:00 >
  • getzin en fulü bende direksiyon deri okadar.4 hava yastığı sunroof sis farı çelik jant 110bg gibi özellikler var
  • quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Merhaba arkadaşlar
    1-Aracım hyundai getz 2008 model.Şuanda hiç ihtiyacım olmadı ama ihtiyacım oldugunu düşünerekten bu soruyu soruyorum.Kontagı sonuna kadar cevirdik yani calıştıracagımız zamanki ışıklar yandı ama direksiyon hiç yerinden kımıldamıyor.Yeni nesil araclarda vurdurma işlemi yapılmıyormu acaba.

2-Anahtarı çalışma modunda açık unutursan bir zararı olurmu. yani 1 kere cevirdiğin zaman cd fln dinleyebiliyorsun, ikinci cevirmendede oradaki ışık söndüğünde calıştırıyorsun.Bu ışık söndüğünde ve arabayı yarım saat gibi bir süre çalıştırmadan bu şekil kalsa bir zararı olurmu.

1-aracın dizelse,2008 modellerde var mı bilmiyorum ama 2006larda eps var,yani elektrrik destekli direksiyon sistemi,motoru çalıştırmadan dönmüyor direksiyon.hiç denemedim ama çok zorlayınca kıpırdıyormuş biraz..onun dışında bilmiyorum..zaten aracının vurdurmaya ihtiyacı olmaz..çalışmadığında servisi arıyorsun gelip iki dakka da hallediyor :)

2-ateşleme parçaları zarar görebilir.sanırım bobin ya da distributor müydü neydi yanıyordu.. bir de akün boşalır..

getz61,ilginç..herhalde ben yanlış hatırlıyorum..

• sniper_hakan sende kullanılan chip unichip mi?bi öğrensen de rahat etsek biz de
  • quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Merhaba arkadaşlar

1. sorunda anladığım kadarıyla sen direksiyonu kitlemişsin .ancak kontak 2'deyken açabilirsin.arabana vurdurma değilde akü takviyesiyle çalıştırabilirsin.aküm bittiğinde böyle çalıştırmak zorunda kaldım.vurdurma yapılabiliyor mu bilmiyorum yeni nesil araçlarda denemek bile istemiyorum
    2. yani kontak 2'deyken açık kalırsa sadece aküden fazla enerji yersin.o da senin akü masrafı olarak geri döner

• 
Sayfa: önceki 681682683684685
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.