Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
32.737
Cevap
114
Favori
2.554.485
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Getz >> ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      20 Mesaj
      07 Kasım 2018 19:22:14
      Selam arkadaşlar,
      2007 model dizel getze sahibim araçta sadece 1. vitesteyken arada araçta öne sekme gibi bir sorun yaşıyorum,
      bir kaç ustaya sordum fakat hiç birşey söyleyemediler acaba başına böyle birşey gelen var mı ?
      Aracın 10 bin bakım zamanı gelmekte Eskişehir'de uygun yapacak biri var mı ? En son Hyundai Tolga Özel serviste yaptırmıştım fiyatı biraz yüksek geldi. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
      |
      |
      20 Kasım 2018 17:21:05
      Merhaba arkadaşlar,

2007 model 1.4 Dohc motor, otomatik vites, Benzin + LPG'li Hyundai Getz'im var.

LPG tüpü 30 LT yakıt alıyor. 30 LT yakıt ile şehiriçi (İzmir) 250-260 KM gidebiliyorum. Bu yakıt değerleri normal mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noo Pasaran -- 20 Kasım 2018; 17:21:39 >
      20 Kasım 2018 17:59:08

Bence fazla yakıyor gibi
      45 krş / km yakıyor görünüyor
      |
      |
      Noo Pasaran kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Kasım 2018 18:29:58

Bence normal. 11 lt/100km. Lpgde benzine oranla %20 fazla yaktığını düşünürsek, tork konvertörlü 4 ileri otomatik şanzuman icin ortalama değerler zaten. Manuel olsa 9 lt civari lpg yakarsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      21 Kasım 2018 01:09:00
      imza eklicem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peacifullord -- 21 Kasım 2018; 1:9:38 >
      |
      |
      21 Kasım 2018 01:13:01
      [center][image]https://image.ibb.co/cHnBFV/getz-logo-62-E48-DCAA7-seeklogo-3.png[/image]
      [link=https://forum.donanimhaber.com/hyundai-getz-kulubu--3717171][b]DH HYUNDAI GETZ KULÜBÜ[/b][/link][/center]

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peacifullord -- 21 Kasım 2018; 1:23:34 >
      |
      |
      21 Kasım 2018 14:08:46
      quote:

Orijinalden alıntı: DntRx

Bence normal. 11 lt/100km. Lpgde benzine oranla %20 fazla yaktığını düşünürsek, tork konvertörlü 4 ileri otomatik şanzuman icin ortalama değerler zaten. Manuel olsa 9 lt civari lpg yakarsiniz.
      Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Şehirdışı yakıt tüketim performansını henüz sağlıklı bir şekilde ölçemedim. Bu haftasonu 300 KM şehirdışı yapma planım var. Böylelikle şehirdışını da ölçebilmiş olacağım.
      |
      |
      21 Kasım 2018 14:10:32
      quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Bence fazla yakıyor gibi
      45 krş / km yakıyor görünüyor
      Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Peki yakıt tüketimini azaltmak için araçta ne gibi işlemler yaptırmam gerekir?
      21 Kasım 2018 15:20:52

Hava filtresi kirliyse yenisini alabilirsiniz. Buji ve buji kablolarının sağlıklı çalıştığına emin olmalısınız. Birde lpg ayarınız iyiyse aracınız normal yakacak. Bunun haricinde yapabileceğimiz ekstra birşey yok maalesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      22 Kasım 2018 18:47:18
      quote:

Orijinalden alıntı: DntRx

Hava filtresi kirliyse yenisini alabilirsiniz. Buji ve buji kablolarının sağlıklı çalıştığına emin olmalısınız. Birde lpg ayarınız iyiyse aracınız normal yakacak. Bunun haricinde yapabileceğimiz ekstra birşey yok maalesef.
      Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. 10K bakım zamanı gelmişti zaten. Bunları da bir kontrol ettireyim.
      |
      |
      22 Kasım 2018 20:48:36

Hocam merhaba,
      aynı araç bizde de var ve söylediğiniz değerler birebir aynı. Aracın bakımları tam. LPG max 30 lt alıyor ve 240-250 km civarı gidiyor. Araç model vites falan her şey aynı sizinle. Bence şehir içi kullanımı için normal. Ben yaklaşık 1 sene öncesinin yakıt fişlerini tutuyorum ve baktığım zaman aynı yaktığı gözüküyor. LPG fiyatı artsa bile litre olarak aynı yaktığından aynı kalacaktır yani.

