Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1633. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16311632163316341635
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar hayırlı forumlar yeni bir Getz alma arifesindeyim ama bu araç hakkında hiç fikrim yok araç 1.5 CRDi vgt dizel model 4 disk fren olan model 177xxx km şimdi sorum şu öncelikle bu araçların parçaları kolaylıkla bulunabiliyor mu ? İkinci el piyasasi ne durumda çok uzun süre kullanmayı düşünmüyorum arıza konusunda ne durumda kronik vs sıkıntilar var mi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ilk araba mı alıcam bende. Getz düşünüyorum.Birazda acemilik olucak Otomatik düşünüyorum çok anlamam arabadan öyle getz in otoları arıza falan çıkarıyor mu.Öneriniz nedir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhabalar, getzin 2008 dizeli ile 2011 dizeli arasında ne gibi farklar vardır bilen var mı acaba? 2si de vgt motor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ANLT kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık bir senedir otm kullanıyorum. Vites geçişleri gayet stabil ve seri. Yığılma olmuyor. Kronik bir sıkıntısına rastlamadım fakat yakıtı biraz fazla yakıyor.

• Merhaba arkadaşlar,

2007 model 1.4 Dohc otomatik LPG'li aracım var. Aracım 1 ay önce çalışırken motordan ses çıkartmaya başladı. Sanayiye götürdüm ve yağ takviyesiyle sesi giderdiler. 1 ay içerisinde 3000 KM yaptım ve ses tekrar çıkmaya başladı. Bu sefer başka ustaya götürdüm ve usta yağın bitmiş olduğunu söyledi. 3000 KM gibi bir mesafede yağın bitmesi imkansız bu sebeple araba yağ kaçırıyor/yakıyor olabilir dedi.

Tabi, bir önceki usta ne derece kaliteli bir yağ koydu bilmiyorum. Bu yüzden, yeni konulan yağı da test edeceğim, bakalım ne zaman bitecek.

Bu aşamada yapabileceğim bir şey var mı? Ne önerirsiniz?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afatih34

Herkese merhabalar, getzin 2008 dizeli ile 2011 dizeli arasında ne gibi farklar vardır bilen var mı acaba? 2si de vgt motor.
    Getz'in 2006 sonrası 4 silindirli 1.5 modellerinde fark yok, beygir farklı 2 modeli mevcut. Biri 90 hp, diğeri 110 hp. 2008-2011 arasında model yılı açısından başka bir fark bulunmamakta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forum_m

Arkadaşlar hayırlı forumlar yeni bir Getz alma arifesindeyim ama bu araç hakkında hiç fikrim yok araç 1.5 CRDi vgt dizel model 4 disk fren olan model 177xxx km şimdi sorum şu öncelikle bu araçların parçaları kolaylıkla bulunabiliyor mu ? İkinci el piyasasi ne durumda çok uzun süre kullanmayı düşünmüyorum arıza konusunda ne durumda kronik vs sıkıntilar var mi
    Merhaba, getz belki de sınıfının en az kronik arızası olan modelidir. Alacağınız aracın temiz olmasına dikkat edin. Herhangi bir parça sıkıntısı yaşamazsınız. İkinci el piyasasında da en çok tutulan araçlardan biridir.
  • Merhaba, getz arabama sis farları taktırmak istiyorum, arabadan pek anlamam bununla ilgili servisle görüştüm toplamda 2500 tl gibi bir masraf çıkar dendi(sis farı yerlerinin olduğunu söylememe rağmen ön tamponun değişmesinin gerektiğini söyledi). İnternette araştırdığımda o kadar da masraflı bir şey gibi durmuyor hatta biraz anlayanlar kendileri takmış, "tak çalıştır" tarzında satılan sis farları var ama iyi yorumlar yok. Kullandığınız sis farları nelerdir? Nasıl ve nerden taktırabilirim? Veya genel olarak farları led e çevirmek istesem önerileriniz nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aherab -- 21 Temmuz 2018; 20:59:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noo Pasaran

Merhaba arkadaşlar,

2007 model 1.4 Dohc otomatik LPG'li aracım var. Aracım 1 ay önce çalışırken motordan ses çıkartmaya başladı. Sanayiye götürdüm ve yağ takviyesiyle sesi giderdiler. 1 ay içerisinde 3000 KM yaptım ve ses tekrar çıkmaya başladı. Bu sefer başka ustaya götürdüm ve usta yağın bitmiş olduğunu söyledi. 3000 KM gibi bir mesafede yağın bitmesi imkansız bu sebeple araba yağ kaçırıyor/yakıyor olabilir dedi.