Önceleri araçlar kuruş hesabında 20-25 kuruş yakardı ama eskide kaldı o günler. LPG fiyatları 3,39 ile 3,79 arası değişiyor. Bana göre 20-25 kuruşları bulmak imkansız.

Şehir içi trafikte ve otomatik vitesli araba bence normal verdiğiniz değerler.
      |
      |
      27 Kasım 2018 12:26:54
      quote:

Orijinalden alıntı: bay baykuş

Hocam merhaba,
      aynı araç bizde de var ve söylediğiniz değerler birebir aynı. Aracın bakımları tam. LPG max 30 lt alıyor ve 240-250 km civarı gidiyor. Araç model vites falan her şey aynı sizinle. Bence şehir içi kullanımı için normal. Ben yaklaşık 1 sene öncesinin yakıt fişlerini tutuyorum ve baktığım zaman aynı yaktığı gözüküyor. LPG fiyatı artsa bile litre olarak aynı yaktığından aynı kalacaktır yani.

Önceleri araçlar kuruş hesabında 20-25 kuruş yakardı ama eskide kaldı o günler. LPG fiyatları 3,39 ile 3,79 arası değişiyor. Bana göre 20-25 kuruşları bulmak imkansız.

Şehir içi trafikte ve otomatik vitesli araba bence normal verdiğiniz değerler.

Selam hocam,

Çok teşekkür ederim yorumun için. Yakıt tüketim değerlerinin normal olduğuna ben de ikna oldum. Şehirdışı tüketim değerini henüz sağlıklı bir şekilde test edemedim. En kısa sürede onu da test etmeyi istiyorum.
      |
      |

• Yarbay
      3868 Mesaj
      29 Kasım 2018 16:32:32
      quote:

Orijinalden alıntı: Noo Pasaran

Merhaba arkadaşlar,

2007 model 1.4 Dohc motor, otomatik vites, Benzin + LPG'li Hyundai Getz'im var.

LPG tüpü 30 LT yakıt alıyor. 30 LT yakıt ile şehiriçi (İzmir) 250-260 KM gidebiliyorum. Bu yakıt değerleri normal mi?
      şehiriçi normal
      |
      |
      30 Kasım 2018 17:06:00
      Yağışlı soğuk kış günlerinde ön cam çok buğu oluyor. Kalorifer yönü ön cam olmasına rağmen buğu gitmiyor. Arada klimayı aktif hale getiriyorum ozmn çözülüyor. Kullanıcılarda ön camın buğulaşması durumu nasıldır acaba? Sizde de bu sorundan müzdarip misiniz? Nasıl bir çözüm buluyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wallace_son -- 30 Kasım 2018; 17:6:25 >
      30 Kasım 2018 18:44:26

aynı sorun var
      çözüm aynı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      wallace_son kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      30 Kasım 2018 21:46:20
      Bende sorun yok
      Kalorifer ayar kolu sağ tarafta olacak
      Yönlendirme en sağda yani cama olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 30 Kasım 2018; 21:56:56 >
      |
      |
      01 Aralık 2018 19:37:35
      dün gece eve gelirken araç yolda stop etti. tekrar calıstırmaya calıştım ve şarj dinamosu "vicuvv" efegiyle dönmeye başladı. bugun sanayiye çektik ve aracın triger kayısı sıyırmış.

dikkat edin.km aralıgı ne bılmıyorum ama 5 yılı dolduran kayışınızı mutlaka degiştirin.
      |
      |
      10 Aralık 2018 22:25:17
      Arabam (hyundai getz 2010 dohc start) sağ motor kulağını değiştirdim :(
      |
      |
      10 Aralık 2018 23:54:52
      gecmis olsun. masraf büyük değildir inşlh.
      @varol7

Kış geldi. sileceklere abandık
      Yılını doldurmadan cartlamayan silecek bulan, kullanan var mı aramızda?
      |
      |
      14 Aralık 2018 01:47:07
      Buğulanma sorunu Getzlerde hep var. Ben kaloriferi otomatike alıp arka cam rezistans düğmesine de basarak sorunu çözmeye çalışıyorum. Araba benzinliyse daha cabuk ısınıp buğuyu önlüyor. Tabii kalorifer ayarını değiştirdikçe buğulanma oluşabiliyor.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
üniversite
Satılık Köpek
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.