Tabi, bir önceki usta ne derece kaliteli bir yağ koydu bilmiyorum. Bu yüzden, yeni konulan yağı da test edeceğim, bakalım ne zaman bitecek.

Bu aşamada yapabileceğim bir şey var mı? Ne önerirsiniz?

Teşekkürler.
    10 60 yağ deneyebilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba benim aracın döşeme bayağı bir deforme olmuş kılıf taktırmayı düşünüyorum eskisini söktürüp yenisini mi takıyorlar yoksa üzerine mi yaptırmak gerekiyor.
  • Motor yağini değistiricem kafam karisti.2007 getz 1.4 doch benzinli manuel araca ne tavsiye edersiniz. castrol un sitesinde 5w40 edge cikiyor. usta 10w40 diyor baska bir yerde 5w30 diyorlar. İstanbul da oturuyorum. 5 w40 edge koymayi dusunuyorum. Tavsiye verebilecek varmi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mehmetps2016 kullanıcısına yanıt
    Km 100bini gectiyse lpg varsa 5w40 tavsiye ederim.

• DntRx kullanıcısına yanıt
    Lpg yok km 93 binde daha once castrol mag.10w 40 koymustum. gram eksiltme yapmiyor. Hyundai forumlarina bakarken 5w30 ve 5w40 koyulmasi lazim gibi anladim. castrol yag seciciye girdigim zamanda sadece 5w40 edge cikiyor. tereddute dustum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetps2016 -- 27 Temmuz 2018; 14:0:38 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mehmetps2016 kullanıcısına yanıt
    5w30 kullanabilirsiniz. 10w40 yazık yani arabaya.

• Selam arkadaşlar, bir arkadaşımda 2008 model 1.5 getz var. Sorun soyle ki normal seyir halinde giderken ayagi gazdan cekip frene basinca (örneğin kasise yaklasinca) araba stop ediyor. Her zaman olmuyor ama 10 kasisin 6sinda araba stop ediyor. Sorun sizce nedir ?

• Krank mili kablosu gevsemiş olabilir.
    Kablo gevsek ise milin döndüğünü algılamayınca sistem motoru durduruyor
    Ben 15 gün ugraşmıştım sebebi bulana kadar
  • Arkadaşlar getz in anteni 2. kez kırıldı. Tavana monteli parçadaki civata kökünden kırıldı. Yenisi de çok pahalı.
    Oraya uyumlu başka markanın antenini takamaz mıyım yada sizin öneriniz varsa nedir.

Aşağıdaki resim bana ait değil ama bu haldedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi viperc -- 13 Ağustos 2018; 9:48:45 >

• Merhaba arkadaşlar
    Normalde bayramlarda yola çıkan birisi değilim.
    mecburiyetten pazar günü memlekete gittim, Bayram 3 cü gün dönüs yaptım
    İstanbul karaman arası yol yaptım.
    Geçen sene de tatil için gitmiştim.
    İkisini karşılaştırdım
    Yola çıkmadan önce sayaçları sıfırladım

Giderken yalova feribot kullandım. ama hata olduğunu fark ettim.
    arifiye- sakarya- bilecik yolu üzerinden gitseymişim 55 TL bana kalacakmış
    feribot Sadece 50 km kısaltıyor yolu. Ama 55 TL ile 140 km yol yapabiliyorum.
    Dönüste arifiyeden otobana cıktım.

Göstergede en son 5,4 lt/100 gördüm
    giderken 120 yi hiç geçmedim gündüz gittiğim için etrafa bakarak gittim
    gelişte sadece otobanda 3 - 5 dk için 150 ye kadar çıktım. gece geldim

----------------------------2017---------------2018
    toplam yol----------------1981 KM-----------1545 KM
    benzin fiyat---------------5,2 TL--------------6,92 TL
    toplam yakıt masrafı----600 TL--------------600 TL
    TL /km--------------------0,303---------------0,39
    Tl /100 km---------------30,29---------------38,84
    Lt /100 km---------------5,82----------------5,61

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 25 Ağustos 2018; 2:10:4 >

• Selam arkadaşlar 1.4 DOCH Start 2010 modeli alma arifesindeyim sis farı takan var mı acaba
  • 
Sayfa: önceki 16311632163316341635
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.